Dzień Zmarłych. Samhain. Halloween. Zaduszki.Dziady

Re: Dzień Zmarłych. Samhain. Halloween. Zaduszki.Dziady

Postautor: Elie » 04 lis 2019, 19:11

W sumie blisko moich wizji, tylko ten politeizm coś mi nie gra

Politeizm czy monoteizm ... tego tak naprawdę nikt nie jest w stanie wiarygodnie stwierdzić, a tym bardziej udowodnić. Każdy wierzy w to, co mu wpojono czy sam wydedukował. Przecież nie wiemy jak jest w istocie.

Kim jest Bóg o miedzianej twarzy, którego tam niektórzy widzieli?

Pierwszy raz słyszę o miedzianej twarzy. Czytałam o czymś w rodzaju Słońca, ogromnym, jasnym, ciepłym i niezwykle przyjemnym świetle na końcu tunelu, o ludziach na nas czekających. Sceptycy mówią, że jest to złudzenie. Podobno mózg przywołuje pamięć naszych narodzin. Ja wierzę, że po śmierci istniejemy nadal. Nasza energia nie ginie, lecz pozostaje we wszechświecie. Czy jest to niebo, piekło, czy jakaś inna forma istnienia jest mi to obojętne. Uważam, że nie na próżno praktycznie wszystkie religie każą nam się rozwijać "duchowo", starać się być dobrym człowiekiem, albowiem tam gdzie idziemy, będziemy emanować energią jaką osiągniemy tu, na ziemi. Stąd złe czy dobre duchy, w których istnienie wierzę. Wiem że są z prostego powodu - doświadczyłam i nie było to złudzenie.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2193 razy
Otrzymał podziękowań: 2144 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Brigit » 05 lis 2019, 19:12

Powracając do Halloween, którego zwolennicy bronią twierdząc iż jest oswajaniem dzieci ze śmiercią. Moim zdaniem są w błędzie. Uważam, że jest parodią dawnych wierzeń i obrzędów, które w swoim zamyśle miały być poszanowaniem zmarłych oraz ich dusz.
Prawdziwą miarą człowieczeństwa nie jest ani inteligencja, ani to, jak wysoką pozycję potrafi człowiek osiągnąć na tym szalonym świecie. Nie, prawdziwą miarą człowieczeństwa jest to, jak szybko potrafi on reagować na potrzeby innych i jak wiele daje z siebie.
Anthony Peake
Awatar użytkownika
Brigit
Niewymowny

Podziękował : 110 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Postautor: Elie » 06 lis 2019, 16:16

Powracając do Halloween, którego zwolennicy bronią twierdząc iż jest oswajaniem dzieci ze śmiercią

Absurd. Może jeszcze z eutanazją kalek i starców :evil:

Prawdziwa historia Halloween - https://www.youtube.com/watch?v=kvO5skC ... lRi35bmW74
https://www.youtube.com/watch?v=kvO5skCQ7ow

https://www.youtube.com/watch?v=CYqAYia13BM
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2193 razy
Otrzymał podziękowań: 2144 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Poprzednia

Wróć do Obrzędy i święta ludowe