Dziwne znalezisko, runy w szafie ...

Dziwne znalezisko, runy w szafie ...

Postautor: beduaz » 29 cze 2016, 07:38

Witam
Dość nietypowa sprawa, robiłem dziś porządki w szafie i w jednej z szuflad znalazłem coś takiego:
Obrazek
Na pewno nie jest to moje dzieło bo nie eksperymentuje z siłami o których nie mam pojęcia.
Udało mi się znak zidentyfikować jako runę Ingwaz lub podwójne Gebo (wiedza na temat oczywiście z google).
Czy może mi ktoś z was wyjaśnić co to jest i jakie jest tego znaczenie?
Nie ukrywam że sytuacja mocno mnie zaskoczyła.
Z góry dzięki za pomoc w rozwiązaniu zagadki.
Pozdrawiam
beduaz

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Dziwne znalezisko, runy w szafie ...

Postautor: Elzbieta » 29 cze 2016, 11:27

Pytałeś już na forum Futhark i co mnie ogromnie dziwi, nikt nie odpowiedział. Szkoda. Jest to jedyne forum na którym (moim skromnym zdaniem), mogłeś dostać właściwą odpowiedź. No ale cóż, ludzie się wypalili, uciekli na fejs...a ja.. dyletant jeśli chodzi o runy.
Mimo to, pokuszę się o odpowiedź; mamy na forum opisy run w sposób jaki opisują je ci co opierają się o tradycję związaną z pochodzeniem run.
Uważam że jest to runa Ingwaz - Obrazek
runa-ingwaz-t37673.html#p889166
Opierając się na tych opisach uważam, że tą runą mogła wspomagać się kobieta ciężarna, mógł ktoś, kto chciał wspomóc się na nowej drodze rozwoju, np. w nowej szkole, w podróży.Uprzedzam - to jest moje gdybanie, niekoniecznie właściwe. Szkoda, że nie wiesz skąd ją masz, to by wiele wyjaśniło. A może to znak żebyś zainteresował się runami..
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator

Podziękował : 2235 razy
Otrzymał podziękowań: 2184 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: beduaz » 29 cze 2016, 11:57

Pochodzenie tej runy również mnie ciekawi. Nie jestem wstanie wytypować nikogo z kręgu swoich znajomych.
A runami się troszkę interesuje. Nie na tyle żeby robić jakieś dla siebie czy innych, uważam że nie ma co igrać.
beduaz

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Elzbieta » 29 cze 2016, 12:32

Dlaczego igrać .. jeśli posłuchasz rad tych, którzy znają runy "od podszewki" nic Ci się nie stanie. Odradzam rady z ezoterycznych stron, pani Piaseckiej, Kulejewskiej, A.A. Chrzanowskiej. To długa i trudna droga, ale jednocześnie może być wspaniałą nauką historii, literatury, sztuki.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator

Podziękował : 2235 razy
Otrzymał podziękowań: 2184 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Wróć do Ogólnie o runach