E.Pogońska, Karty odczarowane

E.Pogońska, Karty odczarowane

Postautor: Ejbert » 05 paź 2018, 21:26

Ta książka jak dla mnie to rewelka. Przede wszystkim dlatego, że jest rzeczowa, skupia się na konkretach - nie ma tam pierdyliarda informacji i opisów, pokazuje warsztat tej wróżki. Ważnym elementem jest nauka sposobu czytania rozkładu i karty w zależności od jej położenia w rozkładzie. I - bezcenny dla mnie - rozkład 24 kartowy, z którego można wyczytać praktycznie wszystko (jasne, że jak się dobrze pozna karty :wink: )

Pani Pogońska opisuje tylko 24 karty, czyli od Asa do 9, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by jej tablicę układać z talii do siódemek albo z całej. A reguły czytania nadają się do chyba wszystkich rodzajów kart (np. cyganów, lenormand, tarota)
Jest tam też podany sposób czytania czasu i kierunku, ale przyznam, że jeszcze tego nie opanowałem jak należy, nie tylko w tym systemie :(
My mamy sporo książek o klasykach, lepsze i gorsze ale ta jest i moją i małżonki ulubienicą :)

Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 140 razy
Droga życia: 0

Re: E.Pogońska, Karty odczarowane

Postautor: DamaWMasce33 » 05 paź 2018, 23:06

Ejbert pisze:Ta książka jak dla mnie to rewelka. Przede wszystkim dlatego, że jest rzeczowa, skupia się na konkretach - nie ma tam pierdyliarda informacji i opisów, pokazuje warsztat tej wróżki. Ważnym elementem jest nauka sposobu czytania rozkładu i karty w zależności od jej położenia w rozkładzie. I - bezcenny dla mnie - rozkład 24 kartowy, z którego można wyczytać praktycznie wszystko (jasne, że jak się dobrze pozna karty :wink: )

Pani Pogońska opisuje tylko 24 karty, czyli od Asa do 9, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by jej tablicę układać z talii do siódemek albo z całej. A reguły czytania nadają się do chyba wszystkich rodzajów kart (np. cyganów, lenormand, tarota)
Jest tam też podany sposób czytania czasu i kierunku, ale przyznam, że jeszcze tego nie opanowałem jak należy, nie tylko w tym systemie :(
My mamy sporo książek o klasykach, lepsze i gorsze ale ta jest i moją i małżonki ulubienicą :)

A co polecasz na kogos początkującego odnosnie tarota? Raczej watpie, abym zostala w przyszlosci wrozka, bo mam mase innych zainteresowan, ale nie ukrywam ze chcialabym miec tez troche wiedzy na temat tarota, tak aby nie atakowac ciagle kogos o interpretacje na forum, ale miec troche swojej wiedzy i pozniej sie doszkalac. Co jest dobre na poczatek?
Awatar użytkownika
DamaWMasce33
Moderator

Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 33

Postautor: Ejbert » 05 paź 2018, 23:34

DamaWMasce33 pisze:
A co polecasz na kogos początkującego odnosnie tarota? Raczej watpie, abym zostala w przyszlosci wrozka, bo mam mase innych zainteresowan, ale nie ukrywam ze chcialabym miec tez troche wiedzy na temat tarota, tak aby nie atakowac ciagle kogos o interpretacje na forum, ale miec troche swojej wiedzy i pozniej sie doszkalac. Co jest dobre na poczatek?

W sumie to... nie wiem. Też mamy sporo lektur, a mnie podchodzi Starowieyska, a to dlatego że pisze zwięźle i przy każdym arkanie od razu tłumaczy jego znaczenie w rozkładzie na domy (astrologiczne). Ale jej tarot marsylski nieco się różni od tego, co się czyta na forach, które z kolei zamieszczają informacje z książek. I to chyba też mnie do niej przyciągnęło, że jest nieco inaczej niż standard.

Tutaj masz tematy o książkach do tarota:

http://forumezo.pl/tarot-f1449.html

Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 140 razy
Droga życia: 0

Postautor: czerwonykapturek » 08 paź 2018, 08:01

Nie można korzystać ze zbyt wielu źródeł, może się to przyczynić do powstania zamętu w głowie.Warto korzystać z jednego autora, ale sprawdzonego przez nas. Każdy z nas ma inną intuicję i wyobraźnię.Podobnie jest z kartami.
Awatar użytkownika
czerwonykapturek

Podziękował : 31 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Wróć do Pozostałe karty