Energia drzew - drzewa w mitologii i magii

Re: Energia z drzew

Postautor: Ankol18 » 25 cze 2014, 15:26

Tak, jest wiele rodzajów drzew, które posiadają wszelakie właściwości, o których my nie mamy czasem nawet pojęcia. Podam kilka przykładów tych najbardziej znanych:

AKACJA - DLA OSŁABIONYCH
Likwiduje zdenerwowanie, stres i wzmacnia organizm.

BRZOZA - DRZEWO KOJĄCE
Jak głosi nasza tradycja brzoza to drzewo p/bólowe, działa rozluźniająco i rozkurczowo, obniża ciśnienie krwi. Brzoza także neutralizuje niekorzystne promieniowanie cieków wodnych.

BUK - OSTOJA INTELIGENCJI
Promieniuje energią na odległość kilkunastu metrów. Sprzyja koncentracji, jasności myślenia. Gdy Cię boli głowa przyłóż bukowy liśc do czoła.

DĄB - DUCH OPIEKUŃCZY
Pomaga odzyskać spokój, nadzieje, moc i wiarę we własne siły. Wzmacnia witalność. Warto tulić się do niego by rozwiązać trudny problem.

JAŁOWIEC - PULMUNOLOG
Leczy choroby płuc. Wpływa pobudzająco na ukł. nerwowy, poprawiając pamięć. Jagody jałowca żute w ustach hamują rozwój próchnicy i odświeżają oddech.

JARZĘBINA - DLA SERCOWCÓW
Rozluźnia. Mobilizuje do działania dodaje pewności siebie. Odwar a jej owoców wzmacnia serce, przeciwdziała miażdżycy, usprawnia prace wątroby.

JODŁA - DRZEWO ZAKOCHANYCH
Olejki eteryczne, które wydzielają jodły są doskonałym afrodyzjakiem. Pod jadłą mija znużenie.

LESZCZYNA - DLA WĄTROBOWCÓW
Drzewo oczyszcza organizm, działa kojąco na wątrobę i mięśnie gładkie.

LIPA - PRZEKAŹNIK ENERGII
Pomogą odzyskać pozytywny stosunek do ludzi, przywraca spokój, dostarcza energii, odświeża umysł. Pomaga w odblokowaniu czakr, ośrodków energii, szczególnie pomaga na czakrę serca i 3 oka.

MODRZEW - MUZA ARTYSTÓW
Wspomaga twórcze myślenie. Leczy choroby ukł. oddechowego. Przyspiesza gojenie stłuczeń i urazów.

SOSNA - SZYBKA REGENERACJA
Usuwa objawy przemęczenia. Olejki mają działanie bakteriobójcze dlatego jej zapach działa jak inhalator przy przeziębieniu.

ŚWIERK - IGLAK SZCZĘŚCIA
Otacza nas opieką i ochroną. Przynosi pomyślność tym, którzy posadzili go przy domu. Pomaga w dążeniach do celu. Działa na krtań i struny głosowe, leczy stawy.

WIĄZ - DRZEWO PRZEBACZANIA
Pomaga zapomnieć krzywdy leczy urazy duszy i serca, promieniuje przyjaźnią.

WIERZBA - OPIEKUNKA KOBIET
Jest usposobieniem żywotności i opiekuńczości, wspomaga leczenie zaburzeń miesiączkowych.
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej
 
Posty: 3667
Rejestracja: 01 sie 2013, 16:41
Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Re: Energia z drzew

Postautor: Ankol18 » 25 cze 2014, 15:34

Ponadto, nie wiem czy wiecie, ale wg astrologii każdy znak zodiaku opiekuje się innym drzewem i ludziom urodzonym pod różnymi postaciami niebieskiego zwierzyńca sprzyjają inne rośliny.
Poniżej podam po jednym przykładzie drzewa korzystnego dla danego znaku. Można jako talizman nosić przy sobie listek czy igiełki z danego drzewa, jego szyszkę lub inny owoc.

KOZIOROŻEC - JODŁA
Dla powściągliwego, zamkniętego w sobie Koziorożca najlepszym przyjacielem będzie jodła. Wniesie ona trochę luzu i odprężenia w jego pełne ciężkiej pracy życie. Jeśli urodziłeś się w tym znaku, spróbuj w cieniu jej gałęzi znaleźć chwilę na oderwanie się od obowiązków i problemów. Przyjrzyj się temu pięknemu drzewu i pomyśl, że sukces i pieniądze to nie wszystko. Jodła pomoże ci dostrzec w życiu inne niedoceniane przez ciebie dotąd wartości. Jednocześnie jest tak pełna dumy i godności, jak ty, więc na pewno odnajdziesz w niej bratnią duszę. Jako talizman będzie chroniła cię przed nadmiarem obowiązków oraz być może wyleczy z nieśmiałości i pokaże drogę do prawdziwej miłości.

WODNIK - SOSNA
Jeśli urodziłeś się pod znakiem Wodnika, jesteś przede wszystkim humanistą zdolnym do wielu wyrzeczeń w imię wielkich spraw. Twoim drzewem jest sosna, która podobnie jak ty mobilizuje innych do dokonywania właściwych wyborów, a ponadto wzmacnia intelekt. Znajdziesz w niej oparcie, gdyż pomoże ci rozwikłać niejedno trudne zadanie. Medytacja pod tym właśnie drzewem sprzyjać będzie powstawaniu i szczegółowym dopracowywaniu nowych pomysłów. W cieniu jej gałęzi będziesz mógł przypomnieć sobie wszystkie ważne dla ciebie informacje. Jako pionier i odkrywca docenisz jej rozjaśniające myśli działanie i umiejętność przywrócenia emocjonalnej równowagi.

RYBY - WIERZBA
Dla urodzonych pod znakiem Ryb najlepszym przyjacielem będzie wierzba, podobnie jak oni tajemnicza i nieodgadniona. Jeśli tobie patronuje ten znak, spróbuj odnaleźć swoje drzewo i pomedytuj przytulony do pnia. Wierzba sprzyja refleksji, sprzyja marzeniom, sprzyja fantazji. A ponieważ ludzie spod tego znaku żyją w swoim własnym nierealnym świecie, więc pod jej gałązkami mogą odnaleźć prawdziwą świątynię dumania. Jednak warto skorzystać z jej pomocy, gdyż w odróżnieniu od człowieka wierzba dzięki korzeniom utrzymuje stale łączność z materią i życiem. Kiedy za daleko zawędrujesz w swoich snach i marzeniach, drzewo to pomoże ci na nowo odnaleźć kontakt z realnym światem i ściągnie cię z chmur z powrotem na ziemię.

BARAN - AKACJA
Jeśli urodziłeś się, gdy słońce było w znaku Barana, najlepszym drzewem dla ciebie jest akacja. Znakomicie harmonizuje ona z impulsywnością, zapałem i aktywnością tego znaku. Jej szybki wzrost symbolizuje twój wieczny pośpiech, szybkie, czasem nieprzemyślane decyzje i ogromną witalność. Być może nie wyhamuje cię ona w pędzie do działania, ale sprawi, że ukierunkujesz właściwie swoją energię. Jeśli nawet nie zmusi cię do zatrzymania na chwilę i zastanowienia się nad życiem, to i tak sprawi, że zaczniesz zauważać innych, a spośród tysięcy pomysłów na minutę, wybierzesz ten najkorzystniejszy.

BYK - KLON
Klon otoczy cię opieką, jeśli przyszedłeś na świat w znaku Byka. Podobnie jak on jesteś uosobieniem siły, spokoju i stałości. Jako wielbiciel piękna odnajdziesz w tym niezwykłym drzewie urok spokojnej mocy i odrobinę zadumy. Będąc domatorem i smakoszem, chciałbyś, aby nikt nie ruszał cię z twojego ulubionego kącika, gdzie podjadając pyszności, czytasz swoją ulubioną książkę. Nie lubisz zmian i warto, abyś medytując pod swoim drzewem zrozumiał, że czasami są one niezbędne i nie warto bronić się przed nowym. Przecież często przynoszą one coś lepszego. Klon pozwoli ci na zrozumienie i docenienie współpracy z innymi. Obdarzy cię dystansem do pewnych trudnych spraw, zwłaszcza finansowych i związanych z niewiernością, która dla ciebie jest najcięższym grzechem.

BLIŹNIĘTA - WIŚNIA
Słoneczne Bliźnięta najlepiej czują się w obecności wiśni. Harmonizuje ona z ich żywiołowością, szybkością myśli i niepowtarzalnym wdziękiem. Kobiety spod tego znaku w obecności wiśni stają się jeszcze bardziej uwodzicielskie i bez względu na typ urody w magnetyczny sposób działają na mężczyzn. Z kolei mężczyźni nabywają daru intuicyjnego rozumienia płci przeciwnej, co czyni z nich dobrych i wrażliwych partnerów. To drzewo może sprawić, że zwolnisz trochę tempo życia i nie będziesz ciągle w nerwowym napięciu. Obdarzy cię odrobiną stałości, która bardzo się przyda w ciągłej gonitwie za przygodami, nowinkami i nowymi znajomościami W cieniu jej gałęzi możesz urządzić piknik dla najbliższej rodziny i poświęcić jej nieco więcej czasu niż zwykle, bo należysz do tych znaków, które interesuje wszystko poza własnym domem.

RAK - LIPA
Dla ciebie Raku najlepszym partnerem będzie lipa. W pełni odpowiada twojej wrażliwości, delikatności i romantyczności. Podobnie jak ty jest łagodna i wielkoduszna. W opiekuńczy sposób rozpościera konary, jakby chciała objąć nimi wszystkie słabe stworzenia. Obdarzy cię zrozumieniem, gdzie i kiedy twoja pomoc i opieka są rzeczywiście potrzebne, tak abyś nie dał się nadmiernie wykorzystywać. W cieniu jej gałęzi spróbuj chociaż na chwilę zapomnieć o innych, zwłaszcza o dzieciach i pomyśl choć raz o sobie i o tym, co możesz zrobić dla siebie. Ciepła i dobra lipa doda ci mocy i odpędzi od ciebie twoje irracjonalne strachy.

LEW - DĄB
Jeśli urodziłeś się pod znakiem władczego Lwa, twoim drzewem będzie królewski dąb. Jest silny i pewny swojej władzy tak, jak ty i podobnie do ciebie z hojnością i wielkodusznością obdarza innych. Gdy kiedykolwiek zabraknie ci tak charakterystycznej dla ciebie twórczej mocy, zwróć się po pomoc do króla drzew. Pomoże ci również zrozumieć, gdzie i kiedy twoja duma może mieć sens, a kiedy jest tylko przeszkodą. Wyciszy nieco twoją nadmierną chęć bawienia się do białego rana i sprawi, że w sposób bardziej rozważny będziesz dobierał sobie towarzystwo, zwłaszcza jeśli chodzi o płeć przeciwną. Dąb potrafi być samotnikiem i przy nim zrozumiesz, że każdy czasem potrzebuje chwili ciszy.

PANNA - KASZTANOWIEC
Słoneczna Panna jest osobą racjonalną, uporządkowaną i metodyczną. Przypisanym jej drzewem jest kasztanowiec, wnoszący spokój i łagodzący napięcia. Jego dobroczynne dla zdrowia działanie harmonizuje z wyjątkową dbałością o higienę osób spod tego znaku. Jeśli urodziłeś się Panną, spróbuj czasem oderwać się od nadmiaru nałożonych na siebie obowiązków i w cieniu kasztanowych gałęzi pomarzyć o czymś zupełnie irracjonalnym. Co prawda piękne i przynoszące zdrowie owoce kasztanowca kojarzą się z tym, co dla ciebie najważniejsze, czyli z praktycznością i konkretem, ale przecież możesz wyobrazić sobie czasami coś bardziej fantastycznego. Kasztanowiec pomoże ci spojrzeć na życie z większym dystansem i fantazją, aczkolwiek nie pozwoli ci zapomnieć o obowiązkach, bez których przecież twoje życie nie miałoby sensu.

WAGA - WIĄZ
Waga to piękno, wdzięk, ale i największe w całym zodiaku zrozumienie drugiego człowieka. Jeśli urodziłeś się pod tym znakiem, jesteś doskonałym negocjatorem i dyplomatą, a twoim drzewem jest wiąz. Od dawna symbolizował on przyjaźń i pojednanie, więc podobnie jak ty sprzyja godzeniu się zwaśnionych ludzi. W przeciwieństwie do ciebie ma jednak w sobie dużo siły i zapału. Skorzystaj z jego pomocy, kiedy jesteś zniechęcony, apatyczny i właściwie na nic nie masz ochoty, co jest bardzo znamienne dla ludzi spod tego znaku. Wiąz doda ci wytrwałości i zachęci do działania, nie pozbawiając cię jednocześnie charakterystycznego dla ciebie rozmarzenia i fantazji.

SKORPION - CIS
Dla urodzonego w czasie, kiedy słońce przebywało w znaku Skorpiona, najodpowiedniejszy jest cis. To drzewo symbolizujące nieśmiertelność ducha, kojarzące się ze wszystkim co nieodgadnione i niezwykłe, jest wymarzonym talizmanem dla pełnego tajemniczych zainteresowań Skorpiona. Kiedy będziesz z pasją zagłębiał się w rozwiązywanie coraz to nowych zagadek i zanurzał w rozpracowywanie największych sekretów ludzkości, zwróć się do tego właśnie drzewa, aby skierowało cię na właściwy trop i pomogło sfinalizować zadanie. Dzieląc z tobą twoją pasję, obdarzy cię także umiejętnością rozpatrywania i pojmowania rzeczy we właściwych kategoriach. Będzie zaufanym przewodnikiem przez krainy ducha.

STRZELEC - JARZĘBINA
Strzelec to nie tylko ogromne poczucie humoru i zamiłowanie do podróży. To także dążenie do wewnętrznego rozwoju, do trafienia na właściwego nauczyciela i wędrowanie duchową ścieżką. Dlatego, jeśli urodziłeś się w tym znaku, to pomocna może okazać się jarzębina. Dzięki niej twoje medytacje będą skuteczniejsze i łatwiejsze. Pokaże ci te drogi, które dla ciebie będą najodpowiedniejsze. Intensywnie medytując w cieniu jej gałęzi możesz stać się skutecznym wróżbitą, gdyż właśnie to drzewo patronuje prognozowaniu. Nie zatracisz przy tym swojego naturalnego optymizmu, gdyż drzewo to mimo tak poważnego działania, ma w sobie dużo piękna i lekkości. Śliczne owoce, z których dziewczęta robią sobie korale przypominają, że wartość życia musimy odnaleźć nie w astralnych wędrówkach, lecz tu i teraz w urokach codziennego materialnego istnienia.
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej
 
Posty: 3667
Rejestracja: 01 sie 2013, 16:41
Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Drzewa w mitologii i magii

Postautor: Vivien » 23 wrz 2014, 18:04

Gatunki drzew w mitologii

Cep, zrobiony z drzewa jabłoni, używany do młócenia ziarna był jednym z symboli faraonów w Egipcie.
W Irlandii, trzecim z "Pięciu Magicznych Drzew" był Jesion.
W mitologii skandynawskiej, "czarodziejski" jesion, drzewo zwane Ygdrasil, było uważane za kosmiczne drzewo światów.
Jego korzenie i gałęzie przenikały cały wszechświat.

W krajach północno - europejskich, Bogini Wiosny była ukazy wana jako Brzozowa Bogini.

Gatunki drzew i ich zastosowanie w magii

Jabłoń - Te drzewo cechuje przydatność w magii w sprawach związanych z ideałami i honorem.

Jesion - Drzewo jesionu znajduje zastosowanie w wytwarzaniu narzędzi ręcznych, zaś jego cechami magiczny mi było łączenie przeciwieństw skutkujące powstawaniem nowych rzeczy , niezwyciężoność i ciągłość życia.

Buk - Magiczny mi cechami buku jest pomoc udzielana użytkownikowi w osiąganiu celów oraz spełnieniu życzeń poprzez obdarzenie danej osoby darem uporządkowania i umiejętności organizowania oraz planowania własnych działań i osiągania zaplanowanych celi.

Leszczyna - Magiczne cechy leszczy ny to duchowe przewodnictwo i wnikliwość.

Hikora (Orzech biały ) - Magiczne cechy hikory to wy trwałość, tych którzy wy trwali w swych przekonaniach i wierze, i swymi wy czy nami ukazali iż dobrze z nich korzy stają.

Klon - Magiczny mi cechami klonu jest przy jaźń, braterstwo, obarzanie energią, uzdrawianie i entuzjazm w związkach
partnerskich.

Dąb - To drzewo cechuje się magiczny mi cechami pomagającymi osiągać wyższe płaszczyzny zrozumienia i
świadomości, oraz pomaga w ukształtowaniu świadomości w formy odpowiednie do prac magicznych.

Sosna - Rytualne narzędzia stworzone z drewna sosnowego są idealne dla spraw związanych z nowym początkiem i ponownym narodzeniem (np. nowe początki).

Topola - Magiczne cechy drewna topoli to ochrona oraz pomoc w rozwiązywaniu trudnych spraw i sytuacji.

Jarzębina - To drzewo jest uważane za magiczne, albowiem posiada liść złożony z 1 3 listków, co jest nawiązaniem do 1 3 miesięcy księżycowych w jednym roku słoneczny m.
Wierzba - Magiczny mi cechami wierzby było leczenie, wierzba symbolizuje istotne znaczenie wrażliwości i
wychowania.
Dziki bez - Magiczny mi cechami dzikiego bzu była ochrona przed czarami, często było używane jako surowiec do wytwarzania magicznych różdżek.

Cis - Trujące drzewo, którego magiczny mi aspektami była siła, sprężystość, życie i śmierć, czasami nazywany drzewem nieśmiertelności.

Lipa - Magiczną cechą drewna lipowego była przyjaźń.

Orzech włoski - Magiczny mi cechami orzecha włoskiego była płodność, urodzaj oraz pomoc w odkrywaniu ukrytej mądrości.

Gruszka - Magiczny mi cechami drewna gruszkowego była miłość macierzyńska, a czasami także też i długowieczność.

Wiśnia - Magiczny mi cechami wiśniowego drewna było dziewictwo i czystość.
"Jeśli płaczesz w nocy za słońcem, łzy nie pozwolą ci na ujrzenie gwiazd." - Tagore
Awatar użytkownika
Vivien
 
Posty: 71
Rejestracja: 15 sie 2014, 16:56
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy
Droga życia: 0

Re: Energia drzew

Postautor: kasienka13 » 25 lut 2015, 22:02

Prawda i tylko prawda u moich rodziców rośnie stary poczciwy orzech ma już ponad 50lat piękne wielke drzewo.
Ilekroć jade do nich i mam jakiś problem przytule się plecami do drzewa i jest mi inaczej,problem oczywiście nie zostaje rozwiązany ale czuje się spokojniejsza,silniejsza i pewna siebie.

Awatar użytkownika
kasienka13
Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 125
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:34
Podziękował : 79 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Wodnik
Droga życia: 5

Re: Energia drzew

Postautor: Nut » 26 lut 2015, 09:09

Starożytni Grecy i Rzymianie z orzechów włoskich wytłaczali olej, który był środkiem przeciw robakom, zapaleniu nerek i kamieniom żółciowym. W czasach późniejszych za pomocą orzecha czyszczono krew i leczono wściekliznę, próchnicę zębów, a nawet łysienie, nie mówiąc już o gruźlicy, niedokrwistości, schorzeniach kostnych i cukrzycy.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ

Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2584
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 499 razy
Otrzymał podziękowań: 398 razy
Droga życia: 0

Re: Energia z drzew

Postautor: Elie » 28 lut 2015, 16:54

ORZECH - wzmacnia zarówno siły fizyczne powiększając wytrwałość i odporność, jak też siły psychiczne, zapewniając upór i nieustępliwość.
To drzewo wyjątkowej mocy, która działa na wszystkich płaszczyznach. Orzech obdarza sprytem, błyskotliwością, mądrością. Wyostrza inteligencję. Pomaga rozwiązywać problemy, podpowiadając najkorzystniejsze posunięcia w trudnych sytuacjach.

Pliniusz Starszy - historyk rzymski, powiada, że dobrze chroniony owoc orzecha włoskiego symbolizował małżeństwo; oblubieńcom życzono związku równie ścisłego jak ten, który łączy obie połówki orzecha i aby wyrazić to życzenie obrzucano ich orzechami.
W starożytnych czasach, orzechy były również symbolami płodności i służyły za talizmany podczas ceremonii ślubnych, ponieważ kojarzono je z żoną Jowisza, Junoną. Stąd łacińska nazwa orzecha - juglans, która jest skróconą formą słów Jovis glans - Rzymianie nazywali go orzechem Jowisza.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31178
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2126 razy
Otrzymał podziękowań: 2001 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Energia drzew

Postautor: szamka » 20 cze 2015, 19:36

Drzewa dzieli się na „dawców” i „biorców”. Po prostu jedne ofiarowują energię a inne odbierają negatywne energie.
Pozytywne są sosny, akacje, brzozy, jarzębina, jabłonie. Ale są choroby, w których, wręcz przeciwnie, trzeba pozbyć się swojej „złej ” energii aby to zrobić skorzystaj z pomocy drzew takich jak świerk, jodła, topola, osika, jałowiec, wiśnia, wierzba, olcha.
Aby uzyskać energię z drzewa wystarczy oprzeć się o nie i dostroić interakcję. Aby tego dokonać trzeba podać nazwę drzewa i postarać się z nim porozmawiać. Trzeba mu powiedzieć o swoich problemach, następnie zrelaksować się i wyobrażać sobie, że ciepła fala przepływa przez nasze ciało. Ćwiczeniu powinien towarzyszyć rytmiczny głęboki wdech i wydech.
Awatar użytkownika
szamka
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 350
Rejestracja: 03 wrz 2014, 08:16
Podziękował : 76 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 8

Poprzednia

Wróć do Magia w przyrodzie roślinach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości