Energia kształtów

Energia kształtów

Postautor: Elie » 07 paź 2019, 00:53

Temat wydzielony z ; pierscien-atlantydow-atlantow-t36856.html

jak dla mnie to tylko działa owa energia kształtu,

Nie ma czegoś takiego jak - energia kształtu. Czysto ezoteryczna kolejna bzdura służąca naciąganiu ludzi przez sprzedających te i inne cudowne pierścienie, runy, itp.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2188 razy
Otrzymał podziękowań: 2132 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Energia kształtów

Postautor: Nut » 08 paź 2019, 08:42

Energię ma w sobie każdy przedmiot. Kiedy coś się nam gdzieś zawieruszy, kiedy coś położymy potem nie możemy znaleźć mówi się; puknij w stół trzy razy aż tu nagle przedmiot jakby sam wchodził nam w ręce, odnajduje się. Czy to nie świadczy, że w jakiś przedziwny sposób jesteśmy połączeni ze wszystkim co jest na świecie, z każdą rzeczą, przedmiotem. Wydaje się jakbyśmy byli połączeni niewidzialną nicią. Świadczy to też o mocy słów.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 526 razy
Otrzymał podziękowań: 412 razy
Droga życia: 0

Re: Energia kształtów

Postautor: akszara » 09 paź 2019, 01:24

Elie pisze:Nie ma czegoś takiego jak - energia kształtu. Czysto ezoteryczna kolejna bzdura służąca naciąganiu ludzi przez sprzedających te i inne cudowne pierścienie, runy, itp.

Owszem, jest coś takiego jak promieniowanie kształtu. Radiesteci coś o tym wiedzą, mówił już dawno o tym np. Z. Królicki, wykłada się to na kursach a ludzie wrażliwi to wyczuwają, że o feng shui to nie ma co nawet mówić, bo tam jest to oczywiste. Ale nie tylko, u nas z dawien dawna też unikano ostrych kształtów i tym faktom nie da się zaprzeczyć.
Bardzo możliwe, że i wzór pierścienia ma coś z tym wspólnego, lecz faktem jest też to, że jego historia jest niejasna i nie musi być to prawdą. Ale jak chodzi o samą energią kształtów to ona istnieje.
Promieniowaniu radioaktywne też kiedyś było czymś niewiarygodnym i fale radiowe również - a to, że są niewidoczne nie znaczy, że ich nie było. Zresztą nie bez przyczyny ludzie na ogół nie lubią ostrych kształtów.
Można oczywiście ludzi nabierać także i na to ("cudowne pierścienie, runy itp.") ale nie oznacza to, że promieniowanie kształtu w ogóle nie istnieje - oznacza to jedynie, że ktoś jedzie na fali nawet wtedy, wtedy, gdy sam w to nie wierzy i się z tego śmieje.
Tak samo jest np. ze sprzedawcami minerałów - geologami, którzy na fejsie zaśmiewają się z tych, co wierzą w jakieś ich właściwości, ale sprzedają te kamienie jako znakomite na coś tam albo jakieś talizmany dla znaków zodiaku.
akszara

Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Postautor: Elie » 09 paź 2019, 01:41

Niby masz rację. Może istnieć coś w formie energii, jednak jest ona zróżnicowana i nie działa na nas jakąś bombardującą, silną oraz cudowną siłą, czarodziejską mocą, etc. Odnośnie kamieni - tu inna bajka. Tak zwana moc kamieni również jest uzależniona od rodzaju kamienia a nawet człowieka. Na jednego będzie oddziaływać silniej, na innego mniej lub wcale. Wszystkie energie mogą działać różnie na poszczególnych ludzi, z różną mocą i natężeniem i jest to uzależnione od wielu czynników.Nie ma tak, że ktoś kupi sobie np. pierścień atlantów i... bach...jest np. chroniony od wszelkiego zła itd. Na mnie dobrze "działają " bursztyny , pomogły mi w wyleczeniu krtani, co nie oznacza, że równie dobrze wpłyną na innego człowieka. W przypadku metali preferuję srebro - w złocie się źle czuje. Wiem, że w jakiś sposób srebro wspomaga mój organizm. Natomiast innym pomoże złoto. O runach już nie wspomnę, bo to długi i trudny temat.

Podobnie jest np. z roślinami - wiadomo, każdej służy inne podłoże - ziemia. W przypadku kształtów - proste. Ostre noże, kanty, krzywizny, spirale - raz, że bywają niebezpieczne same w sobie, dwa - źle się ludziom kojarzą. Poza tym, każdy człowiek w inny sposób odbiera np. kształty. Jeden lubi niebezpieczeństwo, ryzyko, bo to go np. motywuje do działania. Inny, lubi spokojne, bezpieczne i zrównoważone życie, nie potrzebuje aż tak silnych bodźców do działania. Niewątpliwie w fizyce też znajdziemy wyjaśnienie znaczenia kształtów, ich wpływu na ludzi, na wszystko co nas otacza na tym świecie.. Jednak taka rozmowa to wyższa półka, powinna być toczona przez fachowców. Podejrzewam, że przyznają mi rację - wszystko działa na wszystko z określoną siłą, mocą, ale w sposób zróżnicowany i uzależniony od wielu czynników, w co równie istotne - psychiki danego człowieka, budowy organizmu.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Iza74 » 09 paź 2019, 07:12

Ale nie tylko, u nas z dawien dawna też unikano ostrych kształtów i tym faktom nie da się zaprzeczyć.

Unikano z powodu zagrożenia niebezpieczeństwem. To proste. Narzędzie obojętnego kształtu, samo w sobie bez użycia siły, napędu, nie jest w stanie zrobić nam krzywdy, w żaden sposób nie oddziałuje na nas, poza psychicznym wpływem. Energia to coś co nas otacza, co zgodnie z definicją: charakteryzuje się zdolnością do wykonywania pracy.
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak

Podziękował : 131 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Postautor: Langusta » 10 paź 2019, 13:13

Owszem, jest coś takiego jak promieniowanie kształtu. Radiesteci coś o tym wiedzą, mówił już dawno o tym

Promieniowanie a drganie to zasadnicza. Każdy materiał wydziela jakiś tam promieniowanie. Nie jest ono wyczuwalne przez człowieka.

np. Z. Królicki, wykłada się to na kursach

Napisał nawet książkę pt "Energia kształtów czyli radiestezyjne oddziaływanie form geometrycznych". Napisana w 1995...

Ktoś inny napisał; "Wahadełko. Narzędzie podświadomości - Tag i Judith Powell" i co z tego wynika, nic. Nie są to dowody na wyczuwalnie drgania przedmiotów.
Niektórzy usiłują podciągnąć zjawisko pod synchronizację zmysłów, pod równanie M = mc 2 , teorię względności czasu.
Podsumowując; Każdy przedmiot wydziela jakieś promieniowanie, "pracuje" bo pracuje materiał z którego został wykonany, ale nie na tyle mocno, aby było to odczuwalne przez człowieka. Tym bardziej nie wpływa magicznie, jeżeli wcześniej nie trafi to do naszej świadomości, nie zakodujemy sobie w naszej głowie.
Awatar użytkownika
Langusta

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postautor: akszara » 10 paź 2019, 21:28

To że ktoś czegoś nie wyczuwa to nie znaczy, że nie istnieje. Powiem ci, że ja odczuwam i... nie znoszę ostrych zakończeń i to nie od chwcili, kiedy się o tym dowiedziałam a od zawsze, jak pamięcią sięgnę.
akszara

Postautor: Elie » 11 paź 2019, 00:03

akszara pisze:To że ktoś czegoś nie wyczuwa to nie znaczy, że nie istnieje. Powiem ci, że ja odczuwam i... nie znoszę ostrych zakończeń i to nie od chwcili, kiedy się o tym dowiedziałam a od zawsze, jak pamięcią sięgnę.

Ok, tylko co to ma wspólnego z magią, z magiczną ochroną samą w sobie. Nic. Temat jest w nawiązaniu do pierścienia Atlantów, oraz innych, niby magicznych przedmiotów, które niby same w sobie działają magicznie, względnie stanowią ochronę. Jeżeli już, to tylko w naszej świadomości lub po konsekracji - wtedy ok.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: akszara » 11 paź 2019, 00:17

no ale tam było o energii kształtu właśnie, że to może między innymi i o to chodzi. O magicznym nie mam co mówić, bo tego nie wiem. I mogę tylko przypuszczać, że pierścień działa na sposób placebo ;)

akszara

Postautor: Elie » 11 paź 2019, 00:23

akszara pisze:no ale tam było o energii kształtu właśnie, że to może między innymi i o to chodzi. O magicznym nie mam co mówić, bo tego nie wiem. I mogę tylko przypuszczać, że pierścień działa na sposób placebo ;)

No i o to chodzi.... wszelkie cudowne właściwości pierścieni, amuletów, itp kupowane ponieważ wmawia się ludziom bzdety typu - pierścień cię ochroni, etc, to nic innego, jak naciąganie ludzi, wmawianie im bzdur, a oni jeszcze za to płacą. Po to tu jesteśmy aby ludziom to uświadomić. Żadne energie tego czy innego przedmiotu nie są na tyle silne, aby nas ochronić.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Wróć do Talizmany, amulety, tatuaże