Fakt czy teoria spiskowa? Jesteśmy manipulowani ?

Fakt czy teoria spiskowa? Jesteśmy manipulowani ?

Postautor: Elie » 29 mar 2013, 03:13

Fakt czy teoria spiskowa?

Praktycznie każdy z nas gdyby został zapytany, czy według niego jest on zmanipulowany, odpowie, że nie. Większości ludzi wydaje się, że mają kontrolę nad swoim życiem i nad poglądami, jakie uznają za właściwe. Jest to oczywiście sprytny sposób oddziaływania na zbiorowości poprzez implementację postaw i interpretacji, jakie ktoś chciał wgrać za pomocą różnych metod w nasze umysły. Brzmi to przerażająco, ale procesy te są dobrze poznane i często stosowane nie tylko przez rządzących, Ale również w szeroko pojętym marketingu.

Gdyby implementowanie komuś poglądów politycznych czy społecznych zależało tylko od jednego źródła ich transmisji to przekaz nie byłby skuteczny, dlatego już dawno ustalono, że delikwenta należy ostrzeliwać danymi hasłami z różnych nośników. Proces ten prowadzi do powstania naturalnych skojarzeń i zaszufladkowania danego zagadnienia w sposób pożądany przez transmitującego przekaz. Potem prowadzi to do tego, że w supermarkecie bezwiednie ładujemy do koszyków te produkty, których producenci zdołali wyryć się rylcem w naszej podświadomości.

Dokładnie te same procesy zachodzą w skali makro w kontekście budowania postaw międzyludzkich przez rządzących. Cele są proste, zaimplementowanie poglądów uważanych aktualnie za korzystne dla władzy i tak umiejętne nimi operowanie, aby nawet dokonywać całkowitych zmian podejścia do danych zagadnień zależnie od potrzeb. Tłum jest wtedy wodzony za nos i Polacy doświadczyli tego wielokrotnie. Dobrym przykładem była reforma OFE, która wydawała się czymś wspaniałym, zabezpieczeniem przyszłości a okazała się prawie pospolitym złodziejstwem.

Przykładów są setki i przekazy są rzutowane na umysły ludzi za pomocą rozmaitych rzutników takich jak prasa, bilbordy czy do niedawna główny rzutnik, telewizja. Aby kontrola umysłów była możliwa stosuje się jednolitość przekazu, dlatego gdy pojawiło się nowe medium, Internet, władza poczuła się zagrożona. Gdyby nie Internet to wiele rzeczy pozostałoby niezauważone. Gdyby nie Internet musielibyśmy znowu obsługiwać powielacze i z pewnością ścigano by nas z równie wielką starannością jak w latach osiemdziesiątych.

To, że Internet jest dokładnie kontrolowany wiadomo nie od dzisiaj i tylko idioci w stylu matki Madzi myślą, ze można sobie bezkarnie wpisywać w Internecie zapytania o morderstwo doskonałe. Jak widać na tym przykładzie daje się odtworzyć całą historię odwiedzin danego człowieka i to jest składowane według prawa polskiego przez okres dwóch lat. Oznacza to, że władza może odtworzyć twoją aktywność internetową, co z łatwością pozwoli zakwalifikować twoje poglądy polityczne oraz pozwoli Cię identyfikować i prowokować zagrożenia, o czym przekonał się sławny Brunon K.

Aby oddziaływanie rządu było skuteczniejsze korzystne może być dodatkowo oddziaływanie na społeczeństwo w sposób pozornie niezauważalny. Na przykład, jeśli państwo uzna, ze poglądy starszych sprzyjają konkurentom politycznym to rozsądne wydaje się ograniczanie takiego elektoratu. Stąd na przykład w Polsce hasła w stylu „zabrać babci dowód”, młodzi uwierzyli tak bardzo, że są elitą intelektualną popierając pewną partię, że narazili się na śmieszność swoją naiwnością. Okazuje się jednak, że nic tam dwie podejrzane katastrofy lotnicze masz media masz władze i nic nie wskazuje na to, że gdziekolwiek na świecie jest inaczej.

W interesie rządu jest też to, aby obywatel nie był zbyt inteligentny, ponieważ taki obywatel zadaje pytania, na które czasami trudno odpowiedzieć. Gdy takich obywateli jest więcej tym gorzej dla władzy, bo to zaczyn dla ewentualnej rewolucji. Aby tego uniknąć władza może stosować również sztuczki chemiczne, na przykład dodając fluor do wody. Skład wody kranowej nie jest nam znany i bardzo możliwe, że już dawno jest fluoryzowana. Jak wiadomo nadmiar fluoru prowadzi do spadku poziomu inteligencji populacji. Jakkolwiek nie ma dowodów na to, że jest jakiś odgórny plan fluoryzowania Polaków to znamienne jest to, że większość wody butelkowanej dostępnej w polskich sklepach zawiera już fluor. Warto zwracać uwagę na skład wody. Dlaczego niektóre wody kiedyś nie zawierały fluoru i nagle zaczął być w nich dostępny.

Takich substancji, które mają stworzyć z ludzi bezwolnych niewolników pracujących chętnie aż do śmierci może być znacznie więcej i mogą być dostarczane do organizmu w różny sposób. Efekt ma być taki, że obywatelowi ma się chcieć pracować, ale już buntować niekoniecznie a na dodatek ma myśleć to, co chce władza. Gdyby świat, w którym ktoś nas celowo faszeruje substancjami, które mają nas uczynić spolegliwymi i podatnymi na wpływ był prawdziwy, to można by było powiedzieć, że zabrnęliśmy gdzieś skąd już nie ma wyjścia. Pozostaje pchać swój wózek i chłonąć papkę medialną, ale to nieuchronnie doprowadzi do tego, że pewnego dnia i tak zdasz sobie sprawę, że twoje życie składa się ze złudzeń.

Źródło: wolnemedia.net
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31447
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2193 razy
Otrzymał podziękowań: 2147 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Fakt czy teoria spiskowa?

Postautor: Karolina 17 » 29 mar 2013, 18:27

Straszne... A wydawałoby się, że takie zagrania w stylu "władza nad światem" to tylko w bajkach... :? f542b21fe6a35
"Umysł jest tym, co nas ogranicza; ego jest jego częścią. To jaźń duszy daje nam pewne pojęcie o wolności."
Awatar użytkownika
Karolina 17
Gawędziarz
 
Posty: 711
Rejestracja: 01 wrz 2012, 11:53
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Kobieta
Droga życia: 11

Re: Fakt czy teoria spiskowa?

Postautor: Elie » 31 mar 2013, 15:15

Na każdym kroku jesteśmy manipulowani. Największy udział mają środki masowego przekazu oraz wszechobecne reklamy. Oto czego doczytałam się w Wikipedii

Reklama podprogowa
W 1998 roku Bar i Biederman stwierdzili że, obraz wyświetlany przez 47 milisekund jest wykrywany jedynie przez jedną na siedem badanych osób. Po ponownej prezentacji liczba osób świadomych bodźca zwiększa się do jednej na trzy[1].
W 2005 roku przeprowadzono badanie, które polegało na wyświetlaniu badanej osobie obraz podprogowo przez 16,7 milisekund i okazało się, że prawa część ciała migdałowatego wykazała większą aktywność podczas bodźca podprogowego z kolei lewa część ciała migdałowatego i kolumna neuronalna podczas późniejszego bodźca ponad progowego trwającego pół sekundy.
Reklama podprogowa (subliminalna)

Zwana inaczej sugestią podprogową lub przekazem podprogowym - teoretycznie polega np. na włączaniu do filmu pojedynczych klatek z reklamą lub wgrywania ukrytego przesłania do piosenek.
Koronnym dowodem na skuteczność jej działania miał być eksperyment przeprowadzony w 1957 r. przez Jamesa Vicary'ego w USA. Podmienił on pojedyncze klatki filmu wyświetlanego w kinie dla zmotoryzowanych w Fort Dix na reklamy - napisy "pij colę" i "jedz popcorn" - i twierdził, że w ten sposób skłonił widzów do kupowania tych produktów. Liczne eksperymenty dowiodły potem, że badania te były sfabrykowane, co zresztą przyznał sam Vicary[potrzebne źródło]. Mimo to reklama podprogowa została zakazana w wielu krajach. Polska ratyfikowała konwencję o Telewizji Transgranicznej, która zakazuje perswazji poza świadomością widza, dlatego techniki reklamowe oddziałujące na podświadomość (chodzi tu głównie o reklamę telewizyjną i kinową) są zakazane.
W latach 80. zarzucano stosowanie przekazu podprogowego niektórym zespołom rockowym, które w ten sposób miały propagować satanizm lub nakłaniać do samobójstwa (słynna sprawa płyty Stained Class zespołu Judas Priest). Miały one rzekomo umieszczać w piosenkach komunikaty, które były słyszalne dopiero wtedy, gdy utwór był odtwarzany "od tyłu".
Zdaniem części badaczy przekaz podprogowy to jedynie mit - argumentują, że nie można ulec propagandzie, jeśli nie widzi się elementu propagandy. Jednak eksperymenty wykazały, że bodźce podprogowe wpływają na procesy poznawcze, choć wpływ ten utrzymuje się zaledwie przez ułamki sekundy. Rejestrowane mogą być proste informacje, takie jak stan emocjonalny. Siła tego wpływu jest zwykle przeceniana zarówno przez osoby obawiające się go jak i osoby próbujące wykorzystywać przekaz podprogowy.Z tekstu wyżej wynika,że tego typu wpływanie na ludzi zostało zakazane. Ale na ile ten zakaz jest przestrzegany, tego już chyba nikt nie sprawdza.
Niby są badania naukowe, ale większość z tych badań jest sponsorowana przez wielkich tego świata, producentów i koncerny, nie wspominając o politykach rządzących na całym świecie. :mysliciel:
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31447
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2193 razy
Otrzymał podziękowań: 2147 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1


Wróć do Zjawiska Paranormalne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości