Fazy Księżyca od strony znaków i działań

Fazy Księżyca od strony znaków i działań

Postautor: Alka » 30 cze 2014, 04:34

Księżyc jest calkowicie okrągły. Niektórzy magowie uważają za fazę Pełni Księżyc od 3. dni przed Pełnią do 3. dni po Pełni. Inni koncentrują się przy swoich rytuałach wyłącznie na kilku godzinach Pełni. W tej fazie Księżyc posiada najwiekszą moc i dokonuje się wszystkich rytuałów, jakich dokonuje się podczas Księżyca rosnącego (przybierającego), szczególnie rytuały ochronne jak również przepowiadające przyszłość.


Medytacja - Pełnia to faza, podczas której bywamy niespokojni i mamy problemy ze snem. Medytacja podczas tej fazy Księżyca działa uspokajająco i równoważąco.

Księżyc w pełni w znaku Skorpiona - Siły oddziałujące:

Żywioł - Woda - Woda jest symbolem naszego życia uczuciowego. Przyporządkowane są jej wszystkie emocje - miłość, radość, smutek, złość, wściekłość, współczucie, ale również intuicja i to, co nieświadome, a także płodność. W żywiole wody znajdują się intuicja, kreatywność a także płodność.

Idealny czas na czucie, tworzenie i rozwijanie mocy umysłowych. Jest to czas na wszystkie rytuały dotyczące: miłości, płodności, dobrobytu, bogactwa, czarów, gojenia ran, kreatywności, rozwoju pomysłów i świętowania projektów.
Aby wychwycić energię, jaką niesie ze sobą Pełnia nie trzeba stosować żadnych czarów czy rytuałów. Również dobrze można siąść i medytować, ale również np. tworzyć muzykę lub poczytać książkę.
Awatar użytkownika
Alka
 
Posty: 60
Rejestracja: 10 maja 2014, 10:45
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Droga życia: 0

Fazy Księżyca od strony znaków i działań

Postautor: Reni8 » 18 lip 2014, 20:36

W fazie rosnącej podcinamy włosy czy paznokcie, gdy chcemy by szybciej rosły, podpisujemy umowy finansowe, czy zakładamy lokaty, bo chcemy by nam forsy przybywało :) I ogólnie ta faza sprzyja wszystkiemu co ma rosnąć, przybywać :)


W fazie malejącej sprawdzają się rzeczy, których ma ubywać. Czyli: depilacja, regulowanie brwi, ścinanie włosów, gdy chcemy by fryzura wolniej odrastała (chcemy właśnie taką fryzurę), pranie, sprzątanie, mycie okien, czy innych sprzętów ;) - wtedy łatwiej nam przychodzi pozbycie się rzeczy zbędnych (w fazie rosnącej bardziej zbieramy "przydaśki").

Baran - wtedy króluje upór, zdecydowanie, mamy też duużo energii, to dobry dzień na rozładowanie jej w sportach :)
Zakupy ciuchów, mebli, ozdób do domu, nawet obrazów polecam robić w Byku - to znak, któremu patronuje Wenus, czyli planeta piękna, ale zarazem znak bardzo gospodarny. W te dni kupimy rzeczy piękne, a zarazem wartościowe, dobrej jakości i nie wydamy za dużo. To również dobry dzień na wszelkie zabiegi, negocjacje, czy umowy finansowe.
Bliźnięta sprzyjają komunikacji międzyludzkiej, rozmowom, nawiązywaniu kontaktów, ale uwaga, jest to znak zmienny, czyli i powierzchowny.
Rak to znak najbardziej domowy - wtedy mamy ochotę na spotkania rodzinne, na bycie w domu bardziej niż łażenie po mieście czy do znajomych.
Lew - to czas, gdy liczy się blichtr, to co na pokaz, opinia innych, chcemy się pochwalić i być chwaleni, pociąga na luksus. Uwaga na robienie czegoś z włosami - w te dni wyjdzie nam "lwia grzywa", czyli włosy mocno puszone.
Panna to znak porządków, sprzątania, robienia przetworów... W te dni na zakupach nie kupimy raczej >fajnego fafłaszka<, ani tym bardziej bibelotów - ale zaopatrzymy lodówkę. I to oszczędnie, baardzo gospodarnie (tak raczej po wielkopolsku ;)), nic niepotrzebnego się tu nie znajdzie. Ale też jest to znak zmienny, czyli zarazem możemy mieć problemy z podejmowaniem decyzji. W te dni dobrze jest iść do fryzjera - fryzura, czy farbowanie będą trwałe i udane.
Waga - to znak piękna. Gdy w taki dn. wpada nam w oko piękny bibelot nie pytamy o cenę, ani nie myślimy gdzie też go postawimy (bo już brak miejsca;p) tylko chcemy go mieć. Mamy wtedy łagodny nastrój, łatwo wybaczamy, nie forsujemy swojego zdania, wszystko ma być ładnie, gładko, bez nerwów..
Skorpion: uwaga, to dni namiętności, ale i pamiętliwości, wszelkie emocje są wtedy ..hm - konkretne..
Strzelec: nosi nas, pociągają nas podróże, łono natury, sporty..
Koziorożec: to znak, który patronuje skórze i włosom. Wtedy najkorzystniej nakładać odżywki, maseczki, lub iść do kosmetyczki. W zależności do fazy księżyca skupiamy się na oczyszczaniu, lub odżywianiu skóry.
W emocjach, wydarzeniach tych dni wszytko jest wtedy takie konkretne, skostniałe nieomal. Chętnie sięgamy do mądrości pokoleń, chętnie słuchamy starszych osób :)
Wodnik - to czas nowoczesnej techniki, przyszłości.. - pociągają nas wtedy nowinki techniczne, komputer słucha jak nigdy (dobry czas na uczenie się obsługi komp, czy jakiegoś nowoczesnego urządzenia). Natomiast nie zatrzymają nas pamiątki, historia, tp..
Ryby - na ten czas nie zostawiajcie żadnych istotnych decyzji!! To znak bardzo zmienny (tak jak na znaczku-symbolu Ryb: każda rybka płynie w inną strone:/), trudno nam się zdecydować, jesteśmy zdezorientowani... Łatwo nas wtedy nabrać, "zamydlić oczy", w te dni z pewnością przeoczymy istotne elementy umowy, czy faktyczny stan rzeczy(przedmiotu), jaką mamy w ręku. W fazie Księżyca malejącego objawia się to jeszcze gorzej, niż gdy tarcza srebrnego globu "rośnie".


Miłe aspekty życia ;) :
Gdy chodzi nam wyłącznie o wypoczynek i chwilowe wyłączenie się z bieżących spraw - najkorzystniejszym okresem będzie faza Księżyca rosnącego.
Trudniej będzie osiągnąć pożądany spokój w dni Ognia, podczas Księżyca malejącego.

Na wszelkiego rodzaju refleksje, medytacje, oddawanie się marzeniom warto wybrać przede wszystkim dni spod zn. Wodnika, ew. również fazę Księżyca rosnącego. Dobry moment na medytacje stanowi również Pełnia. Nie należy natomiast oczekiwać w tym względzie wiele w fazie Księżyca malejącego, zwłaszcza w dni spod zn. Barana, Byka i Lwa.
Kto chciałaby uzyskać dostęp do sfery duchowej, religijności lub świata ezoteryki - to najlepsze na to są dni spod. zn. Ryb.

Kiedy Księżyc znajduje się w zn. Barana, Byka, Raka, Panny, Strzelca (zwłaszcza w fazie Księżyca malejącego) - odczuwamy wzmożone pragnienie udania się na ono natury, na wędrówkę, lub po prostu na spacer.
W mniejszym stopniu nadają się do tego wszystkie dni spod zn. Skorpiona czy Koziorożca.
W dni Byka bardziej pociągają nas góry, w dni spod Raka wolimy morze, jezioro czy rzekę.
W dni spod zn. Barana lub Strzelca warto pojechać na piknik :)
Podróży sprzyjają też dni spod zn. Barana, Bliźniąt, Strzelca, Wodnika, najlepiej w fazie Księżyca malejącego.
Wiadomo też, że wszelkie podróże, bliskie i dalekie, największą frajdę sprawiają w dni spod zn. Strzelca :)
Nie zaleca się natomiast wyruszania w podróż w fazie Księżyca rosnącego w dni spod zn. Raka, Koziorożca, lub Ryb.

Imprezy:
głośno, radośnie, albo po prostu swobodnie - w dni Powietrza (Bliźnięta. Waga, Wodnik), oraz Lwa. Choć wolimy wtedy przyjecie rodzinne, wśród przyjaciół, znajomych. W dni spod Wodnika ten krąg jest nieco węższy, a nastrój nieco stonowany.
Kiedy Księżyc wędruje przez zn. Lwa lub Wagi- to odpowiednia pora na bardziej nieokiełznana atmosferę, głośną zabawę, czy huczne wesele.
Natomiast nie można liczyć na taki nastrój w dni spod Raka, Koziorożca

Kino, teatr, koncert, opera, muzeum:
czy to na wielkim ekranie, czy w domowym zaciszu - film sprawi nam większą przyjemność w dni spod zn. Barana, Ryb, lub dni Powietrza (Bliźnięta Waga, Wodnik). W dni spod zn. Ryb ma się bardziej ochotę na film skłaniający do refleksji, lub o zacięciu psychologicznym.
Wiele pozytywnych wrażeń dostarczy koncert lub spektakl operowy w dn. spod Lwa, Wagi, Wodnika Oczaruje nas zwłaszcza brzmienie muzyki.
Muzeum: to dni spod zn. Lwa, Wagi (zwłaszcza w fazie Księżyca rosnącego). W dni Wodnika zainteresowanie takim sposobem spędzenia czasu zdecydowanie słabnie (musiałoby to być baaardzo nowoczesne Muzeum). W Wodniku to najchętniej byśmy poszli to takiego przybytku jak Centrum Nauki "Kopernik" ;)
Kiedy Księżyc wędruje przez zn. Barana, Bliźniąt, Wagi, Koziorożca, Wodnika - to okres sprzyjający wizycie w teatrze. Bez względu na to, czy obejrzymy tam komedię czy tragedię, wieczór będzie udany. Niekorzystnym terminem są natomiast dni spod Raka (ale wtedy to nie chce nam się opuszczać domowych pieleszy).

Czytanie: najwięcej przyjemności sprawia w dni spod Bliźniąt Lektura pasjonującej książki może wtedy pochłonąć nas do tego stopnia, że zapomnimy o jedzeniu, czy spaniu ;)
Dni spod Strzelca nadają się głównie na lektury przygodowe lub polityczne, zaś dni Wodnika - o nowinkach technicznych ;)

Pisanie: bez względu na na to, czy mamy pisać żarliwy wiersz miłosny, obszerny list do przyjaciela czy próbkę literacka dla zaspokojenia własnych ambicji ;) - tekst wypadnie potoczyście i logicznie, gdy uczynimy to w dn. spod zn. Bliźniąt (znak polotu i słów) Panny (znak konkretów i pracowitości), ew. Skorpiona, jeśli ma zaszaleć namiętność.
Ponoć w fazie Księżyca rosnącego w dni spod zn. Raka, Ryb pisanie okazuje się mniej owocne.

Wizyta w restauracji najwięcej przyjemności sprawi w dni spod zn. Byka, Lwa, Wagi.
Jeśli w grę wchodzi romantyczny posiłek we dwoje zalecane są dni spod zn. Byka, może być i Wodnika,
"jak również wszystkie Raka i Ryb" - tu bym polemizowała z moją mądrą książką, bo w Raku to wolimy coś upichcić w domu, a w Ryb ciężko się zdecydować (zarówno - czy wyjść, czy zostać, jak i - co wybrać z menu).

Na zakupy radzę wybierać się w dni spod zn. Byka, Panny, przede wszystkim w fazie Księżyca rosnącego. Po ozdoby (czy to bibeloty, czy obraz na ścianę, czy rzeźbę) - dni Wagi (ale uwaga, w dni Wagi jesteśmy skłonniejsi wydawać lekką ręką, łatwiej się wtedy decydujemy na rzeczy luksusowe, priorytetem jest piękno).
Niezbyt odpowiednim czasem na robienie zakupów są dni spod zn. Raka i Ryb (wtedy w ogóle podejmowanie jakichkolwiek decyzji przychodzi z trudem).

Taniec: w dn. zn. Barana, Lwa, Wagi lub Wodnika - nawet ktoś, kto kilkakrotnie sobie obiecywał iść potańczyć lub zapisać się na kurs tańca i każdorazowo rezygnował z zamiaru wtedy przekona się ile radości może dać taniec na parkiecie, albo w dyskotece. Szczególnie dobrej formy można się spodziewać w fazie Księżyca malejącego.
Zaś w dn. zn. Raka i Koziorożca należy się liczyć z tym, że nie uda nam się zabawić.

Hobby: Jeśli chodzi o hobby jednoznacznie kreatywne (np. malarstwo, modelarstwo, muzyka) najlepiej nadają się dni spod zn. Lwa, Wagi, Wodnika, Ryb.
Na czynności związane z rzemiosłem artystycznym (np. majsterkowanie, snycerstwo) nadają się przede wszystkim dni Byka, Raka, Wodnika.
Najkorzystniejsza jest tu faza Księżyca malejącego, natomiast dni Koziorożca przynoszą zanik inspiracji, jak również biegłości w palcach.

Sport: największą przyjemność ze sportu odczuwamy kiedy Księżyc malejący tranzytuje Barana, Strzelca, Skorpiona
Na wszelkie zawody, festyn sportowy najlepiej nadają się dni spod zn. Strzelca (nie zapomnijmy o solidnym treningu i odpowiedniej do zadań kondycji). Pływanie ożywia i odpręża zwłaszcza w dni spod zn. Ryb, w tym czasie zalecane są też pierwsze kroki dla amatorów nurkowania.
I ważna zasada: czas Nowiu w ogóle nie jest korzystny, jeśli zależy nam na większych osiągnięciach w sporcie.

I od strony działań, wydarzeń:

flirtowanie i podboje sercowe: termin korzystny to dni Barana i Lwa
Intensywne emocje są w dni Raka i Ryb
Łagodzenie konfliktów: to dni w Strzelcu, Koziorożcu
Nastrój harmonii: w dni Byka, Wagi, Ryb
Nastrój romantyczny: w dni Wagi
Nastrój zmysłowy: w dni Byka i Skorpiona
Porywy namiętności: w dni pod zn. Barana i Lwa
Rozdrażnienie: w dni Barana, Panny, Skorpiona
Powściągliwość panuje w dni Koziorożca i Panny
Składanie wizyt rodzinnych: najlepszy czas to dni Raka, Lwa i Ryb
Układanie planów na przyszłość dobrze jest czynić w dni Byka, Strzelca, Wodnika
Zacieśnianiu przyjaźni sprzyjają dni Bliźniąt, Wagi, Wodnika
Zawieranie znajomości: dni Barana, Bliźniąt, Wagi, Strzelca
Awatar użytkownika
Reni8
 
Posty: 20
Rejestracja: 09 mar 2009, 11:16
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy


Wróć do Ogólne informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości