FORUM- jakie forum chcemy mieć?

FORUM- jakie forum chcemy mieć?

Postautor: Elie » 20 maja 2012, 10:16

Nie wiem czy dobry tytuł tematu.
Chodzi mi o dyskusje właśnie na temat forum ezoterycznego.
Jakie powinno być?
Jakie tematy poruszać?\
Jaka rolę odgrywają wróżby przez nas stawiane,laików przecież ?
Czy administracja powinna pilnować by ta sama osoba nie zadawała praktycznie to samo pytanie różnym osobom?
Czy nie jest bardziej wskazane, by na zadane pytanie, odpowiadało kilka osób- idea forum, to głównie nauka a jedna osoba interpretująca, może się zwyczajnie mylić.
Itd itp.
Pytan i propozycji jest multum.
Zapraszam do dyskusji :)
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2076 razy
Otrzymał podziękowań: 1862 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: FORUM- czym jest forum?

Postautor: Bender » 20 maja 2012, 15:58

To najpierw o tych laikach słówko machnę: tak sobie myślę, że do wróżenia nie potrzeba jakichś specjalnych kwalifikacji i albo człowiek to czuje, albo nie. Intuicję ma każdy, ale nie wszyscy potrafią jej zaufać i wykorzystać.

Byłam w swoim życiu u kilku "licencjonowanych" wróżek i jasnowidza, korzystałam z "profesjonalnych" porad przez esemesy, ale korzystałam też z podpowiedzi niedoświadczonych adeptek i powiem Ci Ellie, że statystyka sprawdzalności jest dokładnie taka sama u "starych wyg", co u tzw. świezynek...

Wróżenie kręci i wciąga - pozwala mieć nadzieję, że chociaż odrobinę możemy wyprzedzić zdarzenia i podejrzeć przyszłość.

I nie chodzi o znajomość znaczeń, czy to, z czego się wróży - wróżyć można z niczego (np jasnowidzenie) - ważna jest sprawdzalność i trochę to jest jak z gotowaniem - albo to czujesz i robisz smaczne potrawy, albo choćbyś nie wiem jakie szkoły kulinarne kończyła, to robisz sztampę lub spitolisz większość dań.

Dlatego uważam, że jeśli już ktoś podejmuje się doradzania innym przez wróżbę (bo to jest pewna forma doradztwa jednak), to niezależnie od wieku, doświadczenia, czy sposobu wróżenia - powinien wziąć odpowiedzialność za to, co mówi i jak mówi.

Te wróżby, które stawiamy na forum - teoretycznie są niezobowiązujące i jakby szkoleniowe, ale praktycznie jest tak, że zawierzamy sobie wzajemnie tak samo, jak rozreklamowanym wróżkom z drogich gabinetów... I mówię serio - większą sprawdzalność miałam z wróżby Moni, Twojej i Stilic, niż od znanego i kosztownego, łódzkiego jasnowidza sprzed roku.

A forum - no cóż byłoby cudownie, gdybyśmy wzajemnie mogli się dzielić swoimi uwagami i spostrzeżeniami, a nie tylko korzystać z wróżby za free...

Ludzie mają różne doświadczenia i każdy ma coś fajnego do przekazania innym - do tego powinno moim zdaniem służyć forum, a nie do tego, że jedni się produkują (bo rzekomo się uczą), a inni tylko biorą - czasem nawet bez podziękowania.

Zadawanie jednego pytania kilku osobom, w różnych kącikach, jest niefajne w stosunku do wróżących - troszkę to tak, jakby podważanie zaufania... Niefajne jest też dla pytającego, bo tak naprawdę nic z porady nie wyniesie. Otrzyma kilka różnych odpowiedzi i dopasuje sobie najkorzystniejszą - czyli równie dobrze mógłby w ogóle nie pytać, tylko od razu sobie wymyślić najpiękniejszą opcję i mocno w nią uwierzyć... na jedno wyjdzie.

No chyba, że pytanie jest otwarte i daje możliwość jawnego wypowiadania wszystkim - wtedy to faktycznie jest nauka i doprecyzowanie - i to mi się podoba. Ale to samo, do różnych osób, po kryjomu pachnie brakiem szacunku do wróżących i samego siebie...
Bite my shiny, metal ass...
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta
Droga życia: 7

Re: FORUM- czym jest forum?

Postautor: Elie » 20 maja 2012, 16:29

Ale niestety, tak sie dzieje na innych forach i u nas też.
Często zaglądam na inne fora by zwyczajnie podpatrzeć i z cała odpowiedzialnoscia mogę napisać ze osoby z tamtych forow przychodzą do nas z tymi samymi pytaniami.
A co gorsze,co zauwazylam przelatujac po tematach u nas, te same osoby zadawają pytania w rożnych tematach.

Co do istoty forum- dyskusje i dzielenie się wspólnie,między sobą, wiedzą i poradą powinno być rzeczą najwazniejszą.
Forum to głównie dyskusje a tym samym nauka, poznawanie.
Ale jakoś mało osob bierze w nich udział.Zwykle Ci sami.
Co zrobić by to się zmieilo?
By większa liczba osob zechciala pisać.
W czym problem?

I jak już piszę,wiecie co- nudnawo tu u nas jakoś.Nawet nie ma co kasować bo wszyscy jacyś "ugrzecznieni" sztywni.
Ogromnie brakuje mi śmiechu,zartu.Poczucia humoru.
Przeciez nie można do wszystkiego podchodzić ze śmiertelną powagą.
Kiedyś w cafe nie dalo sie wcisnąc z postem,tylu ludzi pisalo i żartowalo.
Ogromnie mi tego typu wesolych,dowcipych rozmow brakuje.

Brakuje mi też wspolnnego wrożenia, gdzie kto może dodaje swoją interpretację bo tego typu interpretacje, najwięcej uczą.
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Re: FORUM- jakie forum chcemy mieć?

Postautor: Elie » 06 sie 2012, 20:40

Szykuje się do nowego regulaminu. W tej chwili jest stary,napisany jeszcze przez poprzedniego administratora- Adama, świetny i mądry młody człowiek, prawdziwa klasą.
Ten który ja dopisałam,w czasie awarii przepadł. Może i dobrze.
Czas na nasz,nowy i w związku z tym,bardzo proszę o jakieś propozycje.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: supersymmetry » 06 sie 2012, 20:47

A co w tym zlego ze ktos zadaje to samo pytanie na roznych forach? przeciez na naszym forum na to samo pytanie rzuca swoje karty kilka osob, ten sam rodzaj kart lub tez korzystaja z roznych technik.
supersymmetry
Grafoman

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Droga życia: 0

Postautor: Elie » 06 sie 2012, 21:04

Nie w tym problem.
Konkretnie chodziło o to,ze nasze dziewczyny kładły karty,a TE ! OSOBY,bo tyle zauważyliśmy, na ezoforum podawały te same karty,jako swoje.
Tym samym-raz że kłamały
dwa-poddawały w wątpliwość interpretację naszych dziewczyn.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: karmen » 06 sie 2012, 21:14

m86fc pisze:A co w tym zlego ze ktos zadaje to samo pytanie na roznych forach? przeciez na naszym forum na to samo pytanie rzuca swoje karty kilka osob, ten sam rodzaj kart lub tez korzystaja z roznych technik.

Dość często tak robią osoby, ale później karty tarota lub innych narzędzi ezoterycznych stawiane przez wróżbitów, karty odmawiają posłuszeństwa, takie odpowiedzi są mylne. Tj masło maślane. A, przecież chcemy mieć na pozytyw we wróżbach.
Awatar użytkownika
karmen
Wpadłem na chwilę

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: katarynka » 06 sie 2012, 21:16

Udział wielu osób w odpowiedzi na pytanie uważam za celowy. Ostatecznie tak jak piszesz - to jest forum a nie darmowa wróżbodajnia (to znaczy też ale jednak jako skutek uboczny)
Gdy chodzi o tematy to bardzo podoba mi się formuła wprowadzona przez Colcę - wspólnego uczenia się talii. Grupy dyskusyjne dla poszczególnych talii. Jestem za utrzymaniem a nawet rozbudowaniem. Dla mnie to najfajniejsze zajęcie na forach.
Może dział wspólnego wróżenia na "wydarzenia publiczne"? Samo się wyryfikuje i każdy może się bawić w dowolnej technice...
katarynka

Postautor: Bender » 06 sie 2012, 21:18

m86fc pisze:A co w tym zlego ze ktos zadaje to samo pytanie na roznych forach? przeciez na naszym forum na to samo pytanie rzuca swoje karty kilka osob, ten sam rodzaj kart lub tez korzystaja z roznych technik.

Oczywiście, że dla wróżących nie ma w tym nic złego. Dla pytającego owszem - robi sobie kuku, bo wybiera tą interpretację, która mu się podoba, a nie tą która jest właściwa. Bo która jest prawdziwa nie sposób wybrać, jeśli ktoś pyta o rozwój związku partnerskiego z osobą poznaną w zeszłym tygodniu 035

Tyle, że nie jest miłe, kiedy poświęcamy swoją uwagę komuś pytającemu o radę, a ta osoba za moment pyta o to samo kilka innych osób, po czym za 3 dni wyskakuje na nowo z tym samym pytaniem znów obracając kółeczko forumowych "karciarek" :zalamany:

Ile można na to samo m8...!!!???
Bite my shiny, metal ass...
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Otrzymał podziękowań: 3 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta
Droga życia: 7

Postautor: karmen » 06 sie 2012, 21:19

katarynka pisze:Udział wielu osób w odpowiedzi na pytanie uważam za celowy. Ostatecznie tak jak piszesz - to jest forum a nie darmowa wróżbodajnia (to znaczy też ale jednak jako skutek uboczny)
Gdy chodzi o tematy to bardzo podoba mi się formuła wprowadzona przez Colcę - wspólnego uczenia się talii. Grupy dyskusyjne dla poszczególnych talii. Jestem za utrzymaniem a nawet rozbudowaniem. Dla mnie to najfajniejsze zajęcie na forach.
Może dział wspólnego wróżenia na "wydarzenia publiczne"? Samo się wyryfikuje i każdy może się bawić w dowolnej technice...

potwierdzam, co pisze katarynka. Jeśli wróżmy to, nauka formie zabawy.
Awatar użytkownika
karmen
Wpadłem na chwilę

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Następna

Wróć do Archiwum