Gdzie znajdziemy ślady magii runicznej

Gdzie znajdziemy ślady magii runicznej

Postautor: Langusta » 30 lis 2019, 01:27

Szamani Skandynawii używali magii runicznej do pobłogosławienia i ochrony przedmiotów osobistych, broni, a nawet domów. Na przykład w starych domach z muru pruskiego nadal można znaleźć runy, które mają chronić i błogosławić mieszkańców. Zwłaszcza w broni, takiej jak trzon noża lub ostrze mieczy, wykuto potężne runy, które powinny uczynić osobę noszącą broń nieśmiertelną i chronić go w walce. Te ochronne magiczne runy nadal można dziś znaleźć w starożytnych domach z muru pruskiego. Jeśli przyjrzysz się bliżej, zobaczysz, że rozgałęzienia w kratownicy nie zostały wybrane losowo, ale istnieją runy w ramach domów z muru pruskiego, które mają chronić właścicieli i mieszkańców domu.
Awatar użytkownika
Langusta
 
Posty: 15
Rejestracja: 26 kwie 2019, 11:53
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Gdzie znajdziemy ślady magii runicznej

Postautor: Nut » 01 gru 2019, 14:19

Skarb z Karlina na tle dziejów Pomorza Zachodniego.

Wśród germańskich zabytków z ziem dzisiejszej Polski niektóre wyróżniają się materialnym i symbolicznym bogactwem. Należy do nich skarb odnaleziony nieopodal Karlina, miasta leżącego na Pomorzu Zachodnim w widłach rzeki Parsęty i wpadającej do niej Radwi. Na przełomie V i VI w. naszej ery złożono tam pod dużym kamieniem grupę drogocennych przedmiotów, w skład której wchodziło:

sześć jednakowych złotych brakteatów, przedstawiających głowę, pod nią konia, a naprzeciw niej drapieżnego ptaka (ryc. 1),

Ryc. 2. Brakteat z inskrypcją runiczną. Za: Tubulewicz 2011, ryc. 4, s. 146.
• inny złoty brakteat, zawierający wyobrażenie głowy nad czworonożnym zwierzęciem przypominającym konia, lecz rogatym; całości towarzyszy inskrypcja runiczna o treści ᚹᚨᛁᚷᚨ ‒ waiga, a także intrygujący symbol lub ozdobnik (ryc. 2),

• wieloboczny złoty pierścień o siatce złożonej dziesięciu trójkątów, na których umieszczono: inskrypcję runiczną ᚨᛚᚢ ‒ alu, swastykę, trójlistną rozetkę (triquetrę) oraz kilka rysunków, wśród których można rozpoznać ptaki z dużymi dziobami (ryc. 3),

• szereg solidów (złotych monet rzymskich): dwa zachodnie, wybite za Walentyniana I i Walentyniana III, dwa wschodnie, wybite za Teodozjusza II i Leona I oraz być może zawieszka wykonana z trzech kolejnych solidów Teodozjusza II (przynależność do znaleziska jest niepewna),

• inne złote kosztowności: jeden lub dwa pierścienie, paciorek i fragment bransolety. [1]https://www.facebook.com/notes/polskie- ... 127823967/

http://www.mpov.uw.edu.pl/userfiles/pl/ ... _VMmmagt5o

https://rcin.org.pl/dlibra/show-content ... VSzaOPMF2w
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2644
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 529 razy
Otrzymał podziękowań: 416 razy
Droga życia: 0

Re: Gdzie znajdziemy ślady magii runicznej

Postautor: Brigit » 01 gru 2019, 14:41

Warto zaopatrzyć się w literaturę na ten temat. Kupiłam a Allegro Kompletny przewodnik runiczny - Peschel Lisa


Kompletny przewodnik runiczny
Autor: Peschel Lisa
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Rok wydania: 2014
Oprawa: miękka
Liczba stron: 212
Format: 12.0x16.0 cm
Numer ISBN: 9788373776524
Kod paskowy (EAN): 9788373776524
Runy to proste symbole wywodzące się ze świata natury. Jeśli się dobrze rozejrzysz, znajdziesz je wszędzie - w gałęziach drzew, pęknięciach na chodniku, nawet w fakturze parkowej ławki. Im bardziej będziesz pozwalał im stać się częścią swojego codziennego życia, tym lepiej będziesz się czuł w ich towarzystwie i tym więcej powiedzą Ci one o swoim znaczeniu. Jeśli chcesz okiełznać ich niezwykłą moc, pomocna będzie ta książka.

Jej Autorka od wielu lat korzysta z run do przepowiadania przyszłości. Praktykuje jako wróżka i zielarka oraz jest jedną z najpopularniejszych propagatorek praktycznego wykorzystania magii natury. Teraz dzieli się z Tobą swoim bogatym doświadczeniem. Niniejsza publikacja pomoże Ci odkryć proroczą moc run i ujawni, jak je wykorzystywać jako magiczne narzędzia poznawania przyszłości, zapewniania sobie ochrony i szczęścia. Od teraz każde Twoje działanie będzie przemyślane i po prostu skazane na sukces.

W książce znajdziesz pełen opis dwudziestu czterech run Futharku Starszego oraz pustej runy. Autorka wyjaśnia różnice między runami łączonymi, a zapisem runicznym. Szczegółowo, a zarazem zrozumiale, objaśnia cztery rozmieszczenia run i ich szczegółową interpretację, w tym znaczenie pozycji odwróconej. Instruuje, jak rzeźbić runy i tworzyć z nich praktyczne talizmany. Dzięki niej poznasz również znaczenie tych znaków w magii i związane z tym nim ich zastosowania.

Runy - źródło naturalnej mądrości!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Prawdziwą miarą człowieczeństwa nie jest ani inteligencja, ani to, jak wysoką pozycję potrafi człowiek osiągnąć na tym szalonym świecie. Nie, prawdziwą miarą człowieczeństwa jest to, jak szybko potrafi on reagować na potrzeby innych i jak wiele daje z siebie.
Anthony Peake
Awatar użytkownika
Brigit
Niewymowny
 
Posty: 172
Rejestracja: 09 paź 2017, 09:43
Podziękował : 114 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Gdzie znajdziemy ślady magii runicznej

Postautor: Elzbieta » 02 gru 2019, 03:48

Brigit, wydaje mi się, że chodzi o starodawne, archeologiczne przedmioty z runicznymi napisami świadczącymi o stosowaniu tzw magii runicznej, a nie o jej współczesne sposoby, nawet gdyby były oparte na dawnych.


W pdf Aslak Liestøl RUNER FRÅ BRYGGEN opisano dowody o wczesnośredniowiecznych wykopaliskach z Norwegii, z Bryggen, na stosowanie runicznych napisów, w tym magicznych.

Dużo ciekawostek znajdziemy na SKANDIS - czyli skandynawski blog Vigdis
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.

Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator
 
Posty: 31489
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2199 razy
Otrzymał podziękowań: 2156 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1


Wróć do Magia runiczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości