Grobowiec Tutanchamona

Grobowiec Tutanchamona

Postautor: Skarabeusz » 27 paź 2017, 16:01

4 listopada przypadała 93 rocznica odkrycia grobowca Tutanchamona. Z tej okazji postanowiono pokolorować oryginalne czarno-białe zdjęcia, które w 1922 roku wykonał fotograf uczestniczący w wykopaliskach.


Obrazek
Egipt | W tym roku mija 93 rocznica odkrycia grobowca i z tej okazji postanowiono pokolorować wykonane wówczas zdjęcia (by archeon )
Grobowiec Tutanchamona odkryty został przez angielskiego archeologa Howarda Cartera 4 listopada 1922 roku, po 15 latach badań i poszukiwań.

Niezwykłe zdjęcia to dzieło angielskiego fotografa Harry’ego Burtona, który był obecny podczas odkrycia grobowca i uwiecznił każdy jego etap na fotografiach. Również w późniejszych latach wykonał wiele zdjęć dokumentujących to niezwykłe znalezisko.

Łącznie Burton wykonał 2800 negatywów, na których uwiecznione zostały kolejne etapy prac archeologicznych oraz wszystkie artefakty wraz z ich dokładnym położeniem.

Fotografie przedstawiają m.in. Howarda Cartera badającego bogato zdobiony złoty sarkofag faraona, ale również wielu innych uczestników tego przedsięwzięcia jak chociażby Lorda Carnarvon czy Arthura Callendera. Na zdjęciach uwiecznione zostały poszczególne pomieszczenia we wnętrzu grobowca, jak chociażby skarbiec czy przedsionek komory grobowej wraz z wypełniającymi go sprzętami i przedmiotami – alabastrowe wazy na perfumy, lwie łoże, skrzynie, szkatułki oraz krzesło z hebanu i kości słoniowej.
Obrazek

Egipt | Zdjęcia są częścią nowojorskiej wystawy zatytułowanej „The Discovery of King Tut” (by archeon )

Prace nad nadaniem zdjęciom kolorów zajęły ekipie specjalistów łącznie 700 godzin wytężonej pracy.

Pokolorowane zdjęcia obejrzeć będzie można na rozpoczynającej się 21 listopada (Wystawa rusza 21 listopada 2015 r) wystawie w Nowym Jorku, odbywającej się z okazji 93 rocznicy odkrycia grobowca i zatytułowanej „The Discovery of King Tut”.
Obrazek
Egipt | Wejście do grobowca Tutanchamona (by sonofgroucho )
Więcej informacji na: http://www.tutnyc.com/
Awatar użytkownika
Skarabeusz
Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 26
Rejestracja: 23 cze 2013, 15:39
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Wróć do Starożytny Egipt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości