Hermetyzm

Hermetyzm

Postautor: Ayida » 02 paź 2012, 20:43

Aby dokładniej zapoznać się z magią zwaną Hermetyzm, zainteresowanych odsyłam do książki Fraza Bardona.

http://franzbardon.pl/index.php
Ayida

Re: System magii hermetycznej

Postautor: Psyche » 11 paź 2012, 18:06

Dopiero zaczęłam czytać, ale książka Franza Bardona wydaje się być niezwykle ciekawa. Szczególnie praktyka, która bardzo do mnie przemawia. :D
Awatar użytkownika
Psyche

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Znak zodiaku: Koziorożec
Droga życia: 8

Postautor: Elie » 11 paź 2012, 18:12

Niezłą szkołę przetrwania proponuje. Nie wiem czy wszyscy zajmujący się magią podobną przechodzą, czy tylko dotyczy hermetyzmu.
https://www.youtube.com/watch?v=iOxzG3j ... ture=share

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2149 razy
Otrzymał podziękowań: 2100 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Psyche » 11 paź 2012, 19:38

Dlaczego uważasz, że niezłą szkołę przetrwania?
Awatar użytkownika
Psyche

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Znak zodiaku: Koziorożec
Droga życia: 8

Re: Hermetyzm

Postautor: Remik » 17 lip 2013, 17:20

Niezłą szkołę przetrwania proponuje. nie wiem czy wszyscy zajmujący się magią, podobną przechodzą, czy tylko dotyczy hermetyzmu.

Szkołę przetrwania? Dlaczego? Bo wymaga trochę pracy? Hermetyzm leży w tzw. Magii Wysokiej, gdzie rozwój osobisty przedkłada się ponad własne korzyści. Prawda jest taka, że efekt zależy od wkładu własnego. Bez podstaw efekty będą marne. Franz Bardon oferuje ćwiczenia pozwalające każdy podstawowy element opanować, krok po kroku. Dodatkowo, do każdego przebytego kroku daje techniki do osiągania efektów. A z każdym następnym krokiem efektywność otrzymanych metod wzrasta. Oczywiście pod warunkiem, że pracuje się sumiennie. Bo ktoś, kto olał wszystkie ćwiczenia, najlepszą techniką osiągnie mniej, niż osoba sumiennie praktykująca z użyciem najprostszej.

To się tyczy każdego systemu. Jak napisałem w innym poście, by skutecznie uprawiać magię trzeba mieć predyspozycje. W innym wypadku można co najwyżej pobawić się w magię. A jeśli predyspozycji się nie ma, a Wola zezwala, można je wyćwiczyć. I tę możliwość daje właśnie Bardon w swoich książkach.
Remik

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Hermetyzm

Postautor: Avalo » 19 lip 2013, 23:47

Dobrze powiedziane. Osobiście postrzegam to podobnie, jak kwestie np. gry na instrumencie, malowania obrazów, czy wszelakich innych form sztuki. Potrzebne są predyspozycje, jeśli ktoś ma duży talent, to może osiągnąć dużo więcej od innych. Ale absolutnie KAŻDY bez względu na talent musi włożyć duuuuuużo pracy, by coś osiągnąć.
ཨོཾ་མ་ཎི་པ་དྨེ་ཧཱུྃ་

Awatar użytkownika
Avalo
Wpadłem na chwilę

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy
Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 6

Wróć do Systemy magiczne