Hipnoza, hipnotyzer

Hipnoza, hipnotyzer

Postautor: Elie » 21 gru 2011, 03:00

Jak naturalnie odzyskać pełnie radości z życia?

Siła wewnętrzna - jak stać się Panem samego siebie

Głownym celem hipnozy jak i medytacji jest dotarcie do podświadomości. Jest to część naszego umysłu będącego obszarem spokoju, który nie jest tak jak poziom świadomości bombardowany myślami i uczuciami życia codziennego. Hipnoza jest to stan, w którym kontaktujemy się z podświadomym umysłem. Podświadomość może przekroczyć przeciętny poziom świadomej wiedzy i zrealizować Twój ukryty potencjał

"I tak stopniowo, krok po kroku, będąc wspieranym przez mocną wiarę, należy wprawić się w trans, używając do tego celu inteligencji, aby w ten sposób umysł – porzucając wszystkie inne myśli – mógł skoncentrować się na jaźni jedynie." Bhagavad-gita 6.26

Hipnozą można dotrzeć do wiedzy o sobie. Podświadomość jest naszym wewnętrznym archiwum. W czasie transu hipnotycznego następuje praca dzięki której świadomość uzyskuje wiedzę potrzebną do odzyskania równowagi w organizmie. Wewnętrzna komunikacja da Tobie możliwości rozwiązania dręczących Cię problemów

Udowodniono, że najlepszą metodą na zrelaksowanie się i kontrolowanie emocji jest hipnoza. Kiedy wszystkie inne sposoby zawodzą, ludzie starają się zajrzeć w głąb siebie i dotrzeć do źródła zaburzeń. Hipnoza nie tylko jest skuteczna jako klucz do naszych umysłów, może też pomóc w ukierunkowaniu energii życiowej i zmienić nasze doznania, może stać się środkiem, który pozwoli wykorzystać zasoby umysłu i w sposób kontrolowany użytkować pozytywną energię, zwiększając potencjał rozwoju osobistego i zawodowego. Nie ma innej techniki terapeutycznej, która dawałaby takie pole do popisu.
Obrazek
Oto pięć powodów dla których warto poznać Hipnozę

dzięki Hipnozie uwolnisz się od nałogów i ograniczajacych nawyków
uruchomisz procesy regeneracji organizmu,
powróci energia i zdrowie
osiagniesz sukcesy w pracy, życiu osobistym, sporcie
uzdrowisz swoje relacje z otoczeniem
poznasz wewnętrzne sposoby rozwoju duchowego
Jedna z najwiekszych zalet hipnozy jest mozliwość działania tam gdzie tradycyjne metody zawiodły, Terapie tradycyjne tzw kognitywne działają na poziomie świadomości. Kiedy ktoś ma problem, który polega na podjęciu pewnych świadomych decyzji terapie takie mają swoje uzasadnienie. Natomiast tam gdzie wchodzą w grę zachowania mające podłoże w podświadomości np, depresje, fobie, nałogi, bezsenność, niektóre migreny, astma itd. hipnoterapia jest niezwykle efektywnym narzędziem. Tradycyjnym metodom zajeło by to wiele miesięcy albo może lat i wielkie koszty. <
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2132 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Hipnoza, hipnotyzer

Postautor: Bender » 14 lip 2012, 15:44

Pamiętacie Kaszpirowskiego? Z tego, co pamiętam, to nie było jasne do końca, na czym polega jego działanie. Coś mi się kojarzy pogląd, że w jego wykonaniu to była częściowo hipnoza, a częściowo bioenergoterapia, ponieważ wpływał na mechanizm samoregulacji, czy tak jakoś to brzmiało...

A swoją drogą ciekawe, czy jeszcze działa? Słuch o nim zaginął. Macie jakieś informacje?
Pamiętam, jak był jego seans w Łodzi kilkanaście lat temu - całe miasto tym żyło, a później media obsmarowały mu tyłek okrutnie.

Gdzieś czytałam, że jako jeden z nielicznych bioterapeutów, i w ogóle osób ma czarną aurę (symptom ogromnej mocy) - o co tu chodzi z tymi kolorami aury i "mocą" - może mi ktoś napisać coś więcej?
Bite my shiny, metal ass...
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta
Droga życia: 7

Postautor: Seji » 14 lip 2012, 21:23

Kaszpirowskiego pamiętam, ale że nie słyszałam, co mówił, to na mnie nie działał ;-)

Jeśli ktoś w kontekście ezo mówi o dużej mocy, to ja to rozumiem zgodnie z fizyką, czyli że ma duży potencjał energetyczny i samą myślą może dużo zdziałać. Ale tu ważne, czy on jest + czy -. Jeśli -, to ja bym się wolała trzymać od niego z daleka.

W swoim rozwoju poprzez wcielenia ludzie rozwijają się do - do +, ale nie każda dusza startowała z tego samego miejsca na skali potencjałów.

Bywa jednak, że ktoś, kto, mówiąc umownie, urodził się w danym życiu jako "Posłaniec Światła", przechodzi w pewnym momencie na "Czarną Stronę", bo np. okazało się, że nie uniósł ciężaru karmy "na miarę swej wielkości", pogubił się...

Nie wiem, jaka sytuacja jest w tej chwili z Kaszpirowskim, nie wnikałam w jego życie.
Awatar użytkownika
Seji
Wpadłem na chwilę

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Bender » 14 lip 2012, 22:06

Też nie wnikałam, ale przypomniał mi się. Dość sceptycznie podchodzę do takich medialnych gwiazd.
Z tym +/- możesz coś więcej... 5f221c1d03e23
I o tym czarnym kolorze aury poproszę - chyba, że znów coś pokręciłam...
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Postautor: Seji » 14 lip 2012, 22:28

Na interpretowaniu kolorów aury nie znam się za bardzo, dlatego to pominęłam.

Potencjały + i - wiążą się z historią wydzielania się dusz ze Źródła, u samego początku. Energia historii powstania Źródła (wg naukowców: Wielkiego Wybuchu) jest tak niesamowicie silna, że dosłownie nikt na świecie nie wie dokładnie, jak to się odbyło, ponieważ przy pobieraniu wiedzy ze Źródła na ten temat układ nerwowy człowieka mógłby nie wytrzymać tak wysokiego napięcia przepływającej energii. Ale od pewnej osoby, która próbowała zdobyć informacje na ten temat, co nieco wiem (próbowała, tzn. zdobyła je do momentu, gdy przepływ energii był do wytrzymania dla niej, potem przekaz się urwał). Napiszę o tym w innym wątku.

Tutaj napiszę tylko ogólnie o + i -. Pierwsze Energie (było ich najpierw 3, 7 i 12, a więc niewiele) wydzielone ze Źródła zaczęły wirować zgodnie z prawami fizyki obowiązującymi w Kosmosie, skutkiem czego po pewnym czasie spolaryzowały się (tu nasuwa się skojarzenie z materią ciemną i jasną w Kosmosie), zatem ich potencjał na skali od - do + uzależniony był od momentu i miejsca odłączenia się od źródła.
Awatar użytkownika
Seji
Wpadłem na chwilę

Postautor: Bender » 14 lip 2012, 22:43

A czy +/- ma coś wspólnego z hasłami "kreatywne - destruktywne"? Tzn. czy energie można w ogóle tak określać jako tworzące i niszczące?
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Postautor: Seji » 14 lip 2012, 22:49

Hm... ja bym ich tak nie określała. Wszystkie Energie wydzielone ze Źródła (a nie wszystkie dusze to Energie wydzielone ze Źródła) współtworzą Dzieło i Plan Stwórcy, więc nie wiem, jak niby jedne miałyby być niszczące, a inne tworzące. Ale to może zależeć od poziomu patrzenia. Z najwyższego punktu widzenia widzi się wspaniały boski plan, a z punktu widzenia niskiego - z Ziemi - widzi się (dosyć przerażającą nawet) "walkę dobra ze złem".
Awatar użytkownika
Seji
Wpadłem na chwilę

Postautor: Bender » 14 lip 2012, 22:59

Gubię się w tematach energii :rozczrowany:
Sporo jeszcze mam do poczytania na ten temat i przemyślenia. Dzięki za wyjaśnienia Seji - chociaż i tak potrzebuję to na spokojnie w dzień przetrawić.
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Postautor: Elie » 14 lip 2012, 23:07

a nie wszystkie dusze to Energie wydzielone ze Źródła

Nie bardzo rozumiem; pozostałe niby skąd i po czym poznać i podstawowa sprawa; czym/kim jest owo Żródło?
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2132 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Seji » 14 lip 2012, 23:15

Źródlo = Stwórca [Wszechświata] = Najwyższa Energia (nie mylić z Bogiem ze świętych ksiąg)
Wszechświatów jest wiele, więc i stwórców jest wielu.
Energie niewydzielone ze Źródła to inaczej dusze sztuczne, stworzone przez Energie w procesie ich rozwoju. Sztuczne dusze rozwijają się wg określonego programu, w granicach od pierwszej do trzeciej czakry.
Większość dusz wcielonych obecnie na Ziemi to dusze sztuczne (niektórzy potocznie zwą je syntetykami).
Przeciętny człowiek (za jakiego się uważam) nie potrafi rozpoznawać, kto jest Naturalną Duszą, a kto Syntetykiem. Ale nawet gdybym była w stanie rozpoznać, nie powiedziałabym danej osobie, że jest tym czy tym, gdyż byłoby to nieetyczne, związane w wartościowaniem ludzi.
Awatar użytkownika
Seji
Wpadłem na chwilę

Następna

Wróć do Hipnoza