Historia Symboli Sabiańskich

Historia Symboli Sabiańskich

Postautor: Elie » 09 paź 2013, 18:24

Symbole Sabiańskie to zadziwiająco dokładne i intuicyjne narzędzie, które na polu astrologii istnieje stosunkowo od niedawna, gdyż w postaci świadomej zaistniało na początku dwudziestego wieku.
Ze względu na ich korzenie oraz sposób, w jaki zostały "odkryte", czasami traktowane są podejrzliwie przez astrologów, którzy nie rozumieją, jak niewiarygodną wnikliwość oferuje ich wykorzystanie.

Symbole Sabiańskie powstały w San Diego, w Kaliforni, w 1925 roku, za sprawą Marca Edmunda Jonesa, znanego amerykańskiego astrologa i okultysty oraz utalentowanej jasnowidzącej, Elsie Wheeler.
Marc Edmund Jones był zainteresowany odkryciem zbioru symboli stopni ( obrazu słownego dla każdego stopnia Zodiaku ), który byłby mniej fatalistyczny i osądzający, a za to by odzwierciedlał współczesne życie amerykańskie lepiej niż aktualnie dostępne symbole stopni, takie jak symbole Spehariala, Charubela itd.

Elsie Wheeler była niezwykłą jasnowidzącą, przez większość życia dotkniętą artretyzmem, posiadającą nadzwyczajną zdolność "widzenia" symboli.
Jej wiarygodność wsród wielu jasnowidzących tego rodzaju potwierdził Dane Rudhyar, przy czym, jak napisał; "jej zdolność okazała się być rozwinięta w stopniu wręcz spektakularnym".
Podobno raczej zniechęcająco wpływały na nią pytania, jakie zwykle zadawali jej klienci.
Pytania w rodzaju "Kiedy wyjdę za mąż? " i "Czy będę bogaty" były na porządku dziennym.

Stopnie "ujawniły się " podczas jednego dnia w 1925 roku w Parku Balboa w San Diego. Niestety, daty najwidoczniej nie zapisano. Marc Edmund Jones zawiózł swoim samochodem pannę Wheeler do Parku Balboa, gdzie pracowali przez cały dzień. Specjalnie wybrali w parku miejsce bardzo blisko ruchliwego skrzyżowania, gdzie otaczały ich wibracje nowoczesnego życia amerykańskiego, osłonięci byli jednak drzewami, by im nie przeszkadzano.
Jones użył zestawu trzystu sześciesięciu tekturowych kart, czystych, jeśli nie liczyć krótkiej notatki umieszczonej z jednej strony, zawierającej znak i stopień.
Tasował te karty i wykładał jedną przed panną Wheeler, przy czym żadne z nich niw widziało, jaki stopień i znak znajdował się na danej karcie.
Panna Wheeler opisywała pewna scenę, a Jones zapisywał ją na odwrocie karty, w związku z czym wszystko odbywało sie przypadkowo.
Po opracowaniu dziewięcdziesięciu Symboli zrobili sobie przerwę, potem wykonali kolejne dziewięćdziesiąt i wybrali się na krótką przejażdzkę, następnie kolejne dziewięcdziesiąt, jeszcze jedna przerwa i ostatnie dziewiećdziesiąt ukończyli pod koniec dnia.
Fakt, iż cały zestaw trzystu szescdziesięciu symboli powstał w jeden dzień jest nie lada wyczynem.

W latach trzydziestych uczniowie Jonesa, należącego do Zgromadzenia Sabiańskiego zaczęli wykorzystywać te symbole i otrzymali zadziwiające rezultaty dzięki umieszczeniu ich w horoskopach urodzeniowych.
Gdy Dane Rudhyar dowiedział się o ich nadzwyczajnej możliwości opisywania ludzkiego życia i przeznaczenia, postarał się o pozwolenie na wykorzystanie Symboli w swojej książce ASTROLOGIA OSOBOWOŚCI ( pierwsze wydanie w 1936roku ). W książce tej Rudhyar dokonał skrótowej, trzylinkowej interpretacji.
W 1953 roku Jones napisał własną książkę SYMBOLE SABIAŃSKIE w Astrologii, opisując je pod względem polazyzacji znaków i podając zarówno pozytywne jak i negatywne interpretacje, a także zilustrował zastosowanie Symboli poprzez odniesienie ich do horoskopów tysiąca znanych osób.Co ciekawe, książka ta została opublikowana w czasie koniunkcji Saturna z Neptunem.
Dwadzieścia lat póżniej, w 1973 roku, po wielu badaniach i dociekaniach co do pełnej struktury trzystusześcdziesięciostopniowej serii, Rudhyar napisał MANDALĘ ASTROLOGICZNĄ.
Ta książka nadała im nową, niezwykłą warstwę znaczeniową, a Rudhyar, stosuje w niej podejście bardziej holistyczne i humanistyczne, lansował ideę wykorzystania Symboli Sabiańskich jako wyroczni.
Opisał je jako "wspólczesny amerykański IChing"książka; Symbole Sabiańskie - Lynda Hil
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31439
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2192 razy
Otrzymał podziękowań: 2143 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Wróć do Różne systemy astrologiczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości