Horoskop urodzeniowy ( natalny )

Horoskop urodzeniowy ( natalny )

Postautor: Nut » 13 cze 2019, 15:35

Horoskop urodzeniowy jest to schematycznie przedstawiona mapa ( inaczej obraz lub diagram nieba ) w momencie urodzenia się człowieka, utrwalający położenie Słońca, Księżyca i wszystkich planet Układu Słonecznego.
Jest jeden jedyny dla określonej daty, godziny i miejsca urodzenia. Analogiczny układ planet może powtórzyć się co dwadzieścia pięć tysięcy lat, zatem spotkanie osoby z takim samym horoskopem jest niemożliwe.
Kluczem do interpretacji horoskopu jest cały system symboli, znaków, planet oraz ich wzajemnych relacji stosowany w astrologii.
Doskonale wiemy, że w centrum naszego Układu Słonecznego zlokalizowane jest Słońce, zaś wszystkie planety Układu wraz z Ziemią krążą wokół Słońca po swoich torach, czyli orbitach.
Dla obserwatora stojącego na Ziemi i spoglądającego w niebo sprawa nie jest tak oczywista, gdyż wszystkim nam wydaje się, że to Słońce i planety przesuwają się w stosunku do nas i na tle nieruchomych gwiazd ruch ich zaczyna się nad wschodnim, a kończy nad zachodnim punktem horyzontu. Zatem większość astrologów skłania się ku uznaniu za centralny punkt horoskopu Ziemię, a ściślej mówiąc konkretne miejsce urodzenia danego człowieka, opierają się więc o tzw. układ geocentryczny.

cdn :)
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2612
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 511 razy
Otrzymał podziękowań: 407 razy
Droga życia: 0

Wróć do Rodzaje horoskopów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości