Horoskop zaprzysiężenia Andrzeja Dudy

Horoskop zaprzysiężenia Andrzeja Dudy

Postautor: Elie » 06 sie 2015, 16:28

Autor - Piotr Gibaszewski
·
Horoskop zaprzysiężenia Andrzeja Dudy
Jaka będzie prezydentura Andrzeja Dudy? Przy braku jego godziny urodzenia, horoskop zaprzysiężenia ma kluczowe znaczenie dla przyszłości jego politycznej kariery na stanowisku głowy państwa. Generalnie – nie będzie to aż tak zła prezydentura, jak prognozuje to opozycja, ale nie będzie też przełomowa i tak wyjątkowa, jak chciałaby to rekomendująca go w wyborach rodzima partia – Prawo i Sprawiedliwość.
Energia, spoistość, aktywność
Zwróćmy uwagę na Słońce w XI domu w trygonie do naturalnego władcy tego domu – Urana. Słońce jest również władcą rzeczywistym XI domu, więc jest w dość silnej pozycji. W XI domu mamy również pomyślne i korzystne stellum Merkurego, Wenus i Jowisza w Lwie. To niewątpliwie bardzo mocna, stabilna i równoważąca pozycję głowy państwa konfiguracja. XI dom, oraz silna jego obsada, może być zaskoczeniem dla tych komentatorów, którzy uważali, że prezydent Duda będzie chodził na pasku prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Ewidentnie widać potrzebę niezależności, prowadzenia autonomicznej polityki, niechęć do podporządkowania się szefostwu PiS. Ta siła i energia – paradoksalnie – może stać się źródłem pewnych spięć i rywalizacji w obozie prawicy. Duda zechce przejąć przewodzenie na prawicy, co w pewnym sensie może marginalizować pozycję Jarosława Kaczyńskiego. Prezydent oczywiście nie będzie toczył bojów z Jarosławem Kaczyńskim, ale momentami może iskrzyć. Słońce – czyli postać władcy – jest silnie i mocno ustawione, co „skazuje” go na rywalizację.
Wizerunek
Ascendent w tymże horoskopie znajduje się w znaku Wagi z silną obsadą północnego węzła księżycowego. Waga stymuluje dyplomację, kompromisy, kulturę, dobre relacje z ludźmi. Zechce zjednywać opinię publiczną, media, opiniotwórczych analityków, oraz międzynarodowych partnerów. Duda zatem postawi na bycie arbitrem, który nie chce wywoływać konfliktów i sporów – tych jednak Duda nie uniknie. Władca ascendentu (horoskopu) – Wenus – jest w ostrej, zerowej, kwadraturze do Saturna. To będzie mieć swoje spore i niezbyt przyjemne konsekwencje. Wenus „nie lubi” Saturna, więc ta kwadratura jest dla niej bolesna. Prezydentowi Dudzie się nie uda odciąć od populizmu, fanatyzmu religijnego, kościelnych wpływów, którego jego formacja polityczna jest zakładnikiem. Będzie to jeden z głównych obszarów spornych i konfliktowych między nim a mediami, opozycją, oraz opinią społeczną.
Polityka
Pojawiły się również duże obietnice przedwyborcze, m.in. związane z obniżeniem wieku emerytalnego, podniesieniem kwoty wolnej od podatku, powszechnym becikowym, opodatkowaniem supermarketów i banków. Nic z tego nie wyjdzie. Duda zacznie się wycofywać z wielu populistycznych obiecanek, tym bardziej, że prezydent ma ustrojowo niewielki wpływ na gospodarkę. Saturn w II – finansowym – domu jego prezydentury sprawia, że Duda szybko zaliczy bolesną i twardą lekcję ekonomii, która nie pozwoli na publiczne rozdawnictwo. Saturn tworzy trzy ciężkie kwadratury – do Merkurego, omawianej wcześniej Wenus, oraz Jowisza. Dodatkowo Neptun w VI domu (kwestie społeczne, polityka zdrowotna, administracja) sprawia, że wszelkie ambitne próby zmian systemu emerytalnego i zdrowotnego ugrzęzną i się rozmyją w pustych debatach i deklaracjach. I to kwestie ekonomiczne będą jedną z największych porażek i rozczarowań prezydentury Dudy. Dziennikarze będą bezlitośni w wypominaniu mu obietnic, z których się Duda wycofa, co akurat będzie całkiem rozsądne i słuszne. Nie jest również wykluczone, że zaciekle bronione przez PiS i Dudę SKOKi zaliczając bolesny upadek odznaczą się czarną kartą w jego polityce. Wycofywanie się z przedwyborczych obietnic będzie miało również wpływ na spadające poparcie rozczarowanego elektoratu, który czekał na prezenty. Kwestie ekonomiczne w ogóle będą słabością gabinetu politycznego Dudy – niskie kompetencje jego współpracowników, oraz dystans organizacji przedsiębiorców, z którymi trudno mu będzie nawiązać dialog. Jedną z największych dysfunkcji w jego horoskopie jest pozycja Marsa. Pozornie – bardzo dobra – na górze, jednak w Raku – w tradycyjnym znaku upadku tej planety. Mars to męska moc, skuteczność, siła i determinacja. Osłabiony Mars pokazuje, że Dudzie może nie starczyć energii, którą reprezentuje świetnie ustawione Słońce. Z czasem jego pozycja będzie słabnąć, a zarzuty, że nie jest samodzielny, że jest partyjnym prezydentem, że brakuje mu charyzmy, będą dla niego coraz bardziej bolesne. W efekcie może się okazać, że i jego niezależność od prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest tylko pozorna.
Aktywność międzynarodowa
Władca IX domu (podróże, idee) Merkury jest w kwadraturze do Saturna, co sprawia, że Duda mocno ugrzęźnie w naszych lokalnych sprawach, a polityka międzynarodowa nie będzie jego mocną stroną. Na szczęście jednak nie będzie żadnej politycznej wojenki z sąsiadami – zwłaszcza z niezmiernie ważnymi dla nas Niemcami – co pamiętamy z czasów prezydentury Lecha Kaczyńskiego. W polityce międzynarodowej nie będzie wielkich idei i ambitnych działań. Ta słabość we współpracy z zagranicznymi partnerami sprawi, że prezydentura nie będzie szczególnie zainteresowana kwestiami europejskimi, ale też i ukraińskimi. Uran znajdujący się w historycznej kwadraturze z Plutonem, w partnerskim VII domu pokazuje, że Duda raczej postawi na USA, oraz inne, egzotyczne kontakty, niż na bliskich i zdecydowanie ważniejszych dla nas partnerów z Unii Europejskiej.
Tradycja, rodzina, religia
Inne zagrożenia dla jego prezydentury to Pluton w IV domu mocno obciążając Imum Coeli. IC odpowiada za stabilność, bezpieczeństwo, rodzinę. Dodatkowo Księżyc na wierzchołku VIII domu (upadek w domu – ale wyniesienie w Byku) w kwadraturze do Marsa sugeruje, że element obyczajowy, kobiecy i religijny może okazać się jednym z najbardziej trudnych tematów. Medium Coeli horoskopu (przyszłość, cele) wypada w znaku Raka w władcą (Księżyc) w VIII domu i w znaku Byka. Rak na górze może mieć trudności w budowaniu dalekosiężnych wizji i celów.
Prognozy
W okresie jego prezydentury nie czekają nas jakieś przełomowe układy, które w zasadniczy sposób zmieniłyby jego sytuację i pozycję. Szczyt świetności prezydentury Andrzeja Dudy przypada na przełom lat 2016-2017, gdy Jowisz będzie tranzytował jego ascendent i I dom. Od 2018 sytuacja zacznie się mocno komplikować. W tym to właśnie roku przez IC i IV dom wędrówkę rozpocznie Saturn, który to tranzyt tradycyjnie jest mocno kryzysowy i potrwa aż do roku 2019. Dodatkowo w roku prezydenckiej kampanii wyborczej Pluton utworzy ostrą i twardą opozycję do i tak słabego radixowego Marsa, co sprawia, że w czas kampanii wyborczej do sejmu (2019), oraz prezydenckiej (2020) prezydentura Dudy znajdzie się w zdecydowanym odwrocie. Słabe są zatem szanse na jego reelekcję, ale wiele zależeć będzie od osoby jego rywala. Jeśli z Dudą zmierzy się słaby konkurent, obecny prezydent ma szansę na ponowny wybór. Jeśli zaś stanie w szranki z mocnym kandydatem, wybory te przegra.
Podsumowanie
Będzie to zatem mocno konserwatywna prezydentura, ale nie aż tak fundamentalistyczna, jak sugerują lewicowi analitycy. Zachowawcza społecznie, pozbawiona rewolucyjnego zapału, unikająca konfrontacyjnej zaciekłości. Nie będzie jednak aż tak medialna, głośna, widowiskowa, jak też chcieliby jego zwolennicy. W pewnym sensie wpisze się w polską tradycję i konstytucyjny schemat, gdzie prezydent spełnia wprawdzie ważną, prestiżową rolę, ale prawdziwą władzę ma rząd i premier. Jego atutem i silną pozycją jest mocne umocowanie co w naturalny sposób uczyni z niego lidera prawicy. Dramatem Dudy nie będzie jednak to, że spełni swoje obietnice, ale że – w imię rozsądku i racji stanu – zacznie przyjmować coraz bardziej propaństwowe stanowisko. Jego mocno radykalny, fundamentalistyczny i populistyczny elektorat zacznie się od niego odwracać. Pozycja umiarkowanego polityka może zatem okazać się dla niego pułapką bez wyjścia.


https://www.facebook.com/piotr.gibaszewski
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31412
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2132 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Wróć do Aktualna mapa nieba

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość