Inkuby i sukkuby

Lilith, skuby, inkuby

Postautor: Aniunia123 » 19 sty 2014, 10:47

Jedną z najpopularniejszych kategorii demonów są "demoniczni kochankowie". Przez stulecia demony te płci męskiej nazywano inkubami, zaś płci żeńskiej-sukkubami. Żerują one na istotach ludzkich, często w obecności partnera "ofiary", leżącego obok i pogrążonego w nienaturalnie głębokim śnie. W dzisiejszych czasach zjawisko to nadal kwitnie i jest prawdziwe w takim sensie , że "ofiary" przekazują jednobrzmiące relacje ze spotkania z inkubem/sukkubem. Większość "ofiar"nie ma pojęcia o tych sprawach i nawet nie potrafi nazwać owego zjawiska. Gdyby był to wyłącznie wytwór wyobraźni, można byłoby oczekiwać różnych opisów. Być może zjawisko nie jest manifestacja demona, z pewnością jednak pozostaje czymś więcej niż tylko subiektywnym złudzeniem czy fantazją. Większość "ofiar" to kobiety, choć możliwe, iż kobiety chętniej niż mężczyźni zgadzają się rozmawiać o podobnych intymnych problemach. Mimo niewątpliwego tabu otaczającego owo zagadnienie, wiadomo nam o kilkunastu współczesnych przypadkach. oto opowieść jednej z "ofiar", która skontaktowała się z nami:

Chciałam wam opowiedzieć o dziwnej rzeczy, która mnie spotkała.
Ostatnio bardzo się boję, że mogę mieć "coś" w swoim domu.Przyjaciółka powiedziała mi, że nazywają to inkubem. Gdy się pojawia, mam wrażenie, jakbym chwilami opuszczała własne ciało. Wszystko to jest niezwykłe i nieprzyjemne; nie mam pojęcia, jak to powstrzymać.
Owe dziwne zjawiska zaczęły się w 1985 bądź 1986 roku. Od połowy 1986 roku odwiedza mnie inkub- nie tylko w mojej sypialni, ale też w innych częściach domu. Nigdy nie robi mi krzywdy ani nie zostawia śladów, ale zapewniam, nie jestem wariatką. Zarówno mnie, jak i mojej rodzinie przytrafiły się różne dziwne rzeczy, lecz nigdy nie zetknęłam się z czymś takim. Jestem przerażona i zapewniam, że to nie wymysły ani wyobraźnia.

"Ofiary" opisują, że wyraźnie wyczuwają nacisk wywierany na łózko, na pierś i inne części ciała. Niektóre przyznają się do przeżycia pełnego stosunku, zwykle wbrew własnej woli.

źródło: Tajemnica życia po śmierci Jenny Randles Peter Hough
Urodziłam się aniołem, ale kiedy życie połamało mi skrzydła, zaczęłam latać na miotle.
Aniunia123
Gawędziarz

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 3

Lilith, skuby, inkuby

Postautor: Ankol18 » 19 sty 2014, 11:55

Ciekawe zjawisko. Oglądałam kiedyś na ten temat film dokumentalny. Wydaje mi się to być całkiem możliwe choć brzmi nierealnie. Na prawdę dziwny rodzaj demonów. Trochę przypomina to opętanie, ale te demony przychodzą chyba tylko po to żeby wykorzystać swoją ofiarę seksualnie.
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej

Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Lilith, skuby, inkuby

Postautor: Aniunia123 » 19 sty 2014, 12:35

Oglądałam kiedyś na ten temat film dokumentalny

Pamiętasz tytuł tego filmu?
Urodziłam się aniołem, ale kiedy życie połamało mi skrzydła, zaczęłam latać na miotle.
Aniunia123
Gawędziarz

Lilith, skuby, inkuby

Postautor: Ankol18 » 19 sty 2014, 19:39

Pamiętasz tytuł tego filmu?

Niestety nie, bo to już było ze 2 lata temu i przypadkiem w tv włączyłam i mnie zaciekawiło. Ale myśle ze na internecie może mozna znajść jakieś filmiki na ten temat.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej

Lilith, skuby, inkuby

Postautor: Elie » 19 sty 2014, 20:23

http://www.himavanti.org/pl/c/ezoteryka ... stworzenie

Autorem opracowania jest MARCELO z forum Para MYTHOLOGY.PL

DEMONY W PRZEBRANIU - w mrocznych czasach średniowiecza często krążyły pogłoski, jakoby inkuby i sukuby potrafiły przybierać ludzką postać. Miały do tego celu wykorzystywać ciała dopiero co zmarłych ludzi. Duch, po wejściu do ciała, sporządzał jego replikę i stawał się sobowtórem zmarłego. Wdowy lub wdowcy pogrążeni w żałobie byli następnie podstępem zmuszani do stosunku seksualnego.
Wierzono też, że czarownice regularnie oddawały się rozpuście z demonami, ci miało im dawać nadnaturalną moc. Ponadto tym sposobem przyszły rzekomo na świat całe generacje nowych diabłów. Uprawianie seksu ze złymi duchami musiało być utrzymywane w tajemnicy, ponieważ wszelkie kontakty ze sługami Szatana wówczas karano śmiercią; przy czym gwałt nie mógł tu stanowić żadnego wytłumaczenia. Z drugiej strony, powstało podejrzenie, będące dla niektórych najbardziej jaskrawym przykładem herezji, że Niepokalane Poczęcie także było wynikiem ataku ze strony inkuba.

Istnieje też teoria, która mówi iż wszystkie te gwałty to nasze pragnienia, które projektuje nasz mózg, a my odczuwamy to wszystko na naszym ciele. Inaczej mówiąc - nasze pragnienia, strachy są materializowane i wtedy czujemy uczucia, za którymi tęsknimy.

Carlotta szczotkowała włosy kiedy to poczuła gwałtowny ból, coś monstrualnego i natarczywego odnalazło wejście do niej i wcisnęło się głęboko, wściekle szturmując raz za razem, jakby była tylko rzeczą, a nie istotą ludzką. Frank De Felitty w swojej powieści The Entity ("Istota") zapożyczył prawdziwą historię kobiety Carlotty Moran, młodej kobiety z Kalifornii.
Zdarzenia te miały miejsce w latach 70 i poparte były diagnozami psychiatrycznymi oraz dowodami w rodzaju obrażeń na ciele. Niektórzy z badaczy orzekli, że Carlottę zaatakowała bezcielesna istota, znana pod nazwą inkuba - jeśli ma postać mężczyzny lub sukuba - jeśli jest kobietą.

Tego typu "gwałty" nie zdarzają się jednorazowo pojedynczym osobom, a relacje tego typu zdarzeniach pochodzą od niepamiętnych czasów. W naszym przypadku opisanym na wstępie było dosyć nietypowo. Zwykle te istoty nie ukazywały się oczom ludzkim, a Carlotta potrafiła ujrzeć swojego napastnika. Carlotta relacjonowała, że raz miał postać karła, a innym razem wysokiej, muskularnej istoty o zielonej skórze. Dziwne też było to, że inkub przemawiał do kobiety i ukazywał się jej nie tylko nocą, ale też za dnia.

Klientka psychologa Stana Goocha zwierzyła się z przeżyć rozpatrywanej natury. Którejś nocy, gdy obudziła się z głębokiego snu dostrzegła na suficie światło formujące się w kształt ludzkiego oka, przyglądającego się jej uważnie. Wrażenie było dosyć nieprzyjemnie, ale najgorsze miało dopiero nadejść. Nagle na ciele poczuła ciążącą, gwałtowną siłę, jakby mężczyzna pragnący się z nią kochać. Nie potrafiła jednak zobaczyć tajemniczego "kochanka".
Początkowo - jak powiedziała - było to nawet przyjemne. Potem ucisk stał się natarczywy, zaczął ją coraz bardziej przygniatać do materaca. Kiedy istota skończyła, kobieta udała się do łazienki. W lustrze zobaczyła, że z jej usta są pełne smolistociemnej krwi.

Ofiarami nocnych gwałtów ze strony nieznanych istot często bywają osoby nawiedzane przez duchy, tzw. poltergeisty (powodują samoczynne przesuwanie się mebli, lewitowanie przedmiotów itp.). Carlotta również miała do czynienia z natarczywym duchem. Ciskał on naczyniami, wydawał niepokojące dźwięki i wykrzykiwał pod jej adresem różne złe słowa.

"Doszły nas wieści, że wiele osób obojga płci... oddawało się lubieżnym czynom ze złymi duchami, inkubami i sukubami"
Papież Innocenty VIII, 1484

Podejmując próbę wyjaśnienia aktywności tych istot, badacze starali się łączyć je z innymi zjawiskami paranormalnymi. Stan Gooch opisuje w Creatures from Inner Space ("Istoty z przestrzeni wewnętrznej"), że jeden z badaczy - były policjant - słyszał zdumiewające dialogi mimo braku obecności innych osób. Badacza próbowała wykorzystać seksualnie istota płci męskiej. Kiedy atak po kilku dniach znów się powtórzył badacz wrzasną do intruza: "Odczep się, sukinsynu!" i dopiero to poskutkowało.
Później został również nawiedzony przez demoniczną istotę żeńską, która w równie gwałtowny sposób pragnęła odbyć z nim stosunek seksualny. Dopiero gdy istota osłabła zdołał się wyrwać z jej uścisku i zasnąć.

Badania tego zjawiska wykazały, że istotą nie zawsze jest coś nieznanego. Niektórzy z badanych mówili, że słyszeli głos zmarłego męża lub zmarłej żony. Istoty dotykały ich. Ważne jest też, że wszystkie z tych osób miały powyżej 40 lat.

Stan Gooch przyznał się do tego, że odbywał stosunki seksualne z bezcielesną istotą:

"Rozbudziłem się ze snu, czując potężny ciężar, przygniatający moją prawą nogę. Wiedziałem, że mam do czynienia z inkubem, a jego obecność mnie zachwyciła..."
Stan Gooch, medium i psycholog

Obrazek

http://img854.imageshack.us/img854/8...aldkuszeni.jpg

"Kuszenie Świętego Antoniego", obraz Matthiasa Grunewalda, przedstawia postać świętego, którego atakują wszelkiego rodzaju rodzaju demony. Podobne sceny stanowiły często temat religijnych podań o kuszeniu.

Obrazek

http://img845.imageshack.us/img845/6...yfuselithe.jpg

i następna ilustracja:)
https://www.youtube.com/watch?v=iOxzG3j ... ture=share

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2149 razy
Otrzymał podziękowań: 2100 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Lilith, skuby, inkuby

Postautor: Elie » 19 sty 2014, 20:50

1. Jak rozpoznać spotkanie z inkubem/sukkubem? - linia jest cienka bo nie tylko one lubią się miziać. Jednakże gdy ktoś ciebie odwiedzi i zacznie się dobierać a nie znasz tej osoby to najprawdopodobniej będzie to inkub/sukkub w zależności od płci.

2. Czytałam gdzieś ze spotkania z tymi istotami są niebezpieczne, więc jak bardzo może być to niebezpieczne i do czego doprowadzić? - jak pchasz swoje łapy tam gdzie nie trzeba lub tam gdzie jesteś bardzo nieproszony to niemiły kontakt będziesz mieć nawet z aniołkiem.

3. Przy spotkaniu skąd mam wiedzieć czy dana istota nadaje się do spotkania czy tez lepiej nie zbliżać się do niej? = nie masz takiej pewności nigdy, zwłaszcza gdy prezentujesz kulturę na poziomie skur....syna. Kultura to podstawa, tak jak w życiu naszym tak i w życiu na poziomie duchowym/eterycznym.

4. Czy sukkuby/inkuby mogą przychodzić samodzielnie czy trzeba je samemu przywołać? - mogą przyjść same oraz można je zaprosić.

"Zwykle te istoty nie ukazywały się oczom ludzkim, a Carlotta potrafiła ujrzeć swojego napastnika" - jak ktoś jest otwarty na ten świat a osoby psychicznie chore są bardzo otwarte to nic dziwnego, że widziała i słyszała.

"nikt nie raczył wytłumaczyć kim są owe sukkuby czy inkuby" - przecież to już zostało powiedziane, że są seksualnymi demonami. Inkuby płci męskiej a sukkuby płci żeńskiej.
5. No i na koniec jak się pozbyć takich istot? Chodzi mi o egzorcyzmowanie ich.- zacznijmy od tego w jaki sposób chcesz je wołać? Jeśli chcesz je rytualnie ewokować musisz dać im przyzwolenie na odejście, nie będzie to wymagało wtedy niczego szczególnego po prostu pozwalasz im odejść a one to robią pod warunkiem, że w sposób kulturalny się zachowywałeś. Jak je wk*urw*isz to możliwe, że wrócą by zajumać tobie.

Żródło - ezoforum autor
AoiMizu
Ekspert: karty anielskie

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Lilith, skuby, inkuby

Postautor: Ankol18 » 19 sty 2014, 20:59

Czy ja dobrze zrozumiałam czy coś mi się pokręciło ze inkub lub sukkub może do nas przyjść w postaci normalnego człowieka ktorego spotkamy na swojej drodze??
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej

Lilith, skuby, inkuby

Postautor: Elie » 19 sty 2014, 21:45

Nie, są to podobno tzw nocne zmory, które przychodzą w nocy kiedy śpimy i głównie po seks do spragnionych seksu. Bywa, że same z siebie również. Na ile to prawda, trudno mi powiedzieć.
O zmorach wspomina dużo ludzi, ale mało kto o seksie z nimi.Jeżeli mówią to o czymś/ kimś kto przychodzi do nich w czasie snu i siada na piersi. Odczuwają wtedy lęk, duszą się...

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Lilith, skuby, inkuby

Postautor: Aniunia123 » 16 mar 2014, 19:06

Lilith- jest to żeński demon poczęcia, trucizn, śmierci, zniszczenia, zarazy i nierządu, który krzywdzi noworodki i kobiety w ciąży, matka wszystkich demonów. Dodatkowo pierwsza kobieta i oblubienica złego anioła Samaela (Szatana). Czasem też nazywa się ją Wielką Nierządnicą Apokalipsy, potrójną boginią Nieba, Ziemi i Piekła (ten sam tytuł nadaje się Rahab).

Jej imię pochodzi raczej od sumeryjskiego słowa lil (wiatr), niż od hebrajskiego lailah (noc). Po raz pierwszy Lilit pojawiła się w literaturze rabinackiej wczesnego średniowiecza.

Rabini uważali ją za główną kusicielkę, demoniczną żonę Adama i matkę Kaina, która "będzie żyła i szkodziła człowiekowi aż do czasów mesjańskich, kiedy to Bóg ostatecznie wypleni zło i nieczystość z powierzchni Ziemi".

Jak głosi legenda Lilith jest pierwszą kobietą i pierwszą żoną Adama, stworzoną w ten sam sposób, co on (z ziemi Edenu). Choć wprowadziła swego męża w tajniki magii i urodziła ponad setkę dzieci, odmówiła mu posłuszeństwa i uciekła. Na prośbę Adama Bóg wysłał trzy anioły (Sansenoja, Senoja i Semangelofa) by sprowadziły ją z powrotem. Nawet w obliczu groźby uśmiercania przez Boga codziennie jednego z jej demonicznych dzieci, Lilith nie zgodziła się powrócić do Adama. "Zohar" opisuje ją jako "ogniście namiętną istotę żeńską, która współżyła z pierwszym człowiekiem", jednak kiedy Bóg stworzył Ewę, "uniosła się w powietrze i odleciała nad morze czerwone", skąd wciąż "próbuje usidlić ludzkość".

Demonica Lilit używa wielu imion, z których siedemnaście wyjawiła (pod przymusem) prorokowi Eliaszowi.
Aniunia123
Gawędziarz

Lilith, skuby, inkuby

Postautor: Emma Cole » 22 mar 2014, 05:21

Ostatnio odgrzewałam nawet jej historię :) tutaj - bardzo ładnie opowiedziana, choć w lekko skróconej wersji. Podoba mi się postać Lilith, głównie dlatego, że poszła swoją drogą. Niektórzy uważają ją za pierwszą feministkę ;)
Awatar użytkownika
Emma Cole
Wróżka z TV

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Znak zodiaku: Waga

PoprzedniaNastępna

Wróć do Demonologia