Inkuby i sukkuby

Lilith, skuby, inkuby

Postautor: Elie » 20 mar 2012, 09:59

Carlotta szczotkowała włosy kiedy to poczuła gwałtowny ból, coś monstrualnego i natarczywego odnalazło wejście do niej i wcisnęło się głęboko, wściekle szturmując raz za razem, jakby była tylko rzeczą, a nie istotą ludzką. Frank De Felitty w swojej powieści The Entity ("Istota") zapożyczył prawdziwą historię kobiety Carlotty Moran, młodej kobiety z Kalifornii.
Zdarzenia te miały miejsce w latach 70 i poparte były diagnozami psychiatrycznymi oraz dowodami w rodzaju obrażeń na ciele. Niektórzy z badaczy orzekli, że Carlottę zaatakowała bezcielesna istota, znana pod nazwą inkuba - jeśli ma postać mężczyzny lub sukuba - jeśli jest kobietą.

Tego typu "gwałty" nie zdarzają się jednorazowo pojedynczym osobom, a relacje tego typu zdarzeniach pochodzą od niepamiętnych czasów. W naszym przypadku opisanym na wstępie było dosyć nietypowo. Zwykle te istoty nie ukazywały się oczom ludzkim, a Carlotta potrafiła ujrzeć swojego napastnika. Carlotta relacjonowała, że raz miał postać karła, a innym razem wysokiej, muskularnej istoty o zielonej skórze. Dziwne też było to, że inkub przemawiał do kobiety i ukazywał się jej nie tylko nocą, ale też za dnia.

Klientka psychologa Stana Goocha zwierzyła się z przeżyć rozpatrywanej natury. Którejś nocy, gdy obudziła się z głębokiego snu dostrzegła na suficie światło formujące się w kształt ludzkiego oka, przyglądającego się jej uważnie. Wrażenie było dosyć nieprzyjemnie, ale najgorsze miało dopiero nadejść. Nagle na ciele poczuła ciążącą, gwałtowną siłę, jakby mężczyzna pragnący się z nią kochać. Nie potrafiła jednak zobaczyć tajemniczego "kochanka".
Początkowo - jak powiedziała - było to nawet przyjemne. Potem ucisk stał się natarczywy, zaczął ją coraz bardziej przygniatać do materaca. Kiedy istota skończyła, kobieta udała się do łazienki. W lustrze zobaczyła, że z jej usta są pełne smolistociemnej krwi.

Ofiarami nocnych gwałtów ze strony nieznanych istot często bywają osoby nawiedzane przez duchy, tzw. poltergeisty (powodują samoczynne przesuwanie się mebli, lewitowanie przedmiotów itp.). Carlotta również miała do czynienia z natarczywym duchem. Ciskał on naczyniami, wydawał niepokojące dźwięki i wykrzykiwał pod jej adresem różne złe słowa.

"Doszły nas wieści, że wiele osób obojga płci... oddawało się lubieżnym czynom ze złymi duchami, inkubami i sukubami"
Papież Innocenty VIII, 1484

Podejmując próbę wyjaśnienia aktywności tych istot, badacze starali się łączyć je z innymi zjawiskami paranormalnymi. Stan Gooch opisuje w Creatures from Inner Space ("Istoty z przestrzeni wewnętrznej"), że jeden z badaczy - były policjant - słyszał zdumiewające dialogi mimo braku obecności innych osób. Badacza próbowała wykorzystać seksualnie istota płci męskiej. Kiedy atak po kilku dniach znów się powtórzył badacz wrzasną do intruza: "Odczep się, sukinsynu!" i dopiero to poskutkowało.
Później został również nawiedzony przez demoniczną istotę żeńską, która w równie gwałtowny sposób pragnęła odbyć z nim stosunek seksualny. Dopiero gdy istota osłabła zdołał się wyrwać z jej uścisku i zasnąć.

Badania tego zjawiska wykazały, że istotą nie zawsze jest coś nieznanego. Niektórzy z badanych mówili, że słyszeli głos zmarłego męża lub zmarłej żony. Istoty dotykały ich. Ważne jest też, że wszystkie z tych osób miały powyżej 40 lat.

Stan Gooch przyznał się do tego, że odbywał stosunki seksualne z bezcielesną istotą:

"Rozbudziłem się ze snu, czując potężny ciężar, przygniatający moją prawą nogę. Wiedziałem, że mam do czynienia z inkubem, a jego obecność mnie zachwyciła..."
Stan Gooch, medium i psycholog

DEMONY W PRZEBRANIU - w mrocznych czasach średniowiecza często krążyły pogłoski, jakoby inkuby i sukuby potrafiły przybierać ludzką postać. Miały do tego celu wykorzystywać ciała dopiero co zmarłych ludzi. Duch, po wejściu do ciała, sporządzał jego replikę i stawał się sobowtórem zmarłego. Wdowy lub wdowcy pogrążeni w żałobie byli następnie podstępem zmuszani do stosunku seksualnego.
Wierzono też, że czarownice regularnie oddawały się rozpuście z demonami, ci miało im dawać nadnaturalną moc. Ponadto tym sposobem przyszły rzekomo na świat całe generacje nowych diabłów. Uprawianie seksu ze złymi duchami musiało być utrzymywane w tajemnicy, ponieważ wszelkie kontakty ze sługami Szatana wówczas karano śmiercią; przy czym gwałt nie mógł tu stanowić żadnego wytłumaczenia. Z drugiej strony, powstało podejrzenie, będące dla niektórych najbardziej jaskrawym przykładem herezji, że Niepokalane Poczęcie także było wynikiem ataku ze strony inkuba.

Istnieje też teoria, która mówi iż wszystkie te gwałty to nasze pragnienia, które projektuje nasz mózg, a my odczuwamy to wszystko na naszym ciele. Inaczej mówiąc - nasze pragnienia, strachy są materializowane i wtedy czujemy uczucia, za którymi tęsknimy.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31480
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2199 razy
Otrzymał podziękowań: 2156 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Lilith, skuby, inkuby

Postautor: Elie » 20 mar 2012, 10:01

"Kuszenie Świętego Antoniego", obraz Matthiasa Grunewalda, przedstawia postać świętego, którego atakują wszelkiego rodzaju rodzaju demony. Podobne sceny stanowiły często temat religijnych podań o kuszeniu.http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/56,107 ... 1,,,2.html
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31480
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2199 razy
Otrzymał podziękowań: 2156 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Lilith, skuby, inkuby

Postautor: ElohimMihael » 23 mar 2012, 16:40

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć jedno. A mianowicie tam gdzie jest zgoda na dokonywanie przez drugą stronę czynności seksualnych w stosunku do nas, lub w stosunku do nich z naszej strony, nie ma mowy o zgwałceniu. Zgwałcenie występuje wówczas gdy jedna ze stron nie życzy sobie odbywania jakiegokolwiek stosunku seksualnego, a do niego dochodzi.

"Zwykle te istoty nie ukazywały się oczom ludzkim, a Carlotta potrafiła ujrzeć swojego napastnika." - była otwarta. Miała widać na tyle otwarte jasnowidzenie, jasno słyszenie oraz jasno odczuwanie, że nie stanowiło to dla niej żadnego problemu widzieć, słyszeć i czuć.

Ludzkie serca są obecnie tak bardzo zamknięte, że nie widzą to co "niewidoczne", nie uczą się, a jak starają się to rozwinąć to potrzeba czasu by tak się stało. Dodam tutaj, że i oni mają również możliwość wyciszania się na tyle by pozostać niezauważonym.

"Carlotta relacjonowała, że raz miał postać karła, a innym razem wysokiej, muskularnej istoty o zielonej skórze. Dziwne też było to, że inkub przemawiał do kobiety i ukazywał się jej nie tylko nocą, ale też za dnia." - co do wyglądu to się nie będę wypowiadał, lecz równie dobrze mógł być to po prostu zwykły demon a nie demon seksualny/inkub. Ja w reszcie stwierdzenia nie widzę niczego dziwnego. Wbrew pozorom nasze światło nie stanowi dla nich zagrożenia, co nie znaczy, że nie ma istot, które światła słonecznego nie lubią.

"Badacza próbowała wykorzystać seksualnie istota płci męskiej. Kiedy atak po kilku dniach znów się powtórzył badacz wrzasną do intruza: "Odczep się, sukinsynu!" i dopiero to poskutkowało." - słyszałem, że są inkuby o orientacji homoseksualnej. Ile w tym prawdy to nie wiem, choć tym osobom wierzę na słowo. Z tego co wiem podobno niewiele jest takich bytów. Ja tu jeszcze brałbym poprawkę na nazewnictwo. Z tego co obserwuję to pojęcia inkub i sukkub są często mylone.

"Niektórzy z badanych mówili, że słyszeli głos zmarłego męża lub zmarłej żony. Istoty dotykały ich." - tak, jest to możliwe, przy czym takie duchy nie są faktycznie inkubami lub sukkubami tylko zmarłymi ludźmi, którzy z jakiś powodów nie poszli gdzieś dalej, tam gdzie ich miejsce.

"w mrocznych czasach średniowiecza często krążyły pogłoski, jakoby inkuby i sukuby potrafiły przybierać ludzką postać." - materia jest bardzo płynna i zmienna na wyższych poziomach niż nasz fizyczny. Tak, to prawda. Jeśli jakikolwiek demon w swej pierwotnej postaci jest wilkiem może nadal przywdziać postać człowieka, (mężczyzny i kobiety). Czy to robi a jeśli tak to jak często? Nie wnikam w to, indywidualna sprawa każdej postaci.

"Miały do tego celu wykorzystywać ciała dopiero co zmarłych ludzi." - bzdura. Nawet jeśli, to potrzebna by była do tego ogromna ilość energii, którą należałoby utrzymać. Jest to nieopłacalne chociażby z tego powodu, że można stosunki z poziomu astrala odbywać, bądź inaczej wpływać na daną osobę by uzyskać upragnione cele. Poza tym te z którymi miałem przyjemność nigdy nie przychodziły do mnie w rzekomym fizycznym ciele człowieka.

"Niepokalane Poczęcie także było wynikiem ataku ze strony inkuba." - nie ma możliwości by inkub zapłodnił kobietę oraz by człowiek zapłodnił sukkuba z bardzo prostego powodu: one nie mają ciał fizycznych, a co za tym idzie nie produkują spermy ani innych związków niezbędnych do zajścia w ciążę na naszym planie fizycznym.

Seks na poziomie astralnym z nimi ma przede wszystkim płaszczyznę przyjemności na poziomie umysłu. Nie wiem czy to dobrze opisuję.

Nie zmienia to co napisałem oczywiście faktu, że są istoty z którymi się nie zadaje ani nie zaczyna czegokolwiek. Należy tu zachować umiar, i przede wszystkim zdrowy rozsądek i nie cwaniaczyć. Co z jednym/ną się uda nie znaczy, że z innym itp.

A myśląc o takich przyjemnościach z takimi osobami najlepiej mieć kontakt z Opiekunami/Stróżami, którzy będą monitorować czy mogą pewne osoby się do nas zbliżać czy z pewnych względów nie.
JAM JEST Bogiem!
ElohimMihael
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 202
Rejestracja: 01 lut 2011, 17:20
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Lilith, skuby, inkuby

Postautor: Paulina303 » 16 maja 2012, 18:27

Jak się przed tym chronić?
....Ich kenne nichts
Ich kenne nichts
das so schon ist wie du....
Paulina303
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 297
Rejestracja: 17 lip 2011, 08:42
Lokalizacja: Kraina Marzeń
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 11

Lilith, skuby, inkuby

Postautor: Elie » 16 maja 2012, 19:02

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć jedno. A mianowicie tam gdzie jest zgoda na dokonywanie przez drugą stronę czynności seksualnych w stosunku do nas, lub w stosunku do nich z naszej strony, nie ma mowy o zgwałceniu. Zgwałcenie występuje wówczas gdy jedna ze stron nie życzy sobie odbywania jakiegokolwiek stosunku seksualnego, a do niego dochodzi.


W poscie wyżej masz odpowiedz.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31480
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2199 razy
Otrzymał podziękowań: 2156 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Lilith, skuby, inkuby

Postautor: ElohimMihael » 17 maja 2012, 08:11

W sumie bronić się można tak samo jak przed innymi negatywnymi bytami. Można wykorzystywać talizmany, amulety, modlitwy ochronne, energię (istoty z Dołu nie za szczególnie lubią energie błękitną oraz złotą) itp.
JAM JEST Bogiem!
ElohimMihael
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 202
Rejestracja: 01 lut 2011, 17:20
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Lilith, skuby, inkuby

Postautor: Elie » 17 maja 2012, 09:07

O ile to wszystko prawda a nie opowieści dziwnej treści.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31480
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2199 razy
Otrzymał podziękowań: 2156 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Lilith, skuby, inkuby

Postautor: Laur » 24 paź 2013, 13:48

Lilith, Sukkuba i istoty podobne. Może ktoś kto sie zna bliżej temat opisać ?
Laur
 
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2013, 22:46
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Lilith, skuby, inkuby

Postautor: Elie » 24 paź 2013, 20:06

A moze Ty poszukasz materialow na te tematy i opiszesz nam. Zycze powodzenia w zdobywaniu informacji. Radze nie traktowac ich zbyt doslownie :mrgreen:
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31480
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2199 razy
Otrzymał podziękowań: 2156 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Lilith, skuby, inkuby

Postautor: Elie » 29 paź 2013, 06:36

skuby-i-inkuby-t34021.html#p912517
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sukkub
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lilith
http://kobieta.interia.pl/archiwum/news ... nId,410955
http://www.kosciol.pl/article.php/20040414214808845

http://www.astrologia.pl/biuletyn/lilith.htm

http://casaescuelalaloba.blogspot.com/2 ... inome.html


Kim była Lilith?

Skąd się wziął mit o Lilith i czy jest on w jakiś "zatwierdzonych" chrześcijańskich przekazach? A jeśli nie, w jaki sposób podania o Lilith przeniknęły do chrześcijaństwa?

Na pytanie nadesłane przez Czytelnika odpowiada Roman Zając - biblista i demonolog z KUL.
Lilith to bardzo intrygująca postać. Według żydowskiej tradycji jest ona żeńskim demonem, mordującym noworodki. Po raz pierwszy w tej roli pojawiła się w literaturze rabinackiej we wczesnym średniowieczu (wspomina o niej Alfabet ben Sira). Imię pochodzi od lilitu - żeńskiego demona znanego z mitologii babilońsko-asyryjskiej. Rabini uważali Lilith za pierwszą żonę Adama stworzoną tak jak on z prochu ziemi, skutkiem czego Lilith uważała siebie za równą Adamowi i nie chciała z nim współżyć, leżąc pod Adamem. Ostatecznie uciekła od swego męża (według innych wersji wygnał ją sam Bóg), a Adam otrzymał za żonę Ewę, którą Stwórca powołał do istnienia z żebra mężczyzny.
Po rozstaniu z Adamem, Lilith odleciała nad Morze Czerwone, gdzie współżyła z demonami i z nimi płodziła potomstwo (zob. Księga Zohar). Oczywiście Biblia nawet jednym słowem nie wspomina o tych wydarzeniach i są one płodem fantazji rabinów, którzy najwyraźniej nie byli skłonni uważać kobiet za istoty, które mogą mieć własne zdanie chociażby w sprawach seksualnych. Niewątpliwie Lilith uosabia jakieś lęki przed silnymi, wyemancypowanymi kobietami.
W Biblii słowo lilith pojawia się tylko raz - w Księdze Izajasza (Iz 34, 14). Wielu biblistów ma jednak wątpliwości czy w tekście tym chodzi o demona nocy (nazwa etymologicznie wiąze się z hebr. słowem lajla - noc), czy też po prostu o sowę. Niektóre tłumaczenia tak właśnie podają. Biblia nie mówi więc o Lilith praktycznie nic. Postać ta wywodzi się całkowicie z niebiblijnej tradycji żydowskiej i nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem.
Bardzo polecam powieść Penelope Farmer "Ustami Ewy", w której w literacki sposób opowiedziano na nową historię Lilit, znaną z legend żydowskich. Jest to naprawdę piękna baśniowa przypowieść.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31480
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2199 razy
Otrzymał podziękowań: 2156 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Następna

Wróć do Demonologia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości