Interpretacja

Interpretacje kosmogramów

Re: Interpretacja

Postautor: Ejbert » 23 wrz 2018, 22:20

KociImperator pisze:Sławno, zachodniopomorskie, program urania przy uwzględnieniu czasu letniego. U mnie Asc znajduje się na 19 stopniu skorpiona i Mc na 4 Lwa. Domyślnie Krusiński. Porównałem to również z systemem Placidusa. Wierzchołki domów znajdują się w tych samych znakach przy różnicy kątowej max 10 stopni.

Tak się nie da rozmawiać, muszą być takie same wykresy, bo inaczej będzie rozbieżność, nie ma znaczenia że wierzchołki domów są w tych samych znakach, bo planety mogą być w innych domach.
Poza tym na wykresie, który umieściłeś tutaj na początku też jest co innego, niż to co teraz podałeś.

I teraz tak: ja Ci podam wierzchołki domów z obu programów a Ty podaj jak to u Ciebie wygląda. Nie umiem tu wklejać załączników bezpośrednio z komputera, więc nic innego mi nie pozostaje, jak wypisanie, tyl już nie dziś, bo mi oczy włażą na tył głowy.
Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 140 razy
Droga życia: 0

Postautor: Elie » 23 wrz 2018, 22:29

Ja rozglądałem się tutaj po dziale, ale (no, Elie mnie pewnie zjedzie), jest tam bałagan i trudno coś z miejsca znaleźć.

Za prawdę "nie zjeżdżam" . Mogę jedynie uszczypnąć, jak to Raczek z dużą ilością planet w Skorpionie :tomato:
Myślę o wywaleniu istniejących tematów do archiwum i utworzenie nowych z wiodącym tematem pod tyt. hmm nauka czytania horoskopów astrologicznych... czy jakoś tak i opisanie od nowa co jest co i niestety z książek - inaczej się nie da.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2086 razy
Otrzymał podziękowań: 1883 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Ejbert » 24 wrz 2018, 11:04

KociImperator:
programy Astrolog i Urania, system Placidusa, domy w znaku:
1... 26.46 Skorpiona
2... 21.31 Strzelca
3... 03.03 Wodnika
4... 13.56 Ryb
5... 13.45 Barana
6... 04.49 Byka
7... 20.46 Byka
8... 21.31 Bliźniąt
9... 03.03. Lwa
10... 13.56 Panny
11... 13.45 Wagi
12... 04.49 Skorpiona

myślę, że źle się wyraziłem o czasie letnim, napisałem bowiem, czy go uwzględniłeś, ale chodziło mi o zmianę czasu z letniego na zimowy a nie o letni; w październiku 1994 był już czas zimowy.
Ale to i tak jest dziwne, bo program Urania automatycznie liczy czas, chyba że masz wersję demo - jeśli tak, to tam mogą być przekłamania. Jednak każdy system domów (no, oprócz równych) wykreśla zawsze takie samo Asc i MC, różnica występuje tylko w pozostałych domach, co wynika z brania pod uwagę różnych punktów odniesienia (płaszczyzn)
U mnie oba programy wyliczyły jak wyżej, sprawdziłem jeszcze jednym i wyszło to samo. Tak więc może sprawdź jeszcze na astrodienst, zobaczymy co wyjdzie, bo inaczej nie ruszymy z miejsca.
Ejbert

Postautor: KociImperator » 24 wrz 2018, 18:12

Zwróciłem na to uwagę. Czas letni uwzględniłem manualnie. Zrobiłem poprawkę i wszystko pokrywa się z Twoimi danymi. Z jednym szczegółem. Dom 1 zaczyna się na 20.46 Skorpiona. Nie 26.46. Rozumiem, że literówka, bo cała reszta się zgadza <3
,,Myśl dobrze, mów dobrze, rób dobrze a będzie dobrze"
Awatar użytkownika
KociImperator

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Droga życia: 3

Postautor: Ejbert » 25 wrz 2018, 00:38

KociImperator pisze:Zwróciłem na to uwagę. Czas letni uwzględniłem manualnie. Zrobiłem poprawkę i wszystko pokrywa się z Twoimi danymi. Z jednym szczegółem. Dom 1 zaczyna się na 20.46 Skorpiona. Nie 26.46. Rozumiem, że literówka, bo cała reszta się zgadza <3

No to jesteśmy w domu a raczej w domach :)

Tak, racja, powinno być w 1 domu: 20.46, co łatwo sprawdzić po descendencie. Widocznie łapa mi zatrzęsła, bo byłem zły z powodu zrywania połączenia :evil:
Ejbert

Poprzednia

Wróć do Interpretacje astrologiczne