Jak analizować sny - onejromancja

Re: Jak analizować sny - onejromancja

Postautor: Magus » 11 kwie 2019, 09:31

Gdzieś czytałem, ktoś powiedział żeby nie korzystać z senników.Nie wszyscy czytali Freuda czy Junga. Jak sobie radzicie dziewczyny.
“Spotkanie dwóch osobowości jest podobne do kontaktu dwóch chemicznych substancji – jeżeli zachodzi interakcja, obie zostają przemienione.„

C. G. Jung
Awatar użytkownika
Magus
Wpadłem na chwilę

Podziękował : 99 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Postautor: Luna&Sun » 15 kwie 2019, 15:19

Magus, na początku można korzystać z senników. Potem sam wyrobisz swoje archetypy. Trzeba uważnie analizować swoje sny a najlepiej zapisywać, co nie zawsze się udaje. Przy odrobinie systematyczności wejdziesz w nawyk niczym mycie zębów. Później skonfrontuj z wydarzeniami najbliższych dni. Tą drogą można wiele osiągnąć.
Luna&Sun

Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postautor: Siliperius » 15 kwie 2019, 16:05

Magus pisze:Gdzieś czytałem, ktoś powiedział żeby nie korzystać z senników.Nie wszyscy czytali Freuda czy Junga. Jak sobie radzicie dziewczyny.

Senniki mogą być na Jungu oparte. I wtedy są moim zdaniem najlepsze. :)
Awatar użytkownika
Siliperius
Krytyk literacki

Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy
Droga życia: 5

Postautor: Magus » 16 kwie 2019, 09:16

Siliperius pisze:
Magus pisze:Gdzieś czytałem, ktoś powiedział żeby nie korzystać z senników.Nie wszyscy czytali Freuda czy Junga. Jak sobie radzicie dziewczyny.

Senniki mogą być na Jungu oparte. I wtedy są moim zdaniem najlepsze. :)

Ok, podaj tytuły żeby nie błądzić.Spotkałem się z powoływaniem na Freuda, Junga, chociaż treść sennika nic na to nie wskazywała.
“Spotkanie dwóch osobowości jest podobne do kontaktu dwóch chemicznych substancji – jeżeli zachodzi interakcja, obie zostają przemienione.„

C. G. Jung
Awatar użytkownika
Magus
Wpadłem na chwilę

Podziękował : 99 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Postautor: Siliperius » 16 kwie 2019, 19:05

Zasadniczo to nie znam żadnych konkretnych. Kilka, które miałem w ręce ewidentnie przy niektórych hasłach nawiązują do poglądów twórców psychoanalizy: Andreas Baumgarten "Wielki sennik" czy "Sennik" Aleskandry Nowak.

Awatar użytkownika
Siliperius
Krytyk literacki

Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy
Droga życia: 5

Poprzednia

Wróć do Sennik forumezo.pl