Jaką cenę trzeba w życiu zapłacić za ezoterykę?

Jaką cenę trzeba w życiu zapłacić za ezoterykę?

Postautor: Scarlett » 18 lis 2016, 12:26

Do zadania tego pytania "zainspirował" mnie wywiad z Wróżbitą Maciejem:

Czy, według Was, osoby zajmujące się lub interesujące się ezoteryką rzeczywiście mają problemy w życiu osobistym?
Jeżeli tak, to jak myślicie, z czego to wynika - z "zadawaniem się" z tym, co nie jest do końca znane, z tym, co nie jest nie do końca pojęte (brak tu tzw. " szkiełka i oka"), zwanych przez niektórych czarną magią, okultyzmem czy demonami?
Co może tym problemom zaradzić? Powrót do chrześcijaństwa, które potępia ezoterykę, powrót do Boga (wiele osób sądzi, że powinno się tak właśnie zrobić)?

Awatar użytkownika
Scarlett
Gawędziarz

Podziękował : 448 razy
Otrzymał podziękowań: 310 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Jaką cenę trzeba w życiu zapłacić za ezoterykę?

Postautor: Elie » 18 lis 2016, 12:44

Należy uściślić pytanie. Pod nazwą E Z O T E R Y K A mieści się wiele pojęć. W tym rozwój duchowy, ruchy ezoteryczne w wielkich religiach: gnostycyzm w chrześcijaństwie, sufizm w islamie, tantryzm w hinduizmie itd.
Może warto przeczytać całość - https://pl.wikipedia.org/wiki/Ezoteryka
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2085 razy
Otrzymał podziękowań: 1883 razy

Postautor: vein » 19 lis 2016, 12:48

Scarlett, nie wiadomo o co pytasz. Jeżeli o owego wróżbitę M. nie jestem w stanie wysłuchać filmu który wkleiłaś. Od początku swojej "kariery" budził kontrowersje. We mnie budzi odruch wymiotny ze względu na swoją pychę i zarozumiałość. .
Uściślij pytanie i co ten pan ma wspólnego z Twoim pytaniem.
Jeżeli chodzi o wróżby, wszyscy wiemy, że jak wszystko w nadmiarze szkodzi. Mimo to tylko na tym forum nie brakuje osób natrętnie pytających o to samo, bywa, że z różnych kont. Potem się dziwią,że życie się im nie układa. Nie można w nim mieszać. Wróżby są wskazówką, ale mogą być samospełniającą się przepowiednią. Ludzi uzależnionych od wróżb powinno się leczyć podobnie jak alkoholików, narkomanów.
Co ma do tego Bóg ? O tym należy pytać się wcześniej Boga i swojego sumienia, a nie po fakcie, kiedy już uzależnimy się. I w tym widzę zło, a nie w tym co mówią nam księża. Sami są daleko od Boga.
Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia.
Richard Bach

Awatar użytkownika
vein
Niewymowny

Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Postautor: Scarlett » 19 lis 2016, 13:13

Vein,
miałam na myśli to, że Maciej w tym wywiadzie mówi, że tarociści/tarocistki są to często osoby samotne, nieszczęśliwe, z mnóstwem problemów i kłopotów w życiu osobistym... że jest to cena, jaką trzeba zapłacić za ich obcowanie z Tarotem.
Ciekawi mnie, czy rzeczywiście tak jest, dlatego zadałam takie pytanie.
Awatar użytkownika
Scarlett
Gawędziarz

Postautor: Elie » 19 lis 2016, 14:26

Z tego powodu zapewne nie należy uczyć się wróżyć, tylko dzwonić do pana Macieja. Natomiast pan Maciej za kasę którą Ty wydasz na telefony do niego, sam żyje niczym pończuś w maśle, używając życia ile wlezie. Partnera też ma. Baa... nawet na menedżera styknie :03777:
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Scarlett » 19 lis 2016, 14:39

Elie,
ja akurat mam inne, sprawdzone wróżki, w tym nasze forumowe - nie muszę się więc uciekać do Wróżbity Macieja :D
Awatar użytkownika
Scarlett
Gawędziarz

Postautor: Elie » 19 lis 2016, 15:04

I dobrze. *)
A teraz poważniej. Filmiku jaki wkleiłaś nie słuchałam, nie mam czasu. Wiem co mógł powiedzieć. Być może nawet prawdę.Zgadza się, wróżki, ludzie zajmujący się magią, ale i inni ludzie mający jakąś pasję, najczęściej bywają samotni. Z tym, że to nie jest zapłata - kara, ale wynik innej kwestii. Wróżby, magia czy inna pasja wymagają czasu, poświęcenia się tej pasji, nauki bo bez niej nie będziemy dobrą wróżką, magiem, czy sportowcem bez treningu, muzykiem bez żmudnych ćwiczeń. W takiej sytuacji partnerzy, którzy nie podzielają naszej pasji, lub co gorsze - rywalizują z nami, odchodzą, ponieważ czują się przy nas osamotnieni. My nie mamy dla nich czasu a oni nie kochają nas na tyle mocno, żeby nas zrozumieć. Nie jest to regułą oczywiście. Tam gdzie jest prawdziwa miłość i wspólne pasje, tam związki są trwałe. Oczywiście nie mniej i nie więcej niż na to wskazuje statystyka. W dzisiejszych czasach ludzie szybko się rozwodzą, nawet ci bez pasji.

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Bjarkan » 24 lis 2016, 07:25

Scarlett pisze: Maciej w tym wywiadzie mówi, że tarociści/tarocistki są to często osoby samotne, nieszczęśliwe, z mnóstwem problemów i kłopotów w życiu osobistym... że jest to cena, jaką trzeba zapłacić za ich obcowanie z Tarotem.
Ciekawi mnie, czy rzeczywiście tak jest, dlatego zadałam takie pytanie.

On w swoich programach przedstawiał innych tarocistów w nie najlepszych barwach, bo to jest jego sposób na swoją reklamę.
Jak spojrzymy na jego stronę na fb to wychodzi że on ma super życie - podróże zagraniczne, występy w tv, celebryci, dom z dużym ogrodem, więc... :D
Czy podczas tych podróży jest samotny - tego przecież nam nie powie, bo nie przyzna się do jakiejś Brazylijki, czy Tajki z która miło spędził czas.
Może mówić że np. chce stałego związku, ale mówić i robić to dwie różne sprawy.

A jakie życie mają inne wróżki ? Ja nie żyje z nimi pod jednym dachem, to się nie wypowiadam.

Natomiast jeśli chodzi o zwyczajnych ludzi, którzy czasem opowiadają o sobie, to głównie sami psują swoje życie, właśnie rozpowiadając na lewo i prawo jacy to są jakoś uzdolnieni ezoterycznie.
Opowiadają co tam im się duchowego objawiło, z jakimi demonami, czy aniołami gadają i się ciągle z nimi konsultują, albo jakie czakry sobie pootwierali, czy na co sobie kolejny raz wróżyli.
A ludzi z otoczenia słuchają i pukają się w czoło.
Fakt, że nie każdy mężczyzna wytrzyma to, że w jego związku jest jeszcze ktoś trzeci - jakiś demon czy anioł, do którego partnerka ciągle chodzi po radę i z którym spędza czas :cool:

Taki więc takie ezoteryczne gadanie to początek towarzyskiego i zawodowego końca.

Jak nie robisz na ezoteryce pieniędzy, to Twoje życie się popsuje, bo w naszym społeczeństwie takie zachowania nadal są traktowane jak oznaka opętania, szaleństwa umysłowego i ludzie się od tego odżegnują (i nie ważne że sami też mogą to robić) a na takie osoby reagują z dużym dystansem.

Bjarkan
spae-craft

Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Droga życia: 8

Postautor: Elie » 24 lis 2016, 08:56

Taki więc takie ezoteryczne gadanie to początek towarzyskiego i zawodowego końca.

Jak nie robisz na ezoteryce pieniędzy, to Twoje życie się popsuje, bo w naszym społeczeństwie takie zachowania nadal są traktowane jak oznaka opętania, szaleństwa umysłowego i ludzie się od tego odżegnują (i nie ważne że sami też mogą to robić) a na takie osoby reagują z dużym dystansem.

A jak jest z tym u Ciebie.Z tego co się orientuję od wielu lat "siedzisz" w niej po uszy, wprawdzie na innym ezoterycznym forum, wróżysz także z run, a nam tu ubliżasz.Coś chyba hipokryzją tu zalatuje.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Bjarkan » 27 lis 2016, 06:53

Elie pisze:

A jak jest z tym u Ciebie.Z tego co się orientuję od wielu lat "siedzisz" w niej po uszy, wprawdzie na innym ezoterycznym forum, wróżysz także z run a nam tu ubliżasz.Coś chyba hipokryzją tu zalatuje.

Elie sama mnie tutaj z tamtego forum zaprosiłaś i poprosiłaś o bycie Ekspertem - wywiązałam się ze zobowiązania.

Poproszę o skasowanie mojego konta.
Bjarkan
spae-craft

Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Droga życia: 8

Następna

Wróć do Ezoteryka