"Jasnowidz" Bogiem

"Jasnowidz" Bogiem

Postautor: Elie » 30 sie 2019, 11:49

Muszę o tym napisać...po tym, co usłyszałam, często słyszę nie tylko w programie pewnego "jasnowidza", nie mogę milczeć, tak się po prostu wkurzyłam. Ezoteryczne programy oglądam rzadko - od przypadku, do przypadku.Kilka dni temu natknęłam się na program pewnego ''jasnowidza" ( póki co, oszczędzę go, nie ujawnię imienia i nazwiska). I cóż ja widzę i słyszę... pan "jasnowidz" kłuje w oczy kartą tarota "Wisielec" i co robi.... ano straszy ludzi, wręcz szantażuje, stwierdzając mniej więcej tak; każdy z nas miał w rodzinie kogoś, kto się powiesił, kogoś, kogo spotkał wypadek ...w ten deseń nawija bez przerwy. Jeśli nawet nie w najbliższej rodzinie, to w dalszej - ciotka wujka, siostra naszego pra pra dziadka, etc.( szukajcie, a znajdziecie ). Co to ma oznaczać dla nas... ano nic innego jak... rodzinna klątwa, która nas dotyka..... jeśli nie teraz, to na pewno w dalszej perspektywie. I cóż mi biedni ludzie mamy zrobić... oczywiście zadzwonić do rzeczonego cudotwórcy, który pomajda wahadełkiem, coś tam pod nosem pomamrocze, zapali świeczkę .... i....jak ręką odjął, jesteśmy uratowani :zabawa: . Jeśli od zaraz nie pomoże, to klątwa jest bardzo mocna, ciężka do zdjęcia. Nic to... zadzwońmy raz jeszcze, a nasz cudotwórca, niczym Bóg, odpuści nam grzechy przodków... i szafa gra... nic tylko po rączkach całować rzeczonego cudotwórcę, który przejął rolę boga, bogów, etc.
https://www.youtube.com/watch?v=iOxzG3j ... ture=share

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31392
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2182 razy
Otrzymał podziękowań: 2114 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: "Jasnowidz" Bogiem

Postautor: Siliperius » 30 sie 2019, 13:07

Kilka razy widziałem takie bzdety. Oni w ogóle takie brednie wygadują, że szkoda na nich czasu.

Awatar użytkownika
Siliperius
Krytyk literacki
 
Posty: 53
Rejestracja: 22 lip 2018, 21:04
Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Płeć: Mężczyzna
Droga życia: 5

Re: "Jasnowidz" Bogiem

Postautor: VesperLynd » 30 sie 2019, 13:36

Straszne, tak wykorzystywać naiwność ludzi :/ makabra. Swoją drogą, ten światek jest świetnie opisany w książce "W co wierzą Polacy" Tomasza Kwaśniewskiego.
have courage & be kind

Awatar użytkownika
VesperLynd
Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 121
Rejestracja: 28 maja 2018, 13:53
Podziękował : 127 razy
Otrzymał podziękowań: 71 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 6

Re: "Jasnowidz" Bogiem

Postautor: Elie » 30 sie 2019, 14:36

W większości programów ezoterycznych wróżki biorą się za oczyszczanie z różnych rzeczy, ale nie straszą ludzi klątwą tak nachalnie, jak ów "jasnowidz".
W Biblii są wzmianki o odpowiedzialności za grzechy przodków, jednak chodzi o coś innego. Dziedziczymy choroby, charakter ( ten można wypracować, zmienić jeśli się tylko chce). Bywają też klątwy, ale są one niezwykle rzadkie.

1. W ostatnich latach XX i na początku XXI wieku w niektórych grupach charyzmatycznych i środowiskach związanych z celebrowaniem Mszy świętych z modlitwą o uzdrowienie względnie nabożeństw o uzdrowienie pojawiła się myśl i coraz częściej mówi się o tzw. „grzechach pokoleniowych” i o „uzdrowieniu międzypokoleniowym”. W Internecie pojawiło się wiele informacji i artykułów nt. „uzdrowienia międzypokoleniowego” i jego praktyki (por. Fronda, Adonai, Egzorcysta, Apologetyka.Katolik, Syjon). Punktem wyjścia jest zwykle książka o. Roberta De Grandisa SSJ pt. Uzdrowienie międzypokoleniowe (Łódź 2003), który należy do Towarzystwa św. Józefa i służy swoją wiedzą społeczności charyzmatycznej na całym świecie. Opinie duchownych i świeckich zainteresowanych problemem „grzechu pokoleniowego” i „uzdrowienia międzypokoleniowego” są bardzo zróżnicowane i sprzeczne. Tymczasem nabożeństwa organizowane z modlitwą o uzdrowienie międzypokoleniowe gromadzą tłumy w naszych kościołach. Także z uwagi na niejasność używanych pojęć: „grzech pokoleniowy” i „uzdrowienie międzypokoleniowe” istnieje pilna potrzeba jednoznacznego wyjaśnienia i zaopiniowania wskazanych zjawisk z punktu widzenia nauki Kościoła.

2. U podstaw mówienia o grzechu pokoleniowym leży przekonanie, że grzechy przodków wywierają wpływ na życie obecnie żyjących członków ich rodziny. Wpływ ten może mieć wymiar duchowy i cielesny, wyrażać się np. w postaci jakiejś choroby, może też być powodem kłopotów w dziedzinie psychiki i niepowodzeń w życiu małżeńskim czy rodzinnym. Obciążenie grzechem dziedziczonym po przodkach – według zwolenników tej teorii – domaga się uwolnienia człowieka, które dokonuje się w modlitwie o uzdrowienie lub przez egzorcyzm.

Uzdrowienie międzypokoleniowe jest specjalną modlitwą, którą należy objąć przodków osoby cierpiącej, sięgając w przeszłość nawet do piętnastego czy szesnastego pokolenia. Taka modlitwa obejmuje odmawianie egzorcyzmów, modlitwę wstawienniczą i Mszę świętą. Stąd modlitwy i nabożeństwa o uzdrowienie międzypokoleniowe czy Msze święte w tej intencji.

Idea „uzdrowienia międzypokoleniowego” wywodzi się od dr Kenneth’a McAll’a (1910-2001), lekarza terapeuty i misjonarza anglikańskiego, który urodził się w Chinach, studiował medycynę w Edynburgu w Wielkiej Brytanii. Pod wpływem myśli chińskiej doszedł do wniosku, że istnieje związek pomiędzy niektórymi chorobami a siłami zła. W terapii łączył poznane tradycje Wschodu z praktyką lekarską. Doszedł do wniosku, że duchy przodków odgrywają znaczącą rolę w chorobach somatycznych potomków. Dr Kenneth McAll cierpiał na zaburzenia psychiczne. Jego prace dały początek poszukiwaniu uzdrowienia w minionych pokoleniach. Na niego też powołuje się o. Robert DeGrandis SSJ, autor wspomnianej wyżej książki.

3. Praktyka „uzdrowienia międzypokoleniowego” wywodzi się z tradycji zakorzenionej w wierzeniach religii wschodnich, które szczególnym kultem otaczają przodków i wierzą w reinkarnację. To znaczy, że praktyka ta jest skutkiem synkretyzmu religijnego, który wykształcił nowe zjawisko nazwane „reinkarnacją grzechu”.

Zasadniczej przyczyny popularności tego zjawiska upatruje się w zjawisku zaniku poczucia grzechu, o czym mówił już papież Pius XII (Przemówienie, Rzym 26.10.1946). Wraz z utratą poczucia grzechu, słabnie także zrozumienie, czym jest autentyczna wolność. Dana nam przez Boga umiejętność pełnienia Jego woli (por. 1Tes 4,3) sprawia, że człowiek odpowiada przed nim za swoje czyny i ich konsekwencje. Kto czyni zło, nadużywając wolności i trwoniąc otrzymane dary, popada w niewolę i obraża miłość Stwórcy. Odpowiedzialnością za swoje nieszczęścia i niepowodzenia próbuje obciążyć przodków, mówiąc o grzechach pokoleniowych (E. C. Merino, R. Garcia de Haro, Teologia moralna fundamentalna, Kraków 2004, s. 459-460). Człowiek dzisiejszy – pisał K. Rahner – odnosi raczej wrażenie, że to Bóg musi być usprawiedliwiony, a nie że on sam musi ulec przemianie – w obliczu i przez Boga – z istoty niesprawiedliwej w istotę usprawiedliwioną (K. Rahner, Podstawowy wykład wiary, Warszawa 1987, s. 80). W tej perspektywie uzdrowienie międzypokoleniowe stanowi formę usprawiedliwienia słabości i szukania łatwego wytłumaczenia i przebaczenia popełnionego zła.

4. Zwolennicy koncepcji „grzechu pokoleniowego” odwołują się do Pisma świętego uzasadniając, że już w Starym Testamencie jest mowa o takim rodzaju przewinienia. Wskazują w Piśmie świętym fragmenty, które według nich, mówią bezpośrednio o karze za grzechy przodków: „Pan, Twój Bóg, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia” (Wj 20,5); „Pan… zsyła kary za niegodziwość ojców na synów i wnuków aż do trzeciego i czwartego pokolenia” (Wj 34,7); „Pan karze grzechy ojców na synach do trzeciego, a nawet czwartego pokolenia” (Lb 14,18); „Jestem Bóg karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i czwartym pokoleniu” (Pwt 5,9).

Jednak w Biblii, niekiedy nawet w tych samych księgach, znajdujemy inne wypowiedzi autorów natchnionych, które przeczą tezom o odpowiedzialności pokoleniowej za grzech. W Księdze Proroka Jeremiasza czytamy: „W tych dniach nie będą już więcej mówić: Ojcowie jedli cierpkie jagody, a synom zdrętwiały zęby, lecz: Każdy umrze za swoje własne grzechy; każdemu, kto będzie spożywał cierpkie jagody, zdrętwieją zęby” (Jr 31,29-30). Prorok Ezechiel mówi o odpowiedzialności indywidualnej za grzech: „Na moje życie – wyrocznia Pana Boga. Nie będziecie więcej powtarzali tej przypowieści w Izraelu [Ojcowie jedli zielone winogrona, a zęby ścierpły synom?]. Oto wszystkie osoby są moje: tak osoba ojca, jak osoba syna. Są moje. Umrze tylko ta osoba, która zgrzeszyła. […], która grzeszy. Syn nie ponosi odpowiedzialności za winę swego ojca, ani ojciec – za winę swego syna. Sprawiedliwość sprawiedliwego jemu zostanie przypisana, występek zaś występnego na niego spadnie” (Ez 18,3-4.20). Ta sama zasada odpowiedzialności indywidualnej wybrzmiewa też w Księdze Powtórzonego Prawa (24,16): „Ojcowie nie poniosą śmierci za winy synów ani synowie za winy swych ojców. Każdy umrze za swój własny grzech”.

Natomiast w interpretacji tekstów wskazanych wcześniej, współczesna egzegeza wyjaśnia, że nie chodzi o dosłowną „nieprawość” czy „występek” ojców w znaczeniu ich grzechu osobistego, którego się dopuścili i za który odpowiedzialność poniosą ich dzieci, lecz o ich zły przykład, który miał wpływ na wychowanie ich dzieci, które postępując podobnie, jak ich ojcowie, umrą „za swój własny grzech”.

5. Cytowane przez zwolenników „uzdrowienia międzypokoleniowego” fragmenty Biblii, które jakoby miały potwierdzać ich tezę o grzechu pokoleniowym i jego następstwach w życiu następnych pokoleń, mają swoje rozwinięcie i dopowiedzenie. Okazuje się, że są one trochę dłuższe, niż te cytowane w książkach. Czasem teksty te są tak manipulowane, by potwierdzały tezę o grzechu pokoleniowym czy o potrzebie międzypokoleniowego uzdrowienia. Przykładowo, fragment z Księgi Wyjścia: „Pan, Bóg twój, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia”, ma swoje następujące rozwinięcie i dopowiedzenie: „okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia względem tych, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań” (Wj 20,5). Inny fragment z tej samej księgi, w którym ukazany jest Bóg, jako zsyłający kary za niegodziwość ojców na synów i wnuków aż do trzeciego i czwartego pokolenia, mówi równocześnie o Bogu – w dalszej frazie – że jest „miłosierny i litościwy, bogaty w łaskę i wierność, zachowujący swą łaskę w tysiączne pokolenia” (Wj 34,7).

Rzeczywiście w Starym Przymierzu było obecne przeświadczenie, że jeśli komuś się źle wiodło czy chorował, to było to spowodowane jego złym życiem lub kogoś z jego rodziny. Tak myślano m.in. o niepłodności. Podobnie było z kalectwem i innymi chorobami. Gdy ktoś zachorował lub był dotknięty jakąś niepełnosprawnością, uważano, że ktoś w jego rodzinie popełnił grzech. Wyrazem takiego przekonania są słowa uczniów skierowane do Jezusa: „Rabbi, kto zgrzeszył, że się urodził niewidomym – on czy jego rodzice?” Odpowiedź Jezusa jest nader czytelna: „Ani on nie zgrzeszył, ani rodzice jego, ale [stało się tak], aby się na nim objawiły sprawy Boże” (J 9,1-3). W ten sposób Pan Jezus wyraźnie odcina się od wiązania choroby dziecka z grzechem rodziców czy dziadków, z takim „pokoleniowym obciążeniem”.

6. „Grzech pokoleniowy” stoi w sprzeczności z prawdą o Bożym Miłosierdziu i o Jego przebaczającej Miłości. Jeśli nawet Lud Starego Przymierza dopatrywał się w różnych nieszczęściach kary Bożej za winy przodków, to Ludowi Nowego Przymierza takie przeświadczenie jest obce. Ta wyraźna zmiana optyki wiąże się z misją Wcielonego Syna Bożego, który doskonale wypełnił Prawo i Proroków, zwiastując miłość i miłosierdzie Boga. Wcześniej na gruncie legalizmu żydowskiego w Bogu widziano przede wszystkim Sędziego, skorego do wymierzania kary. Obraz Boga jako miłosiernego Ojca nie dopuszcza takiej myśli; otwiera człowieka na możliwość zyskania Bożego przebaczenia, ułaskawienia w każdej sytuacji.

7. Kościół od samego początku naucza, że grzech jest zawsze czymś osobistym i wymaga decyzji woli. Podobnie jest z karą za grzech. Każdy osobiście ponosi karę za swój grzech. Wyraźnie pisze o tym św. Paweł w Liście do Rzymian, że „każdy z nas o sobie samym zda sprawę Bogu” (Rz 14,12).

W adhortacji apostolskiej Reconciliatio et paenitentia (nr 16) św. Jan Paweł II, przekonuje, że „grzech w znaczeniu prawdziwym i właściwym jest zawsze aktem konkretnej osoby, ponieważ jest aktem wolności poszczególnego człowieka, a nie aktem grupy czy wspólnoty”.

W Katechizmie Kościoła Katolickiego (nr 1857) czytamy, że „aby grzech był śmiertelny, są konieczne jednocześnie trzy warunki: ‘Grzechem śmiertelnym jest ten, który dotyczy materii poważnej i który nadto został popełniony z pełną świadomością i całkowitą zgodą’ (św. Tomasz z Akwinu, STh I-II, 88,2)”. Człowiek nie ponosi kary za niepopełniony czyn, np. za grzech prapradziadka. Zadośćuczynić i pokutować trzeba za swoje grzechy (zob. KKK 1459).

Innym zagadnieniem są struktury grzechu, czyli sytuacje, które prowadzą do grzechu.

8. Jedynym grzechem, który jest przekazywany z pokolenia na pokolenie jest grzech pierworodny, co wyraźnie podkreślił Sobór Trydencki w Dekrecie o grzechu pierworodnym. W kanonie 2 czytamy: „‘Jeśliby ktoś twierdził, że grzech Adama jemu samemu tylko zaszkodził, a nie jego potomstwu’ i że otrzymaną od Boga świetność i sprawiedliwość, którą utracił, stracił dla siebie tylko, a nie dla nas również, albo że on sam skalany przez grzech nieposłuszeństwa, śmierć tylko i cierpienie fizyczne przekazał całemu rodzajowi ludzkiemu, nie zaś i grzech także, który jest śmiercią duszy – niech będzie wyłączony ze społeczności wiernych, gdyż sprzeciwia się Apostołowi mówiącemu: ‘Przez jednego człowieka grzech wszedł na ten świat, a przez grzech śmierć i w ten sposób śmierć przeszła na wszystkich ludzi, ponieważ wszyscy zgrzeszyli’(Rz 5,12)” (Breviarium Fidei, 309).

Jednakże należy pamiętać, iż grzech pierworodny „w żadnym potomku nie ma charakteru winy osobistej” (KKK 405), ponieważ w istocie „grzech pierworodny jest nazywany «grzechem» w sposób analogiczny” (KKK 404). Natomiast grzech osobisty, ani kara za ten grzech, nigdy nie jest przekazywana na kolejne pokolenia, jak błędnie twierdzą zwolennicy „grzechów pokoleniowych” i „uzdrowienia międzypokoleniowego”.

9. Teoria o grzechu pokoleniowym i uzdrowieniu międzypokoleniowym o. Roberta DeGrandisa, a zawarta w jego książce Uzdrowienie międzypokoleniowe, opiera się w dużej mierze na psychologii Carla Gustawa Junga i na badaniach przywołanego dr Kennetha McAlla. Na ten temat wypowiedziała się już Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego w dokumencie zatytułowanym: Jezus Chrystus dawcą wody życia – Chrześcijańska refleksja na temat New Age (2003). Zostały w nim potępione błędne tezy Junga przejęte przez o. De Grandisa, np. transcendentalny charakter świadomości i wprowadzenie idei nieświadomości zbiorowej, jako swoistego magazynu symboli i wspomnień wspólnych dla ludzi w różnym wieku i z różnych kultur. Zdaniem Papieskiej Rady Jung przyczynił się do „sakralizacji psychologii”, wprowadzając do niej elementy ezoterycznych spekulacji. Twierdził, że „psychologia jest współczesnym mitem i tylko w terminach bieżącego mitu możemy zrozumieć wiarę” (Jezus Chrystus dawcą wody życia, 2.3.2).

„Reinkarnacja grzechu” czy też „przechodzenie” grzechu na kolejne pokolenia, o którym nauczają zwolennicy „uzdrowienia międzypokoleniowego”, nie ma uzasadnienia ani w Piśmie św., ani w Tradycji i nauczaniu Kościoła. Tego typu bezpodstawne idee są bardzo niebezpieczne dla życia duchowego wiernych i samej doktryny Kościoła. Propagowanie ich prowadzi do pewnego rodzaju „uspokajania” czy „wyciszania” sumień przez przerzucanie odpowiedzialności za swoje błędy, grzechy, popełnione zło na poprzednie pokolenia. Zwalnia to wierzącego z postawy czujności, co staje się źródłem dalszych jego grzechów. Tymczasem chrześcijanina powinna cechować postawa nieustannego czuwania, o której poucza św. Piotr: „Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając, kogo pożreć. Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu!” (1P 5,8).

10. Praktyka modlitwy, czy Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie międzypokoleniowe, czy o wyzwolenie z grzechu pokoleniowego zdradza bardzo wyraźnie brak wiary, czy przynajmniej niedowierzanie w skuteczność łaski sakramentalnej, na pierwszym miejscu chrztu świętego. W tym sakramencie zostajemy wyzwoleni z wszelkiego grzechu. Owszem pozostają w ochrzczonym pewne doczesne konsekwencje grzechu, takie jak cierpienie, choroba, śmierć, czy nieodłączne od życia ułomności, takie jak słabości charakteru, a także skłonność do grzechu. Jednak wszelki grzech jest zmazany. Czytamy w Katechizmie Kościoła Katolickiego (nr 1262): „Chrzest odpuszcza wszystkie grzechy, grzech pierworodny i wszystkie grzechy osobiste, a także wszelkie kary za grzech. W tych, którzy zostali odrodzeni, nie pozostaje więc nic, co mogłoby przeszkodzić im w wejściu do Królestwa Bożego, ani grzech Adama, ani grzech osobisty, ani skutki grzechu wśród których najcięższym jest oddzielenie od Boga”.

Konkluzja: Mając na uwadze wszystkie poczynione uwagi, postuluje się, by władza kościelna jednoznacznie ostrzegała przed używaniem w przepowiadaniu pojęć: „grzech pokoleniowy” i „uzdrowienie międzypokoleniowe”. Powinna też oficjalnie zakazać celebrowania Mszy świętych i nabożeństw z modlitwą o uzdrowienie z grzechów pokoleniowych czy o uzdrowienie międzypokoleniowe.

W tym kontekście duszpasterzom byłoby dobrze przypomnieć, że najróżniejsze formy praktykowanej przez wieki modlitwy o uzdrowienie chorych, także w ramach liturgii Mszy św., powinny być celebrowane zgodnie z przepisami ksiąg liturgicznych oraz instrukcją Kongregacji Nauki Wiary Ardens felicitatis desiderium.

W kościelnym przepowiadaniu należy zadbać o jasny wykład nauki Magisterium Kościoła na temat grzechu pierworodnego i jego skutków, rozumienia grzechów osobistych i ich skutków społecznych, skuteczności łaski sakramentalnej, zwłaszcza chrztu oraz sakramentu pokuty i pojednania, kwestii pojednania z Bogiem i z ludźmi, poczucia winy i przebaczenia.

Wiernym powinno się przypominać, jak ważną jest żywa wiara w przyjmowaniu sakramentów. Trzeba ich stale zachęcać do ufnego korzystania z sakramentów oraz odpustów.

Warszawa, 5 października 2015 r

Żródło; https://episkopat.pl/grzech-pokoleniowy ... astoralne/

Tu też interesujacy artykuł; https://www.deon.pl/religia/duchowosc-i ... odkow.html
https://www.youtube.com/watch?v=iOxzG3j ... ture=share

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.

Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31392
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2182 razy
Otrzymał podziękowań: 2114 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: "Jasnowidz" Bogiem

Postautor: VesperLynd » 30 sie 2019, 15:25

Zabawne jak ludzie lubią szukać przyczyn nieszczęścia w innych ludziach wokół. Takie to łatwe, bo któż chciałby szukać przyczyny w SOBIE? f542b21fe6a35 :037:
Swoją drogą, niedawno dowiedziałam się, że trauma jest dziedziczna ponieważ bezpośrednio zmienia obraz świata, a co za tym idzie, sposób wychowywania dzieci. Być może te podświadome przekazy pomiędzy matkami a dziećmi są źródłem wiary w klątwy...
have courage & be kind
Awatar użytkownika
VesperLynd
Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 121
Rejestracja: 28 maja 2018, 13:53
Podziękował : 127 razy
Otrzymał podziękowań: 71 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 6

Re: "Jasnowidz" Bogiem

Postautor: Nut » 30 sie 2019, 21:42

Jakby nie oceniać klątwy nie są wymysłem, zabobonem. Są ludzie którzy je skutecznie rzucają.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ

Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2623
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 525 razy
Otrzymał podziękowań: 408 razy
Droga życia: 0

Re: "Jasnowidz" Bogiem

Postautor: Elie » 31 sie 2019, 09:52

VesperLynd pisze:Zabawne jak ludzie lubią szukać przyczyn nieszczęścia w innych ludziach wokół. Takie to łatwe, bo któż chciałby szukać przyczyny w SOBIE? f542b21fe6a35 :037:


Nie zawsze przyczyna nieszczęść tkwi jedynie w nas. Nie można uogólniać i udawać, że nie ma ludzi, którzy przyczyniają się do naszego nieszczęścia. Są i jest ich wielu. Kwestią sporną jest sposób radzenia sobie z nimi. Jedni posłużą się zemstą, znajdą sposoby radzenia sobie, wyjścia z takich czy innych kłopotów. Spora grupa ludzi nie będzie w stanie poradzić sobie z takimi czy innymi problemami, otrząsnąć się i wyjść cało. Ideałów nie ma, spora grupa ludzi jest po prostu podła, bez skrupułów będzie nam szkodzić z byle powodu, często "bo tak".Swoją drogą, niedawno dowiedziałam się, że trauma jest dziedziczna ponieważ bezpośrednio zmienia obraz świata, a co za tym idzie, sposób wychowywania dzieci. Być może te podświadome przekazy pomiędzy matkami a dziećmi są źródłem wiary w klątwy...


Wbrew pozorom niewielu ludzi potrafi wychować dzieci, a pedagogiczne wskazówki nie sprawdzają się. To wszystko nie jest takie proste, bo samo życie jest niczym życie w dżungli. Ilu z nas słyszało w domu - zostaw to bo nie potrafisz, nie dasz rady, jesteś nieudacznikiem, etc. Dodać do tego zbyt duże oczekiwania rodziców, ich fałszywa ambicja, przelewanie swoich niespełnionych pragnień na dzieci. Potem rośniemy z poczuciem beznadziei, brakiem we własne siły, zdolności.Taki ktoś nie poradzi sobie w sytuacji kiedy usłyszy jakieś złe życzenia.I odwrotna sytuacja - wmawianie dziecku, że jest najlepsze, najzdolniejsze, co ty nie dasz rady....i rośnie nam zarozumiały buc."Pycha kroczy przed upadkiem, a za upadkiem kroczy śmieszność". Nikt takich ludzi nie lubi i to do nich bardzo często kierowane są złe życzenia - niech się nauczy, a dobrze mu tak...
Źródło wiary w klątwy, te prawdziwe, wynika z ich istnienia.Klątwy, złorzeczenia to nie wymysły. Problemem jest podejście do nich, sposoby radzenia sobie. Na pewno wróżka czy jasnowidz z TV nie zdejmie ich na odległość machając wahadełkiem.
https://www.youtube.com/watch?v=iOxzG3j ... ture=share

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.

Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31392
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2182 razy
Otrzymał podziękowań: 2114 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: "Jasnowidz" Bogiem

Postautor: VesperLynd » 01 wrz 2019, 21:06

Oczywiście, klątwy istnieją, natomiast ja bardziej nawiązuję do takiego typowo ludzkiego szukania kozła ofiarnego. Bo przecież ktoś zawsze musi być winny naszych niepowodzeń, prawda? Lepiej i łatwiej pogodzić się z ideą tego, że ktoś inny nam szkodzi, niż uzmysłowić sobie, że być może sami popełniliśmy błąd. Z drugiej strony sama spotkałam ludzi, którzy potrafią i lubią używać złej energii, by komuś szkodzić. W tym przypadku nie była to klątwa i pomogło oczyszczanie szałwią, natomiast zastanawia mnie, jak można się chronić przed takimi atakami?
have courage & be kind
Awatar użytkownika
VesperLynd
Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 121
Rejestracja: 28 maja 2018, 13:53
Podziękował : 127 razy
Otrzymał podziękowań: 71 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 6

Re: "Jasnowidz" Bogiem

Postautor: Elie » 03 wrz 2019, 02:58

VesperLynd pisze:Oczywiście, klątwy istnieją, natomiast ja bardziej nawiązuję do takiego typowo ludzkiego szukania kozła ofiarnego. Bo przecież ktoś zawsze musi być winny naszych niepowodzeń, prawda? Lepiej i łatwiej pogodzić się z ideą tego, że ktoś inny nam szkodzi, niż uzmysłowić sobie, że być może sami popełniliśmy błąd. Z drugiej strony sama spotkałam ludzi, którzy potrafią i lubią używać złej energii, by komuś szkodzić. W tym przypadku nie była to klątwa i pomogło oczyszczanie szałwią,

To też. Chociaż oczyszczanie szałwią czy kąpielą w soli jest moim zdaniem tak naprawdę działaniem na podświadomość. Wykonując ten czy inny skromny "zabieg" wmawiamy sobie, że coś tam zrobiliśmy, wpływamy na podświadomość i ... uspakajamy się. Czy takie zabiegi są skuteczne... niekoniecznie i nie w każdym przypadku. Słynna czerwona nitka na nadgarstku uważana jest za dobrą ochronę, gdy tymczasem prawdziwą ochronę w postaci czerwonej nici daje ( podobno) ta z grobu Racheli - przesąd żydowski.
Rachel i Czerwona Nić

Zgodnie ze starożytną tradycją Czerwona Nić jest owijana siedmiokrotnie wokół Grobowca wielkiej pramatki świata Racheli, której największym pragnieniem było chronić i bronić swoje dzieci przed złem. Miłość matczyna jest największą siłą jaka występuje w naszej egzystencji i co za tym idzie najsilniejszą naturalną ochronną energią miłości. Po obwiązaniu czerwonej nici wokół grobowca Rachel, nabiera ona mistycznej mocy. Następnie jest cięta na kawałki i noszona na lewym nadgarstku. Według Kabbalah lewa ręka jest „otrzymującą” stroną ciała i duszy. Nosząc Czerwoną Nić na lewym nadgarstku, otrzymujemy żywe połączenie z ochronnymi energiami otaczającymi grób RacheliKabaliści uważają, że szukając Światła świętych osób, takich jak Rachel, możemy używać ich potężnego wpływu aby nam towarzyszył w życiu. Wiążąc czerwoną nić na lewym nadgarstku, wypowiadając modlitwę Ana Be’Koach, przypieczętowujemy potężną ochroną energię wewnątrz nas, blokując negatywne wpływy, mające nam szkodzić.

Złe Oko w Księdze Zohar

„Osoba posiadająca Złe Oko niesie ze sobą destruktywną, negatywną moc, zwaną niszczycielem świata, ludzie powinni się przed nią chronić, nie zbliżać się do takiej osoby, by nie być przez nią zranionym” –Księga Zohar I, str. 68b.


Przed założeniem nitki powinieneś postanowić, że nie rzucisz nigdy złego spojrzenia na drugiego człowieka. Powinno się także poprosić o świadomość i siłę, aby moc emanować współczuciem i uprzejmością w stosunku do każdej napotkanej istoty. Dobrze jest aby nitkę zawiązywała osoba, którą darzysz zaufaniem i szacunkiem, idealnie byłoby gdybyś ją kochał. Najpierw wiążemy jeden węzeł, potem jeszcze sześć (całkowita liczba powinna wynosić siedem). Noszenie nitki zobowiązuje, więc należy przyżec sobie, powstrzymanie się od negatywnego myślenia i mówienia źle o innych. Osoba zawiązująca nitkę, kończąc odmawia modlitwę Ben Porat –chroniącą przed Złym Okiem. (Obie modlitwy wydrukowane są na opakowaniu czerwonej nitki).

http://pl.kabbalah.com/content/czerwona-nitka

https://www.chabad.org.pl/old/judaizm-i ... ob-racheli

W większości przypadków sami jesteśmy autorami naszych nieszczęść, niepowodzeń, co nie oznacza, że złorzeczeń i klątw nie ma. Wiara w klątwy istniała już w Mezopotamii oraz Starożytnym Egipcie, ok. 3 tysiąclecia p.n.e
Oprócz magii stosowanej w sprawach prywatnych, używano jej również w czasie wojny. Gdy Egipt atakowany był przez wojska Nubijczyków i Hetytów, egipscy kapłani pisali teksty klątw na glinianych garnkach (nawiązanie do boga Chnuma, który ulepił ludzi z gliny), które symbolizowały grupę ludzi. Następnie rozbijano je na małe skorupki- śmieci, które wyrzucano na cmentarzu. Symbolizowały wyrzucenie wrogów na śmietnik. Tworzono również figurki związanych jeńców, następnie je palono lub topioną niszcząc w ten sposób wrogów Egiptu

https://historia.uwazamrze.pl/artykul/1 ... a-faraonow

W klątwy rodowe wierzyli nasi przodkowie - Słowianie, Germanie oraz do dzisiaj wierzą w nie Żydzi.
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=659
https://pl.wikipedia.org/wiki/Przekle%C5%84stwo_(Biblia)

Natomiast w Nowym Testamencie stoi;
Piłat widząc, że nic nie osiąga, a wzburzenie raczej wzrasta, wziął wodę i umył ręce wobec tłumu, mówiąc: «Nie jestem winny krwi tego Sprawiedliwego. To wasza rzecz». 25 A cały lud zawołał: «Krew Jego na nas i na dzieci nasze»9.
26 Wówczas uwolnił im Barabasza, a Jezusa kazał ubiczować 10 i wydał na ukrzyżowanie.

https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=363
VesperLynd;
natomiast zastanawia mnie, jak można się chronić przed takimi atakami?


Egipskie świątynie były miejscami, gdzie wyzwalano magiczne moce, a kapłani byli wykonawcami magicznych rytuałów. Hieroglify były świętymi znakami. Gdy ktoś spojrzał złym okiem na Egipcjanina, on spluwał za siebie. Magiczne splunięcie było w starożytności równie powszechne, jak ochrona za pomocą Oka Horusa


Problem poruszany był w tym wątku. Oczywiście tematu nie wyczerpano;
zle-oko-jak-sie-zabezpieczyc-t40040.html.

Odbiegliśmy od głównego tematu; uważam, że wszelkie odczarowywanie, zdejmowanie klątw, tym bardziej tzw rodowych, wróżka czy inny jasnowidz z TV nigdy w życiu nie zdejmie jej w programie.
https://www.youtube.com/watch?v=iOxzG3j ... ture=share

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.

Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31392
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2182 razy
Otrzymał podziękowań: 2114 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1


Wróć do Znani i Lubiani z TV

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości