KĄCIK AUTOHIPNOZY ;-)

Re: KĄCIK AUTOHIPNOZY ;-)

Postautor: Bender » 07 lip 2012, 11:57

To może razem będziemy się uczyć praktyki :wink:
Ja nawet wiedzy teoretycznej nie mam :rozczrowany: , ale jesli ktoś podejmie się prowadzenia, to razem z praktyką i teroie posiądę.
Bite my shiny, metal ass...
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta
Droga życia: 7

Postautor: xMoni7 » 07 lip 2012, 17:12

Kurcze, kusi mnie żeby się do Was przyłączyć i wciągnąć w ćwiczenia praktyczne. Ale mam pewne lęki przed tym.
Ale z drugiej strony powinniśmy walczyć z naszymi lękami, nie prawda? :)
"Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidzialne dla oczu"
"Ścieżek i dróg jest wiele, cel tylko jeden - Miłość"
Awatar użytkownika
xMoni7
Forumowicz do entej

Otrzymał podziękowań: 0 raz
Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 1

Postautor: Seji » 07 lip 2012, 17:41

A tak właściwie po co Wam ta autohipnoza? :-)
Awatar użytkownika
Seji
Wpadłem na chwilę

Postautor: Bender » 07 lip 2012, 18:40

Mnie z ciekawości - byłoby to nowe doświadczenie. Nie mam parcia na załatwianie sobie problemów w ten sposób, bo to robię innymi metodami, ale ciekawa jestem hipnozy tak samo, jak wąchania nieznanych roślin, dotykania nietypowych przedmiotów, czy doświadczania nieznanych stanów. Także u mnie to akurat zwyczajna chęć poznania.
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Postautor: Seji » 07 lip 2012, 18:52

Aha, to dokładnie jak u mnie, ale swoją ciekawość zaspokoiłam samą teorią, praktyka mnie nie pociąga, przynajmniej jak na razie :-)
Awatar użytkownika
Seji
Wpadłem na chwilę

Postautor: Bender » 07 lip 2012, 18:57

Może ktoś się pokusi poeksperymentować i pouczy wirtualnie praktyki...
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Postautor: Bender » 14 lip 2012, 22:02

Seji pisze:Aha, to dokładnie jak u mnie, ale swoją ciekawość zaspokoiłam samą teorią, praktyka mnie nie pociąga, przynajmniej jak na razie :-)

Seji - ale jestem ciemna masa 035
Czytałam dziś o autohipnozie (zdeklarowana jestem ćwiczyć, żeby chcę z sugestiami poszaleć) i w tych artykułach, które znalazłam, dowiedziałam się, że można to zrobić i trening autogennym Shultza i metodą Silvy ! A ja to znam i nawet praktykowałam króciutko kiedyś hura Tylko przypomnieć potrzebuję jednak :rozczrowany:

Sama nie wiem dlaczego nie skojarzyłam tych form relaksacyjnych z autohipnozą... Coś sobie nawyobrażałam po prostu na ten temat i tyle :rozczrowany: A to takie prościutkie...
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Postautor: Seji » 14 lip 2012, 22:13

Właściwie to wiele z nas stosuje autohipnozę, nie wiedząc o tym. ;-) Ja co prawda miałam świadomość, że może moje "autoprogramowanie" zahacza o "autohipnozę" i miałam się w ten aspekt zagłębić, ale nie miałam czasu... i tak mnie to forum dosyć wciągnęło i zajmuje czas, ale pod Twoim wpływem odświeżę sobie za jakiś czas (mam nadzieję) wiadomości nt. hipnozy i autohipnozy, proszę tylko o cierpliwość...

A na czym polega moje "autoprogramowanie". Och, już mi to prawie w nawyk weszło: otóż, jeśli złapię się na jakiejś głupiej myśli, np. że coś-tam "nie uda mi się", to od razu zmieniam myślenie na pozytywne. To tylko przykład, bo te myśli bywają przeróżne, ale chyba załapałaś, o co chodzi...

Wiem, jaką siłę mają nawet "slabe myśli", dlatego staram się je świadomie kontrolować.

Przykładowo, chodziłam na pewien kurs, a pani, która go prowadziła, notorycznie się spóźniała, a sam kurs był, delikatnie mówiąc, nie najwyższych lotów. A ja dojeżdżałam 90 km na niego i mogłam się wkurzyć na spóźnienia i poziom kursu. Ale tego nie zrobiłam, przyjęłam postawę w rodzaju: ja zawsze przychodzę na kurs przed czasem, więc jestem w porządku, czas oczekiwania mogę wykorzystać na medytację, a te spóźnienia i dydaktyka to nie mój problem.
Awatar użytkownika
Seji
Wpadłem na chwilę

Postautor: Bender » 14 lip 2012, 22:21

Autoprogramowanie też staram się stosować, ale świadomie, nie przez techniki relaksacyjne i podświadomość. Kiedy coś mi się nie podoba, np nie chcę reagować gniewem na coś, to pierwsza myśl, która się pojawia brzmi: "nie chcę się tak zachowywać" - i od razu staram się zamienić tą myśl na: "reaguję tak i tak, postępuję tak i tak". Nie zawsze oczywiście, bo to zależy od stanu, w jakim się znajduję - wiadomo, że w afekcie nie kombinuję z programowaniem, tylko "jadę po całości schematem"...
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Postautor: Seji » 14 lip 2012, 22:30

No to dosyć podobne strategie stosujemy, a w ogóle to mam wrażenie, że znamy się skąd, pewnie z innego życia ;-)
Awatar użytkownika
Seji
Wpadłem na chwilę

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hipnoza