Kalendarz Księżycowy 13 - 20 sierpnia 2018

Kalendarz Księżycowy 13 - 20 sierpnia 2018

Postautor: Nut » 14 sie 2018, 15:40

Witaj, przed nami kolejny księżycowy tydzień! :)Jak pisałam poprzednio aktualnie mamy kumulację retrogradacji czyli czas kiedy aż 6 planet porusza się ruchem wstecznym (z naszej perspektywy). Możemy to odczuwać jako szczególne spowolnienie, zawieszenie, niechęć do ruszania spraw do przodu lub też przeciwnie – ożywienie, ale w szczególnych tematach: związanych z przeszłością, z czymś co już bardzo długo czekało na swój czas, z rewidowaniem dotychczasowych działań, wprowadzaniem poprawek, a także z wchodzeniem w głąb siebie, terapią, odkrywaniem ukrytych wzorców etc. Warto skorzystać z tych możliwości zamiast zawieszać się na tym co chcemy zrobić nowego, a co jakoś chwilowo słabo płynie ;)

Tym bardziej, że przed nami ostatni tydzień retrogradacji Merkurego, który wróci do ruchu prostego w niedzielę nad ranem. Jeśli więc nosimy się z projektami czegoś nowego, z zamiarem podpisania jakichś umów i czy poważniejszych zakupów, to lepiej się jeszcze ten jeden tydzień wstrzymać. Na pociechę czas tuż po retrogradacji często bywa bardzo owocny i sprzyja nowym działaniom, zwłaszcza związanym z komunikacją czy handlem. Jeśli jednak planujesz poważniejszy biznes, to warto wtedy poczekać jeszcze kolejny tydzień by dodatkowo wyszedł z retrogradacji Mars ;)

Jak więc widać kumulacja retrogradacji jest już na finiszu, a to co teraz się zadziewa można porównać do zgrzytania zwrotnic powoli przesuwających się przed tym jak planety ruszą do przodu :)

Z istotnych rzeczy – dziś w nocy retrogradujący Mars wrócił do znaku Koziorożca zmieniając na te ostatnie dwa tygodnie nieco obszar swoich oddziaływań. Więcej o tym przeczytasz w tekście o tej retrogradacji: http://moonsetstory.blogspot.com/2018/0 ... iku-i.html

Retrogradacja Marsa w Wodniku i Koziorożcu: 26 czerwca - 27 sierpnia 20
W nocy z wtorku na środę Mars wszedł w retrogradację inicjując okres dwóch miesięcy , podczas których nasza aktywność będzie kierowała się bardziej ku wnętrzu i sprawom z przeszłości niż ku zewnętrznym celom. Jeśli mocno będziemy się trzymać przekonania, że to te zewnętrzne osiągnięcia przede wszystkim się liczą i że ważniejsze jest robienie postępów niż robienie korekt, to ten czas może być dla nas frustrujący. Możemy czuć zblokowanie energii, spowolnienie, niezdecydowanie, niemoc… wszystko to są jednak sygnały, by zamiast starać się przeć do przodu zatrzymać się i poszukać dystansu. Patrząc z perspektywy możemy teraz dostrzec to co nam umykało przed lata: dlaczego popełniamy wciąż te same błędy, co nas hamuje, co jest dla nas rzeczywiście ważne, a co tylko jest stratą czasu. To dobry czas na odkrywanie naszych wzorców związanych z działaniem, asertywnością, złością czy agresją, mogą się także odsłonić tematy związane z relacjami z mężczyznami.

Czas retrogradacji Marsa wymaga od nas elastyczności i poszukiwania nowych sposobów dążenia do swojego wtedy, kiedy stare nie działają. Teraz od prędkości czy siły dużo ważniejszy będzie głęboki namysł, strategia i uważność na to co się dzieje. Działając impulsywnie łatwo przeholować, ruszyć z motyką na słońce, a potem wracać z podkulonym ogonem… ;) Czas sprzyja rozważnym wojownikom, tym, którzy potrafią się przyznać do błędu i w porę wycofać ze złej ścieżki. Czasem wycofanie się parę metrów do tyłu jest warte dużo więcej niż parę kilometrów do przodu… i to właśnie jest ten czas kiedy bieg wsteczny szczególnie może się przydawać ;) Dobrze więc doceniać siebie nie tylko za to co się udało osiągnąć, ale też za to co się udało ominąć :) Czas sprzyja bilansom, podsumowaniu poprzednich dwóch lat życia i tego co udało się w tym czasie zrobić. Wojownik po polowaniu wycofuje się do jaskini by zregenerować siły przed kolejną wyprawą, a przede wszystkim by w spokoju ducha zapytać się siebie jaki będzie cel tej kolejnej wyprawy :)

Mars w retro oznacza zmianę trybu działania. Jeśli dotąd byłeś/aś w pędzie będzie to czas na spowolnienie i rozejrzenie się wokoło. Jeśli natomiast dotąd Twoje działanie było zablokowane, ten czas może pomóc to zmienić. Wracamy do ukrytych dotąd zasobów energii, motywacji i inspiracji do działania lub też uświadamiamy sobie w jaki sposób sabotowaliśmy dotąd nasze działanie. Często ruszamy sprawy, które dotąd były zablokowane, a jednocześnie wyhamowujemy w tych, które dotąd skupiały całą nasza energię. Dobry czas na eksperymentowanie z robieniem wszystkiego odwrotnie niż zazwyczaj ;) co może nam przynieść na prawdę zaskakujące przełomy.

Mars retrogradujący w Wodniku będzie działał nieco paradoksalnie. Retrogradacja łączy nas z tym co dotyczy przeszłości, natomiast Wodnik jest znakiem najbardziej niekierowanym na przyszłość. Spodziewajmy więc się niespodziewanego i podróży jak z „Powrotu do przyszłości” ;) Może się okazać, że podróż ta pozwoli nam odkryć w przeszłości zarzucone marzenia i wizje, odnaleźć w tym co było zalążek tego co będzie. Teraz właśnie przystając w biegu i analizując nasze działania najmocniej kreujemy naszą przeszłość. To czas kiedy możemy odkryć co jest naszą misją, co pragniemy dać światu, czy częścią jakiej zmiany chcemy być. Wycofując z nawykowych aktywności, możemy odkryć alternatywę, nową perspektywę, rozwiązanie dla męczących nas od dawna trudności. Dlatego jeśli coś będzie się działo nie po Twojej myśli, to może to być dla Ciebie największy dar od kosmosu dzięki któremu możesz zobaczyć swoją rzeczywistość na nowo i zupełnie inaczej zaczniesz ją tworzyć.Na koniec podzielę się jeszcze osobistymi obserwacjami dotyczącymi retrogradacji Marsa i zaproponuję Wam podobną analizę :)

Przyglądanie się temu co się u mnie działo podczas ostatnich retrogradacji, ukazało, że przede wszystkim był to czas niezliczonej ilości falstartów, niezrealizowanych pomysłów i działań, z których potem szybko się wycofałam. Prawie żaden z pomysłów z tych czasów nie doczekał się szczęśliwej realizacji, ale jest parę znaczących wyjątków, o których chcę napisać, by pokazać Wam jak to działa.

Po pierwsze działało to co dotyczyło tematów z przeszłości, terapia, oraz kończenie tego co już dawno miało być zrobione. Znaczące przykłady: na jednej retrogradacji Marsa zaczęłam pisać pracę magisterską, która strasznie mi opornie szła, przeciągnęła się, na pewien czas całkiem ją zarzuciłam, po czym wróciłam do niej i dokończyłam ją podczas kolejnej retrogradacji Marsa dwa lata później :) Podobnie było z planowanym spotkaniem uczestników Medytacji Księżycowej – Zgromadzeniem Księżycowym, które ponad dwa lata temu już się miało wydarzyć, ale projekt z różnych przyczyn się zatrzymał… po czym teraz niespodziewanie wrócił i odbędzie się w czasie tej retrogradacji Marsa! :) (przy okazji serdecznie Cię zapraszam, więcej o tym wydarzeniu dowiesz się tutaj .

Innym tego typu powrotem, choć już innej natury była sprawa mojego imienia. W retrogradacji Marsa w 2012 przyszło do mnie niczym uderzenie pioruna imię Maria, jako to moje najprawdziwsze, pokazujące moją esencję. Przez dwa lata dojrzewałam do tego imienia, nosiłam je w sobie, po czym na kolejnej retrogradacji Marsa zdecydowałam się je przyjąć i wyjść z nim do ludzi (o tym procesie pisałam tutaj ).

Ten przykład pokazuje mocno, że często w czasie retrogradacji wraca do nas coś z dalekiej przeszłości, coś się odpamiętuje lub tez kontaktujemy się z czymś głębiej, z samą esencją. Podobnie u mnie działał temat śpiewania, a zapisanie się na lekcje śpiewu, co było chyba jedyną rzeczą którą w czasie retrogradacji Marsa rozpoczęłam i w tym jakiś czas wytrwałam z dobrymi efektami (co nie oznacza, że nie było w tym wahań i zawieszeń ;) ) Tutaj jednak również czuję, że po pierwsze to temat z przeszłości, a po drugie coś co bardzo długo czekało na swój czas, do czego dojrzewałam od lat. Z moich obserwacji właśnie takie działania mają w czasie retrogradacji Marsa największy sens :)

Jeśli chcesz sprawdzić jak u Ciebie wyglądały ostatnie retrogradacje Marsa podaję daty:
17.04.16 – 30.06.16 w Strzelcu i Skorpionie
1.03.14 – 20.05.14 w Wadze
23.01.12 – 14.04.12 w Pannie
20.12.09 – 10.03.10 w Lwie
5.11.07 – 30.01.08 w Raku i Bliźniętach
1.10.05 – 10.12.05 w Byku
29.07.03 – 27.09.03 w Rybach

Zapraszam Cię również do podzielenia się swoimi obserwacjami, czy w komentarzu czy pisząc na maila: astrologiapelni@gmail.com. W ten sposób razem możemy rozwijać wiedzę o tym czym jest Mars w retrogradacji i jak sobie najlepiej radzić z tym czasem! :)

Na koniec parę ogólnych rad dotyczących retrogradacji Marsa, które podaję w Osobistym Astrokalendarzu:

„Między 26 czerwca a 27 sierpnia nastąpi retrogradacja Marsa. W tym czasie lepiej nie planować energicznych ruchów do przodu i nie angażować się w otwartą walkę i rywalizację, bo może to prowadzić donikąd. Nasze działania mogą napotykać nieprzewidziane przeszkody i opór. Sposobem na to by coś osiągnąć jest działanie nie wprost, ostrożne i przemyślane. Najlepiej jednak skoncentrować się na załatwianiu spraw z przeszłości, zwłaszcza dotyczących dziedzin domu, w którym przebywa Mars.”

Jeśli chcesz się dowiedzieć jaki obszar Twojego życia uaktywni ta retrogradacja i gdzie skoncentrują się zarówno trudności, jak i szanse na wprowadzenie poprawek i powrót do tematów z przeszłości możesz zamówić Osobisty Astrokalendarz (konieczna jest znajomość godziny urodzenia!). Więcej o Astrokalendarzu przeczytasz tutaj

Owocnego i pełnego wglądów czasu retrogradacji Wam życzę! :)

Życzę Ci wspaniałego tygodnia w zgodzie z rytmem Księżyca! :)Maria Moonset


Moonset Newsletter by Moonset
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2643
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 529 razy
Otrzymał podziękowań: 416 razy
Droga życia: 0

Re: Kalendarz Księżycowy 13 - 20 sierpnia 2018

Postautor: Nut » 14 sie 2018, 15:45

Księżyc w Pannie: Owocna praca– od 05:59 w niedzielę rano do 06:57 we wtorek rano

Księżyc w Pannie: Owocna praca
Dobry czas na pracę i zajęcie się „przyziemnymi” obowiązkami. Łatwiej teraz skupić się na szczegółach i sprawach organizacyjnych. Łatwiej też przysiąść nad tym co zazwyczaj wydaje nam się zbyt nudne i rutynowe, posprzątać dom i wykonywać inne niezbyt widowiskowe i wymagające precyzji zadania. Nawet jeżeli czujesz opór przed taką pracą to odwlekanie jej może cię dużo bardziej zmęczyć. Wykonanie zadań będzie natomiast źródłem dużej satysfakcji.Dobry czas na:

Sprzątanie i reorganizację przestrzeni wokół Ciebie
Zadbanie o zdrowie i dietę, oczyszczenie organizmu
Pracę w ogrodzie, zabiegi pielęgnacyjne dla zwierząt
Organizację pracy, przygotowywanie szczegółowych harmonogramów i wyliczeń
Popchnięcie do przodu spraw służbowych i wytrwałą pracę
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2643
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 529 razy
Otrzymał podziękowań: 416 razy
Droga życia: 0

Re: Kalendarz Księżycowy 13 - 20 sierpnia 2018

Postautor: Nut » 14 sie 2018, 15:47

Księżyc w Wadze: W poszukiwaniu harmonijnych relacji– od 06:57 we wtorek rano do 10:55 w czwartek

Na pierwszy plan wysuwa się temat balansu pomiędzy różnymi sferami w życiu, pomiędzy dawaniem i braniem oraz pomiędzy twoimi potrzebami a potrzebami partnera (lub innych ważnych osób). Potrzebujemy towarzystwa i spotkań, ale jednocześnie wzrasta potrzeba dopasowania się do innych i wrażliwość na ich opinię. Dlatego właśnie tak ważne jest zachowanie równowagi, tak by jednocześnie być z ludźmi i być w kontakcie z samym sobą i swoimi potrzebami. Zachowując ten balans i uwzględniając różne perspektywy możesz teraz skutecznie negocjować, rozwiązywać konflikty w relacjach i szukać kompromisu.

Dobry czas na:Randki, romantyczne spotkania
Dbanie o wygląd, zakupy
Życie towarzyskie, wyjścia na miasto, udział w wydarzeniach kulturalnych
Ważne rozmowy, wspólne rozwiązywanie problemów
Nawiązywanie współpracy, rozmowy z partnerami biznesowymi i wspólne działania
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2643
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 529 razy
Otrzymał podziękowań: 416 razy
Droga życia: 0

Re: Kalendarz Księżycowy 13 - 20 sierpnia 2018

Postautor: Nut » 14 sie 2018, 15:48

Księżyc w Skorpionie: Spotkanie z cieniem – od 10:55 w czwartek do 18:45 w sobotę

Czas intensywnych doświadczeń w bliskich relacjach i w relacji z samym sobą. Jesteśmy teraz lepiej dostrojeni ukrytej i ciemniejszej strony rzeczywistości, łatwiej możemy skontaktować się z nagromadzonymi negatywnymi emocjami, z żalem związanym z przeszłością, z lękiem przed przyszłością – i uwolnić się od nich. Drogą do uwolnienia jest pozwolenie sobie na poczucie tego co naprawdę czuję i zaakceptowanie tego, że tak jest. Warunkiem – dostrzeżenie tego, że to co mnie złości w innych jest informacją o tym czego nie lubię w sobie i co mogę spróbować bardziej świadomie wyrażać. Kontakt z ciemną stroną samego siebie może stać się źródłem wewnętrznej mocy i motywacji do działania!
Dobry czas na:


Zadbanie o siebie poprzez redukcję nadmiaru bodźców, powierzchownych relacji interpersonalnych i nieistotnych komunikatów oraz wszystkiego co zaburza nasze poczucie bezpieczeństwa. Może to oznaczać konstruktywne wycofanie się ze świata lub ograniczenie interakcji do tych osób, z którymi możesz wyrażać siebie w pełni.
Poszukiwanie prawdy o sobie samym, o innych, o świecie lub też ujawnianie tej prawdy
Odkrywanie nowych wymiarów intymności w związku, w seksie, czy w ramach praktyki tantrycznej
Cieszenie się swoją seksualnością i płynącą z niej mocą transformacji i kreacji
Uzdrawianie siebie i innych, szukanie głębszego zrozumienia, terapię
Załatwianie spraw finansowych, analizowanie budżetu, zabezpieczanie wspólnego majątku i rozwiązywanie spraw związanych z wszelkimi długami.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2643
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 529 razy
Otrzymał podziękowań: 416 razy
Droga życia: 0

Re: Kalendarz Księżycowy 13 - 20 sierpnia 2018

Postautor: Nut » 14 sie 2018, 15:50

Księżyc w Strzelcu: Otwierają się nowe przestrzenie! - od 18:45 w sobotę do 06:01 we wtorek rano

Kiedy Księżyc przebywa w Strzelcu może nas trochę “nosić” – jesteśmy gotowi na przygody, odkrywanie nowych miejsc, poznawanie nowych ludzi i perspektyw. Wspaniały czas na podróże, zarówno te w przestrzeni fizycznej jak i te mentalne, kiedy wciąga nas lektura, surfujemy po Internecie w pogoni za czymś co nas interesuje, pogrążamy się w rozważaniach lub idziemy na wykłady lub warsztaty. Potrzebujemy teraz dużo aktywności, nowych doświadczeń, spotkań z ludźmi i bodźców intelektualnych. Może to oznaczać zbytnie rozproszenie uwagi i niespokojne przeskakiwanie od tematu do tematu. Może się też pojawiać słomiany zapał. Jeśli uwzględnisz swoją potrzebę ruchu i działania ten czas będzie bardzo twórczy i przyjemny.Dobry czas na:


· Spotkania towarzyskie, wyjścia na miasto, odkrywanie nowych miejsc
· Dyskusje, rozważania filozoficzne, poszukiwanie wyższego sensu
· Podróże, wycieczki, czy chociażby czytanie o dalekich kulturach i planowanie przyszłych wojaży
· Wszystkie działania, które wymagają odwagi, zapału, pewności siebie i dużej dawki optymizmu
· Sport, zwłaszcza związany z szybkością i ekstremalnymi wrażeniami
· Rozwój osobisty i poszerzanie horyzontów
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2643
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 529 razy
Otrzymał podziękowań: 416 razy
Droga życia: 0


Wróć do Aktualna mapa nieba

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości