Kalendarz Księżycowy 27 sierpnia – 3 września 2018

Kalendarz Księżycowy 27 sierpnia – 3 września 2018

Postautor: Nut » 28 sie 2018, 12:44

Witaj, przed nami kolejny księżycowy tydzień! :)

Dziś chwilę po 16tej Mars wyszedł z dwumiesięcznej retrogradacji . Ostatnie dni przed tą zmianą mogliśmy odczuwać jako ciężkie i męczące, nawet mimo pełni. Wychodzenie z retrogradacji nie działa jednak zazwyczaj tak, że pyk i już – Mars będzie potrzebował teraz chwilę by się „rozkręcić” i nabrać trochę szybkości. Niemniej możemy już czuć zmianę jakości i powolne ruszanie spraw do przodu, zwłaszcza tych związanych z biznesem, aktywnością fizyczną czy różnego rodzaju relacjami z mężczyznami. Powoli rozkręcający się Mars w znaku Koziorożca sprzyja sprawom materii i szeroko pojętej kariery, oraz mierzeniu się z tym co odgórne, ograniczające i wymagające od nas wytrwałości. Z drugiej jednak strony z moich obserwacji wynika, że bardzo często w okresie tuż po retrogradacji Marsa często zaczynamy nowe ważne działania, coś się mocno rusza do przodu. I nie jest to dziwne, ponieważ właśnie teraz zaczynamy nowy ponad dwu-letni cykl marsowej aktywności i inicjujemy nowe działania, które przez te dwa lata będą się rozwijać. Do tej pory dużo pisałam o wstrzymywaniu się z poważniejszymi inicjatywami, teraz jest już czas kiedy kończymy z tym tematami przeszłości i otwieramy się na nowe rozdanie! :) Poza tym nadchodzący tydzień będzie dość spokojny, pomijając oczywiście fakt, że Księżyc w Baranie (wtorek-czwartek) lubi nam przynieść ogniste emocje i często niepotrzebne spory. Warto wykorzystać te dni na odważne ruchy do przodu, bo w czasie gdy Księżyc jest w Baranie mamy w sobie większa łatwość do rzucania się w nowe wyzwania i podejmowania ryzyka. A czasem jest tak, że jedyne czego potrzebujemy by ruszyć do przodu to właśnie takiego przypływu odwagi :)
Retrogradacja Marsa w Wodniku i Koziorożcu: 26 czerwca - 27 sierpnia 20

W nocy z wtorku na środę Mars wszedł w retrogradację inicjując okres dwóch miesięcy , podczas których nasza aktywność będzie kierowała się bardziej ku wnętrzu i sprawom z przeszłości niż ku zewnętrznym celom. Jeśli mocno będziemy się trzymać przekonania, że to te zewnętrzne osiągnięcia przede wszystkim się liczą i że ważniejsze jest robienie postępów niż robienie korekt, to ten czas może być dla nas frustrujący. Możemy czuć zblokowanie energii, spowolnienie, niezdecydowanie, niemoc… wszystko to są jednak sygnały, by zamiast starać się przeć do przodu zatrzymać się i poszukać dystansu. Patrząc z perspektywy możemy teraz dostrzec to co nam umykało przed lata: dlaczego popełniamy wciąż te same błędy, co nas hamuje, co jest dla nas rzeczywiście ważne, a co tylko jest stratą czasu. To dobry czas na odkrywanie naszych wzorców związanych z działaniem, asertywnością, złością czy agresją, mogą się także odsłonić tematy związane z relacjami z mężczyznami.

Czas retrogradacji Marsa wymaga od nas elastyczności i poszukiwania nowych sposobów dążenia do swojego wtedy, kiedy stare nie działają. Teraz od prędkości czy siły dużo ważniejszy będzie głęboki namysł, strategia i uważność na to co się dzieje. Działając impulsywnie łatwo przeholować, ruszyć z motyką na słońce, a potem wracać z podkulonym ogonem… ;) Czas sprzyja rozważnym wojownikom, tym, którzy potrafią się przyznać do błędu i w porę wycofać ze złej ścieżki. Czasem wycofanie się parę metrów do tyłu jest warte dużo więcej niż parę kilometrów do przodu… i to właśnie jest ten czas kiedy bieg wsteczny szczególnie może się przydawać ;) Dobrze więc doceniać siebie nie tylko za to co się udało osiągnąć, ale też za to co się udało ominąć :) Czas sprzyja bilansom, podsumowaniu poprzednich dwóch lat życia i tego co udało się w tym czasie zrobić. Wojownik po polowaniu wycofuje się do jaskini by zregenerować siły przed kolejną wyprawą, a przede wszystkim by w spokoju ducha zapytać się siebie jaki będzie cel tej kolejnej wyprawy :)

Mars w retro oznacza zmianę trybu działania. Jeśli dotąd byłeś/aś w pędzie będzie to czas na spowolnienie i rozejrzenie się wokoło. Jeśli natomiast dotąd Twoje działanie było zablokowane, ten czas może pomóc to zmienić. Wracamy do ukrytych dotąd zasobów energii, motywacji i inspiracji do działania lub też uświadamiamy sobie w jaki sposób sabotowaliśmy dotąd nasze działanie. Często ruszamy sprawy, które dotąd były zablokowane, a jednocześnie wyhamowujemy w tych, które dotąd skupiały całą nasza energię. Dobry czas na eksperymentowanie z robieniem wszystkiego odwrotnie niż zazwyczaj ;) co może nam przynieść na prawdę zaskakujące przełomy.

Mars retrogradujący w Wodniku będzie działał nieco paradoksalnie. Retrogradacja łączy nas z tym co dotyczy przeszłości, natomiast Wodnik jest znakiem najbardziej niekierowanym na przyszłość. Spodziewajmy więc się niespodziewanego i podróży jak z „Powrotu do przyszłości” ;) Może się okazać, że podróż ta pozwoli nam odkryć w przeszłości zarzucone marzenia i wizje, odnaleźć w tym co było zalążek tego co będzie. Teraz właśnie przystając w biegu i analizując nasze działania najmocniej kreujemy naszą przeszłość. To czas kiedy możemy odkryć co jest naszą misją, co pragniemy dać światu, czy częścią jakiej zmiany chcemy być. Wycofując z nawykowych aktywności, możemy odkryć alternatywę, nową perspektywę, rozwiązanie dla męczących nas od dawna trudności. Dlatego jeśli coś będzie się działo nie po Twojej myśli, to może to być dla Ciebie największy dar od kosmosu dzięki któremu możesz zobaczyć swoją rzeczywistość na nowo i zupełnie inaczej zaczniesz ją tworzyć.Ważnym tematem może być również przyjaźń, uczestnictwo w społecznych grupach, wspólnotach, współdziałanie z innymi we wspólnej sprawie. Wrócą tematy wspólnych działań z przeszłości, a te bardziej aktualne mogą się mocno spowolnić. Ważny może być również temat asertywności, oraz doświadczania złości w relacjach przyjacielskich. Przy czy wiadomo – im trudniej nam z asertywnością, tym więcej złości i na odwrót ;) Ważne jest by temu co budzi w nas silne emocje w relacjach z innymi poświęcić uwagę od razu, nie czekając na rozwój wydarzeń, bo to czas kiedy zamiecione pod dywan szybko wraca, wraz z całym naręczem tego co zamietliśmy pod dywan w danej relacji wcześniej… To dobry czas na rozwiązywanie dawnych nieporozumień w naszych przyjaźniach, na mówienie o tym co kiedyś skitraliśmy w sobie i na pogłębianie tych relacji. Retrogradujący Mars daje nam większą uważność i rozwagę w tych sprawach, a jeśli są to jakości nam bardzo odległe to uczy nas tego poprzez doświadczenia ;)

Zazwyczaj początek retrogradacji przynosi nam mocne sygnały o tym co będzie ważny tematem w tym czasie, bywa też szczególnie frustrujący, kiedy sprawy, które dotąd się rozwijały nagle tracą rozpęd lub kiedy nagle okazuje się, że czegoś ważnego nie uwzględniliśmy w planach i konieczne są korekty. Te pierwsze dni sprzyjają również wypadkom, awariom, wybuchom gniewu oraz powrotowi trudnych tematów, które wydawało się nam że są już za nami ;) Z czasem coraz bardziej przyzwyczajamy się do nowego trybu Marsa i zaczynamy w nim odnajdywać, o ile oczywiście odpuścimy sobie ocenę siebie i tego co się dzieje z perspektywy zewnętrznych szybko osiąganych sukcesów. Około 18 lipca możemy sięgnąć szczególnie głęboko w przeszłość, okrywając korzenie naszych blokad w działaniu i w relacjach z tym co męskie, a to za sprawą koniunkcji Marsa z „karmicznym” Węzłem Księżycowym. Drugą z rzędu, bo przed retrogradacją doświadczyliśmy jej ok. 14 czerwca (a więc w okolicy i tuż po nowiu), a po retrogradacji powtórzy się jeszcze ostatni raz 22 września. Te okresy to kolejne etapy odsłaniania ważnego wzorca z przeszłości i rozwiązywania karmicznych supłów.

13 sierpnia Mars wróci do Koziorożca na dwa ostatnie tygodnie retrogradacji. Będzie to czas kiedy zejdziemy z poziomu wizji i analiz na poziom konkretu i spraw naszej kariery. Mars retrogradując w tym znaku może nam sprezentować wyzwania dotyczące przełożonych, czy kazać zweryfikować nasze ambicje. Z drugiej strony jeszcze mocniej pokaże nam co jest dla nas priorytetem, co ważnym życiowym celem, a co jedynie oczekiwaniami innych, które przyjęliśmy jako swoje. Może to być czas wątpliwości co do kierunku, w którym idziemy i bilansów tego co dotąd udało nam się osiągnąć, ważne jest jednak by z konkretnymi decyzjami i nowymi działaniami poczekać jeszcze tą chwilę, do 28 sierpnia.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2705
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 537 razy
Otrzymał podziękowań: 422 razy
Droga życia: 0

Re: Kalendarz Księżycowy 27 sierpnia – 3 września 2018

Postautor: Nut » 28 sie 2018, 12:46

Księżyc w Rybach: Czas śnienia – od 07:33 w niedzielę rano do 18:36 we wtorek

Czas, kiedy lepiej sobie odpuścić nadmiar zadań i pozwolić sobie na wycofanie oraz odpoczynek. Starając się nadążyć ze wszystkim i wywiązać się z obowiązków możemy zauważyć, że świat nam nie sprzyja: rzeczy się gubią, ludzie się spóźniają i różne dziwne przypadki stają nam na drodze. W tym czasie warto zaufać swoim przeczuciom, dać się poprowadzić znakom i owym „przypadkom” a wtedy wszystko się dobrze ułoży. Warto również zwracać szczególną uwagę na sny i głos intuicji. Jesteśmy teraz bardziej wyczuleni na sygnały ze świata pozazmysłowego i otwierając się na nie możemy otrzymać ważne wskazówki a także inspirację twórczą. Czas sprzyja działaniom artystycznym, pisaniu, medytacjom i innym praktykom duchowym. Jesteśmy teraz bardziej niż zwykle podatni na alkohol i łatwo możemy przecenić swoje możliwości w tym zakresie. Z ważnymi decyzjami lepiej się teraz wstrzymać bo nie widzimy sytuacji zbyt jasno i zbytnio poddajemy się emocjom.
Dobry czas na:


· Odpoczynek, wycofanie się ze świata i „odpłynięcie” w świat wewnętrznych przeżyć i marzeń
· Praktyki duchowe, medytację, modlitwę i refleksję
· Szukanie twórczej inspiracji, pisanie wierszy, malowanie i muzykowanie oraz wszelką twórczość artystyczną
· Pomaganie innym, wspieranie potrzebujących, choć z uważnością by nie dawać z siebie więcej niż możemy dać bez szkody dla siebie
· Spacer tropem intuicji, podążanie za tym co nas wzywa, kontakt z wodą (choćby basen) lub ze sztuką (choćby kino)
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2705
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 537 razy
Otrzymał podziękowań: 422 razy
Droga życia: 0

Re: Kalendarz Księżycowy 27 sierpnia – 3 września 2018

Postautor: Nut » 28 sie 2018, 12:47

Księżyc w Baranie: Impuls do działania– od 18:36 we wtorek do 03:31 w piątek w nocy
Sprawy toczą się szybko a nastroje mogą być wybuchowe, dlatego warto pomyśleć o konstruktywnych sposobach na rozładowanie nadmiaru energii. Dobrym pomysłem jest wszelka aktywność fizyczna, ale też podejmowanie działań, które wymagają odwagi, szybkości działania i refleksu. Sprawy wymagające cierpliwości i chłodnego namysłu lepiej odłożyć na później. Jeśli zbierasz się od jakiegoś czasu do czegoś teraz może przyjść impuls do otwartego działania i ujawnienia swojego stanowiska. Mamy teraz w sobie dużo energii do bronienia siebie, ale też łatwo możemy przeholować. Dobry czas na to by w bezpiecznych warunkach wyrazić tłumioną dotąd złość i znaleźć w niej impuls do działania.
Dobry czas na:
· Aktywność fizyczną, taniec, szalone wypady
· Rywalizację, stawanie za sobą i sięganie po swoje
· Inicjowanie nowego kierunku, wychodzenie z cienia i zdecydowany ruch do przodu w tym co dla nas ważne
· Szybkie zdecydowane akcje, gdzie potrzebna jest pewność siebie, optymizm i duża siła przebicia
· Wyrażanie gniewu, swej agresywnej i często tłumionej strony w bezpiecznych warunkach
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2705
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 537 razy
Otrzymał podziękowań: 422 razy
Droga życia: 0

Re: Kalendarz Księżycowy 27 sierpnia – 3 września 2018

Postautor: Nut » 28 sie 2018, 12:49

Księżyc w Byku: Karmienie zmysłów – od 03:31 w piątek w nocy do 10:02 w niedzielę

Dobry czas na to by zwolnić tempo i przypomnieć sobie o swojej zmysłowej naturze. Księżyc w Byku zachęca do zmysłowego doświadczania świata, do korzystania z bogactwa smaków, zapachów, obrazów, dźwięków i dotyku. Ciesz się chwilą i pozwól sobie na odrobinę luksusu, choćby miał to być ulubiony przysmak na deser, dobre wino, czy masaż zrobiony przez partnera. Dobrze też zrobi Ci teraz kontakt z naturą, ale bez szaleństw: spokojny spacer i czerpanie zmysłowej przyjemności z tego co nas otacza bardziej zaspokoi nasze potrzeby niż forsowna wycieczka. Zmiany i wysiłek fizyczny mogą w nas teraz budzić stanowczy opór. Przesłanie na ten czas to „festina lente” - śpiesz się powoli ;)
Dobry czas na:

Wytworne kolacje przy świecach, gotowanie i małe przyjemności kulinarne
Zmysłowe randki, wyrafinowany seks, praktykę tantry, rozumianej zarówno jako doświadczenie głębszych poziomów w byciu razem z partnerem, jak i jako samodzielną medytację poprzez zmysły i kierowanie uwagi czuciowej
Cieszenie się soczystością życia w wymiarze zmysłowym i głęboki relaks
Po prostu bycie, wyrażane chociażby poprzez postać Zorby Buddy u Osho i ideę Essential Being
Dbanie o sprawy finansowe i o stan posiadania, inwestycje w to co piękne
Dbanie o ciało i urodę
Słodkie lenistwo
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2705
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 537 razy
Otrzymał podziękowań: 422 razy
Droga życia: 0

Re: Kalendarz Księżycowy 27 sierpnia – 3 września 2018

Postautor: Nut » 28 sie 2018, 12:50

Księżyc w Bliźniętach: Ciekawość świata– od 10:02 w niedzielę do 14:04 we wtorek

Bardzo aktywny i optymistyczny czas. Mamy głód nowych informacji, rozmów, poznawania nowych ludzi lub inspirujących poszukiwań w Internecie. Dobrze zadbać o zaspokojenie swojej potrzeby ruchu i zmiany. Szybko się możemy nudzić i może nam sprawiać trudność utrzymanie uwagi tylko na jednym temacie lub na jednej osobie. Świetny czas na naukę nowych rzeczy i na podążanie za swoją ciekawością.

Dobry czas na:

· Pracę intelektualną, zwłaszcza połączoną z wyszukiwaniem nowych informacji i rozwiązań
· Spotkania ze znajomymi, wyjścia na miasto, dyskusje o wszystkim i o niczym, pójście do kina i do miejsc gdzie dużo się dzieje
· Podróże, szczególnie niezobowiązujące włóczęgostwo ;)
· Czytanie, naukę czegoś inspirującego, w ty naukę języków
· Zabawę słowem, pisanie swoich tekstów, pisanie maili i generalnie komunikację


Życzę Ci wspaniałego tygodnia w zgodzie z rytmem Księżyca! :)Maria Moonset

Moonset Newsletter by Moonset
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2705
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 537 razy
Otrzymał podziękowań: 422 razy
Droga życia: 0


Wróć do Aktualna mapa nieba

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości