Kalendarz Księżycowy 6 - 13 sierpnia 2018

Kalendarz Księżycowy 6 - 13 sierpnia 2018

Postautor: Nut » 07 sie 2018, 14:02

Witaj po przerwie, przed nami kolejny księżycowy tydzień! :)Księżyc przeszedł przez fazę pełni i zaćmienia, a teraz zmierza do nowiu w ognistym znaku Lwa… w księżycowym świecie przemian zawsze coś się dzieje… ;) Tym razem w sobotę koło południa czeka nas nów z częściowym zaćmieniem Słońca (u nas niewidocznym) w znaku władania Słońca. Czas kiedy zwracamy się do naszego Centrum i zasilamy się ze źródła. Więcej o tym nowiu piszę jak zwykle na blogu – tutaj: http://moonsetstory.blogspot.com/2018/0 ... -2018.html

Nów w Lwie - 11 sierpnia 2018
Nadchodzący nów w Lwie połączony z częściowym zaćmieniem Słońca kończy sezon zaćmień, ale spokojnie… kolejny już za pół roku! ;) W tej serii mieliśmy już jedno częściowe zaćmienie Słońca (podczas nowiu w Raku 13 lipca) oraz całkowite i pięknie widoczne w Polsce zaćmienie Księżyca (podczas pełni w Wodniku 27 lipca). Dla wielu z nas był to (lub jest nadal) czas ważnych zmian, nie jest to jednak regułą. Zaćmienia częściej kojarzone są z wydarzeniami, które mogą się początkowo wydawać błahe, lecz z perspektywy czasu okazują się kamyczkiem uruchamiającym lawinę ;) Ta zasada też często ma znaczenie, gdy mówimy o wydarzeniach w skali globalnej i zazwyczaj oczekuje się efektów zmian w czasie 3 miesięcy, a nawet pół roku :) Z mojej perspektywy czas zaćmień, to okres kiedy nasza świadomość może najpierw „odpiąć się” od dotychczasowych wzorców postrzegania, a następnie „przepiąć” do nowych, bardziej żywych. Słońce reprezentuje świadomość, Księżyc życie i jego przemiany, tak więc ich spotkanie to czas kiedy świadomość zmienia życie, a życie zmienia świadomość :) Ważne jest jednak to, że nie jest to proces stopniowy, zgodny z jakimś planem czy logiką wydarzeń… zaćmienia przynoszą nagłe olśnienia i równie nagłe zamknięcia tematów, które dotąd wydawały się nie do rozsupłania… Ot w jednej chwili coś się zmienia tak bardzo, że w sumie nie wiadomo jak tą zmianę uzasadnić, czy opisać… kończy się stare, zaczyna nowe a między nimi pustka ;)

Aktualny nów z zaćmieniem będzie ciekawy także dlatego, że wydarza się w czasie kiedy aż 6 planet porusza się ruchem wstecznym, w tym Merkury i Mars, których retrogradację najbardziej możemy odczuć. Jest to okres mocnego zwrócenia do wnętrza, analizy i porządkowania przeszłości, wprowadzania zmian wewnętrznych, zamiast skupiania się na działaniu zewnętrznym, a czas nowiu tę tendencję uwypukla. Warto więc w tym czasie znaleźć przestrzeń na to by wsłuchać się w siebie, by odpuścić sobie zadaniowość i zobaczyć co pragnie się przejawić samo, kiedy puszczamy chęć wpływania na rzeczywistość :)


Każdy nów jest czasem zwrócenia do wnętrza, ale w zależności od jego znaku, różnych „rzeczy” możemy tam szukać ;) Nów w Lwie jest czasem kiedy zwracamy się do wnętrza po to by odnaleźć to co w nas wymaga wyrażenia, twórczej ekspresji, zasilenia energią ognia. Znak Lwa patronuje naszemu sercu, dlatego jest to dobry czas na to by posłuchać tego, co ono nam mówi, wsłuchać się w swoje uczucia, przypomnieć to co jest dla nas naprawdę ważne i co nas odżywia. Pomaga w tym medytacja polegająca na trzymaniu dłoni na sercu i słuchaniu jego bicia. Celem tej medytacji jest uwolnienie się od myśli, zejście świadomością do poziomu serca i zanurzenie w jego ciszy. Będąc w tym miejscu możesz zadać sercu pytanie o coś, co jest dla Ciebie ważne. Kontaktujemy się z samym centrum naszej istoty, miejscem gdzie drzemie odpowiedź na pytanie: kim tak naprawdę jestem? Co pragnę wyrazić? Jak manifestuję swoją obecność w świecie i jak celebruję życie? Czy jest jakieś pragnienie, marzenie, tęsknota, która domaga się wyrażenia? To wspaniały czas na twórczość i odkrywanie nowych sposobów wyrażania siebie. To również idealny czas na rytuały miłosne i zapraszanie ognistej namiętności :)

Lew to znak skłaniający do stanięcia w miejscu swojej osobistej mocy, kiedy wydobywamy prawdę o nas i z zaufaniem ukazujemy ją światu. Jestem właśnie taka/taki! To jest to czego chcę! To jest to co kocham! Jest to więc czas na odkrycie siebie w pierwszym rzędzie przed sobą samym. Oraz na docenienie siebie, pokochanie siebie jako doskonałej manifestacji Życia. Sześć lat temu otwierając się na temat uznania samej siebie napisałam sobie na lustrze słowa mające mi o tym przypominać. Był to pierwszy krok do zmiany wzorców myślenia o sobie i w konsekwencji do zmiany życia. Wszystkim polecam pracę nad odkryciem tego co w nas wyjątkowe, pokochaniem siebie i uznaniem swego prawa do otwartego wyrażania siebie. Możemy to robić poprzez mówienie sobie doceniających słów, wypisanie tego co w sobie kochamy na kartce, malowanie, śpiewanie, tańczenie… i wszystko to co nam przyjdzie do głowy :) Ogień, który płonie w naszym sercu potrzebuje pokarmu w postaci miłości do siebie i przestrzeni na ekspresję w świecie by ożywić całe nasze życie. Rozpalmy go mocno w ten nów i powierzmy mu nasze marzenia!Jutro wieczorem Uran wchodzi w retrogradację dołączając w ten sposób do pokaźnej ligi ciał w ruchu wstecznym – razem z nim będzie ich aż 6 (na 8 planet, które w ogóle mogą być w retrogradacji). Jest to więc czas mocno do wewnątrz, analiz, bilansów, poprawek, powrotów do przeszłości i rozwikływania najbardziej złożonych uwikłań :) Dla wielu z nas będzie to również czas spowolnienia i opóźnień, ale to nie musi być regułą… czasem podziemny nurt zdarzeń związanych z przeszłością, czy z czymś co wydarza się poza chceniami naszego ego bywa całkiem bystry, o ile w ogóle pozwolimy sobie go zobaczyć, zamiast skupiać się na tym co nie idzie tak jak „powinno” ;)

Z wiadomości lekkich i przyjemnych – dziś w nocy Wenus przechodzi do swojego znaku – Wagi, przez najbliższy miesiąc (do 9 września) będzie więc sprzyjać naszym relacjom, flirtom, związkom i generalnie miłości :) O ile przypadkiem flirty nie wejdą w paradę związkom, co też się zdarza ;) Generalnie jednak Wenus w Wadze sprzyja porozumieniu, szukaniu kompromisów, budowaniu partnerskich relacji i zachwycaniu się sobą nawzajem :) Sprzyja również artystom i wszystkim tworzącym rzeczy piękne lub zarabiającym na nich :)

Życzę Ci wspaniałego tygodnia w zgodzie z rytmem Księżyca! :)Maria Moonset
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2575
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 494 razy
Otrzymał podziękowań: 394 razy
Droga życia: 0

Re: Kalendarz Księżycowy 6 - 13 sierpnia 2018

Postautor: Nut » 07 sie 2018, 14:05

Księżyc w Bliźniętach: Ciekawość świata– od 03:32 w poniedziałek w nocy do 06:01 w środę rano

Bardzo aktywny i optymistyczny czas. Mamy głód nowych informacji, rozmów, poznawania nowych ludzi lub inspirujących poszukiwań w Internecie. Dobrze zadbać o zaspokojenie swojej potrzeby ruchu i zmiany. Szybko się możemy nudzić i może nam sprawiać trudność utrzymanie uwagi tylko na jednym temacie lub na jednej osobie. Świetny czas na naukę nowych rzeczy i na podążanie za swoją ciekawością.

Dobry czas na:

· Pracę intelektualną, zwłaszcza połączoną z wyszukiwaniem nowych informacji i rozwiązań
· Spotkania ze znajomymi, wyjścia na miasto, dyskusje o wszystkim i o niczym, pójście do kina i do miejsc gdzie dużo się dzieje
· Podróże, szczególnie niezobowiązujące włóczęgostwo ;)
· Czytanie, naukę czegoś inspirującego, w ty naukę języków
· Zabawę słowem, pisanie swoich tekstów, pisanie maili i generalnie komunikację
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2575
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 494 razy
Otrzymał podziękowań: 394 razy
Droga życia: 0

Re: Kalendarz Księżycowy 6 - 13 sierpnia 2018

Postautor: Nut » 07 sie 2018, 14:07

Księżyc w Raku: Powrót do domu– od 06:01 w środę rano do 06:18 w piątek rano

Czas zwrócenia się do wnętrza i skupienia na tym co najbliższe sercu. Być może poczujesz w tym czasie wzmożoną chęć zatroszczenia się o najbliższych, a nawet poczujesz niepokój o ich bezpieczeństwo. To dobry czas na to by być z bliskimi i dbać o nich, pamiętaj jednak, że potrzeba zaopiekowania może wypływać z twojej własnej potrzeby bycia zaopiekowanym. Daj sobie to czego potrzebuje Twoje wewnętrzne dziecko, nakarm je, dopieść, kochaj i akceptuj siebie takim jakim jesteś. Pozwól sobie na uwalnianie emocji, walczenie z nimi może prowadzić Cię do kompulsywnych zachowań takich jak objadanie się czy izolowanie się lub też do narzucania się innym. Nie zmuszaj się do wychodzenia z domu jeżeli tego nie czujesz, kontaktów z ludźmi, z którymi nie czujesz się komfortowo, odwiedzania nieprzyjaznych miejsc. W ten sposób zregenerujesz siły i nawiążesz głębszy kontakt ze swoimi potrzebami.
Dobry czas na:


Czytanie książki pod kocykiem i inne ulubione formy domatorstwa ;)
Czerpanie przyjemności z bycia razem z domownikami
Spotkania z bliskimi osobami, rodzinne imprezy
Dawanie i branie wsparcia od innych
Pracę z wewnętrznym dzieckiem i z miłością do siebie.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2575
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 494 razy
Otrzymał podziękowań: 394 razy
Droga życia: 0

Re: Kalendarz Księżycowy 6 - 13 sierpnia 2018

Postautor: Nut » 07 sie 2018, 14:09

Księżyc w Lwie: Wyraź siebie! – od 06:18 w piątek rano do 05:59 w niedzielę rano

W czasie gdy Księżyc był w Raku, czas sprzyjał temu by zadbać o wewnętrzne dziecko i otoczyć je troską, teraz: daj mu przejąć inicjatywę! Zrób coś spontanicznego, tylko dla zabawy. Pozwól sobie na kreatywność, na zabawę konwencjami, odrobinę szaleństwa. Wspaniały czas na spotkania towarzyskie, romanse, imprezy i działania twórcze. Poczuj się Królem/Królową i ruszaj by podbić świat!Dobry czas na:Działania wymagające rozmachu, wiary w siebie i entuzjazmu
Radosną twórczość
Autopromocję i działalność publiczną
Spotkania towarzyskie, wspólną zabawę
Wyrażanie swej indywidualności i niezależności
Gorące randki i namiętne wyrażenie swoich uczuć
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2575
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 494 razy
Otrzymał podziękowań: 394 razy
Droga życia: 0

Re: Kalendarz Księżycowy 6 - 13 sierpnia 2018

Postautor: Nut » 07 sie 2018, 14:10

Księżyc w Pannie: Owocna praca– od 05:59 w niedzielę rano do 06:57 we wtorek rano

Księżyc w Pannie: Owocna praca
Dobry czas na pracę i zajęcie się „przyziemnymi” obowiązkami. Łatwiej teraz skupić się na szczegółach i sprawach organizacyjnych. Łatwiej też przysiąść nad tym co zazwyczaj wydaje nam się zbyt nudne i rutynowe, posprzątać dom i wykonywać inne niezbyt widowiskowe i wymagające precyzji zadania. Nawet jeżeli czujesz opór przed taką pracą to odwlekanie jej może cię dużo bardziej zmęczyć. Wykonanie zadań będzie natomiast źródłem dużej satysfakcji.Dobry czas na:

Sprzątanie i reorganizację przestrzeni wokół Ciebie
Zadbanie o zdrowie i dietę, oczyszczenie organizmu
Pracę w ogrodzie, zabiegi pielęgnacyjne dla zwierząt
Organizację pracy, przygotowywanie szczegółowych harmonogramów i wyliczeń
Popchnięcie do przodu spraw służbowych i wytrwałą pracę
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2575
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 494 razy
Otrzymał podziękowań: 394 razy
Droga życia: 0


Wróć do Aktualna mapa nieba

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości