Kalendarz Księżycowy.Nów w Wodniku.Częściowe zaćmienie

Kalendarz Księżycowy.Nów w Wodniku.Częściowe zaćmienie

Postautor: Nut » 15 lut 2018, 13:12

W tym tygodniu czeka nas nów w Wodniku z częściowym zaćmieniem Słońca, którego kulminację doświadczymy w czwartek o 22:05. Jest to czas odkryć, refleksji, wizji, podążania za wewnętrzną wolnością i uwalniania się od ograniczeń… ciekawe jak to się ma do zbliżających się Walentynek… ;) Kiedyś już pisałam, że wybranie terminu święta zakochanych, na okres kiedy Słońce jest w Wodniku i bardziej cenimy sobie niezależność, oryginalność i bunt, niż czerwone serduszka to dosyć dziwny pomysł… ;) Ten krótki tekścik reaktywowałam i jeśli chcesz dowiedzieć się jak wyglądają Walentynki z perspektywy astrologa, to znajdziesz go tutaj. W tym roku 14 lutego również Księżyc będzie w Wodniku zmierzając do nowiu, więc możemy tym mocniejszy poczuć opór na uczestniczenie w tym co masowe… ;) Mimo to dobry to będzie czas na zrobienie czegoś nietypowego, na odrobinę szaleństwa z partnerem czy z przyjaciółmi, na celebrację po swojemu :) Jeśli natomiast czujesz, że potrzebujesz więcej przestrzeni dla siebie i na nową relację, to nów w Wodniku będzie znakomitym czasem by poszukać tej przestrzeni w sobie i by odkryć sposoby na wprowadzenie więcej przestrzenności do naszego życia.

Jak zwykle zapraszam serdecznie na Medytację Księżycową w dokładnym czasie kulminacji nowiu, czyli w czwartek o godzinie 22:05. Szczegóły i przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami jak zwykle na stronie Medytacje Księżycowe

Życzę Ci wspaniałego tygodnia w zgodzie z rytmem Księżyca! :)

Maria Moonset
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 526 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Droga życia: 0

Re: Kalendarz Księżycowy.Nów w Wodniku.Częściowe zaćmienie

Postautor: Nut » 15 lut 2018, 13:13

Nów w Wodniku z zaćmieniem Słońca - 15 luty 2018

Nów w Wodniku z częściowym zaćmieniem Słońca to czas kiedy można poszukać uwolnienia z więzów z przeszłości, także tych karmicznych (zaćmienie na południowym węźle księżycowym odpowiadającym za przeszłe inkarnacje) oraz otworzyć się na swoją genialną stronę, wewnętrznego szalonego naukowca, któremu w astrologii patronuje Uran. Nie ma problemów bez wyjścia, nie istnieją słowa „muszę”, czy „powinno się” – mówi do nas Uran. Spójrz na rzeczywistość z perspektywy wolności: wszystko co robisz jest Twoim wyborem. Wszystko możesz odwołać, przełożyć, wytłumaczyć, zawsze możesz się wycofać, zmienić zdanie, powiedzieć prawdę. Każda decyzja wiąże się z określonymi konsekwencjami i oczywiście możesz uznać, że np. wolisz zrobić coś na co nie masz ochoty, niż ponieść konsekwencje odmowy – ale to Twój wolny wybór. Gdy wyrzucasz ze słownika słowa „muszę”, „powinienem”, „trzeba”, przestajesz mówić, że to inni Cię do czegoś zmuszają lub czegoś oczekują i bierzesz odpowiedzialność za swój wolny wybór, całkowicie zmienia się perspektywa i nieraz to co dotąd było przymusem staje się neutralne. Lekarstwo jest niesmaczne, ale wolę je wypić niż chorować. Jakże to inaczej brzmi niż: „Muszę wziąć paskudne lekarstwo!”. Nasze wewnętrzne dziecko, które przyzwyczajone jest do buntu w reakcji na przymus od razu zaczyna protestować: „Nie chcę!”. Sprawdź w jak wielu sytuacjach się do czegoś zmuszasz, zamiast dokonywać wyboru z pozycji wewnętrznej wolności. Oczywiście w wielu przypadkach okaże się, że ten przymus był bezsensowny. Nów Księżyca w Wodniku silnie nas konfrontuje z tym wszystkim co ogranicza naszą wolność i ukazuje bezsensowność zasad, które nas dotąd trzymały w impasie. „Nie zrobię tego bo co ludzie pomyślą?”, „nie mogę robić tego co chcę, bo te egoistyczne!”, „trzeba najpierw zrobić x a dopiero potem y”…. wszystkie zasady, struktury które pętały naszą spontaniczność i powodowały często nieświadomy opór, teraz mogą wreszcie odpaść. Czasem krępują nasze działania pozornie niewinne przekonania. Pamiętam jak utknęłam w kończeniu studiów, bo wymyśliłam sobie, że muszę najpierw napisać pracę x, potem y, a dopiero na koniec wezmę się za magisterską… Opór przed napisaniem x sprawiał, że w ogóle nic nie pisałam, a wystarczyło odrzucić te przekonania a magisterska niemal sama się napisała, a potem już z górki y i x :) To idealny czas by odrzucić wszystkie ograniczające przekonania, pozwolić sobie na niekonwencjonalność i na bunt przeciw utartym zasadom.

Mogą mieć miejsce wizje dotyczące przeszłości, przebłyski geniuszu. Jak wszystko co uraniczne – trudno to zaplanować i założyć, że oto dziś doznam przebłysku geniuszu. ;) Warto jednak zrobić sobie na to miejsce, czyli przede wszystkim dać sobie trochę wolności i oddechu (jak zawsze podczas nowiu możemy mieć mało energii). Dobrym pomysłem są medytacje (jak nasza Medytacja Księżycowa w dokładnej godzinie nowiu), skupienie umysłu na tym co pragniemy rozwiązać lub na tym jakiej przyszłości pragniemy dla siebie i pozwolenie na to by myśli płynęły same ku nowym rozwiązaniom. Możesz poprosić o przekaz „z góry”, od swoich sprzymierzeńców, Boga, czy po prostu siły wyższej. Nów w Wodniku to czas kiedy łatwiej możemy dotknąć naszym umysłem nieba, zobaczyć przyszłość lub rozwiązanie. Nawet najbardziej szalone pomysły, które przyjdą tej nocy warto zapisać i poszukać dróg do ich realizacji. Wszystko wydaje się niemożliwe dopóki ktoś tego nie zrobi – to bardzo wodnikowa dewiza :)
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Postautor: Nut » 15 lut 2018, 13:16

Księżyc w Wodniku: Zmiana perspektywy! – od 16:12 we wtorek do 03:42 w piątek

Księżyc w Wodniku: Zmiana perspektywy!

Przy Księżycu w Koziorożcu patrzyliśmy się pod nogi, teraz czas zadrzeć głowę i popatrzeć w gwiazdy!

Dobry czas na spotkania z przyjaciółmi i aktywność w grupie osób dzielących te same zainteresowania. Łatwiej teraz możesz zobaczyć swoje życie i codzienne trudności z szerszej perspektywy, znaleźć nieoczekiwane rozwiązania dla męczących problemów i odkryć „o co w tym wszystkim chodzi”. Czas sprzyja też snuciu śmiałych wizji przyszłości i dzieleniu się nimi z przyjaciółmi. Pamiętaj jednak, że pomysł, który dziś wydaje Ci się realny jutro może się okazać oderwany od ziemi. Jednak nawet najbardziej szalone pomysły będą ważną informacją o tym czego w głębi duszy pragniesz i do czego dążysz. Jeśli natomiast już wiesz czego pragniesz, to teraz skupiając się na tym celu możesz znaleźć niekonwencjonalny sposób na ominięcie przeszkód i wybicie się.

Dobry czas na:

Spotkania towarzyskie, nawiązywanie i podtrzymywanie przyjaźni
Poświęcenie się swoimi zainteresowaniom, pasjom a nawet dziwactwom
Działalność społeczną, wspólnotową, oraz wszelkie zmienianie świata ;)
Snucie wielkich planów i wizji przyszłości, wizualizowanie i znajdowanie ludzi, którzy podzielają nasze wizje
Pracę intelektualną wymagającą niekonwencjonalnego myślenia
Szukanie rozwiązań, dróg wyjścia ze starych wzorców, szukanie nowej perspektywy
Uwzględnienie swojej potrzeby wolności i niekonwencjonalności i wyrażanie jej
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Postautor: Nut » 15 lut 2018, 13:18

Księżyc w Rybach: Czas śnienia – od 03:42 w piątek do 13:05 w niedzielę

Czas, kiedy lepiej sobie odpuścić nadmiar zadań i pozwolić sobie na wycofanie oraz odpoczynek. Starając się nadążyć ze wszystkim i wywiązać się z obowiązków możemy zauważyć, że świat nam nie sprzyja: rzeczy się gubią, ludzie się spóźniają i różne dziwne przypadki stają nam na drodze. W tym czasie warto zaufać swoim przeczuciom, dać się poprowadzić znakom i owym „przypadkom” a wtedy wszystko się dobrze ułoży. Warto również zwracać szczególną uwagę na sny i głos intuicji. Jesteśmy teraz bardziej wyczuleni na sygnały ze świata pozazmysłowego i otwierając się na nie możemy otrzymać ważne wskazówki a także inspirację twórczą. Czas sprzyja działaniom artystycznym, pisaniu, medytacjom i innym praktykom duchowym. Jesteśmy teraz bardziej niż zwykle podatni na alkohol i łatwo możemy przecenić swoje możliwości w tym zakresie. Z ważnymi decyzjami lepiej się teraz wstrzymać bo nie widzimy sytuacji zbyt jasno i zbytnio poddajemy się emocjom.

Dobry czas na:

· Odpoczynek, wycofanie się ze świata i „odpłynięcie” w świat wewnętrznych przeżyć i marzeń
· Praktyki duchowe, medytację, modlitwę i refleksję
· Szukanie twórczej inspiracji, pisanie wierszy, malowanie i muzykowanie oraz wszelką twórczość artystyczną
· Pomaganie innym, wspieranie potrzebujących, choć z uważnością by nie dawać z siebie więcej niż możemy dać bez szkody dla siebie
· Spacer tropem intuicji, podążanie za tym co nas wzywa, kontakt z wodą (choćby basen) lub ze sztuką (choćby kino)
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Postautor: Nut » 15 lut 2018, 13:20

Księżyc w Baranie: Impuls do działania– od 13:05 w niedzielę do 20:12 we wtorek

Sprawy toczą się szybko a nastroje mogą być wybuchowe, dlatego warto pomyśleć o konstruktywnych sposobach na rozładowanie nadmiaru energii. Dobrym pomysłem jest wszelka aktywność fizyczna, ale też podejmowanie działań, które wymagają odwagi, szybkości działania i refleksu. Sprawy wymagające cierpliwości i chłodnego namysłu lepiej odłożyć na później. Jeśli zbierasz się od jakiegoś czasu do czegoś teraz może przyjść impuls do otwartego działania i ujawnienia swojego stanowiska. Mamy teraz w sobie dużo energii do bronienia siebie, ale też łatwo możemy przeholować. Dobry czas na to by w bezpiecznych warunkach wyrazić tłumioną dotąd złość i znaleźć w niej impuls do działania.

Dobry czas na:
· Aktywność fizyczną, taniec, szalone wypady
· Rywalizację, stawanie za sobą i sięganie po swoje
· Inicjowanie nowego kierunku, wychodzenie z cienia i zdecydowany ruch do przodu w tym co dla nas ważne
· Szybkie zdecydowane akcje, gdzie potrzebna jest pewność siebie, optymizm i duża siła przebicia
· Wyrażanie gniewu, swej agresywnej i często tłumionej strony w bezpiecznych warunkach
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Wróć do Aktualna mapa nieba