Karty Klasyczne - Król Kier

Postautor: xMoni7 » 25 sty 2012, 19:17

Obrazek

Król Kier

Pozycja prosta:
Ciemny blondyn, żonaty, w wieku ponad 30 lat. Prawy, uczciwy, wierny, godny zaufania. Wzorowy mąż, ojciec lub partner. Zamożny, na stanowisku - autorytet. Zwolennik trwałych związków.
Odwrócony: Impulsywny, egzaltowany marzyciel, skandalista
(Helena Żuk- "Karty Klasyczne")

Jakim królestwem rządzi Król Kier? Jeżeli wróżysz mężczyźnie, Król ten jest podpora okładu- oznacza bowiem tegoż właśnie mężczyznę. Zatem wszystkie "gry" będą się toczyły w odniesieniu do jego osoby. Jeżeli wróżysz kobiecie, Król Kier zmienia znaczenie. Odczytujemy go jako kartę życiowego partnera, czyli męża, narzeczonego, wiernego przyjaciela, lub - co zdarza się rzadziej - sile sprawcza wszelkiego dobra, którego dostąpi.
(Zuzanna Śliwa- "Gdy Król pokocha damę, czyli wróżenie z kart klasycznych")

Łączenia Króla Kier z innymi kartami (tylko do karty nr 9)
Jeżeli wróżysz mężczyźnie, którego określa Król Kier, karta stojąca obok jest odczytywana według przypisanego jej hasła. Np. obok Króla Kier staje Dziesiątka Kier. Dziesiątka ta oznacza wielka radość, miłość. Odczytamy to jako wielka radość, miłość przezywana przez Króla Kier. Zajmiemy się wiec wyjaśnieniem znaczenia Króla Kier w sytuacji, gdy wróżysz kobiecie. Wtedy Król Kier jest jej partnerem, mężem, narzeczonym lub najserdeczniejszym przyjacielem, silnie z nią związanym. Przedstawiliśmy już układ tego Króla z poszczególnymi Asami. Zaczniemy od interpretowania spotkań z innymi Królami.
z Królem Karo: Twój partner, mąż, narzeczony ma przyjaciela, który jest jego podporą, dobrym duchem.
z Królem Pik: Twój partner zyskuje pozycje w zawodzie; jeżeli go jeszcze nie znasz, może to oznaczać, że jest mężczyzną starszym na stanowisku, może chodzącym w mundurze lub lekarzem.
z Królem Trefl: Twój partner jest człowiekiem poważnym, solidnym, pracowitym.
z Dama Karo: Twój partner żywi w stosunku do Ciebie pewne nadzieje; przy nim młodsza kobieta z rodziny: siostra, kuzynka.
z Dama Pik: Twój partner ma kłopoty przez kobiety.
z Dama Trefl: Przy Twoim partnerze kobieta z rodziny, jej sprawy.
z Waletem Kier: oznacza to dziecko Twojego partnera, wasze wspólne dziecko; może też symbolizować spełnienie życzeń.
z Waletem Karo: przy Twoim partnerze szanse na przyszłość.
z Waletem Pik: Twój partner musi uważać, nadchodzi zagrożenie.
z Waletem Trefl: Twój partner ma przed sobą ciekawą przyszłość.
z Dziesiątką Kier: spotka go wielka radość; oznacza to również zamiary matrymonialne Twojego partnera.
z Dziesiątką Karo: przy Twoim partnerze pieniądze, zyski.
z Dziesiątką Pik: czeka go podroż.
z Dziesiątką Trefl: może zachorować lub mieć zmartwienia.
z Dziewiątką Kier: kocha Cie i pożąda.
z Dziewiątką Karo: otrzyma małe pieniądze lub prezent.
z Dziewiątką Pik: spotkasz się z nim, spotkanie towarzyskie, na które pójdziecie.
z Dziewiątką Trefl: czeka go małe zmartwienie, kłótnia; niech zacznie uważać na zdrowie.
(Zuzanna Śliwa- "Gdy Król pokocha damę, czyli wróżenie z kart klasycznych")
"Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidzialne dla oczu"
"Ścieżek i dróg jest wiele, cel tylko jeden - Miłość"
Awatar użytkownika
xMoni7
Forumowicz do entej

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 1

Postautor: onaion » 01 cze 2012, 15:59

a co moze oznaczac król kier jesli mowa o tym co łączy dwoje ludzi, co maja wspolnego ze soba..:) ? jesli ta karta to odpowiedz na takie pytanie..
"Chcesz być szczęśliwym-pozwól, by inni byli z tobą szczęśliwi"
Awatar użytkownika
onaion
Pismak

Otrzymał podziękowań: 1 raz
Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 3

Postautor: Bender » 01 cze 2012, 18:47

życzliwość, spokój, bezpieczeństwo, zaufanie, szacunek - to, co daje partnerstwo
Bite my shiny, metal ass...
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Otrzymał podziękowań: 3 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta
Droga życia: 7

Postautor: onaion » 01 cze 2012, 20:07

niania-ogg pisze:życzliwość, spokój, bezpieczeństwo, zaufanie, szacunek - to, co daje partnerstwo

dziekuje,,, nie myslalam, w ten sposob
Awatar użytkownika
onaion
Pismak

Postautor: Bender » 01 cze 2012, 20:25

Krolowa kier jest sygnifikatorem - czyli osobą, dla której stawiamy karty (jeśli sobie, to nas samych), a król to jej partner obecny lub pretendent. Może też oznaczać tego wymarzonego lub przeznaczonego. I w zależności od kontekstu pytania - interpretujesz odpowiedź, wyciągając z karty te cechy i znaczenia, które do określonej "działki" pasują.

W klasykach Leśna jedna karta to za mało - 2, a najlepiej 3 jest wyciągać. Bo taki król kier ma też troche negatywnych znaczeń (w końcu faceci idealni nie są) i w zależności od tego, co obok niego - sumujesz znaczenia odpowiadające pytaniu i jedziesz... ;)
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Postautor: onaion » 01 cze 2012, 20:30

wiem ze najlepiej wiecej, ale konkretnie interesowala mnie ta karta pojedynczo..w kartach te interpretacje najtrudniejsze..mam wrazenie, ze czasem niby kart w zestawieniach maja swoje znaczenie, ale czasem polaczenia ciezko polaczyc to wszystko w calosc..i pytanie..jak jest uklad , ze jest powiedzmy kilka kart z kolejnosci, to interpretujemy 1 z 2 , 2 z 3, czy w ogole rozne kombinacje..? np 1 z ostatnia ?
Awatar użytkownika
onaion
Pismak

Postautor: Bender » 01 cze 2012, 20:41

Proponuję Ci - zacznij od 2, 3 kart - na układy przyjdzie czas. Jeśli są 3 karty, to wszystkie znaczenia razem składasz, a nie 1 + 2 i 2 + 3. Możesz zacząć od prostych pytań, które nie wymagają rozbudowanych odpowiedzi.

- co on czuje?
- jak ona to postrzega?
- co znaczącego się jutro wydarzy?
- jak on to ocenia?
- czego ona chce?

Napisz jeśli chcesz jakieś pytanie i 2 karty, które wyciągnęłaś i swoją interpretację, to poćwiczymy. Ja interpretuję według Zuzanny Śliwy + troszkę swoich mam znaczeń, także nie wiem, czy będziemy się uzupełniać wystarczająco, bo tłumaczenia są naprawdę różniste... Ale napewno jest ktoś na forum, kto będzie stosował te, z których się uczysz, to jeśli nie ze mną - z kims innym poćwiczysz.
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Postautor: onaion » 01 cze 2012, 20:47

ja mam tylko to co mi podeslalas, ale zagladam tu na forum i czytam, bo chyba najszybciej..moze rzeczywscie sprobuje tutaj...moze jak bede miala cisze wokol siebie ..ale chyba rzeczywiscie najprosciej na poczatek po 2, 3 karty interpretowac..karty juz mam, najprostsze za 2.50 zl , bo stwierdzilam, ze nie ma sensu wiecej kasy wydawac..ale ladne są, choc moze troche delikatne.. :) ale przemawiaja do mnie ..po prostu mi sie podobaja..ja zwracam uwage na : króle, damy i walety.muszą mi sie podobac ;)
Awatar użytkownika
onaion
Pismak

Postautor: Bender » 01 cze 2012, 20:50

Postaraj się na początek trzymać jednego autora, bo jak w każdych kartach - ile książek, tyle interpretacji... Podstawowe znaczenia nawet się różnią czasem.
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Postautor: onaion » 01 cze 2012, 20:52

zastanawialam sie czy nie kupic sobie ksiazki, bo jakos w komputerze nie lubie ich czytac, a w realu lepiej miec, bo zawsze mozna zajrzec, nawet noca, przed spaniem..nie trzeba komputera wlaczac..
Awatar użytkownika
onaion
Pismak

Następna

Wróć do Opisy Kart Klasycznych