Karty Klasyczne krótka historia

Karty Klasyczne krótka historia

Postautor: vein » 25 kwie 2018, 14:01

Talia kart klasycznych zawiera pięćdziesiąt dwie karty i dwa jokery, we wróżbie cygańskiej cztery jokery. Dawniej wróżyło się również jokerami, które to wyznaczały odpowiedzi na zadane pytania - i tego sposobu rozkładania talii trzymam się po dziś dzień, lecz specjalnie dbając o portfele klientów nie pobieram licznych opłat za odpowiedzi na wybrane przez nich pytania, tylko przesyłam jedną długą odpowiedź daną przez karty, bo zadowolony klient, to powracający klient.

Talia, jest prawdziwą skarbnicą wiedzy w rękach szamana, prawdziwych czarownic, wiedźm oraz magów. Umiejętność interpretacji, to prawdziwa sztuka mająca swe zakorzenienie w Wielkiej Magii. Chociaż trudno to sobie wyobrazić, to właśnie dzięki kartom - nie tylko klasycznym - jesteśmy w stanie cofnąć się w czasie, poznać naszą przyszłość i znaleźć sposób na kłopoty życia codziennego. Nie należy jednak przeceniać wartości kart. Szerokie ich zastosowanie w parapsychologii nabiera sensu jedynie wtedy, gdy posługuje się nimi odpowiednia osoba znająca znaczenie kart.
Cyganie od wieków zajmowali się wróżbami z talii kart klasycznych i cygańskich, które potrafiły wyżywić ich rodziny, ze względu na ukrytą w nich magię niepodważalnej prawdy nie wolno było Romowi wróżyć z kart bez położenia na nich monety, jednym słowem karta nie może być głodna, ponieważ opuszczą ją dobre duchy. Głodna karta, to demoniczna karta, ściągająca jedynie kłopoty, klątwy i uroki.
Wiara we wróżby i w przeznaczenie przetrwała do dziś, choć w krajach opanowanych przez nadal istniejącą, choć już nie tak groźną "świętą inkwizycję".


Krótka historia...
*Karty klasyczne prawdopodobnie były już znane w Chinach przed X wiekiem. Powstały na skutek przeniesienia na papier notacji używanej w czasie gry w Kości; niektóre karty wywodzą się także z chińskich papierowych pieniędzy – uważa się, że w najstarszych grach używano prawdziwych chińskich banknotów.
Do Europy karty trafiły około XIV i zostały spopularyzowane po rozpowszechnieniu się druku wynalezionego przez Johannesa Gutenberga. Już w 1329 roku, za papieża Jana XXII, synod w Würzburgu wydał zakaz uprawiania hazardu, w tym gry w karty, w kości, szachy i w kule.- tak podają źródła historii zawartej w niejednej encyklopedii (*tj. Wikipedii), lecz prawdziwe pochodzenie kart jest o wiele zamierzchłe, bo sięga ono początków powstania Wicci Tradycyjnej (czyt. Wikki), gdzie były stosowane przez czarownice i wiedźmy, które to "święta inkwizycja" masowo unicestwiała paląc je na stosach, zmieniając przy tym historię między innymi pojawienia się kart w życiu człowieka, co widać w powyższym źródle. Niektóre zapisy tajemnych ksiąg Wielkiej Magii podają, że korzenie są jeszcze głębsze, ponieważ już pierwsi Egipcjanie trudnili się wróżbami z kart klasycznych, których symbole przetrwały po dziś dzień w niezmienionym stylu i kolorach.*Wykonuje się je z kilku warstw papieru, od trzydziestu lat powlekanego cienką warstwą plastiku - karty z samego plastiku się nie przyjęły. Wykonuje się także karty o mniejszych wymiarach, wygodne przy stawianiu pasjansów, oraz większe, lepiej widoczne na scenie w czasie pokazów. Dziś standardowe wymiary karty wynoszą: 89x57mm.
Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia.
Richard Bach
Awatar użytkownika
vein
Niewymowny
 
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2016, 00:50
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Wróć do Ogólnie o kartach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości