Karty klasyczne--wątek ogólny t/s

Re: "Gdy krol pokochal dame"

Postautor: nadziejka » 05 lut 2010, 19:11

No ja w sumie rzadko, ale zdarza mi sie. A stosujesz odwrocone karty?
Mam jedno male marzenie. Usiade i poczekam na jego spelnienie...
Awatar użytkownika
nadziejka

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: nadziejka » 05 lut 2010, 19:19

A ja wlasnie tak. Nie wiem w sumie czemu, ale wydaje mi sie ze wtedy lepiej interpretuje calosciowo :lol:
Choc odwrocone karty czesto sugeruja cos nie milego, aale nie zawsze ;)
Awatar użytkownika
nadziejka

Postautor: nadziejka » 05 lut 2010, 20:02

As trefl i As pik odwrocone razem faktycznie zwiastuja smierc... Chyba ze obok pojawia sie jakis kier (czerwo) wtedy jest to wlasnie ciezka choroba.
Awatar użytkownika
nadziejka

Znakomita książka Pogońskiej o kartach klasycznych i innych

Postautor: rose » 16 lut 2010, 12:51

Ukazała się świetna książka o wróżeniu z kart klasycznych pani Eulalii Pogońskiej pt. "Karty odczarowane".
Kupiłam ja i uczę się z niej i gorąco polecam wszystkim amatorkom wróżbiarstwa karcianego.
Nigdy nie spotkałam się z autorką ani o niej nie słyszałam, jej książkę nabyłam po dokładnym przejrzeniu w księgarni.
Mam prawie wszystko , co o kartach ukazało się od lat 90-tych, kiedy to wydano sporo reprintów przedwojennych pozycji, potem autorzy zaczęli pisać własne dzieła, ale b.dużo to zwyczajne bryki z wcześniejszych. Bardzo sobie cenię niedostępne dziś książeczki Zuzanny Śliwy i dostępne teraz Heleny Żuk.
Jednak nawet na ich tle książka pani Pogońskiej jaśnieje pełnym blaskiem.Jest w niej to, czego nigdzie wcześniej nie znalazłam, a mianowicie chwyty warsztatowe, przez co rozumiem nie znaczenie pojedynczej karty czy nawet kombinacji i idiomów, bo tych sporo u Heleny Żuk, ale sposobu czytania rozkładu i kart w zależności od jej położenia w rozkładzie.
Jako przykład powiem,że dokładnie opisane są znaczenia kolejnych rzędów i kolumn rozkładu, rogów, "kąta samobójców" , znaczenia połączenia dwu kart w zależności od położenia karty dopełniającej w stosunku do karty głównej. Dla rozjaśnienia podam, że karta główna to np. 10 Kier, bo pytamy o miłość, a As Pik leży obok niej, czyli ją dopełnia.I ów As może leżeć z prawej czy lewej strony 10 Kier, nad nią, pod nią czy po rogach. I w zależności gdzie leży, kombinacja ma różne znaczenia.
Nie trzeba tego wkuwać na blachę, bo autorka podaje klucz, jak czytać kombinację w zależności od graficznego układu. I sporo takich technicznych, unikalnych wskazówek.
Jestem starym wyjadaczem karcianym a mimo to teraz pilnie się uczę.
Znajomość podanych przez panią Pogońską reguł usunie sporo wątpliwości przy czytaniu rozkładu.
Książka jest częścią I, i opisuje 24 karty klasyczne.Nie jest to żadne ograniczenie, bo podane przez nią reguły stosuje się równie dobrze do kart cygańskich, lenormandów, kipperów,sybilli i innych.Ja spróbowałam zastosować je do talii czeskiej i małej talii lenormandów i bardzo mi lektura tej pracy pomogła.Można wiele zastosować też do tarota.
Książka jest do nabycia w sklepach internetowych jak u samej autorki.
Ktoś może zapytać, dlaczego tak gorąco polecam książkę.
Otóż wróżąc wielu osobom, miałam nieraz sporo wątpliwości, czy dobrze interpretuje rozkład. Znając tą książkę, wiele wątpliwości by zniknęło a ja spałabym spokojniej.
rose

Re: Karty klasyczne--wątek ogólny

Postautor: martah » 20 cze 2010, 11:36

Koli tak jak pisze Anka...

Piki :arrow: Miecze planeta :arrow: Mars żywioł :arrow: Ogień
Kara :arrow: Denary planeta :arrow: Jowisz żywioł :arrow: Powietrze
Kiery :arrow: Puchary planeta :arrow: Wenus żywioł :arrow: Woda
Trefle :arrow: Buławy planeta :arrow: Uran żywioł :arrow: Ziemia
Awatar użytkownika
martah
Grafoman

Re: Karty klasyczne--wątek ogólny

Postautor: lena201990 » 27 cze 2010, 19:45

Witam! mam bardzo pilna sprawę a dotyczy to interpretacji rozkładu kart jaki sobie rozłożyłam z 24 kart.
1. rząd to:9trefl+As trefl(odwrócony)+dama karo+10pik+walet pik+walet trefl+9 karo+10 karo
2. rząd to: dama pik+dama trefl+as kier+9kier+10trefl+walet kier+9pik+walet karo
3. rząd to:10kier+as pik+as karo+król trefl+król karo+dama kier+król kier+król pik.
karta symbolizująca mnie to dama kier. a pytanie było czy osobą docelowa jest Pan d.
lena201990

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ogólnie o kartach