Karty Tarota - 4 Buław

Re: Karty Tarota - 4 Buław

Postautor: Nut » 01 lip 2015, 16:24

Odzyskany spokój usuwa pojawiające się poczucie strachu, być może irracjonalne, ale w każdym razie nieprzyjemne i wprowadzające w nasze życie nerwowość, a nawet przygnębienie. Lepiej czym prędzej porzucić takie nastawienie, ponieważ karta zdecydowanie wskazuje, że nic nam na razie nie zagraża, a większość trudności to gra nadmiernie rozbujanej wyobraźni.
Czwórka Buław
Czwórka Buław to karta sukcesu i zapowiedź popularności. Jako ognista czwórka zwiastuje wytrzymałość hartowaną w ogniu walki. Będąc dwudziestą szóstą, kolejną kartą talii, jest ósemką, czyli podwojeniem czwórki i jej charakteru. Daje stabilizację i harmonię w działaniu, co z pewnością sprzyja osiągnięciu szczęścia. Nie jest tu bez znaczenia perspektywa zakończenia sporów dzięki satysfakcjonującemu obie strony kompromisowi.

Odzyskany spokój usuwa pojawiające się poczucie strachu, być może irracjonalne, ale w każdym razie nieprzyjemne i wprowadzające w nasze życie nerwowość, a nawet przygnębienie. Lepiej czym prędzej porzucić takie nastawienie, ponieważ karta zdecydowanie wskazuje, że nic nam na razie nie zagraża, a większość trudności to gra nadmiernie rozbujanej wyobraźni

Gdy wyciągniemy Czwórkę Buław

W towarzystwie kart pomyślnych cztery głownie są zwiastunem zaprzestania walki, w dodatku w poczuciu ostatecznego pokonania trudności. Jest to więc zwycięstwo trwałe, a odzyskana pozycja wydaje się już niezagrożona. Chodzi tu nie o jakieś spektakularne, wielkie zwycięstwa, ale o zwykłe, codzienne sprawy rodzinne, być może nieprzemyślany romans. Nie są też wykluczone inne przyczyny, na przykład nieporozumienie z osobą, której z założenia nie darzymy sympatią, a która akurat w tym zdarzeniu nie brała udziału. Krótko mówiąc: spięcie ma szansę na zażegnane. Karta wskazuje też dobre relacje w domu, niemalże rodzinną sielankę, oczywiście w porównaniu z sytuacjami, jakie zdarzały się wcześniej.

W otoczeniu kart mniej przychylnych przestrzega przed zbliżającymi się kłopotami i to dość poważnej natury. Sąsiednie karty mogą sprecyzować obszar konfliktu i sygnalizować o jego sile. Powinniśmy się spodziewać poważnej próby sił i nerwowego wyczerpania. Brak powodów do radości, opieki i poczucie zagrożenia nie sprzyjają podejmowaniu rozsądnych decyzji i pogłębiają poczucie beznadziei. Narastają konflikty rodzinne i być może istnieje zalążek zdrady ze strony kogoś bliskiego. Ta niepewność będzie rzutowała na przyszłość.

Bardzo realne wydają się problemy rodzinne być może spowodowane przez ryzykowny i raczej przypadkowy romans. Nie będzie on na tyle poważny, by zagroził trwałości związku, ale w każdym razie pozostanie pewien żal i utrata zaufania. Warto w porę rozeznać, jak poważna jest sytuacja i czym prędzej przerwać te niefortunne konflikty, zanim przekształcą się w coś poważniejszego. Jeśli sytuacja dotyczy naszego partnera, nie warto chować urazy, bo nie jest to żaden poważny powód do wywoływania daleko idących sporów, a tym samym ciężkich konsekwencji.

magia onet
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2505
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 464 razy
Otrzymał podziękowań: 368 razy
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - 4 Buław

Postautor: Iza74 » 04 cze 2018, 15:49

Obrazek


Kompromis, umowa, finalizacja.

Zakończenie prac nad czymś, co wymagało wiele trudu i wysiłku. Odpoczynek po pracy, delikatność, bystrość, piękno, wesołość, osiągnięcie sukcesu.
Umiejętność rozumowania, wnioski ze zgromadzonej wiedzy.

Brak przygotowania, nierzetelność i niestałość spowodowane nadmiernym niepokojem i pospiechem w działaniu.
Piękne maniery, ale czasem nieczyste intencje.

Źródło; Tarot Thota - Lon Milo Duquette
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1881
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 116 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Karty Tarota - 4 Buław

Postautor: Piko » 04 cze 2018, 19:35

Piko pisze:
Piko pisze:
Piko pisze:moja karta miesiąca:
4 Buław na Czerwiec

Obrazek

Czwórka buław należy do szczęśliwych kart tarota,a jej moc jest tak wielka,że jak pisze Waite nie zatraca swych pozytywnych cech,nawet gdy znaiduje sie w pozycji odwróconej.Karta oznacza łatwość, z jaką z jaką uwalniamy sie z niewygodnej lub kłopotliwej sytuacji. Może również określać osoby, które szybko decydują się, na zmianę ufając że los im będzie sprzyjał.
Karta przynosi optymizm ułatwiający załatwienie spraw., do których nie przykładaliśmy się zbytnio, a one same się rozwiązują. Choć nie zapowiada pieniędzy obiecuje radość,Niespodziankę , prezent, oraz miłe kontakty towarzyskie.
Ostrzega przed lekkomyślnością i spoczywaniem na laurach.
W sferze uczuć ukazuję wolne związki.Ludzie uciekają od prawnych zobowiązań i czują się szczęśliwi.Karta wskazuję na namiętność , harmonie i zgodę, na panteistyczne pojmowanie świata. Oznacza też pragnienie wolności, życie bez konfliktów...

Agnieszka Świrska


Karta ta jakby zapraszała nas do radości i wesela Ona mówi: życie jest jasne i piękne, czeka nas wesołe święto i radosne wydarzenia! Przyjaźń, miłość dobre relacje międzyludzkie rozjaśnią twoją drogę życiową. Czekają na Ciebie przyjaciele i bliscy Ci ludzie - idź do nich , jesteś im potrzebny.

Jewgienij KolesowRada z jednej karty:

Okres trudności za Tobą. Teraz czas na zasłużony odpoczynek, krótki wyjazd, jakąś zabawę. Spójrz na życie radośniej. Może otrzymasz informację lub zaproszenie na ślub, majówkę, bal! Nie odmawiaj! Potrzebujesz teraz ciepła, przyjaźni, miłości. Rozejrzyj się dookoła, ktoś się Tobą interesuje? Związek partnerski, ale nieformalny na razie.

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"


Czwórka buław jest kartą ukazującą nam moment odprężenia i wyzwolenia z niewoli jaką narzuca nam codzienność. Ta chwila szczęścia ,jak promień słoneczny przenikający ziemię swym blaskiem, wyzwala w człowieku uczucie radości i entuzjazmu.Dwoje ludzi opuszcza miasto okolone wysokim murem,zdążają radośnie ku otwartej przestrzeni, którą otaczają cztery buławy. W oddali widać barwny korowód taneczny. Buławy rozwijają się bujnie, tworząc czworobok, którego ściany nie ograniczają swobodnego wyjścia na zewnątrz. Czworobok jest potwierdzeniem liczby cztery, którą oznaczona jest karta. Symbolizuje ona materię. między buławami rozpięta jest girlanda z gałązek winorośli i róż. Zwraca uwagę misterna praca ludzkich rąk. Kompozycja zieleni i kwiatów jest wyrazem radości, polotu i fantazji twórczej.
Znaczenie karty polega na zdolności odczuwania wycinka życia jako jednej ze składowych całości, jaką  tworzy nasz świat. Miejsce w którym żyjemy i pracujemy, możemy dowolnie kształtować i upiększać, czerpią c z bogactwa natury pomysły i wzory.
Ludzie przedstawieni na karcie są naturalni i swobodni, wyzwoleni z ograniczeń życia miejskiego. Gest, z jakim unoszą naręcza kwiatów , świadczy o tym, jak bardzo przywiązani są do piękna i jak głęboko potrafią je odczuwać. Ta chwila wolności pozwala im nie traktować życia poważnie, lecz cieszyć się nim jak najdłużej , uświadamiając sobie jednocześnie jego przemijalność.
Wierność tradycji w szerszym rozumieniu wyraża się na tej karcie obyczajami i tańcami, stając się źródłem wiedzy i inspiracji dla przyszłych pokoleń.

Agnieszka Świrska
---------
nie wróże

Awatar użytkownika
Piko
Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 443
Rejestracja: 20 mar 2018, 23:01
Podziękował : 37 razy
Otrzymał podziękowań: 133 razy
Płeć: Mężczyzna
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 2

Re: Karty Tarota - 4 Buław

Postautor: Nut » 28 sie 2018, 15:25

Czwórka Buław należy do szczęśliwych kart, a jej moc jest tak wielka, że, jak pisze Waite, nie zatraca swoich pozytywnych cech, nawet gdy znajduje się w pozycji odwróconej.
Karta oznacza łatwość, z jaką uwalniamy się od niewygodnej lub kłopotliwej sytuacji. Może również określać osoby, które szybko decydują się na zmianę, ufając, że los będzie im sprzyjał. Karta przynosi optymizm ułatwiający załatwienie spraw, do których nie przykładaliśmy się zbytnio, a one same się rozwiązują.Choć nie zapowiada pieniędzy, obiecuje radość, niespodziankę, prezent oraz miłe kontakty towarzyskie.
Ostrzega przed lekkomyślnością i spoczywaniem na laurach.
W sferze uczuć;
Ukazuje wolne związki.Ludzie uciekają od prawnych zobowiązań i czują się szczęśliwi. Karta wskazuje na namiętność, harmonię i zgodę, na panteistyczne pojmowanie świata. Oznacza też pragnienie wolności, życie bez konfliktów i bez odpowiedzialności.

źródło; Agnieszka Świrska
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2505
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 464 razy
Otrzymał podziękowań: 368 razy
Droga życia: 0

Poprzednia

Wróć do Znaczenia kart tarota - AM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości