Karty Tarota - 8 Kielichów

Re: Karty Tarota - 8 Kielichów

Postautor: molinka » 20 lis 2014, 20:42

8 pucharów kiedyś pokazało mi że facet miał takie rozkminki emocjonalne że po prostu musiał odejść darzył dziewczynę silnym uczuciem ale na dany moment musiał odejść , po długim czasie jednak wrócił
Awatar użytkownika
molinka
Niewymowny
 
Posty: 195
Rejestracja: 26 kwie 2009, 00:26
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Karty Tarota - 8 Kielichów

Postautor: Nut » 19 gru 2014, 22:52

ObrazekZarówno Waite jak i Sheridan w swoich taliach zilustrowali Ósemkę Pucharów podobnym obrazkiem: oto człowiek, który w noc, pod Księżycem i gwiazdami, odchodzi na drugą stroną wody... Ciemność, która go otacza, symbolizuje mroczny stan duszy, w którym się on znalazł - stan emocjonalnego napięcia, które stało się trudne do wytrzymania. Zrozumiała jest samotność wędrowca, jako że wtedy, gdy duszą człowieka targają wielkie pasje, nikt mu w jego rozterkach towarzyszyć nie umie. Most i woda symbolizują przejście na drugą stronę, czyli nieodwracalną decyzję, którą łatwo jest w takim stanie ducha podjąć. Ale z góry spoglądają światełka na niebie, Księżyc i gwiazdy, świadcząc, że jeszcze jest szansa, by wejść na właściwą drogę.

Ósemka Pucharów jest kartą skrajnych emocji, wewnętrznych konfliktów i rozterek. Gdyby bohaterowie Byrona, Mickiewicza czy Conrada radzili się kart tarota, pewnie stale wpatrywaliby się właśnie w Ósemkę Pucharów!

Crowley porównał tę kartę do Saturna w znaku Ryb. Saturn w znaku Ryb to jakby ciężka pokrywa przygniatająca kocioł, w którym kipią namiętności. To grozi wybuchem! I rzeczywiście, często ta karta pojawia się w rozkładzie aby przestrzec, że z powodu nagromadzonych pasji, pożądania lub niechęci, przestaniemy rozumowo panować nad swoim postępowaniem, i zrobimy coś, co jest zgodne z naszą wewnętrzną potrzebą - ale może się kłócić z wymogami osobistej kultury, dobrego wychowania - albo nawet prawa. Możemy wybuchnąć!
W sytuacjach mniej dramatycznych Ósemka Kijów oznacza wielkie zaangażowanie, wielkie przejmowanie się pewną sprawą - takie, kiedy się mówi raz kozie śmierć lub wóz albo przewóz. Często ta karta oznacza wewnętrzną niezgodę na to, co dzieje wokół i we własnym życiu. Uczucia, które dojrzewają pod wpływem tej karty, nie są ani łagodne, ani letnie.

Ósemka Pucharów może wystąpić jako sygnał emocjonalnego konfliktu, który właśnie dojrzewa. W miłości oznacza stan, kiedy między dwojgiem ludzi dalej tak być nie może i w każdej chwili namiętność może przerodzić się w wielką burzę. Twórcy będący na etapie Ósemki Pucharów gotowi są wyrzucać swoje dzieła do kominka. W odpowiedzi na pytanie o sprawy zawodowe może ta karta oznaczać konieczność kłopotliwej reorganizacji lub przekwalifikowania się. Przy pytaniach o pieniądze karta ta bardziej kojarzy się z bankructwem i zaczynaniem od zera aniżeli z sukcesami.

Ósemka Pucharów
Osiem Pucharów to karta wielce dramatyczna, którą pod względem nagromadzonego napięcia porównać można z osławioną Wieżą lub Pustelnikiem z Wielkich Arkanów. Karta ta mówi o tym, że ładunek emocji jest taki, że grozi wybuchem - a najczęściej porzuceniem i odejściem, ale takim z trzaskaniem drzwiami. Karta ta namawia do rozwiązań skrajnych: namawia do odejścia w noc, porzucenia, zdrady; sygnalizuje, że nie panujemy nad sobą.

Osiem Pucharów jako pierwsza, najważniejsza karta w rozkładzie
Jesteś w stanie ducha, w którym łatwo jest zrobić coś nieodwracalnego: najchętniej być odszedł, porzucił kogoś, zaczynał od zera. Albo powiedział, co ci serce dyktuje, nie zważając co będzie potem.

Osiem Pucharów jako karta druga: ostrzeżenie
Nagromadzone emocje zaburzają ci obraz świata. Ktoś, kogo kochałeś, wydaje ci się potworem. Twoje cele wydają ci się tak ważne (i zagrożone) że gotów jesteś kogoś skrzywdzić, aby tylko dopiąć swego. Rozsądek co się wyłącza i możesz zrobić cos, czego będziesz żałował.

Jako karta trzecia z kolei: wytyczne do działania
Idź za głosem serca, nawet gdyby podpowiadało ci kroki, które rozumowo odrzucasz. Zdobądź się na to, aby postawić na swoim, nawet gdyby za tym szło zerwanie z kimś, twoje własne osamotnienie, coś co inni mogliby ci mieć za złe. Nie bój się być sobą - za każdą cenę.

Jako karta czwarta: obciążenia z przeszłości
Nauczyłeś się zbyt łatwo zrywać i odchodzić. Możliwe, że karty wyczuwają w twojej przeszłości wiele histerii i ulegania panice.

Karta piąta: towarzyszący ci ludzie
Jest z tobą ktoś, kto może histerycznie zareagować na twoje posunięcia: odejść, uciec, lub za wszelka cenę postawić na swoim. Karta ta oznacza też, że pomiędzy tobą a twoim partnerem nagromadziły się wielkie napięcia emocjonalne.

Karta szósta: bliska przyszłość
Narasta wybuch emocji; zbliża się awantura, która zmieni stosunki i oczyści atmosferę, czyjeś gwałtowne odejście; rozpad tego, co sztucznie wybudowane.

Siódma: niespodzianki
- To samo, co przy karcie nr sześć, ale z ta różnicą, że teraz nic nie zapowiada tych gwałtownych przemian.

Ósma: to, czego nie zmienisz
Nie zmienisz istniejących napięć emocjonalnych i towarzyszącej im atmosfery.

Dziewiąta: w czym można dojść do mistrzostwa; jaki wątek warto dalej prowadzić
Masz możliwość zdobycia doświadczenia, jak sobie radzić w skrajnych konfliktach emocjonalnych.

Dziesiąta: co z tego wynika pożytecznego dla innych
Chociaż tobie może być ciężko, skutek wybuchu emocji będzie taki, że obiektywnie zapanuje porządek.

Jedenasta: co nie zostanie doprowadzone do skutku
Mimo gromadzenia się napięć, do oczyszczającej burzy nie dojdzie.

Dwunasta: rzut oka na całość rozkładu kart
Zwróć uwagę na wszystko, co wskazuje na emocjonalne napięcia i burzliwe rozwiązania.

Trzynasta: plan dalszy
W dalekiej przyszłości sytuacja stanie się nie do wytrzymania i trzeba będzie odejść. Ale to nie teraz i nie prędko.

TARAKA - Jóźwiak
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2612
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 511 razy
Otrzymał podziękowań: 407 razy
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - 8 Kielichów

Postautor: Nut » 10 cze 2015, 10:28

Emocjonalny przełom. Jesteś w stanie ducha, w którym łatwo jest zrobić coś nieodwracalnego: najchętniej być odszedł, porzucił kogoś, zaczynał od zera. Albo powiedział, co ci serce dyktuje, nie zważając co będzie potem.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2612
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 511 razy
Otrzymał podziękowań: 407 razy
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - 8 Kielichów

Postautor: Nut » 27 cze 2015, 19:01

Karta ma pozytywne przesłanie, związane z osiągnięciem sukcesu. Wiele jednak zależy od otoczenia karty, ponieważ jej dość silna pozycja karty bramy oznacza pewien przełom. Sukces może zostać osiągnięty albo za pomocą kontynuacji dotychczasowych działań, albo w wyniku ich całkowitej zmiany.
Ósemka Kielichów
Ósemka Kielichów symbolizuje pojawiające się rozczarowanie tym, co było i związaną z tym chęć szukania nowych rozwiązań i dróg życiowych. Nie jest to łatwe, ponieważ istnieje silna więź z przyzwyczajeniami i przywiązanie do dawnych ideałów oraz celów. Jako wodna ósemka personifikuje osobę, w której drzemią często nieuświadomione ogromne, nawet nieskończenie wielkie możliwości. Nic dziwnego, skoro jest ona symbolem nieskończoności.

Będąc czterdziestą czwartą, kolejną kartą talii, jest numerologiczną ósemką, co potęguje przesłanie. W dywinacji karta ma pozytywne przesłanie, związane z osiągnięciem sukcesu. Wiele jednak zależy od otoczenia karty, ponieważ jej dość silna pozycja karty bramy oznacza pewien przełom. Sukces może zostać osiągnięty albo za pomocą kontynuacji dotychczasowych działań, albo w wyniku ich całkowitej zmiany. Tak czy inaczej, karta wskazuje optymalny czas i szanse na powodzenie.
REKLAMA

Gdy wyciągniemy Ósemkę Kielichów

W otoczeniu kart przychylnych zaleca kontynuację dotychczasowych celów i starań, nawet jeśli wymagają pewnych korekt co do środków i osób z nami współpracujących. Warto wykorzystać sprzyjający czas, by dokonać poprawek, nie zmieniając jednak relacji z osobami, z którymi łączą nas uczucia, tym bardziej, że ulegają one wzmocnieniu i pogłębieniu. Jest to również sprzyjający czas, by pomyśleć o sobie, można nieco odpocząć, podreperować nadwątlone siły i zdrowie, ponieważ na razie nic nam nie grozi. Najlepiej wyjechać z kimś, z kim łączy nas uczucie. Opłaci się. Można również nieco przyjrzeć się swojemu wnętrzu, spróbować rozwinąć się duchowo. Warto z kimś zaplanować, albo opracować samodzielnie i wprowadzić dłuższy trening, na przykład jogi albo relaksacji.

W towarzystwie kart mniej pomyślnych trzeba jak najprędzej zrewidować swoje posunięcia, przyjrzeć się osobom, które obdarzamy zaufaniem lub uczuciem. Zbadajmy, dlaczego mimo starań i wysiłków nie osiągamy zamierzonych celów, a jeśli nawet, to nie są one zbyt imponujące. Krótko mówiąc, ktoś nam „sypie piasek w tryby”. Figuralne karty lub odczyt inicjałów mogą dać nam wskazówkę, co do tej osoby. Zalecane jest w każdym razie dokładne przemyślenie sytuacji i podjęcie radykalnych decyzji, nawet trudnych. Prawidłowa diagnoza i posunięcia, w bardzo krótkim czasie powinny przynieść sukces, a jest on konieczny, gdyż warto trzymać rękę na pulsie, zwłaszcza w sprawach uczuciowych, szczególnie, gdy partner zachowuje się nieco dwuznacznie.
magia onet
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2612
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 511 razy
Otrzymał podziękowań: 407 razy
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - 8 Kielichów

Postautor: Iza74 » 03 lip 2015, 12:00

Obrazek
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1939
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 127 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Karty Tarota - 8 Kielichów

Postautor: Iza74 » 04 cze 2016, 10:15

Obrazek
8 kielichów (pucharów). Kielichy odnoszą się do uczuć i emocji. Nie ma jednak w tej karcie działania, tutaj zastanawiasz się: czy mam to zrobić, co będzie jak to zrobię, a co będzie jak nie zrobię.

Ósemka kielichów to skrajne emocje, wewnętrzne konflikty i rozterki. Często sygnalizuje rozstanie. Chcesz rozstać się z czymś (kimś) co wzbudza w tobie skrajne emocje i powoduje konflikt wewnętrzny.

W twojej głowie pojawiają się myśli: dłużej tego nie wytrzymam, muszę coś zrobić, muszę podjąć jakąś decyzję, coś co wyjaśni sytuację i spowoduje, że się uspokoję.

Słowa kluczowe: odejście, rozstanie, pogubienie, samotność, rozterki.

8 kielichów często są podobne wizualnie. Prawie na każdej karcie widzimy samotnego człowieka, który odchodzi gdzieś w dal. Czasami jest to dzień, ale częściej noc, w górze świeci księżyc, co z pewnością potęguje emocje.

miłość jako konflikt emocjonalny

Czujesz się zmęczona, wiesz że tak dalej być nie może, że należy skierować się zdecydowanie w jedną albo w drugą stronę.
Jeżeli emocje się nagromadzą, może nastąpić ich kulminacja, przypominająca wybuch.

Jedna osoba myśli o tym, żeby odejść, zerwać kontakt i iść już swoją drogą. W odróżnieniu od innych kart oznaczających definitywne rozstanie, czy ból PO rozstaniu, to w 8 kielichów nic nie jest przesądzone. Osoba w 8 kielichów głęboko myśli o odejściu, ale przeżywa duże wahania emocji. Powodują one, że nie jest w stanie podjąć ostatecznej decyzji. Brak siły na działania przy burzy emocji. Czy może być coś gorszego?

Czasami emocji jest już tak dużo, że dochodzą do pewnej granicy, którą przekraczasz. Po jej przekroczeniu jest ci wszystko jedno. Zamykasz serce, przestajesz mieć oczekiwania. I tak oto pojawia się obojętność. Sprawia ona, że przestajesz działać i walczyć o cokolwiek. To pustka. I czasami gdy zostaniesz sama ze sobą- poczujesz ból w sercu. Boli bardziej niż chaos w głowie. Trudno go znieść więc najczęściej go zagłuszasz. Zajmujesz się czymś, najlepiej tym co zajmuje twoje myśli i wyczerpuje cię fizycznie.

sama nie wiesz czego chcesz

Nie jesteś szczęśliwa. Jesteś bardzo pogubiona. Wiesz tylko, że chcesz czegoś innego niż masz teraz.
Możesz powoli odchodzić w nieznane. To droga samotności, bo odcinasz się od innych ludzi, od całego świata.

W 8 kielichów problem tkwi w tym, że nie masz pewności, czy odejście nie sprawi, że będziesz żałować swojego posunięcia. Masz tysiąc wątpliwości. Pogubiłaś się. Nie potrafisz przewidzieć czy to co zrobisz będzie dla ciebie dobre. Dlatego czujesz się źle. Emocje są skrajne. Raz masz ochotę zrobić tak, a za chwilę inaczej. Rozczarowanie tym co jest miesza na zmianę z nadzieją, że może jednak wszystko się jakoś ułoży. Przeważnie czujesz się samotna. W swojej wędrówce jesteś sama, nie masz wsparcia otoczenia.

Okoliczności nie sprzyjają ci. Nikt nie jest ci w stanie poradzić. Jeśli pytasz o radę, to jedna osoba może ci mówić: odejdź, a inna wprost przeciwnie.


karty-tarota.com.pl
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1939
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 127 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Karty Tarota - 8 Kielichów

Postautor: Scarlett » 09 lip 2019, 17:02

W pytaniach o zdrowie może pokazywać choroby "powracające" do nas - już kiedyś je mieliśmy i one w naszym życiu pojawiają (odnawiają) się co jakiś czas.
Awatar użytkownika
Scarlett
Gawędziarz
 
Posty: 743
Rejestracja: 19 lis 2011, 21:54
Podziękował : 470 razy
Otrzymał podziękowań: 321 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Poprzednia

Wróć do Znaczenia kart tarota - AM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości