Karty Tarota - Diabeł - XV

Karty Tarota - Diabeł - XV

Postautor: Elie » 18 gru 2011, 14:09

Własna cielesność i zmysłowość jako zagrożenie. Górę biorą instynkty i zmysłowe doświadczenia; do głosu dochodzi twoje ciało i jego potrzeby. W sprawie o którą pytasz, główną role odgrywa seks - albo inne namiętności, takie jak żądza zemsty lub pragnienie potęgi, dominacji nad innymi. Wewnętrzny głos (a może pokusa?) namawia cię, abyś przestał się hamować, poszedł na całość. To czego chcą twoje instynkty, może być sprzeczne z dobrym obyczajem i nie do zaakceptowania przez społeczeństwo... Ale ta karta ma także pozytywne znaczenie: mówi o tym, że za bardzo się samoograniczasz, że własną naturę zamknąłeś niby w ciasnej klatce lub gorsecie, że niepotrzebnie odmawiasz sobie zmysłowych przyjemności. Daj sobie więcej luzu. Pokochaj siebie, swoje ciało! Pozwól swoim zmysłom się cieszyć.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31409
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2132 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Karty Tarota - Diabeł - XV

Postautor: teye » 22 sty 2012, 16:39

Diabeł to moja ukochana karta bo to właściwie najbardziej prawdziwa karta w całym tarocie pokazuje przede wszystkim nas, nasze wnętrze, nasze potrzeby, nasze emocje, nasze minusy, wszystko to jakimi jesteśmy, nasza miłość, nasze chciejstwo, nasze skąpstwo, nasze sknerstwo, naszą rozrzutność, to wszystko jest diabeł, ta karta po prostu żyje i jest cała na -tej karty nie wolno się bać.
Karta Diabeł w pozycji odwróconej oznacza Kogoś kto przede wszystkim jest..żyje w okowach pewnego rodzaju takich no ograniczeń ma przede wszystkim najczęściej ogromne problemy ze swoją seksualnością, ma ogromne problemy ze swoją psychiką, często również wskazuje na ludzi którzy trwają w uzależnieniu w narkotykach w alkoholizmie również zdarzają się w tej karcie ludzie którzy po prostu mają bardzo taką cienką psychikę.
Joanna Stawińska-Arkana Magii


Obrazek
Ancestral Path
teye
Grafoman
 
Posty: 1493
Rejestracja: 28 sie 2010, 09:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Karty Tarota - Diabeł - XV

Postautor: teye » 15 lut 2012, 15:56

Obrazek
Tarot by azurylipfe
teye
Grafoman
 
Posty: 1493
Rejestracja: 28 sie 2010, 09:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Karty Tarota - Diabeł - XV

Postautor: Elie » 01 lip 2012, 23:10

ObrazekObrazekObrazekTo sobie poczytajcie o tym diabełku :diabel:
baphomet

na końcu jest o tarotowym diable, jednak warto przeczytać całość, da lepsze spojrzenie na karte
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31409
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2132 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Karty Tarota - Diabeł - XV

Postautor: Bender » 01 lis 2012, 20:26

Obrazek
źródło: "Tarot terapeutyczny - zwierciadło dusz i związków" A. J. Mirońscy

Diabeł

„ENERGIA TWÓRCZA - Płodność, żądza, nowa witalność”


Karta przyporządkowana jest znakowi Koziorożca, czyli najwyższej krystalizacji i materializacji (ziemi). Bóg Natury Pan w postaci białego kozła to postać wszystko płodzącego, o głęboko instynktownej naturze wynikającej z niepohamowanych popędów.
Mocno skręcone rogi i trzecie oko świadczą o szczególnej zdolności postrzegania pozazmysłowego. Pan widzi nie tylko to, co powierzchowne, ale zdolny jest spojrzeć głębiej, w samo sedno, w istotę wszechrzeczy.
Charakterystyczny chytry uśmiech ujawnia, że świadom jest swojej siły, czyli niepokonanej potęgi Natury, jaką niewiedzący zwykli przypisywać złym mocom. Ich ignorancja wprawia go w nastrój satyra. Jest całkowicie zadowolony, pełen pogodnego humoru — jak każdy, kto zgłębił istotę tego świata.
Niebiesko-różowy wieniec z lotosów na głowie świadczy o tym, że jego nosiciel jest mądrym (niebieski) dzieckiem dobra (różowy).
Kolumna z tyłu symbolizuje naprężonego fallusa, natomiast obie kule na dole to jądra. Jest to najbardziej materialne przedstawienie energii twórczej aspektu męskiego.
W jądrach nasienie przybrało ludzkie formy ( 4 męskie i 4 żeńskie) – symbol nadchodzącego NOWEGO.
Całość — fallus i jądra razem - oznaczają potężną, płodną siłę.
Wzmacnia ją metaliczny pręt z uskrzydlonym Słońcem - najwyższą solarną (męską) siłą duchową i dwoma wężami (Horusa i Ozyrysa) - symbolizującymi działanie na rzecz CAŁOŚCI. (Porównaj z niebieskożółtym pasem energii u Maga I.)
Czerwony kolor Słońca to wyraz pełnej aktywności. Pręt wyrasta z głębin ziemi, natomiast fallus sięga nieba przenikając błękitno - niebieski pierścień symbolizujący łono bogini nieba - Nuith. Jest to znak płodnego zjednoczenia nieba i ziemi.
Brunatne barwy ziemi przechodzą w kolor złoty (kosmiczne światło) stapiając się w jedno. Połączenie ziemskich popędów z kosmicznym podszeptem inspiruje i uzdalnia człowieka do działań twórczych.
Różowe tło oznacza, że wszystko, co jest stwarzane i powołane do życia dzieje się z woli miłości. Bez niej niczego by nie było.
Popielate struktury, delikatna pajęczynka to... dyskretny podstęp. Przestroga przed niebezpieczeństwem nadmiernego uwikłania się i uzależnienia. Niebezpieczeństwo diabelskich więzów, które rzadko bywają tymczasowe.

INTERPRETACJA
Pokuszenie * seksualność * popędy -energia twórcza * głód władzy * pragnienia i tęsknoty.

By dobrze zinterpretować zwykle błędnie rozumianego Diabła, należy odciąć się od wszelkich ludowych wyobrażeń. Pan jest ponad ludźmi i ich przekonaniami na swój temat. Wie, że prawdziwy człowiek znajduje się w punkcie przecięcia tego, co boskie z tym, co diabelskie (ziemskie) - tego, co wzniosłe z tym, co niskie i zwierzęce. Jest doskonale świadom drzemiących w ludziach, a wypieranych tęsknot i pragnień, do których za nic nie chcą się przyznać nawet przed lustrem. To budzi w nim uśmieszek cierpliwego nauczyciela, który ze stoickim spokojem kusi dalej.

Ogromne wysiłki, by wyrzec się ziemskich pragnień, by być „dobrym", „grzecznym" i „świętym", wiodą przez szereg doświadczeń do frustracji i cierpienia. Te z kolei budzą pretensje i agresje, z których nic dobrego nie wynika. W ten sposób człowiek, odrzucając prawdę o swojej ziemskiej naturze, praktycznie oddala się od swego Stwórcy. Wówczas siły nieczyste istotnie zbierają obfite żniwo.

Pokusy, którymi Diabeł nas mami, są z reguły w pełni ziemskie i materialne. O ile nie zapomnimy o faktycznej roli życiowej, służą, by nas rozwijać i wieść ku samopoznaniu. Nie przypadkiem jeden człowiek rozpaczliwie pragnie miłości i seksu, inny gromadzenia bogactw, ponieważ jeden ma do przerobienia w tym życiu materię, inny uczucia. Walka z marzeniami obciąża zatem swobodny, duchowy rozwój (nie jest możliwy bez rozprawienia się z materią), hamuje i uwstecznia.

W rzeczywistości Diabeł zachęca, by postrzegać wszelkie tęsknoty (niezależnie od głoszonej filozofii) i podążać ścieżką radości. Bo gdyby Bóg chciał widzieć w ludziach niewinne anioły, stworzyłby ich bez ziemskich pragnień. Dał nam je, byśmy na drodze do realizacji rozwijali najwyższy potencjał twórczy, pomysłowość i siły duchowe. Naszym zadaniem jest maksymalnie uszlachetnić to, co ziemskie i sprowadzić na ziemię to, co w nas niebiańskie. Tak mamy szansę doświadczyć pełni istnienia i stać się prawdziwym CZŁOWIEKIEM.

BIEGUN CIENIA
Diabelskie sploty * brak umiaru * pułapka * uwikłanie.

Postrzegać tęsknoty i dążyć do ich spełnienia nie znaczy folgować im bez umiaru. Diabeł mówi, że wszystko jest dozwolone, wszystko jest dla ludzi, ale jednocześnie przestrzega, że dla ludzi mądrych i świadomych. Dobre są Wielkie Pieniądze, bo dzięki nim można wiele zdziałać i stworzyć, ale chora żądza pieniędzy, u której podstaw tkwi lęk „dla mnie nie starczy" lub potrzeba wyniesienia się ponad innych (władzy) może prowadzić do obłąkańczych struktur mafijnych. Musimy być uważni. To, co początkowo rozbudza naszą indywidualność i wspiera wolność, co ma służyć radości i polepszeniu bytu, szybko zamienia się w szare sidła i prowadzi do zniewolenia. Uzależniamy się wówczas od majątku, władzy, narkotyków, alkoholu, drugiego człowieka, seksu, sposobu życia, a stąd tylko krok do manipulacji innymi (czyli czarnej magii).

RADA: karta Diabeł posiada wiele wspólnego z Magiem. Tam też tkwi nauka, że zło trzymane na smyczy winno nam służyć, nie nami władać. Mamy prawo korzystać z „diabelskich" namiętności i poznawać własną Naturę z każdej, jasnej i ciemnej strony, lecz na tyle roztropnie, by ciemności nami nie zawładnęły. Znajdź „złoty środek", czyli taki sposób na swoje pragnienia, by ich realizacja zgadzała się z twoim pojęciem najwyższej etyki. Kierując się miłością do siebie i ludzi masz wielkie szanse na pełne urzeczywistnienie. W praktyce żadna ciemna siła nie jest w stanie wejść w ciebie i działać bez twojego przyzwolenia.

Albo chodzi o głęboką potrzebę infantylnego uzależnienia się od partnera, albo o władzę nad nim. Można usidlić i spętać przez seks, pieniądze, a nawet dzieci. Niekiedy formą psychomanipulacji i subtelnego szantażu jest choroba i bazowanie na poczuciu winy drugiej strony. W grę wchodzą wszystkie możliwe chwyty prócz miłości.

Karta jest też często wskazówką na trudne, karmiczne związki, które zawsze mają powód, najczęściej materialno-bytowy, by trwać, mimo że nie należą do najszczęśliwszych. Bywa też, że partnerzy wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi dramatycznie nie potrafią się bez siebie obejść. Na terapii reinkarnacyjnej najczęściej okazuje się, że w poprzednich żywotach ich stosunki były więcej niż problematyczne: jeden próbował zdobyć drugiego przez stosowanie czarnej magii i teraz przyszło wypić nawarzone dawniej, choć nieświeże już piwo, w innym przypadku ktoś kogoś pozbawił środków do życia i w problematycznym małżeństwie właśnie to odpracowuje albo jeden okaleczył drugie i teraz skacze wokół partnera jak służba, choć dziś ofiara ma obie ręce i nogi na swoim miejscu albo wiąże partnerów straszna przysięga wierności (na wieki wieków), której przerwanie „grozi" okrutnymi następstwami, czego oboje zazwyczaj nie są świadomi itd., itp.

Niestety, dusza nie kieruje się logicznym myśleniem. Nie rozwiązane pęta pochodzące z dawnych wcieleń domagają się rychłego oczyszczenia stając się coraz brutalniej bolesne. Można odpracowywać karmę setki lat, a można inaczej. O cudownie zbawiennym działaniu dobrze przeprowadzonej terapii reinkarnacyjnej piszemy pod koniec tej książki.

RADA: żyj w pełni TU I TERAZ! Znajdź dobrego terapeutę, który z wielką delikatnością poprowadzi cię w przeszłość, byś odkrył w swoim wnętrzu emocje wymagające korekty. Po takim oczyszczeniu zobaczysz swój związek zupełnie nowymi oczami. Rozpoznasz sytuację, jako doskonały start ku lepszej przyszłości dla twojego życia uczuciowego. Rozpoznasz w sobie kowala swego losu i odpowiednio nim pokierujesz. Żyć znaczy kochać!

DIABEŁ JAKO PARTNER może być jak narkotyk, wciąga i roztacza szerokie perspektywy. Rzeczywistość wygląda inaczej.
Bite my shiny, metal ass...
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę
 
Posty: 4132
Rejestracja: 28 sty 2012, 20:21
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Bliźnięta
Droga życia: 7

Karty Tarota - Diabeł - XV

Postautor: Bender » 09 lis 2012, 11:22

źródło: "Tarot Thota – klucz do zrozumienia" Lon Milo DuQuette

Ślepy impuls, niezwykle silny i pozbawiony skrupułów, ambicja, pokusa, obsesja, tajemny plan, który należy wdrożyć; ciężka praca, upór, sztywność, gorycz, wytrwałość.
Bite my shiny, metal ass...
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę
 
Posty: 4132
Rejestracja: 28 sty 2012, 20:21
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Bliźnięta
Droga życia: 7

Karty Tarota - Diabeł - XV

Postautor: xLena » 17 sty 2013, 17:47

źródło: książka Ciro Marchetti "Boski Tarot dziedzictwo zaginionej cywilizacji"
część fragmentu napisana przez Leisa ReFaloWładca Bram Problemów
Dziecko Potęgi Czasu


Znaczenia: Jako symbol permanentnego zła Diabeł przedstawia niewolnictwo, uzależnienie, materializm, ciemnotę i niewiedzę. Może pokazywać ci zwodniczy charakter pozorów. Niemniej są również pozytywne aspekty karty Diabła. Oswald Wirth opisuje Diabła jako "Księcia Świata Materialnego", miejsce które nie mogłoby żyć bez niego. "On jest podstawą do rozróżnienia pomiędzy jedną kwestią i inną" (Tarot Magików, 121). Podarunek od Diabła jest przyczynkiem do osiągnięcia rozeznania wewęntrznego
Przypisany żywioł: Ziemia
Przypisanie Astrologiczne: Koziorożec
Zdolności: Rozpoznanie, doświadczenie
Rada: Zrozum naturę pozorów.

"Ten, kto jest zajęty, da się skusić jednemu diabłu;
natomiast leniwy zostanie skuszony przez legion"
- Thomas Fuller, Gnomologia
xLena
 

Karty Tarota - Diabeł - XV

Postautor: Rossi » 15 sie 2013, 12:20

Diabeł w języku francuskim Le Diable, a w angielskim The Devil jest piętnastą kartą Wielkich Arkanów. W Tarocie egipskim nazwa tej karty brzmi Demon, a czasem Tyfon, gdyż Egipcjanie nie znali pojęcia diabła. Tyfona uważano za niszczycielską siłę, która utrzymuje zmarłych z dala od nieba, aby ich strącić ostatecznie na ziemię, a tym samym pragnie ukarać ich śmiercią. Na rysunkach najczęściej można ujrzeć dwie nagie osoby przykute łańcuchem do diabła, co ma symbolizować ich niemożność uwolnienia się od diabelskich żądz. Diabeł często swoim wyglądem wzbudza jeszcze większy strach niż Śmierć. Za diabłem kryje się Lucyfer, upadły anioł, który nakłaniał ludzi do odwrócenia się od Boga. Diabeł jest buntownikiem i oskarżycielem. Transgresja prawa była wiec zawarta od początku w prawie jako narzędzie przekroczenia granic. Transgresja prawa jest przyczyna i narządem przekroczenia , ewolucji. W genezie --> pierwsza transgresja fundamentalna jest pożądanie i akt miłosny. Można by powiedzieć ze kreator potrzebuje kreatury aby się w niej przeglądać .( we francuskim réfléchir podobnie jak świadomość refleksyjna "conscience réflexive")Możemy
zrozumieć role węża obserwując jego kuszenie jako cześć prawa boskiego. Wąż w Genezie , diabeł, jest instrumentem przebudzenia świadomości, budzi pożądanie , które popycha nas do transgresji. Owoc informacji z drzewa wiadomości dobrego i złego - był prostym pytanie dlaczego ? ono sprawia, że wiesz coraz więcej i jest to ową boską świadomość, która była pierwotnie przeznaczona tylko
dla boga ( którego i tak stworzyli ludzie). Diabeł jest środkiem do wiedzy za, która się płaci. Jedno ze źródeł słowa diabeł pochodzi z greckiego " diaballein" co oznacza , separacje , zroznicowanie... DIabel jest wiec arkanem pożądania , sexualności, ale także.. świadomości swoich korzeni. Numer 15 pokazuje nam na nowo powrót piątki , cyfra człowieka w kosmosie przez gwiazdę pięcioramienna w której człowiek się zawiera. Piec ,jest liczba uświadomienia sobie ( papież) , piec palców w każdej ręce ...
ZNACZENIE KARTY:
może dziwić, że ostatni etap - droga poznania rozpoczyna się kartą Diabła. Ale przecież pokusa towarzyszy nam przez całe życie. Każdy z nas musi próbować walczyć z nią nieustannie. Każda pokusa jest jednocześnie egzaminem, a do diabła przywiązują się ludzie sami przez łatwość podążenia za jego obietnicami. Kto jednakprzykuł się do diabła, z trudem potrafi się od niego uwolnić. Można tu odnaleźć proces podobny w swym mechanizmie do nałogu. Ale nie należy zapominać, że w diable tkwi olbrzymia siła napędowa. Siła, która eksplodując często osiąga przeciwieństwo tego, czego diabeł pragnie. "Zła" siła stwarza też dobro - Dlatego symbolizuje ona skumulowaną ,energię, której należy użyć, a która pragnie wystawić nas na próbę. Najważniejszą mądrością tej karty jest stwierdzenie, że nie ma w życiu nic, co nie podlegałoby sprawdzianowi. Karta pokazuje także, że droga z niebios na ziemie jest krótka.
W diable przekazano więc prastary symbol pełnego wyzwolonego życia, idącego za instynktem.
ZNACZENIE SYMBOLICZNE:dąb, wielowiekowy i silny, stawiający czoło burzom i wichrom, zostanie pewnego dnia spalony przez jedną błyskawicę. Człowiek, który nie zdobył klucza do Przeznaczenia, nie jest w stanie wyciągnąć z tego przykładu żadnej nauki na temat bezowocności swej mądrości i mocy. Diabeł przedstawia zasadę działania duchowego, które usiłuje przeniknąć materię i otoczyć się nią w celu materializacji. Symbolizuje wielki postęp, gdyż będąc symbolem zła, jest równocześnie symbolem triumfu. Karta ta otrzymała nazwę Diabeł, ponieważ przedstawia ona człowieka działającego w planie materialnym bez oparcia duchowego. Człowiek, który nie rozwija swej duchowości, ulega pokusom przekraczania prawa moralnego (kosmicznego) i podążania za swymi instynktami. Karta ta oznacza powodzenie w sferze materii dzięki własnemu wysiłkowi, rozsądkowi, albo przez zdanie się na fatum. W każdym przypadku Diabeł jest kartą rebelii, siły potężniejszej niż rozum, a więc niebezpiecznej. Jest to karta niezależności, potęgi twórczej, ale także uzależnienia i przymusu. Diabeł wyraża również iluzję, urzeczenie, przede wszystkim zmysłowe. Diabeł rządzi materią, planem fizycznym (plan mentalny poddany jest Pustelnikowi, duchowy Papieżowi).
ATRYBUTY OSOBOWOŚCI:
potężna, egoistyczna siła, pycha. Niestałość, nałogi. Brak kontroli, złe impulsy, zmysłowość. Natura impulsywna, instynktowna, ujawnia wyraźną dominację materii nad duchem. Egocentryzm, zdolności manipulowania, moc sexsualna, buntowniczość.
ZNACZENIE UŻYTKOWE:
jest to karta sił wyższych, czasem instynktów które tłumią wolę. Karta ta narzuca decyzje i fakty, przeciwko którym nie ma sensu się buntować. Mądrość radzi poddać się im i czekać na rezultaty. Chociaż może to być szkodliwe dla ewolucji duchowej, często bywa korzystne dla spraw materialnych, fizycznych albo zmysłowych. Karta uroku, powabu, wyzwala silną energię seksualną. Zależnie od położenia oznacza: - przyciąganie fizyczne między dwiema osobami; - osobę powabną, ale niebezpieczną; despotyczną albo egocentryczną; - związek dwóch osób oparty na sile i dominacji. Zapowiada ślepą namiętność, której nic nie powstrzyma. Można dla niej popełniać głupstwa i niegodziwości, ale przyjemność, którą, się z niej czerpie, zaspokaja najgłębsze pragnienia. Seksualność, zbliżenie płci, pasja, namiętność, twórczość, bogactwo, egocentryzm. Diabeł odbiera wszelką kontrolę nad sobą, przynosi zależność od sił, którym trudno się oprzeć i które najczęściej pochodzi od diabła. W rozkładzie oznacza myśli i działania niskie, które degenerują fizycznie lub moralnie.
"Nie warto rezygnować z marzeń , tylko dlatego że są one dalej niż na wyciągnięcie ręki.. Należy postawić sobie krzesło, skrzynie, drabinę a nawet skakać po nie.. Bo warto.
Awatar użytkownika
Rossi
Pismak
 
Posty: 1584
Rejestracja: 23 maja 2013, 16:22
Podziękował : 46 razy
Otrzymał podziękowań: 76 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 3

Karty Tarota - Diabeł - XV

Postautor: Elie » 13 paź 2013, 21:29

Bardzo ciekawa karta w talii Tarota. Budzi lęk. Często porusza najgłębiej uśpione w nas obawy. Niektórzy reagują na nią paniką: “To teraz już nic mi się nie uda!” A tak naprawdę chodzi o coś innego. O to, że są to siły, których często nie dostrzegamy w sobie, a które mają znamienity wpływ na nasze życie. Najczęściej ogromnie boimy się zewnętrznych przeszkód, barier, trudności, kłopotów. Natomiast to, co rzeczywiście układa zdarzenia naszego losu, działa po cichutku. Bowiem robiąc hałas, zwróciłoby naszą uwagę. O wiele skuteczniej psuje i niszczy, gdy udaje, że go nie ma. O co w końcu chodzi? To jest to, czego o sobie nie wiemy…. Czego nie dopuszczamy do świadomości. Co wypieramy. Nasza nieszczerość wobec siebie samego. Pobłażanie sobie (“Ach, inni robią jeszcze gorzej”). Specjalnym rodzajem… diabelskich okowów jest postawa pretensji i niezadowolenia ze świata. Od tego świat nie staje się lepszy, ale my ryzykujemy, że przeżyjemy życie “nie żyjąc”. Patrząc na otoczenie jak na supermarket, który powinien oferować nam same superokazje. Nie kochając, nie służąc. Konsumując i wygodnie wegetując. O tym właśnie przypomina karta Diabeł, że zło to nie tylko gniew, żądza, zazdrość, ale brak zaangażowania, brak miłości, wyczekiwanie aż świat będzie taki, jaki chcielibyśmy, aby był.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31409
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2132 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Karty Tarota - Diabeł - XV

Postautor: Piotrdivine » 05 lis 2013, 00:57

Diabeł - jest super na sex!!! :diablo:
Piotrdivine
Awatar użytkownika
Piotrdivine
 
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2012, 18:55
Lokalizacja: Warszawa/Białystok
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Mężczyzna
Znak zodiaku: Koziorożec
Droga życia: 3

PoprzedniaNastępna

Wróć do Znaczenia kart tarota - AW

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości