Karty Tarota - Diabeł - XV

Re: Karty Tarota - Diabeł - XV

Postautor: Nut » 26 lut 2015, 09:00

WYROCZNIA - DIABEŁ

Górę biorą instynkty i zmysłowe doświadczenia; do głosu dochodzi twoje ciało i jego potrzeby. W sprawie o którą pytasz, główną role odgrywa seks - albo inne namiętności, takie jak żądza zemsty lub pragnienie potęgi, dominacji nad innymi. Wewnętrzny głos (a może pokusa?) namawia cię, abyś przestał się hamować, "poszedł na całość". To czego chcą twoje instynkty, może być sprzeczne z dobrym obyczajem i nie do zaakceptowania przez społeczeństwo... Ale ta karta ma także pozytywne znaczenie: mówi o tym, że za bardzo się samoograniczasz, że własną naturę zamknąłeś niby w ciasnej klatce lub gorsecie, że niepotrzebnie odmawiasz sobie zmysłowych przyjemności. Daj sobie więcej luzu. Pokochaj siebie, swoje ciało! Pozwól swoim zmysłom się cieszyć.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2631
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 526 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - Diabeł - XV

Postautor: Elie » 07 mar 2015, 17:39

Diabeł odwrócony w/g Świskiej

W karcie odwróconej chodzi głównie o zrozumienie przyczyn, które spowodowały nas obecny stan. Może ona też oznaczać bierne dopasowanie się do istniejących warunków; lub stan, w którym jedyne co nas pociąga, to sprawy materialne, których pożądamy.
Odwrócona karta sygnalizuje konieczność rozpoznania ciemnych stron naszej natury, bez czego nigdy nie zrozumiemy, że zdradzając własnego ducha uporczywie wpadamy w pułapkę iluzji i fałszu. Bez odwagi i determinacji nie uda się usunąć diabła z naszego życia. Droga do obudzenia swej duszy prowadzi przez zmysły.
Diabeł rodzi się w człowieku ze strachu przed własną zwierzęcą naturą. Żeby moc zaznać raju, należy doświadczyć piekła. Żal za grzechy otwiera wrota przed cnotą, lecz kurczowe trzymanie się cnoty może stać się ponownie źródłem grzechu.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31409
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2127 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Karty Tarota - Diabeł - XV

Postautor: Ankol18 » 18 kwie 2015, 13:48

DIABEŁ - XV

Słowa kluczowe: ego, strata, błąd, nałóg, iluzja, zakłócenie, niewola.

Wprowadzenie: Wizerunek Bafometa jest szokiem dla wielu. W społeczeństwie przede wszystkim tłumione są tematy związane z diabłem i nie są one przedmiotem dyskusji oraz nielegalnego intensywnego dyskomfortu. Jednak, jeśli podchodzimy do tej karty w otwarty dojrzały sposób, możemy zebrać o niej masę informacji nawet z samego wglądu. Poświęć chwilę, aby rozważyć prawa natury. Gdy obserwujemy drzewa, niebo, trawy, ptaki i inne zjawiska natury, widzimy obecność diabła? Czy widzimy rysie wśród niewoli? Egoizm wśród mew? Tyranię wśród tygrysów? Absolutnie nie. Samo myślenie o tym jest niedorzeczne. Trzeba na to zwrócić dużą uwagę przy rozważaniu karty Diabeł. Z całego życia, które istnieje na tej planecie tylko jedno stworzenie może zidentyfikować to, co jest "diabłem". Tą istotą jest oczywiście człowiek. Tylko ludzie mogą klasyfikować co jest "diabłem" i co jest "aniołem". Więc co takiego mają ludzie, że reszta świata przyrody tego nie ma? Co sprawia, że ​​człowiek jest w stanie stworzyć, zdefiniować, lub zinterpretować uosobienie diabła? Umysł. Nasze własne ego jest kluczem do zrozumienia karty Diabła. Ego mówi nam, że jesteśmy lepsi niż inny facet, albo nie jesteśmy wystarczająco dobre dla chóru. Ego mówi nam, że potrzebujemy bodźców zewnętrznych (narkotyki, alkohol, jedzenie) aby być przyjętym przez społeczeństwo, czy czujemy się komfortowo w naszej własnej skórze. Ego mówi nam, że potrzebujemy nowego samochodu, aby uzyskać szacunek, że musimy umieścić naszego małżonka w jego/jej miejscu tak abyśmy byli "na górze". kiedy wyciągniemy kartę Diabeł oznacza to, że musimy wszystko poważnie rozpatrzyć, zbadać. Musimy rozważyć kto lub co jest dla naszego życia. Diabeł to bardzo głośny komunikat informujący, że jesteśmy w niebezpieczeństwie jeśli zrezygnujemy z naszej kontroli. Albo też jest to wiadomość, że spadliśmy do poziomu funkcjonowania, który jest pod nami. Kiedy zniżymy się do poziomu myślenia naszego ego będziemy ślepi na punkcie własnej urody. To nie znaczy, że ego jest złe. Wszyscy potrzebujemy naszego ego do funkcjonowania. Ego jest problemem tylko wtedy, gdy pozwala na to, aby przestać kontrolować nasze myśli. Niekontrolowany umysł jest napędzany przez ego umysłu. Taki umysł łudzi się, że miłość i akceptacja musi być uzyskana za wszelką cenę.
Prawdą jest, że miłości i akceptacji nie można zdobyć, ponieważ są zawsze nasze - są istotą naszego bytu w każdej chwili.

Symbole kluczowe:

Mucha - mucha jest symbolem bardzo prymitywnych, podstawowych stanów energetycznych. Jej charakter jest brzydki i irytujący. Chętnie żeruje na odpadach. Możemy porównać te cechy w nas samych; gdy jesteśmy niezdolni do myślenia, jesteśmy niegodni lub jesteśmy karmieni brudnymi myślami. Nasze uzależnienia mogą być tak dokuczliwe i brzydkie jak muchy. Nasze "małe" uzależnienia wyrażają najniższy poziom energii i okazują się być jak robak w naszych umysłach.

Płomień - płomień jest symbolem oświecenia. W tym przypadku służy on jako symbol nadziei, że wszyscy możemy przezwyciężyć nie tak pikantne żądze i cechy jakie reprezentuje karta Diabeł. Płomień przypomina nam również, że nie ma ciemności - jest tylko brakiem światła. Kiedy niesiemy światło w naszych sercach i umysłach, niższy poziom energii będzie zawsze rozwiany.

Odwrócona pięcioramienna gwiazda - po prostu, odwrócona pięcioramienna gwiazda jest przeciwieństwem swojego pierwotnego znaczenia. Pięcioramienna gwiazda lub pentagram jest symbolem harmonii wśród wszystkich elementów. Dlatego odwrócony symbol ten oznacza dysharmonię w błędach i oczernianie myśli.

Łańcuchy - W połączeniu z kartą Diabła mamy poczucie wiązać się z przyzwyczajeniami, myślami, przekonaniami czy zachowaniami, które niewolą nas na duchu. Diabeł nie jest niczym więcej niż tylko metaforą do życia w podstawowej/banalnej i normie istnienia.

Pytania kluczowe:

Czy jestem uzależniony od jedzenia?
Co zyskam pozwalając mojemu ego kontrolować moje życie?
Czy myślę, że jestem niegodny miłości? Szczęścia? Pokoju? Dlaczego?
Czy zawsze czuję się, jakbym musiał odpowiedzieć komuś na coś? Dlaczego?
Co Cię niepokoi całymi dniami? Co możesz z tym zrobić?
Czy czujesz się jakbyś nigdy nie miał wystarczająco dużo czegoś, nigdy nie może więcej? Dlaczego?
W jaki sposób możesz podnieść się z niższych poziomów myśli i uczuć?
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej
 
Posty: 3667
Rejestracja: 01 sie 2013, 16:41
Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Re: Karty Tarota - Diabeł - XV

Postautor: Iza74 » 23 maja 2015, 16:40

Jak kocha Diabeł:
Wyciągnęłaś Diabła? W tym jedynym przypadku proponuję złamać zasady i dobrać dodatkową kartę. Jeżeli wyjmiesz Słońce, Cesarza albo Kapłana – pozostań w związku. Poradzisz sobie.

W każdym innym przypadku – zerwij z partnerem, pamiętając, że miłe złego początki. Karta ta sugeruje, że obiekt Twoich uczuć zdołał lub zdoła niepodzielnie Tobą zawładnąć. Może i dostrzeżesz jego wady – m.in. nieuczciwość, niewierność, przerost ambicji – ale prawdopodobnie rozsądek przegra z ogromnymi emocjami, jakie w Tobie rozbudził.

Będziesz ciągle spragniona jego/jej obecności. Owładnięta miłością i ślepym pożądaniem, gotowa na największe poświęcenia. Nie będziesz umiała się uwolnić, nawet gdy zrozumiesz, że kochanek po prostu żeruje na Tobie psychicznie, a zdarza się, że i finansowo.
Diabeł to typowy bad boy (bad girl). Interesują go głównie seks i pieniądze. Religia, duchowość mogłyby dla niego w ogóle nie istnieć. Jest świetnym manipulatorem. Bez względu na to, co demonstruje na zewnątrz, „w środku” bywa silnym, bezwzględnym egoistą, całkowicie niereformowalnym. Nie obchodzą go uczucia innych. Kocha władzę i czasem wykorzystuje ją w brutalny sposób. W łóżku wyrafinowany, bezwstydny, uzależniający.

Najlepiej czuje się w zawodzie, w którym może eksponować własną osobę. Seksu używa, aby ułatwić sobie karierę. Jeśli łączy się z człowiekiem symbolizowanym przez Kapłana lub Księżyc, tworzą klasyczny układ kata i ofiary. Dość często epatuje nie siłą, ale słabością. Pilnuj się, to także gra. Jeżeli dojdzie do rozstania, zacznie atakować bez pardonu. Rozwód z Diabłem to koszmarne doświadczenie.

Karta odwrócona:
Ciężko pożałujesz związku z kimś, kto okaże się agresywnym draniem, erotycznym dewiantem lub wręcz bandytą. Odwrócony Diabeł swoje obsesje zagłusza alkoholem, narkotykami. Bywa zazdrosny, okrutny, destrukcyjny. Może też bać się seksu albo zajmować się czarną magią.

(Tarot Miłości,M.Bigoszewska)
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1941
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 131 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Karty Tarota - Diabeł - XV

Postautor: Elie » 14 cze 2015, 09:43

Zapowiedź ślepej namiętności. Przyciąganie fizyczne między dwiema osobami. uwaga skupiona na zagrożeniach. Seksualność, zbliżenie płci, pasja, namiętność, twórczość, bogactwo. Satysfakcja seksualna.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31409
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2127 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Karty Tarota - Diabeł - XV

Postautor: Elie » 27 cze 2015, 23:50

Zastanówmy się, jakaż to mroczna myśl zaprząta naszą uwagę. Czy jest nią skłonność do hazardu, hulaszczego życia, rozwiązłości, nienawiści? Czy przypadkiem te namiętności, które wydawało się kontrolujemy, nie stają się zbyt częste lub coraz bardziej pożądane?
Diabeł
Diabeł uchodzi w zasadzie za kartę mało pomyślną, ale w końcu to tylko karta. Symbolizuje niedobre cechy, tkwiące w nas samych, w otoczeniu i w codziennych sprawach. To wady i niechlubne namiętności, którym zazwyczaj nie pozwalamy wyjść na świat, ale które w nas są i próbują się wyrwać spod kontroli. Diabeł to archetyp Cienia, ponurych myśli i pragnień, które nas kuszą mirażami szczęścia i rozkoszy, ale za którymi czai się odpowiedzialność karna, ostracyzm społeczny, w najlepszym razie wyrzuty sumienia.

Diabeł to materialista. Kusi nas złudą łatwego, beztroskiego życia, dążeniem do bogactwa za wszelką cenę. Podszeptuje, że kto ma pieniądze, ten może wszystko. Łatwo i chętnie w to wierzymy i w dodatku wbrew logice, bo przecież nie można sobie kupić zdrowia, prawdziwej miłości, talentu ani mądrości. Co najwyżej można kupić droższe lekarstwa, bardziej gorliwych pochlebców, bardziej wyszukaną kochankę, cenny obraz albo rzadką, drogą książkę i niczego z niej nie rozumieć.

Demon symbolizuje również zwątpienie. Nie oznacza to, że trzeba kurczowo trzymać się jednych poglądów, wartości i ideałów. Człowiek się rozwija, jego przekonania też, ale jest również leniwy. To właśnie lenistwo, Cień naszej aktywności, każe się sprzeciwiać temu, co próbujemy zrobić i zrozumieć, mówi nam że nie ma sensu, a nawet nie wolno, bo na wszystko już dawno znaleziono odpowiedzi, albo że właściwa prawda została nam objawiona, co oczywiście jest nieprawdą, bo wystarczy tylko spojrzeć, kto nam to podszeptuje. W końcu to właśnie Diabeł jest ojcem kłamstwa. W takiej roli staje się hamulcem postępu, wymówką dla leniwych i tchórzliwych.

Jednak dla tych, którzy chcą patrzeć dalej, poza czubek własnego nosa, Diabeł daje też naukę. Bowiem zwątpienie, zamiast bezmyślnego posłuszeństwa, stworzyło pierwszego naukowca – biblijną Ewę, a ona posiadając ciekawość poznawczą, nie bacząc na konsekwencje, „przeprowadziła pierwszy eksperyment – badanie owocu poznania”, stając się matką i patronką empiryzmu. Takie podszepty nieposłuszeństwa słyszymy w sobie nieraz. Trzeba je w sobie rozpoznać i albo je zlekceważyć i porzucić, albo szukać w nich w miarę pozytywnego pierwiastka. Wszak nie jesteśmy aniołami, ale też nie zasługujemy na miano demonów.

W dywinacji Diabeł wskazuje na wewnętrzny konflikt i sytuację w której możemy liczyć na pojawienie się przeciwników albo sami sobie ich stwarzamy. Jeżeli personifikuje on pytającego albo nas samych, można wnioskować, że sytuacja jest trudna, ale nie beznadziejna. Zastanówmy się, jakaż to mroczna myśl zaprząta naszą uwagę. Czy jest nią skłonność do hazardu, hulaszczego życia, rozwiązłości, nienawiści? Czy przypadkiem te namiętności, które wydawało się kontrolujemy, nie stają się zbyt częste lub coraz bardziej pożądane?

Diabeł może w pewnych sytuacjach oznaczać również utratę wiary w ideały i wartości. Czujemy się zdradzeni przez autorytety, którym ufaliśmy, które uważaliśmy za wzór. Wtedy niesłusznie stajemy się łatwym łupem innych doktrynerów. Jeżeli bowiem dobrze rozważyliśmy symbolikę karty i znamy archetyp cienia, powinniśmy wiedzieć, że nikt nie jest wolny od swojego własnego Diabła i każdemu z nas coś podszeptuje. Nie patrzmy zatem na nikogo jak na wcielone bóstwo, ale jak na zwykłego, pełnego wad człowieka, któremu na razie udaje się te wady i cienie poskromić, ale nigdy nie wiadomo, na jak długo starczy mu sił. Dajmy i sobie, i innym prawo do błędu, do bycia zwyczajnym, nie ubierajmy ani siebie, ani nikogo innego w świetlistą aureolę, a łatwiej zrozumiemy chwilową słabość.

Gdy wyciągniemy kartę Diabeł

W otoczeniu kart sprzyjających możemy przypuszczać, że prawdopodobnie nawiedzą nas złe myśli, ale jesteśmy w stanie poradzić sobie z nimi. Należy jednak uważać, czy sami nie jesteśmy obiektem cudzych złych skłonności. Jeśli od jakiegoś czasu dostrzegamy wokół siebie dziwne zachowania, jakieś kłopoty albo brak sukcesów, może to nie być naszą winą, ale świadomym, złowrogim działaniem. W takiej sytuacji jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić. Sąsiadujące karty wskażą nam przypuszczalną przyczynę lub sprawcę. Trzeba się wówczas skoncentrować na sobie, wyeliminować własne błędy, a następnie przeciwstawić się wpływom otoczenia, nawet za cenę zerwania szkodliwych kontaktów.

W otoczeniu kart mniej przychylnych sytuacja jest bardziej skomplikowana. Może oznaczać, że nasze postępki są na tyle poważne, że bojąc się ich ujawnienia, poddajemy się szantażowi, brniemy dalej, w sytuacje coraz groźniejsze, bardziej wstydliwe, a nawet kryminalne. Nasza zależność sięga lub sięgnie tak głęboko, że poddamy się zniewoleniu, sadyzmowi, przemocy seksualnej, w rezultacie będziemy pogardzać sobą i otoczeniem, będzie nam wówczas wszystko jedno, poczujemy, że stoczyliśmy się już tak nisko, że sytuacja jest beznadziejna a wszelka pomoc bezcelowa. Taka myśl, zwłaszcza gdy towarzyszą jej myśli samobójcze, jest przeważnie znacznie groźniejsza od samej sytuacji. Każda porażka rodzi się przede wszystkim w myśli i myślą można ją często pokonać.

magia onet
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31409
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2127 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Karty Tarota - Diabeł - XV

Postautor: Nut » 18 lip 2017, 08:06

DIABEŁ

BLASKI: uzależnienie, czynienie zła, przywiązanie do wartości materialnych, dążenie do satysfakcji czysto cielesnej, chęć posiadania władzy nad innymi, uwiedzenie, kłamstwo, pożądanie, tajemne myśli i chęci.

CIENIE: bycie więźniem uzależnienia, nadużywanie władzy, kupowanie innych, pogarda dla ludzi, podejrzane praktyki seksualne.


Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2631
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 526 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - Diabeł - XV

Postautor: Iza74 » 11 sie 2017, 11:31

Diabeł
Astrologiczne odnośniki:
- KOZIOROŻEC
- Saturn,Pluton,Neptun,Ryby

"Astrologia i Tarot",Dariusz Cecuda

Diabeł:
Miłość: ślepa namiętność, seks bez odpowiedzialności. Całkowite uzależnienie uczuciowe, związek typu " pan i niewolnik ".
Karta odwrócona: przemoc, sadomasochizm. Brak hamulców. Obsesyjna zazdrośd. Dramatyczne rozstanie. Lęk przed seksem.

(Maria Bigoszewska)
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1941
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 131 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Karty Tarota - Diabeł - XV

Postautor: Iza74 » 05 lut 2018, 22:53

ObrazekXV Diabeł
Samostanowienie, zmysłowość, witalność


Ta karta pokazuje wielkie umiejętności, które mamy w sobie, aby opanować i ukształtować nasze życie. Radość i humor Panów dominują.

XV Diabeł
Diabeł tarota nie symbolizuje zła, pochodzi z greckiej mitologii i symbolizuje Pana, boga radości i zmysłowości. Pan uśmiecha się do ludzi, ponieważ wie, że człowiek jest panem materialnego świata i że jego okoliczności mogą materializować się w namacalnym, ziemskim królestwie. Pan symbolizuje siłę seksualną i siłę prokreacyjną - naszą siłę życiową i energię życiową. Pozwoli nam to uczynić nasze własne życie pozytywnym lub zainwestować naszą siłę prokreacyjną w uzależnienia seksualne, rozpusty i narkotyki. Każde uzależnienie, każde przywiązanie do materiału lub relacji oraz każde posiadanie prowadzi do frustracji i cierpienia. Pan również zwraca naszą uwagę na naszą nadprzyrodzoną moc czakry czoła.

afirmacja
W wolności i radości tworzę i cieszę się z tego, co wzbogaca moje życie.

pozytywny
Kiedy wiemy o naszych zdolnościach i zdolnościach do manifestowania wszystkiego i kształtowania naszego życia na własną odpowiedzialność i do samostanowienia, jesteśmy coraz mniej skłonni do powodowania niewoli i konfliktu, ale przyczyniamy się do naszego dobrego samopoczucia i wszystkich zainteresowanych. Odkrywamy, że prawdziwa boska moc miłości jest w nas, otacza nas, prowadzi i karmi. Wtedy nie będziemy już musieli posiadać ani zazdrośnie monitorować innych ludzi. Nie musimy już walczyć o nasze pieniądze. Uznajemy, że szczęście nie zależy od okoliczności zewnętrznych, ale od naszych własnych wyborów.

ujemny
Ponieważ EGO zbyt łatwo identyfikuje się z materiałem, musimy zachować czujność, aby nie stwarzać obciążającej niewoli. Materia wiąże nas i uzależnia, jeśli przywiążemy do niego zbyt dużą wagę. Uzależnienie wytwarza lęk przed niedostatkiem i iluzją odrębności. To, co powinno nam przynieść radość i zwiększyć nasze istnienie, może doprowadzić nas do uzależnienia i uzależnienia. Niepełnosprawne aspekty obejmują materialne posiadłości, które nieustannie nas obciążają, symbole statusu, bez których nie czujemy się dobrze, relacje, którymi się zajmujemy lub trwale trzymamy, jak również kompulsywne tendencje i nawyki, które nas zniewalają. Wszystko, co ogranicza naszą osobistą uczciwość i wolność,
<E>
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1941
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 131 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Karty Tarota - Diabeł - XV

Postautor: Iza74 » 18 cze 2018, 18:10

Zasługa i wytrwałość to dwie cechy Twojego znaku. W razie potrzeby kusisz, dzielisz i zdobywasz. Lubisz mieć rzeczy materialne, którym dajesz większe znaczenie niż są tego warte. Ta karta tarota zachęca cię, byś zdał sobie sprawę ze swoich słabości i pokonał swoją negatywność.
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1941
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 131 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Poprzednia

Wróć do Znaczenia kart tarota - AW

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości