Karty Tarota - Gwiazda - XVII

Karty Tarota - Gwiazda - XVII

Postautor: xLena » 31 maja 2013, 13:09

Córka Firmamentu Zamieszkująca Wody
symbolika: idealizm, samopoznanie, cel w życiu, wyzwolenie, pokój, czysty wzrok, hojność, spokój, światła rampy, duchowe dary, ujawnienie, astrologia, spostrzeżenie, przeczucie, zadowolenie
odwrócona karta: rozpacz, marzycielstwo, oszukana nadzieja, arogancja, przygnębienie, wątpliwość, pesymizm, upór, utrata przyjaźni albo miłości, fizyczna lub umysłowa choroba, zwlekanie, wycieńczenie, rozczarowanie
znaczenia: Gwiazdy strzegą nas i prowadzą przez nasze przeznaczenie. gwiazda przedstawia nadzieję i natchnienie, które mogą być czerpane z góry (od Boga) i z wewnątrz nas (z naszej świadomości). Błogosławieństwa i miłość płyną z góry. Niespodziewana pomoc może przyjść tylko wtedy, jeśli będziesz ze sobą szczery.
przypisany żywioł: powietrze
przypisanie astrologiczne: wodnik
zdolności: natchnienie, nadzieja
rada: wypowiedz życzenie do Spadającej Gwiazdy i podążaj za swoim szczęściem

na podstawie książki Ciro Marchetti "Boski Tarot Dziedzictwo Zaginionej Cywilizacji" fragment napisany przez Leisa ReFalo
xLena
 

Karty Tarota - Gwiazda - XVII

Postautor: Rossi » 27 sie 2013, 00:48

XVII. GWIAZDA NadziejaPostacią reprezentującą tę kartę jest kobieta siedząca nad wodą lub nabierająca wodę dwoma naczyniami. W swojej symbolice przypomina nieco kartę Umiarkowanie. Na niebie widoczna jest duża gwiazda i kilka mniejszych. Ta duża, to gwiazda wieczorna, Wenus, która zsyła na nas błogosławieństwa i ofiarowuje pomoc. Dlatego kartę traktowano jako kartę miłości, którą symbolizuje Wenus. Lecz ta karta wyraża też magię. Gdyż magia jest miłością, a miłość magią. Miłość oczarowuje i wyzwala dotąd nieznane siły. W każdej talii traktuje się ją jako kartę atutową, ponieważ symbolizuje wszystko to, co dobre.
ZNACZENIE KARTY: ta karta symbolizuje opiekę bogiń miłości, począwszy od Isztar przez Izydę i Afrodytę aż po Wenus. Zawsze je czczono, a w trudnych czasach modlono się do nich. Do nich należy też Czarna Madonna oraz inne Madonny. Prócz tego Wenus symbolizuje wszelkie sztuki piękne, po prostu artyzm. Nazwa karty wskazuje na gwiazdę przewodnią, której wielu poszukuje w swoim życiu. Gwiazda przewodnia chroni miłość, ale wskazuje również na siły magiczne (świat ezoteryki). Tę gwiazdę możemy znaleźć, jak sądził Paracelsus na naszym wewnętrznym nieboskłonie. Ciała niebieskie znalazły odbicie w mitach; to w nich można spotkać takie postacie, jak Herkules czy Pegaz. Myśl, że gwiazdy kierują naszym losem jest tak stara jak myśl ludzka. Mistrz Eckhart powiadał: "Oko, przez które dostrzegam Boga, jest okiem, przez które On mnie widzi". Jaśniej i bardziej poetycko nie można wyrazić wzajemnej relacji pomiędzy ziemią a niebem, pomiędzy górą a dołem. A jednym z piękniejszych wyznań miłości jest stwierdzenie, że oczy naszego partnera życiowego świecą jak gwiazdy.
ZNACZENIE SYMBOLICZNE: nadzieja jest siostrą wiary. Ten, kto wyzwoli się ze swych namiętności i błędów, otrzyma klucz do prawdziwej mądrości. Zobaczy wydobywający się z sanktuarium promień rozpraszający ciemności, zasłaniające przyszłość; promień ten poprowadzi go na
ścieżce zbawienia. Nawet wobec najcięższych prób w życiu człowiek nie powinien nigdy niszczyć nadziei. Dzięki niej zbierze owoce swej wiary. Karta ta, wyrażająca sferę psychiczną i duchową, przedstawia zasady, które kierują harmonia światów. Przeciwstawia piękno i skończoną harmonię budowli boskiej - niedoskonałości budowli ludzkiej, która nigdy nie jest wolna od błędów i zawsze można ją zastąpić inną. Umieszczone wysoko na niebie gwiazdy są odbiciem pierwszej boskiej czynności: budowania kosmicznego źródła światła. W swym znaczeniu elementarnym Gwiazda przedstawia światło niebiańskie, które przekazuje człowiekowi wizję jutrzenki pokoju, nadziei i piękna, podtrzymując go w jego mozolnej pracy, przynosząc pomoc w chwilach upadku ducha i prowadząc poprzez zmienne koleje losu ku harmonii kosmicznej. Karta ta oznacza również osobę dobroczynną i przyjazną, stającą się pomocnikiem w realizacji planów pytającego. Karta ta, jedna z najbardziej łagodnych i szczęśliwych w Tarocie, przepowiada lepszy los, pomyślne działania na przyszłość, dobrodziejstwo, które często realizuje się w sferze miłosnej, w życiu uczuciowym. Gwiazda jest kartą najwyższej protekcji i opieki sił tajemnych.
ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: inspiracja artystyczna, pogoda ducha, równowaga.
ZNACZENIE UŻYTKOWE: karta nadziei i protekcji na planie materialnym i duchowym. Jako karta równocześnie intelektualna i intuicyjna, wywiera szczęśliwy wpływ na wszystko, co ma związek z duchowością. Daje wiarę w siebie i w Opatrzność. Zaleca optymizm. Karta ta, podobnie jak Rydwan, wyraża równowagę fizyczną; jest łaskawa dla zmian miejsca pobytu i potomstwa. Dla artysty oznacza, że nadszedł czas twórczego działania W tym przypadku jest kartą powodzenia. Wsparcie Opatrzności, pomoc przyjacielska, powrót młodości, powodzenie w nowej dziedzinie. Odporność na chorobę lub nagłe wyzdrowienie.
"Nie warto rezygnować z marzeń , tylko dlatego że są one dalej niż na wyciągnięcie ręki.. Należy postawić sobie krzesło, skrzynie, drabinę a nawet skakać po nie.. Bo warto.
Awatar użytkownika
Rossi
Pismak
 
Posty: 1584
Rejestracja: 23 maja 2013, 16:22
Podziękował : 46 razy
Otrzymał podziękowań: 76 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 3

Re: Karty Tarota - Gwiazda - XVII

Postautor: Nut » 18 gru 2014, 01:00

Obrazek


Siedemnaste wielkie arkanum taroka - "Gwiazda" -jest obrazem w najwyższym stopniu naładowanym magią. Karta przedstawia nagą dziewczynę (brunetkę!), która klęcząc ma lewym kolanie nad wodą wylewa wodę z dwóch dzbanów. W tle widać drzewo z siedzącym na nim ptakiem, a na niebie osiem gwiazd, z których środkowa, wyraźnie większa, ma osiem promieni.

Wszystko na tej karcie jest dziwne, a cała scena przypomina jakiś archaiczny, pogański obrzęd. Bo też istniały takie obrzędy! Jeszcze sto lat temu południowi Słowianie znali praktyki sprowadzające płodność, deszcz i urodzaj, podczas których dziewczyna tańczyła nago o świcie na polu, oblewana wodą.

Bohaterka tej karty nie czerpie wodę z rzeki czy jeziora, ale wykonuje czynność przeciwną: nalewa z dzbana wody do rzeki, zasila źródło. Jest tu więc mowa o tym, że człowiek bierze w swoje ręce życiodajne procesy przyrody i wspomaga je magicznie. Mamy pełną harmonię świata ludzi i świata natury. W postaci owej nagiej rusałki możemy też widzieć bóstwo wód, albo uosobienie samej wody lub rzeki. Byłaby więc ta dziewczyna samym źródłem.

Wielka gwiazda na niebie kojarzy się z planetą Wenus; a skoro ta karta mówi o początkach, nie o końcu, to porą dnia wyobrażoną na tej karcie jest czas przed świtem, Wenus zaś występuje jako Gwiazda Zaranna, Aurora.

Przedświt jest najbardziej magiczną porą doby, kiedy świat snu, ta wewnętrzna przestrzeń naszego umysłu, miesza się ze światem jawy. Ptak w tle karty wyobraża duszę, która o tej porze dnia jest jeszcze wolna i żyje we własnym świecie. Wenus, planeta miłości, ale i prapoczątku, jest zakodowana także poprzez fakt, że tytułowa Gwiazda ma osiem promieni, jako że w ciągu pięciu lat ziemskich Wenus wykonuje osiem swoich cykli przemian na naszym niebie.

Karta Gwiazda, która następuje po ponurych i dramatycznych obrazach Diabła i Wieży, wnosi ze sobą wielki ŁADUNEK ożywczej energii, zwiastującej duchowe i cielesne odrodzenie. Podstawowym znaczeniem tej karty jest powrót do źródeł. Kiedy mijają nasze sukcesy i klęski, których doświadczamy w zewnętrznym świecie, przychodzi czas, aby sięgnąć do naszego wewnętrznego źródła, do owego podstawowego zasobu naszej wewnętrznej żywotności, który każdy z nas nosi w swojej duszy, ale i w komórkach własnego ciała. Kiedy "nawiązujemy kontakt" z ta częścią naszej istoty, wtedy przyszłość, która leży przed nami, wydaje się taką przestrzenia, w której wszystko jest możliwe. I wtedy przeżywamy przedświt w naszym życiu.

Przy wszystkich pytaniach kierowanych do kart taroka, karta Gwiazda oznacza powrót do takiego stanu, w którym można zaczynać coś nowego. Oznacza więc gotowość na rozpoczęcie nowego etapu w życiu; oznacza wielką odnowę w sprawie, o której pytamy.
W pytaniach o stosunki z ludźmi oznacza gotowość do nawiązania nowych kontaktów, które zrewolucjonizują nasze życie.

Gdy pytamy o miłość, karta Gwiazda mówi, że nowe wielkie uczucie jest już "widoczne na horyzoncie". Pamiętajmy także o związkach tej karty z mocą planety Wenus i o tym, że kojarzy się ona z obrzędami płodnościowymi.
Podobnie dobrą wróżbą jest ta karta, gdy pytamy o pieniądze: oznacza, że "bije" już dla nas nowe źródło dochodów.

W pytaniach o zdrowie i chorobę Gwiazda zapowiada rychłe wyzdrowienie. (Ale może również oznaczać początek nowego cyklu inkarnacyjnego.)

Energia Gwiazdy przypomina kartę Cesarzowa; z tą różnicą, że Cesarzowa mówi o sprawach dziejących się lub dokonanych - o powodzeniu i dobrobycie, który już się stał i jest faktem. Gwiazda natomiast to karta początków i pierwszych zapowiedzi odrodzenia i pomyślności.

Gwiazda - powrót do źródeł
Karta "Gwiazda" (przedstawiająca nagą dziewczynę, która nalewa wodę z dzbana do rzeki, stając się w ten sposób tej rzeki źródłem; oraz, na niebie, Wenus w otoczeniu innych gwiazd) symbolizuje powrót do źródeł, do życiodajnych prapoczątków. Jest dobrą wróżbą w pytaniach o miłość - ale nie tylko.

Gwiazda jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie:
"Pisany" jest ci powrót do źródeł, czy do twórczych początków pewnego przedsięwzięcia. Kończą się (lub się już skończyły) takie przykrości, jak "lizanie ran" po minionych porażkach, jałowe rozpamiętywanie przeszłości, poczucie braku sensu. Na nowo odnajdujesz sens swojego życia. Karta często wróży początek nowej miłości lub początek pewnych nowych, twórczych działań.

Gwiazda jako karta druga w rozkładzie, ostrzegająca:
Abyś ruszył w życiu dalej, konieczny jest okres odosobnienia, wycofania się na pobocze "świata", wręcz pewne cofnięcie się w rozwoju. Wykonujesz krok wstecz, aby potem zrobić dwa naprzód.

Gwiazda jako karta trzecia, mówiąca co robić:
Idź za głosem serca, kieruj się intuicją; nie stawiaj na rozsądek, który może zawodzić, kiedy dzieją się rzeczy zbyt nowe i zbyt subtelne. Kiedy przyjdzie podjąć decyzję, często rzut monetą będzie lepszy niż "chodzenie po rozum". Najlepsze teraz rozwiązania to te, które są najprostsze i najbardziej satysfakcjonują cię emocjonalnie.

Jako karta czwarta, czyli wewnętrzne przeszkody i złe nawyki:
Karta "Gwiazda" w tej pozycji często mówi o przeżytym zawodzie miłosnym, o rozczarowaniu się, "sparzeniu" osobą, w której ulokowało się swoje uczucia. Trzeba to "przerobić", zanim się pójdzie dalej.

Jako karta piąta, mówiąca o partnerach:
Masz przy sobie kogoś, kto jest dla ciebie niewyczerpalnym zbiornikiem ożywczej energii. Bardzo możliwe, że razem przezywacie powrót do twórczych początków. (Bardzo dobra wróżba w pytaniach o miłość.)

Jako karta szósta, czyli zbliżająca się przyszłość i rozwiązanie:
Dany ci będzie w bliskiej przyszłości powrót do źródeł, i możliwość zaczynania pewnego przedsięwzięcia (lub związku z kimś) od początku. (Dobra wróżba w pytaniach o miłość.)

Jako karta siódma, czyli zaskakujące i nieprzewidywalne wydarzenia w przyszłości:
Wydarzy się coś, co każe ci zawrócić z drogi, skutkiem czego zaczniesz pewną sprawę lub związek od samego początku. Karta ta też może wróżyć nieoczekiwaną miłość. Pojawi się osoba, która będzie dla ciebie źródłem natchnienia, inspiracji, i każe ci patrzeć na swoje życie w nowy, twórczy sposób.

Jako karta ósma, czyli, to, co się i tak nie zmieni:
Możesz liczyć na nieustające odnawianie twoich sił życiowych, zasobów energii i inspiracji. Bardzo możliwe, że tym źródłem odnowy jest osoba, która cię kocha.

Karta dziewiąta - to, czym warto się zająć:
W obecnej sytuacji warto świadomie i z rozmysłem ćwiczyć samoodnowę duszy i ciała. Pomyśl o takich technikach, jak joga albo tai-czi.

Karta dziesiąta - jaki z tego będzie pożytek dla innych:
Inni ludzie zyskają źródło sił i życiowej samoodnowy; bardzo możliwe, że ty tak na nich będziesz działać.

Jedenasta - to, co się nie uda:
Miłość (na którą miałeś nadzieję) okaże się fikcją, a początek pewnych przedsięwzięć okaże się "spalony na panewce".

Dwunasta - dodatkowe wskazówki:
Zbadaj pozostałe karty pod katem: czy pokazują, że klient potrzebuje samoodnowy lub też jest gotowy na nowe uczucie.

Trzynasta - daleka przyszłość:
Jeszcze kiedyś wrócisz do twórczych początków. Jeszcze będzie ci dane zaczynać życie i miłość od nowa. Ale to nie będzie ani teraz, ani prędko.

źródło - TARAKA
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2631
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 526 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - Gwiazda - XVII

Postautor: Iza74 » 06 sty 2015, 15:15

Obrazek
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1941
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 131 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Karty Tarota - Gwiazda - XVII

Postautor: Gargamel » 27 sty 2015, 02:32

Nadzieja
Ibis na Drzewie Poznania,
O pięknie w Twoim życiu zaśpiewa.
Zabrzmi nadzieja muzyką,
O którą wzdychałeś do nieba.
I swoją Gwiazdę zobaczysz,
Osnutą kolorem miłości,
Będzie naga i piękna,
W swojej doskonałości.
W dłoniach trzymając kielichy,
Nigdy nie opróżnione,
Miłością użyźni, zapłodni,
Życie bólem doświadczone.
Z Gwiazdą odnajdziesz wolność,
Sens życia, jak być szczęśliwym,
Jak przetrwać złe chwile w życiu,
Nadzieją chwile ożywisz.
Miej zaufanie do siebie,
Miej wiarę w opiekę Boga,
To Gwiazda od chwili poczęcia,
Wskazuje gdzie jest Twoja droga.
Od ciebie zależy byś znalazł,
Swoje życie zlustruj dokładnie,
A dawny ból i cierpienie,
Wielka radość ogarnie.
Pod swoją Gwiazdą zobaczysz,
Na XVII–ej stacji Tarota
Że możesz w szczęściu, radości
Dotrwać do końca żywota.

Ewa Winiarska
Awatar użytkownika
Gargamel
 
Posty: 74
Rejestracja: 04 mar 2009, 08:28
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Karty Tarota - Gwiazda - XVII

Postautor: Elie » 02 lut 2015, 11:24

XVII-Gwiazda. Powrót do źródeł. Wraca dobra koniunktura, jak wiosna po zimie albo świt po nocy. To jest czas samego początku, niby wzejście Wenus-Jutrzenki zapowiadającej nowy poranek. Stoisz u samych źródeł rzeczy, które rozwiną się w przyszłości. Małe działania, które wykonasz teraz, mieć będą wielkie i doniosłe skutki. Początki wszystkiego są małe i skromne, a ty masz właśnie okazję kształtować te początki. Dlatego z wyczuciem i ostrożnie dokonuj wyborów, chociaż z drugiej strony masz farta jak wszyscy początkujący. Twoja intuicja poprowadzi cię w dobrą stronę! Niczego nie musisz udawać; twoją drogą jest prostota, naturalność i bezpośredniość. (Wszystko to, a także stanie u źródeł i początków, symbolizuje naga dziewczyna na tej karcie.) Kończy się też pewna noc w twoim życiu - a więc kończą się takie przykrości, jak lizanie ran po minionych porażkach, czy jałowe rozpamiętywanie przeszłości. Na nowo odnajdujesz sens swojego życia. Karta wróży początek nowej miłości lub początek nowych, twórczych działań.
źródło - TARAKA
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31409
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2132 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Karty Tarota - Gwiazda - XVII

Postautor: Nut » 25 lut 2015, 09:18

Gwiazda:w miłosci - jest tobą zauroczony. Twoją kobiecością, wrażliwością i sposobem bycia. Postrzega cię jako kogoś wyjątkowego, kto pojawił się w jego życiu i rozbłysnął niczym gwiazda wśród chmur na niebie. Często o tobie myśli, marzy. Jednak całe uczucie wydaje mu się nieco nierealne, niemożliwe do spełnienia, może adorować cię w marzeniach, albo z daleka, napawając się swoimi subtelnymi odczuciami. Ale uczucie jest i to bardzo piękne, delikatne, może jednak być platoniczne, a sama możesz stać się „obiektem westchnień”.

blog - karty tarota
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2631
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 526 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Droga życia: 0

Karty Tarota - Gwiazda - XVII

Postautor: Nut » 08 mar 2015, 15:50

Karta w pozycji normalnej
Nadzieja, wiara, wyzdrowienie, zapowiedź spokoju po burzliwym okresie, nowe, świeże pomysły, twórczość, możliwość zajścia w ciążę, zdolności artystyczne, prawdziwe piękno, relaks, spędzanie czasu w przyjemny sposób, harmonia, nowe uczucie, w związkach może oznaczać okres spokoju, zaufania, pełen ciepła, Gwiazda może wskazywać także na miłość platoniczną. W finansach może symbolizować dobre inwestycje, okres sukcesów, spełnienie w sferze zawodowej. Gwiazda to także oznaka równowagi, harmonii wewnętrznej, w pytaniach o zdrowie oznacza wielkie nadziej na wyzdrowienie, powrót do zdrowia, energię witalność, zdolności lecznicze. Gwiazda jest kartą ochronną, niweluje złe działanie kart sąsiednich, daje nadzieje na poprawę, po burzliwym okresie.

Karta w pozycji odwróconej
Brak harmonii, zakłócenie spokoju, niewykorzystane szanse i talenty, brak motywacji, bezsenność, spadek formy, zastój w pracy, również w sprawach uczuciowych, nieodwzajemniona miłość, niedocenianie partnera/partnerki, dolegliwości kobiece, brak wiary w siebie.

źródło - magia kart
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2631
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 526 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - Gwiazda - XVII

Postautor: Ankol18 » 19 kwie 2015, 21:07

GWIAZDA - XVII


Symbole kluczowe: nadzieja, obietnica, uzdrowienie, informacja, oczyszczenie, pewność, wniebowstąpienie, regeneracja.

Wprowadzenie: Gdy patrzymy na kartę Gwiazda, budzi w nas ona nadzieję i obietnicę, tak samo kiedy patrzymy na gwiazdy na nocnym niebie. Wszystko na tej karcie sugeruje spokój, pewność i nadzieję. Jest to wiadomość dla nas, aby mieć serce, być w pokoju i że wszystko jest dobrze. Niebo na karcie jest jasne, z odcieniem niebieskiego, który jest symbol inspiracji, kreatywności i aspiracji. Widzimy także przewagę zieleni, która jest symbolem uzdrowienia. dziewczyna przedstawiona na karcie wzmaga poczucie błogiego spokoju. Jest ona wśród naturalnych żyznych ogrodów, to tak jakby była w oazie twórczości, natchnienia, które służą jako miejsce uzdrowienia i odnowy. Dziewczyna jest naga, co jest symbolem jej łatwości, wygody - nie ma nic do ukrycia lub nie ma strachu, ona jest zupełnie naturalna we własnej skórze i w swoim otoczeniu. Widzimy, że rozlewa się woda co jest częścią procesu oczyszczania. Jeśli pozwolimy naszej wyobraźni pójść do przodu, stajemy w otoczeniu piękna i ciepła, które zapewnia obietnicę, że "wszystko jest w porządku." Jesteśmy otoczeni przez elementy wiary, które pozwalają nam poznać nasze potrzeby, które są zawsze spełnione. To jest bardzo duchowa karta, z której rozbrzmiewa wiadomość odnowy, oczyszczenia i zapewnienia, że każdy z naszych dni jest nasycony obietnicą radości, prawdy i miłości. Gdy wylosujemy kartę Gwiazda oznacza to, że pytający może przechodzić przez trudny okres i wchodzi obecnie w czas regeneracji. Ta karta jest komunikatem, że nadszedł czas relaksu. Pomyśl "spa dla duszy." Pomyśl powiew świeżego powietrza. Ponadto, jeśli pytającego martwi jakaś sytuacja, ta karta oznacza, że ​​jest on na właściwej drodze i że wszystko ułoży się szczęśliwie. Znaczenie karty Gwiazda to obietnica lepszego dnia.

Symbole kluczowe:

Ptak - z samej swej natury ptaki są symbolem aspiracji, oświetlenia i wyższej wibracji. Żyją one w królestwie nieba, a to sprawia, że są symbolem wyższych miejsc w myślach, ciele i umyśle. Kiedy zastanowimy się nad ptakiem jesteśmy wzniesieni wyżej, unosimy nasze ciężary, a nasze dusze są wolne i mogą latać wyżej bez ograniczeń.

Dzbany - dzbany są symbolem naczyń zawierających nektar życia, wody lecznicze pokoju. Wylewa się nieograniczone dostawy krystalicznej czystej, oczyszczonej wody. Niebieski dzbanek reprezentuje żywioł wody, która zajmuje się ruchem, emocjami i płynnością - pochodzi z jej prawej strony, która dotyczy świadomości. Jest to symbol, który wlewa do nas energię, mówi że jesteśmy świadomi, i powinniśmy być świadomi tego procesu. W lewej ręce (symbolizującej utratę przytomności) nalewa się wodę (emocje) z czerwonego dzban, który jest elementem ognia (pasji). Symbolicznie oznacza to, że musimy trzymać swoje emocje, że możemy być pochowani w dążeniu do celu, aby zobaczyć, w jaki sposób te tłumione emocje mają wpływ na nasze środowisko.

Gwiazda - jak wspomniano wcześniej, gwiazda jest od dawna symbolem wskazówek. Np. mędrcy prowadzeni do dziecka Chrystusa, gwiazda jest starożytną wyrocznią. Znajduje się tuż nad głową dziewczyny, co może intuicyjnie oznaczać, że doradztwo jest jej ukoronowaniem i że jej większa świadomość jest jej ostatecznym przewodnikiem. Zauważmy, że jest siedem gwiazd otaczające gwiazdę centralną, Liczba siedem jest liczbą głównych czakr, które są uznawane za symboliczne doskonale wyważone zdrowie. Warto również zauważyć, siedmio-ramienna gwiazda to powszechne wśród gnostyków godło. Ośmio-ramienna gwiazda jest symbolem Wenus jako gwiazdy wieczornej, a tym samym wzmacnia znaczenie tej karty tarota o miłość, pokój i nadzieję.

Pytania kluczowe:

Czy pozwalam moim wyższym źródłom być moim przewodnikiem?
W jaki sposób mogę bardziej pielęgnować siebie i ludzi wokół mnie?
Czy prowadzę pokój i harmonię wobec innych?
Co mogę zrobić, aby mieć więcej spokoju w moim dniu?
Czy pozwalam spokojowi i relaksowi płynąć przez moje życie?
Co mogę zrobić, aby być bardziej swobodny wobec siebie i dla mojego otoczenia?
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej
 
Posty: 3667
Rejestracja: 01 sie 2013, 16:41
Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Re: Karty Tarota - Gwiazda - XVII

Postautor: Iza74 » 12 cze 2015, 12:03

Nadzieja, wiara, odwaga, inspiracja, zesłanie łask, siła woli, poprawa zdrowia, poprawa duchowa, optymizm, otwarcie nowych możliwości, szczęście, awans, realizacja planów, macierzyństwo, poszerzenie horyzontów, wyższe aspiracje, nowe szczęśliwe życie. Powrót miłości.
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1941
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 131 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

PoprzedniaNastępna

Wróć do Znaczenia kart tarota - AW

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości