Karty Tarota - Gwiazda - XVII

Postautor: Amadeo » 22 wrz 2011, 09:24

Obrazek ObrazekObrazek

Gwiazda

Jako dobra rada:
Z nadzieją i zaufaniem poszerzaj horyzonty. Masz podstawy, by czerpać nowe nadzieje i podążać za dobrą gwiazdą. Uwierz w dobrą przyszłość i planuj długoterminowo.

Jako ostrzeżenie:
Nie oddawaj się marzeniom o przyszłości, bo przegapisz dzisiejszą szansę.

Jako karta dnia:
Ciesz się z nadejścia dzisiejszego dnia, gdyż gwiazdy Ci sprzyjają. Pozwól się inspirować snami o przyszłości. Cokolwiek zaplanujesz, będzie miało długotrwały , radosny przebieg, ponieważ masz dziś instynkt, który nieomylnie wskaże Ci drogę. Jeśli nie zamierzasz rozpoczynać niczego nowego, warto, żebyś na swą sytuację spojrzał z perspektywy wyższych wartości. Zdziwisz się , ile ciekawych spraw Cię otacza i jakie nowe horyzonty otwierają się przed Tobą.

Jako karta na rok:
Ten rok będzie mijał, w dosłownym sensie tego słowa, pod "dobrą gwiazdą". Buduj plany na przyszłość i podejmuj się długoterminowych spraw. Jeśli masz za sobą kryzys lub ciężki okres życia, będzie to tym lepszy czas dla nowych nadziei i wizji. To dotyczy szczególnie, choć nie tylko, obszarów miłości i partnerstwa. Usuń zniszczenia, obmyj swe rany w krystalicznej wodzie i przypatrz się swojej sytuacji z głębszego punktu widzenia. Zobaczysz, jak otwierają się przed Tobą radosne perspektywy i jak bardzo obiecujące są Twoje możliwości. W końcu roku będziesz się czuł, jak po kąpieli w źródle wody życia.

H.Banzhaf - Klucze do tarota
Amadeo
Wciąż tu siedzę

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Droga życia: 0

Postautor: Tola » 22 wrz 2011, 10:13

XVII Gwiazda

Przesłanie - „Największą siłą ludzi jest ich nadzieja”

Słowa kluczowe – nadzieja, miłość doskonała, harmonia, uzdrowienie, twórcza inspiracja, piękno, optymizm, wiara, spełnianie marzeń, szczęście, przyjemność.

Osoba – Ktoś zakochany, piękny duchem a przez to i ciałem, szczęśliwy, uzdolniony artystycznie lub artysta, poeta, osoba atrakcyjna, przyjaciel, ogrodnik, ekolog, kosmetyczka, fałszywy przyjaciel, człowiek nie wykorzystujący swoich talentów.

Miejsce – Wyjątkowe i urokliwe miejsca ; ogrody, parki, malownicze krajobrazy, wystawy, galerie, piękne wnętrza, scena teatralna, operowa, miejsca przybytku kultury i sztuki, salon kosmetyczny, łazienka.

Cechy ogólne – Ogromna wrażliwość i intuicja, jasność i czystość intencji, optymizm, poczucie humoru, inspiracje, kreatywność, uzdolnienia, inwencja twórcza, natchnienie, oryginalność, inteligencja, niezależność, otwartość na nowe możliwości, wolność, pewność siebie, rozwój duchowy, wewnętrzna mądrość, przyjazny stosunek do ludzi.

Karta odwrócona – Nadwrażliwość, niepewność, brak wiary w siebie, zagubienie, brak intuicji, złudzenia, zamknięcie na nowe możliwości, brak pomysłów, brak inwencji, zmarnowany talent, rozmienianie się na drobne, ekscentryczność, pesymizm, zmęczenie, wydawanie błędnych opinii i sądów.

Znaczenie ogólne – Cudowna, szczęśliwa karta uważana za ochronną, zapowiadająca szczęśliwy okres w życiu, tak jakby grant od losu. Często następuje po burzliwym okresie. Jest to czas wielkich nadziei optymizmu i wiary w dobrą przyszłość. Zdarzają się w życiu momenty magiczne, kiedy więc wyciągniesz kartę Gwiazdy, ten moment właśnie rozpoczynasz. Cokolwiek teraz zaczniesz będzie przynosiło radość i przyjemność. Twoje twórcze pomysły znajdą okazję do realizacji, będziesz cieszył się dobrym zdrowiem, witalnością, przypływem świeżych uczuć i doznań. Wiara i nadzieja zaprowadzą Cię dokąd zechcesz, tak w sferze duchowej jak i materialnej z wielką korzyścią dla Ciebie i innych. Twoja intuicja i kreatywność sprawią że możesz osiągnąć korzyści finansowe z tego co lubisz robić. Harmonia w duszy i wewnętrzna mądrość otworzą drogę do miłości i przyjaznych relacji z innymi ludźmi. Nawet jeśli w przeszłości nie było łatwo, to teraz jest moment na uzdrowienie sytuacji, przywrócenie równowagi i stabilizacji. Karta może oznaczać dobre inwestycje, dokształcanie, rozwijanie talentów, twórczy moment, rozwój duchowy, nowe pomysły, spędzanie czasu w przyjemny sposób, radość, optymizm. Czas powrotu do zdrowia, uleczenie duchowe i fizyczne. W uczuciach poprawienie stosunków w związkach, albo zupełnie nową miłość , również platoniczną.

Karta odwrócona – Brak wiary w siebie i Opatrzność sprawia że niewiele zmienia się w Twoim życiu. Przeżywasz trudne chwile, być może podnosisz się po traumatycznych przeżyciach albo Twoje ambicje są tak wielkie że nie jesteś w stanie im sprostać. Trudno jest w tej chwili cokolwiek osiągnąć. Być może jesteś w trudnych relacjach niedoceniany przez bliską osobę. Poproś o duchowe wsparcie i miej nadzieję a sytuacja zmieni się na lepsze.

Zdrowie (karta odwrócona) – Wszystkie schorzenia płuc; rozedma, gruźlica, zapalenia, upośledzenie wentylacji płuc, choroby onkologiczne. Środkowa część układu oddechowego; oskrzela, oskrzeliki, astma, duszności, stany zapalne. Schorzenia kończyn górnych; zastrzały, zanokcice, zwichnięcia, złamania, reumatyzm, artretyzm, porażenia niedowłady, niezborność ruchowa.

źródło: Internet, Blog Haliny - wróżby z Tarota.
Uwaga: Na PW, nie udzielam odpowiedzi, na temat Tarota i Numerologii.
Awatar użytkownika
Tola
Dopiero się rozkręcam

Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postautor: Štilić » 22 wrz 2011, 11:36

GWIAZDA

BLASKI: nadzieja, wiara, optymizm, szczęśliwa przyszłość, siła życiowa, karta ochronna, wyzdrowienie, miłośc, przyjaźń, zaufanie do losu, możliwość zajścia w ciążę, zdolności lecznicze i terapeutyczne, okres sukcesów.

CIENIE: zwątpienie, utrata nadziei i wiary w sens życia, pesymizm, rezygnacja, pech w miłości, strach, pesymizm, nieszczęśliwa miłość, bezsenność.

Źródło: B. Antonowicz-Wlazińska, Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne.
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie."
Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie, kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, że nie zasługujesz na mnie, gdy jestem najlepsza.
Awatar użytkownika
Štilić
Forumowicz do entej

Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Postautor: Damix » 23 wrz 2011, 07:17

Obrazek

XVII(17) -karta nadziei, Gwiazda czyli powrót do źródeł. W rozkładzie Gwieździe przypisuje się różne znaczenia, człowiekowi załamanemu przynosi ona radę, by wierzył w swoją szczęśliwą Gwiazdę i podążał za nią. W odniesieniu do problemów egzystencjalnych Gwiazda może symbolizować "światło na końcu tunelu" i szybką poprawę sytuacji; jest ona tez nagroda za poniesione wysiłki, cierpienia i dobre uczynki. Może ona oznaczać nagrodę, awans.

Nadzieja, wiara, wyzdrowienie, zapowiedź spokoju po burzliwym okresie, nowe, świeże pomysły, twórczość, możliwość zajścia w ciążę, zdolności artystyczne, prawdziwe piękno, relaks, spędzanie czasu w przyjemny sposób, harmonia, nowe uczucie, w związkach może oznaczać okres spokoju, zaufania, pełen ciepła, Gwiazda może wskazywać także na miłość platoniczną.

W finansach może symbolizować dobre inwestycje, okres sukcesów, spełnienie w sferze zawodowej. Gwiazda to także oznaka równowagi, harmonii wewnętrznej,

Miłość. Nie martw się, jeśli dokucza ci samotność - wkrótce się zakochasz, a twoje uczucie zostanie odwzajemnione. Jeżeli jesteś już z kimś związana(y), pokochasz swego partnera na nowo. Karta ta wróży również ślub.

Jest dobrą wróżbą w pytaniach o miłość - mówi, że nowe wielkie uczucie jest już "widoczne na horyzoncie". Pamiętajmy także o związkach tej karty z mocą planety Wenus i o tym, że kojarzy się ona z obrzędami płodnościowymi. To również symbol kogoś owładniętego uczuciem.

Karta Gwiazda oznacza powrót do takiego stanu, w którym można zaczynać coś nowego. Oznacza więc gotowość na rozpoczęcie nowego etapu w życiu; oznacza wielką odnowę w sprawie, o której pytamy.

Praca i pieniądze. Masz szansę wybić się ponad przeciętność. Oczekuj ciekawych propozycji, które mogą być dla ciebie zaskakujące. Łap je - dadzą ci wolność i niezależność.

To karta opromieniona ciepłem i miłością. Symbolizuje optymizm, sztukę, życie zgodne z naturą, rozwój intuicji, kosmiczną harmonię. Oznacza też kogoś utalentowanego, osobę lubiącą bywać w galeriach sztuki, teatrach, kinach, na wernisażach.

Przy wszystkich pytaniach karta Gwiazda oznacza powrót do takiego stanu, w którym można zaczynać coś nowego. Oznacza więc gotowość na rozpoczęcie nowego etapu w życiu; oznacza wielką odnowę w sprawie, o której pytamy.

W pytaniach o stosunki z ludźmi oznacza gotowość do nawiązania nowych kontaktów, które zrewolucjonizują nasze życie.

Podobnie dobrą wróżbą jest ta karta, gdy pytamy o pieniądze: oznacza, że "bije" już dla nas nowe źródło dochodów.

Symbolizuje + okres sukcesów, dawanie, oczyszczanie, inwestowanie, prawdę, pokorę jako skuteczne rozwiązanie, prosperitę, nadzieja, odrodzenie, karta opieki, uzdrawianie, pomyślność, czystość, naturalność, ukojenie, oczekiwanie, optymizm, wiara,szczęśliwa miłość, wyzdrowienie, zaufanie do losu, możliwość zajścia w ciążę, kontakt ze świadomością i podświadomością, szczęśliwa przyszłość, inspiracja, wiara w przyszłość, opieka Boga, karta ochronna, przyjaźń, zaufanie od losu, wiara, nadzieja, leczenie tarapeutyczne, okres suksesów, przyjaźń, miłość, inne spojrzenie, światełko w tunelu, radość wewnetrzna,

Przesłanie. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, wszystkiego zacznie ci przybywać: humoru, energii, szczęścia. Czy potrzebujesz czegoś więcej?
CZAS - wiosna ( .2do 3 lata)

podudzia, funkcjonowanie nerwow, równowaga duchowa,

ZDROWIE: dolegliwosci reumatyczne, płuca, układ oddechowy, oskrzela, astma, kończyny gorne, duszności, ostrzega przed utratą równowagi emocjonalnej. Gwiazda zapowiada rychłe wyzdrowienie. (Ale może również oznaczać początek nowego cyklu inkarnacyjnego.)

Zdrowie. Wyśmienita forma! Zapomnisz o grzebaniu się we własnej duszy i użalaniu nad sobą. To dobrze zrobi twojej psychice.

w pytaniach o zdrowie oznacza wielkie nadziej na wyzdrowienie, powrót do zdrowia, energię witalność, zdolności lecznicze. Gwiazda jest kartą ochronną, niweluje złe działanie kart sąsiednich, daje nadzieje na poprawę, po burzliwym okresie.

obawy

Pozycja odwrócona - traci lub wymaga zamiast dawania, marnotrawienie energii, nie akceptowanie swojego ciała, brak nadziei na poprawę, lub nadzieja bez pokrycia, niepokoje, brak czasu na wypoczynek, niedowartosciowanie, zmarnowana szansa, bezsenność,impotencja, strach i niewiara przed ludźmi i jakimikolwiek zmianami na lepsze, zwątpienie, pesymizm, bezsenność, nieszczęśliwa miłość, pech w miłości, rezygnacja, życie marzeniami i nadziejami,

W negacji wskazuje na brak wiary we własne możliwości, jednostronność w ocenie sytuacji, nadwrażliwość i drażliwość, skłonność do budowania zamków na lodzie, pesymizm. Ponadto oznacza brak wypoczynku, osobę ekstrawagancką lub dziwaczną.

Gwiazda nie jest jednak dobrym zwiastunem dla biznesmenów. Jeżeli już się zdarzyła należy pomyśleć o karierze politycznej, choćby sejmiku samorządowym, radzie miejskiej, starcie w wyborach. Sugeruje też odpisanie pewnych sum na działalność charytatywną.

W położeniu odwróconym Gwiazda , mówi, że nie ma co liczyć na szybką poprawę sytuacji ani nagrodę. Radzi ona szukać jedności z kosmosem , dążyć do równowagi wewnętrznej. W praktyce dobrze jest zająć się tantrą, Tai -Chi, jogą, znaleźć psychiczna podstawę swych problemów.

Brak harmonii, zakłócenie spokoju, niewykorzystane szanse i talenty, brak motywacji, bezsenność, spadek formy, zastój w pracy, również w sprawach uczuciowych, nieodwzajemniona miłość, niedocenianie partnera/partnerki, dolegliwości kobiece, brak wiary w siebie.

NIEKTÓRE POWIĄZANIA:

Gwiazda + Cesarzowa - artystyczna dusza, piękno i przepych, gwiazda kina, ktoś podziwiany, przyjemne spędzenie czasu
Gwiazda + Wieża - zawalenie się marzeń, brak nadziei, nieoczekiwana zła wiadomość
Gwiazda + Kochankowie- prawdziwa przyjaźń, szansa na związek
Gwiazda + Kapłan - astrolog, nauka astrologii, sesja bioenergoterapeutyczna, sesja u psychologa
Damix
Pleciuga

Otrzymał podziękowań: 0 raz
Droga życia: 0

Postautor: Štilić » 23 wrz 2011, 09:42

Tarot a zdrowie

Gwiazda

Nadzieja na wyzdrowienie, odczucie spokoju i równowagi wewnętrznej, dobry
energetyzujacy sen, spokojne mysli, Anioł Opiekuńczy.

Źródło - B Antonowicz -Vademecum Tarota
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie."
Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie, kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, że nie zasługujesz na mnie, gdy jestem najlepsza.
Awatar użytkownika
Štilić
Forumowicz do entej

Postautor: Skolai O'Shea » 24 wrz 2011, 23:12

Obrazek

Pomoc. Nadzieja. Inspiracja. Satysfakcja. Pełna zrozumienia i ciepła miłość, przyjaźń. Niewinność. Młodość. Wdzięk. Poetyczność. Altruizm. Zamiłowania artystyczne. Miłość duchowa, platoniczna. Silny wpływ gwiazd na los człowieka. Kosmiczna harmonia. Przyjemność. Ukojenie, odpoczynek. Senność.

Odwrócona: Brak spokoju, wypoczynku. Zmęczenie. Nadzieje bez pokrycia. Niezadowolenie. Pesymizm. Zły omen. Nerwica. Bezsenność. Zagubienie. Zguba. Niezadowalający związek miłosny, przyjacielski, rodzinny, towarzyski. Brak postępów w pracy, w interesach. Nadwrażliwość, fobie. Ekstrawagancja. Ekscentryzm.

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
Skolai O'Shea

Postautor: Štilić » 25 wrz 2011, 12:28

Odpowiednik astrologiczny

Jowisz w XI domu w sensie nadziei i dalekowzroczności.

Źródło:Tarot dla każdego - H. Banzhaf
Awatar użytkownika
Štilić
Forumowicz do entej

Postautor: Serena » 27 wrz 2011, 00:38

Obrazek Obrazek Obrazek

Znaczenie karty Gwiazda:

Karta w pozycji normalnej:
Nadzieja, wiara, wyzdrowienie, zapowiedź spokoju po burzliwym okresie, nowe, świeże pomysły, twórczość, możliwość zajścia w ciążę, zdolności artystyczne, prawdziwe piękno, relaks, spędzanie czasu w przyjemny sposób, harmonia, nowe uczucie, w związkach może oznaczać okres spokoju, zaufania, pełen ciepła, Gwiazda może wskazywać także na miłość platoniczną. W finansach może symbolizować dobre inwestycje, okres sukcesów, spełnienie w sferze zawodowej. Gwiazda to także oznaka równowagi, harmonii wewnętrznej, w pytaniach o zdrowie oznacza wielkie nadziej na wyzdrowienie, powrót do zdrowia, energię witalność, zdolności lecznicze. Gwiazda jest kartą ochronną, niweluje złe działanie kart sąsiednich, daje nadzieje na poprawę, po burzliwym okresie.

Karta w pozycji odwróconej:
Brak harmonii, zakłócenie spokoju, niewykorzystane szanse i talenty, brak motywacji, bezsenność, spadek formy, zastój w pracy, również w sprawach uczuciowych, nieodwzajemniona miłość, niedocenianie partnera/partnerki, dolegliwości kobiece, brak wiary w siebie.

Źródło
Znam wielu, ale jestem dla nielicznych, stawiam granice po to, by dla innych ich nie mieć, robię to co lubię, jestem kim chciałam być.
Awatar użytkownika
Serena
Gawędziarz

Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 33

Postautor: Serena » 27 wrz 2011, 00:40

Obrazek Obrazek

Jako dobra rada:
Z nadzieją i zaufaniem poszerzaj horyzonty. Masz podstawy, by czerpać nowe nadzieje i podążać za dobrą gwiazdą. Uwierz w dobrą przyszłość i planuj długoterminowo.

Jako ostrzeżenie:
Nie oddawaj się marzeniom o przyszłości, bo przegapisz dzisiejszą szansę.

Jako karta dnia:
Ciesz się z nadejścia dzisiejszego dnia, gdyż gwiazdy Ci sprzyjają. Pozwól się inspirować snami o przyszłości. Cokolwiek zaplanujesz, będzie miało długotrwały , radosny przebieg, ponieważ masz dziś instynkt, który nieomylnie wskaże Ci drogę. Jeśli nie zamierzasz rozpoczynać niczego nowego, warto, żebyś na swą sytuację spojrzał z perspektywy wyższych wartości. Zdziwisz się , ile ciekawych spraw Cię otacza i jakie nowe horyzonty otwierają się przed Tobą.

Jako karta na rok:
Ten rok będzie mijał, w dosłownym sensie tego słowa, pod "dobrą gwiazdą". Buduj plany na przyszłość i podejmuj się długoterminowych spraw. Jeśli masz za sobą kryzys lub ciężki okres życia, będzie to tym lepszy czas dla nowych nadziei i wizji. To dotyczy szczególnie, choć nie tylko, obszarów miłości i partnerstwa. Usuń zniszczenia, obmyj swe rany w krystalicznej wodzie i przypatrz się swojej sytuacji z głębszego punktu widzenia. Zobaczysz, jak otwierają się przed Tobą radosne perspektywy i jak bardzo obiecujące są Twoje możliwości. W końcu roku będziesz się czuł, jak po kąpieli w źródle wody życia.

Źródło
Znam wielu, ale jestem dla nielicznych, stawiam granice po to, by dla innych ich nie mieć, robię to co lubię, jestem kim chciałam być.
Awatar użytkownika
Serena
Gawędziarz

Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 33

Postautor: Skolai O'Shea » 30 wrz 2011, 13:18

Suliga:
Przebudzenie bywa bolesne. Wędrowiec widzi ruinę powziętych wcześ­niej postanowień i degradację tego, co stworzył. Potrzebuje ukojenia i znaj­duje je w siedemnastej karcie Major Arkanów.
Widać na niej nagą kobietę, która jedną nogę zanurza w rzece, drugą opiera na ziemi. Z trzymanych w dłoniach dzbanów wylewa się woda.
Na jednym z drzew przycupnął ptak — Feniks, symbol odrodzenia i nadziei. Litera cade nawiązuje do hebrajskiego słowa cadyk — sprawiedli­wy, zaś astrologiczne i alchemiczne znaki są takie same jak na karcie Pa-pieżycy. W przeciwieństwie do Umiarkowania woda z dzbanów Gwiazdy bez przeszkód spływa do rzeki-świata. Ponieważ suma cyfr I i VII wynosi VIII, należy wnioskować, iż Gwiazda jest dzieckiem Sprawiedliwości narodzo­nym z wiary Wędrowca, który przebudziwszy się odzyskuje wewnętrzną harmonię i ponownie odkrywa radość, jaką niesie transcendentna wolność unifikacji wszelakich przeciwieństw. Zainspirowany Gwiazdą, otwiera się na świat i wsłuchuje w jego głos, równoważąc w sobie energię świado­mości Maga i nieświadomości Papieżycy.
Gdyby zabrakło mu wiary, nie widziałby sensu w tym, co czyni. W krańcowych wypadkach mógłby marzyć o samobójstwie, rozchorować się psychicznie. Niegdyś lekceważył wiarę, preferował poznanie i doświad­czenie. Teraz musi odkryć drugą twarz wiary, już nie w dogmaty, nie w rozum, w wiedzę, naukę, magię czy jakiekolwiek idee. Kiedy nastąpił kolaps Wieży, Wędrowiec wypuścił z dłoni perłę, a jej wszak przypisy­wał naczelne znaczenie i w niej dopatrywał się sensu swego istnienia. Dłoń jest pusta. Wędrowiec pozostał sam, nagi i bezbronny. Utracił wszystko.

Pozycja prosta: Pomoc. Nadzieja. Inspiracja. Satysfakcja. Pełna zrozumienia i ciepła miłość, przyjaźń. Niewinność. Młodość. Wdzięk. Poetyczność. Altruizm. Zamiłowania artystyczne. Miłość duchowa, platoniczna. Silny wpływ gwiazd na los człowieka. Kosmiczna harmonia. Przyjemność. Ukojenie, odpo­czynek. Senność.

Odwrócona: Brak spokoju, wypoczynku. Zmęczenie. Nadzieje bez pokrycia. Niezadowolenie. Pesymizm. Zły omen. Nerwica. Bezsenność. Zagubienie. Zguba. Niezadowalający związek miłosny, przyjacielski, ro­dzinny, towarzyski. Brak postępów w pracy, w interesach. Nadwrażli­wość, fobie. Ekstrawagancja. Ekscentryzm.
Skolai O'Shea

Następna

Wróć do Znaczenia kart tarota - AW