Karty Tarota - Kapłanka - II

Karty Tarota - Kapłanka - II

Postautor: teye » 17 paź 2011, 09:26

Obrazek


kapłanka to też składanie się w ofierze , dlatego często wskazuje na przyjmowaną postawę ofiary

- sama karta Kapłanki wskazuje na moment milczenia . kapłanka zachowuje milczenie, próbuje dać sobie do zrozumienia, ale nie poprzez artykulacje.
- proste szczęście, że mam kolejny dzień przed sobą i kolejny dzień.
- wskazuje w ogóle na to, że osoba będzie się uczyć.Partnerski

Kapłanka – osoba wychodzi z pozycji Kapłanki
- dobra, bardzo dobra karta na osobowość wewnętrzna ale jest nie najszczęśliwszą kartą jeśli chodzi o tzw. Pozyskiwanie aktywne zainteresowania naszą osoba.


Kapłanka – w podświadomości
- jest to rodzaj powołania. Jest to echo które w duszy się będzie odzywało i które będzie przywoływałoKrzyż celtycki

Kapłanka przykryta Magiem
- jest to kombinacja dwóch zupełnie skrajnych sytuacji gdzie osoba jest zdominowana przez swego szefa, wszystko przyjmie w milczeniu, boi się otwartego wyrażenia własnej opinii.


- Kapłanka – jako karta krzyżująca (krzyż celtycki)
– jest to pewien rodzaj tajemnicy , jest to nieczytelność jeśli chodzi o diagnostykę .


-Kapłanka (krzyż w postawie zewnętrznej)
- to anoreksja emocjonalna prezentowana przez kobietę. Jest to kobieta, która się staje szara, przezroczysta, niewidoczna, niewidzialna i niesłyszalna . Może wyzwalać w mężczyźnie poczucie obowiązku i poczucie winy lecz na pewno nie wyzwala pożądania.


Kapłanka – na zamknięciu
– pewien rodzaj niedosytu ale i osoba może być delikatna, subtelna istotką. Jest to proste szczęście , jest to niepełne szczęście , jest to konieczność uznania , że jest jak jest i inaczej nie będzie. Kapłanka jest „uchem igielnym”. – w związku można być szczęśliwym pod warunkiem , że osoba odrzuci oczekiwania . jeśli wymiarem szczęścia osoby będzie bycie i cieszenie się obecnością drugiego człowieka , nie analizując czy zaszło się daleko czy zatrzymało , czy cos zyskuje , cos otrzymuje – wtedy tak.
- mówi, że osoba jest rozczarowana np. niedosyt materialny.


inne


Kapłanka, 6 Mieczy, 3 Buławy
- Kapłanka wskazuje czas około 2,5 roku, bo – kapłanka byłaby skrótem , bo za kapłanka schowane jest Słońce. Jest to szczęście , jest to odnalezienie się siebie, poczucie bezpieczeństwa , możliwość realizacji. Natomiast przez nią się nie da przejść , bo mamy jeszcze obecny bagaż czyli pewne rzeczy musielibyśmy dziś odrzucić a w naturze człowieka jednak nie jest odrzucanie wszystkiego.
Po Kapłance jest 6 Mieczy – to odbicie od starego lądu . Zmiany nie tylko w uczuciach ale w strukturze codziennego życia. Jest to zupełnie nowa sytuacja , nowa ziemia, nowy człowiek i nowa perspektywa w która osoba wejdzie.

- Kapłanka – ( w pytaniu o zagubienie rzeczy )
- zasłoniła, przykryła – rzecz jest w domu przykryta czymś co jest przezroczyste. Kapłanka tez czasem i wiedzę wskazuje – może jest gdzieś w miejscu związanym z gazetami, czasopismami


Kapłanka - zdrowie

"Kapłanka to wszelkiego rodzaju choroby związane z zaburzeniami hormonalnymi, zaburzeniami płynów ale też zaburzenia natury somatycznej -to też często wskazywać może na anoreksję i kiepskie wyniki badań krwi, czyli anemię. W układzie pokarmowym wszelkiego rodzaju zaburzenia na tle nerwicowym – szczególnie w połączeniu z królową mieczy, a z buławami będzie wskazywała na nadreaktywnosć jelit . Kapłanka może również dawać niedociśnienie i zawroty głowy ( czasami migreny) ale też jakiś problem na poziomie aparatu słuchu"
Danuta Tarocistka
teye
Grafoman
 
Posty: 1493
Rejestracja: 28 sie 2010, 09:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Karty Tarota - Kapłanka - II

Postautor: teye » 17 paź 2011, 14:20

Obrazek


Kapłanka, Papieżyca (Medicine Woman)

INTUICJA, uduchowienie, kobiecy element, wtajemniczenie, uzdrowienie, miłość do ludzkości, proroctwo i jasnowidzenie, wizjonerstwo

Przekaz wewnętrzny:
Medicine Woman symbolizuje potęgę twej kobiecości, jej uduchowienie. Zalewa cię ona intuicją i zaprasza do poznania wielu swoich tajemnic. Poza innymi rzeczami może ona spowodować i przyspieszyć proces uzdrawiania. Gdy raz poddasz się tej energii w sobie - będziesz na zawsze uzdrowiona. Inicjacja oznacza otworzyć się na swój własny wewnętrzny proces uzdrawiania. Płynie on z z najgłębszego i najwyższego wymiaru naszej świadomości. Zrelaksuj się całkowicie, a cudowna wiedza o uzdrawianiu przyjdzie do ciebie spontanicznie. Im bardziej radośnie i elastycznie będziesz przyjmować intuicyjne wglądy, tym trafniejsze będą twoje przepowiednie. Im dyskretniejsze są twoje wizje tym bardziej jasno i bezpośrednio przemawia twoja intuicja.

Przekaz zewnętrzny:
Potęga intuicji może wpłynąć na twoje życie, jeśli zrobisz dla niej dość miejsca by mogła się rozwijać. Kapłanka nie może jednak do niczego zmusić ani nic na siłę wyczarować. Aby mogła wpływać na kurs twego życia musisz rozpoznać swe negatywne wzorce myślowe i pozbyć się ich. Tylko wtedy możliwym będzie czerpać ze studni intuicyjnej mądrości, która płynnie łączy się ze źródłem życia, z całym wszechświatem. Mądrość, która wypływa z podstawy wszelkiego bytu jest nieograniczona i wieczna, niemożliwa do opisania, ponad słowami. Aby się na nią otworzyć - trzeba skoncentrować uwagę do wewnątrz. Aby być wewnętrznie uzdrowiona musisz znaleźć w swym wnętrzu miłość. Twoim zadaniem jest podążać za swą intuicją.

Vision Quest -
teye
Grafoman
 
Posty: 1493
Rejestracja: 28 sie 2010, 09:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Karty Tarota - Kapłanka - II

Postautor: Elie » 03 lis 2011, 12:33

Obrazek


Arcykapłanka wyraża nasze nieświadomie siły, subtelne odczuwanie, naszą zdolność przewidywania i często niewytłumaczalną, ale głęboko zakorzenioną pewność. Jest kluczem do pełnej tajemnic prawy, która nie poddaje się ingerencji logicznie myślącego rozumu. Wie ona, że rpawda, któą jesteśmy w stanie nazwać, nie jest nigdy prawdą wieczną. Jasna strona Arcykapłanki jest wyrazem cierpliwośći, zrozumienia, wyrozumiałości, dobra i gotowości do wybaczania. Jako wolontariuszka, uzdrowicielka lub jasnowidząca, działając dla dobra innych, posługuje się ona mocą nieświadomych sił. Jej ciemna strona odpowiada natomiast archetypowi <<siostry ciemności>>, czarownicy, która wykorzystuje swoje duchowe siły, aby kogoś skusić, zniewolić lub w inny sposób mu zaszkodzić. W interpretacji tarota zawsze podkreśla się przyjazną, pomocną stronę Arcykapłanki. Uważa się ją tradycyjnie za jedną z trzech kart ochronnych(...).

W życiu zawodowym- Arcykapłanka pokazuje, że obszar naszego działania albo odpowiada tematyce tej karty- w tym przypadku jest nią szeroko rozumiana terapia i ezoteryka, albo oznacza postawę, jaką przyjmujemy w naszym życiu zawodowym. Oznacza to, że podchodzimy do naszych codziennych zadań z cierpliwością i otwartością, jesteśmy gotowi na przyjęcie nowych impulsów i idei, każdorazowo uzależniając ostateczne decyzje w sprawach zawodowych od wewnętrznego głosu. Jeśli postępowanie takie będzie pełne zastanowienia, da rezultat w postaci poczucia, że wewnętrzny głos prowadzi nas do "szczęśliwego końca". jeśli jednak kierowanie się intuicją przekroczy granice, postępowanie nasze odczytywane będzie przez innych jako kapryśne, nieobliczalne lub nawet groźne.

Na poziomie świadomości- karta ta oznacza czas w którym kierujemy naszą uwagę na nieświadome obrazy duszy.
Oddajemy się twórczym fantazjom i marzeniom lub też zstępujemy do skarbów głębi(..) by tajemną wiedzę, tę dawno odkrytą, "starą prawdę", która musi być ciągle na nowo odkrywana. (..).

W związkach osobistych- Arcykapłanka pokazuje przede wszystkim swą jasną stronę. Oznacza zrozumienie, głęboką sympatię, bliskość i pokrewieństwo dusz, subtelność i opiekuńczość we wzajemnych stosunkach. daje pewność, że łączy nas z partnerem niewidoczna więź. Jeśli żyjemy samotnie, karta ta mówi, że w takim właśnie sposobie życia odnajdujemy głębokie zadowolenie lub z cierpliwością i otwartością czekamy gotowi na nowe spotkanie- przy czym wsłu****emy się wyłącznie w nasz głos wewnętrzny, nie pchamy się do niczego ani nie pozwalamy się popychać."

Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla każdego.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31412
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2132 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Karty Tarota - Kapłanka - II

Postautor: Fehu8 » 04 lis 2011, 14:03

Kobieta opiekunka, wytrwała i cierpliwa, obdarzona niezwykłą intuicją... Wrażliwa, delikatna, zdolna do empatii, może mieć zdolności uzdrawiania...
Bardziej kojarzy mi się z taką miłością matczyną <bezwarunkową> niż namiętnością... Ewentualnie ze skrywanym, platonicznym uczuciem do kogoś...
Samowystarczanla idealistka...

Jej ciemna strona...
Skryta, humorzasta, ma skłonności do zmiennych nastrojów... Jak księżyc...pokazuje światu siebie tylko z jednej strony, drugą tylko czasem...

Może wskazywać <w zależności od rozkładu kart oczywiście> na kochankę :idea:
I ogólnie mam do niej mieszane uczucia, bo kojarzę ja z biernością i jak działam Obrazekto wiem, że będę zmuszona do zastoju Obrazeki przeczekania na lepszy moment... Obrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Fehu8
Grafoman
 
Posty: 1245
Rejestracja: 16 lis 2010, 19:26
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 8

Karty Tarota - Kapłanka - II

Postautor: aries » 04 lis 2011, 16:52

i zawsze wróżki wychodza w tej karcie :D
Awatar użytkownika
aries
Pismak
 
Posty: 1776
Rejestracja: 16 lut 2010, 15:39
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Baran
Droga życia: 8

Karty Tarota - Kapłanka - II

Postautor: Elie » 13 lis 2011, 15:53

ObrazekKapłanka – daje osobie choroby umysłowe oraz myśli ograniczające rozwój fizyczny i duchowy. Karta ta również wskazuje u kobiet na choroby czy też zaburzenia w funkcjonowaniu płynów ustrojowych oraz mówią o problemach związanych z nerkami. Kapłanka także przynosi energię, która może powodować choroby trzustki a z tym cukrzycę, problemy z piersiami.

Osoba pokazana Kapłanką szczególnie kobieta powinna poddać się badaniom u ginekologa gdyż Kapłanka bardzo mocno nawiązuje do wszelakich chorób związanych z problemami kobiecymi. Długotrwałe przebywanie pod energią Kapłanki, w połączeniu z innymi negatywnymi kartami może przynosić zaburzenia psychiczne oraz obniżenie energetyki całego organizmu duchowego i fizycznego a z tym powstanie różnych ciężkich chorób
źródło: Internet

Kapłanka
Twoje choroby i symptomy są natury psychosomatycznej. Możesz je leczyć
oczywiście tabletkami chemicznymi, ale zrobisz krok do przodu w leczeniu, gdyż znajdziesz ich źródło w swojej psychice. Symptomy mają bowiem tendencję „wędrowania” po ciele , jeśli nie chcesz przyjąć informacji, jaką niosą Ci z Twojej podświadomości. Intuicja do diagnoz stawianych przez lekarzy i zalecanych lekarstw. Jeśli czujesz, że coś Ci nie pasuje, idź do jeszcze jednego
i sprawdź swoje przeczucia. Pomóc może Ci także bioterapia, niekonwencjonalne metody leczenia, hipnoza, praca ze snami, wizualizacja. Jeśli jesteś kobietą, sprawdź narządy kobiece i zrób badania hormonalne.

Źródło – B. Antonowicz -Vademecum Tarota

Kapłanka odpowiada za problemy z układem rozrodczym u kobiet i u mężczyzn. Mówi o wszelkich rodzajach bezpłodności i zaburzeń płodności.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31412
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2132 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Karty Tarota - Kapłanka - II

Postautor: teye » 14 lis 2011, 09:27

ObrazekWiedza duchowa, siły podświadomości,wielka siła ducha, przeczucia, wiedza
sama w sobie, cierpliwość, wewnętrzna jasność, współdziałanie duszy i rozumu,
zaufanie samemu sobie, wędrówka do naszego własnego wnętrza, wytrwałość.

M.Bucardi "Magia miłosna"
teye
Grafoman
 
Posty: 1493
Rejestracja: 28 sie 2010, 09:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Karty Tarota - Kapłanka - II

Postautor: Elie » 15 lis 2011, 04:56

Obrazek


Arcykapłanka - Nie szukaj ani wyjaśnień, ani tłumaczeń dla decyzji, które podejmujesz. Pozwól prowadzić się uczuciom, swemu wewnętrznemu głosowi, one cię nie oszukają. Posiadasz potężną siłę wewnętrzną i mógłbyś uzdrawiać chorych, jeślibyś zechciał. Nie trać jednak tej siły na codzienne, płytkie troski. Ceń każdą minutę, którą możesz poświęcić sobie, żeby móc wsłuchiwać się w swój wewnętrzny głos, bądź godny samego siebie. Ale nie wynoś siebie na tron we własnych oczach! Chroń jasność uczuć i myśli, ale nie okazuj niepotrzebnego chłodu w kontaktach z innymi. Karta ta, jest pomyślna dla dzieci, szczególnie dziewczynek. Symbolizuje Matkę.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31412
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2132 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Karty Tarota - Kapłanka - II

Postautor: teye » 04 lut 2012, 09:25

Obrazek

Millenium Tarot Dorothy Simpson Krause


O czym mówi Arcykapłanka? Otóż najważniejsza jest dla niej niezależność. Jest zwykle pewna siebie i to ona decyduje, czego potrzebuje do szczęścia. Jest inteligentna, tajemnicza, fascynująca, kobieca (mimo, iż nie jest wyzywająca). Zachwyca mężczyzn kobiecym czarem, wrażliwością, subtelnym pięknem i jak najbardziej może być wspaniałą kochanką. W starożytnym Egipcie kapłanki pierwsze przyjmowały i „oczyszczały” żołnierzy powracających z wojny – odbywały z nimi stosunki seksualne, dzięki którym mężczyźni mogli pozbyć się agresji, traum i złych emocji „zebranych” na polach bitew, a potem spokojnie powracali do swych kobiet (w dzisiejszych czasach tego typu usługi świadczą surogatki seksualne, czyli partnerki zastępcze, które biorą udział w procesie terapeutycznym osób mających problemy seksualne). Wyemancypowana Kapłanka nie odnajduje się w roli żony, pilnuje własnych interesów i nie ulega wpływom. Jeśli jest przekonana o swojej racji, nie pójdzie na kompromis, prędzej zagada „przeciwnika” na śmierć. I w dodatku zawsze ma argumenty – jest oczytana (nie na darmo trzyma w ręku księgę), ma dużą wiedzę –jest po prostu mądra. Zdaniem niektórych tarocistów Kapłanka jest dziewicą, jednak owoce granatu, przypominające kształtem kobiece łono, są atrybutem płodności, a Księżyc jest symbolem macierzyństwa. Tak więc, Kapłanka jest matką, ale raczej zimną i wymagającą, jest nauczycielką życia, konsekwentnie formującą osobowość swojego dziecka. http://www.magiateria.pl/141.html
teye
Grafoman
 
Posty: 1493
Rejestracja: 28 sie 2010, 09:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Karty Tarota - Kapłanka - II

Postautor: Elie » 02 lip 2012, 02:55

Obrazek


W sferze uczuć- karta oznacza walkę o przetrwanie lub dominację w związku.
Przetrwanie może być związane z maskowaniem uczuć i przejściem do ataku w najmniej spodziewanym momencie.


Juno (Arcykapłanka lub Papieżyca) - Uczucia, które do niego żywisz są pozbawione logiki; Nie jesteś stała w miłości do tego mężczyzny i to powstrzymuje cię od dalszego działania;
Poczuj wreszcie, że wasz związek będzie istniał, jeśli to jest wam przeznaczone;
Jesteś starszą i bardziej dojrzałą osobą w waszym związku partnerskim;
Istnieje niemówiona psychiczna więź pomiędzy wami;
Mężczyzna, który ma kłopoty i pozwala swojej kobiecie na wprowadzenie go w prawdziwą sferę duchową;
Zaufaj intuicji i wróżbom, które poinformują cię o przyjeździe mężczyzny lub powiedzą ci, co naprawdę się dzieje w twoim obecnym związku;
W snach i wizjach otrzymujesz różne wyobrażenia i inne detale dotyczące przyszłego związku; kiedy jesteś z dala od niego wiesz, co się z nim dzieje;
Skorzystaj ze swojego instynktu w stosunku do mężczyzny bez względu na to, jakim okaże się on w rzeczywistości;
Spotkanie z kimś, kto podziela twoje poglądy na życie;
Czysto kosmiczne doświadczenia w związku z mężczyzną, nie bądź mądrzejsza od tego, co dzieje się w romansie, tylko pozwól mu rozwijać się w naturalny sposób;
Słuchaj głosu wewnętrznego, kiedy podejmujesz decyzję, z kim chciałabyś wyjść, a z kim chciałabyś zerwać kontakty;
Obawa przed wspólnym życiem, które dzieliliście w przeszłości i którego błędów nie chciała-byś powtórzyć.

źródło
Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31412
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2132 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

PoprzedniaNastępna

Wróć do Znaczenia kart tarota - AW

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości