Karty Tarota - Koło Fortuny - X

Re: Karty Tarota - Koło Fortuny - X

Postautor: Nut » 25 lut 2015, 08:55

Koło fortuny:w miłości jest zmienny. Z czego to może wynikać? Może uważać, że uczucia nie są dla niego istotne, nie będzie sobie nimi zawracał głowy. Szkoda mu czasu, woli zająć się np. pracą. Czasami jednak „coś” tam poczuje. Możesz być skołowana i czuć się niczym koło, raz na wozie, raz pod wozem- w zależności od jego nastroju.

blog - karty tarota

Sygnalizuje nadchodzące zmiany w życiu. Nie są to jednak zwykłe zmiany, wynikające z konsekwencji postępowania, ale zmiany radykalne, często spowodowane jakimś sprzyjającym zbiegiem okoliczności, które dają niespodziewaną szansę korzystnego przełomu.
Koło Fortuny
Koło Fortuny to karta symbolizująca los, który się zmienia, niezależnie, czy tego chcemy czy nie. Każdy obrót koła losu o całą długość jego obwodu przesuwa nas albo do przodu, albo wstecz. Narodziny i śmierć to tylko jeden obrót, ale w międzyczasie, droga może dać nam się dobrze we znaki. Wyczujemy na niej każdą nierówność, bo i wystające kamienie, i miękką, pachnącą, ukwieconą murawę. Po obrocie naszego koła rozpoczyna się obrót innych ludzi i tak rozwija się świat, jego kultura oraz mądrość następujących po sobie pokoleń.

Stwór obracający koło jest obojętny wobec pojedynczych istot, wirujących na jego szprychach. Jest ponadczasowy i pozaprzestrzenny. Oznacza los zapisany w gwiazdach, ale i ściśle powiązany z nieodłącznymi życiowymi przypadkami i niezwykłymi ich splotami. Dlatego warto otworzyć oczy i nieco bardziej świadomie wpływać na toczące się, tak czy inaczej, zdarzenia doczesnego świata. Koło symbolizuje aktywność.

Jedynie dobrze rozpoznając drogę, można pozwolić, by koło losu toczyło się gładko i bez wstrząsów. Wybierać trzeba taki trakt, który jest bezpieczny, a nawet jeśli zdarzą się na nim wstrząsy lub upadki, to wówczas skutki nie powinny być zbyt dotkliwe. Tego typu drogą podążamy wytrwale i pewnie, mamy szansę wykorzystać dla siebie i dla dobra innych każde, nawet najbardziej niespodziewane zdarzenie, gdyż jawi się nam jako szczęśliwy traf i niespodziewanie nadarzająca się szansa na sukces. Nie powinno to oczywiście przysłaniać czujności, ani prowadzić do lekceważenia niepokojących sygnałów, ponieważ mądrość nakazuje, by zawsze mieć na uwadze przykre odmiany losu.

W dywinacji sygnalizuje nadchodzące zmiany w życiu. Nie są to jednak zwykłe zmiany, wynikające z konsekwencji postępowania, ale zmiany radykalne, często spowodowane jakimś sprzyjającym zbiegiem okoliczności, które dają niespodziewaną szansę korzystnego przełomu. Może to być awans, nieoczekiwana pomoc lub zwykły szczęśliwy traf, na przykład wygrana na loterii lub w grach liczbowych. Jeśli Koło jest kartą personifikującą pytającego, może to oznaczać jego skłonność do hazardu lub ryzykownych decyzji, albo nieprzemyślanych działań, zdawania się na przypadek losowy, liczenie na szczęście.

Karta nawiązuje do znanego z teorii literatury pojęcia jakim jest topos cykliczności, mający odniesienie zarówno w stosunku do natury, jak i ludzkich zdarzeń. Wynika to między innymi z powtarzających się wspomnień, dążeń oraz marzeń i sprawia, że jesteśmy skłonni powtarzać, mające już raz miejsce zdarzenia, pamiętając jedynie przyjemne chwile, a zapominając o uciążliwościach. Ponieważ nigdy nic nie zachodzi w identyczny sposób, powinniśmy bardzo ostrożnie podchodzić do chęci wskrzeszenia dawno minionych chwil, choć nie jest wykluczone, że powrócą. Skorzystajmy zatem z uzyskanego doświadczenia i nie popełniajmy poprzednich błędów.

Gdy wyciągniemy kartę Koło Fortuny

W otoczeniu kart pomyślnych Koło Fortuny wskazuje, że takie podejście nie jest pozbawione podstaw, ponieważ szczęście sprzyja pytającemu. Może to być przypływ gotówki, oferta ciekawej i dobrze płatnej pracy, spełnienie marzeń lub możliwość zrealizowania planów, które do tej pory były mało realne. Możliwe są również zmiany na lepsze w życiu osobistym i towarzyskim, na przykład poznanie wartościowych osób. Karta jednak ostrzega, że „fortuna kołem się toczy” i prędzej czy później pomyślność się skończy, warto więc już teraz zastanowić się nad tym, jak nie stracić tego, co dzięki szczęściu do tej pory zdołaliśmy zgromadzić. Zachłyśnięcie się powodzeniem i traktowanie go jako czegoś stałego nie jest dobrym rozwiązaniem i może nas rozczarować.

W otoczeniu kart mniej pomyślnych wyraźnie wskazuje, że właśnie nastąpiło apogeum powodzenia i że bardzo prawdopodobny jest mniej szczęśliwy okres. Nie wyklucza się, że może być to nawet bardzo zły okres. Można oczekiwać strat finansowych, spowodowanych nieprzemyślanymi zdarzeniami, działaniem hochsztaplerów, ujawnieniem się dawnych, nieprzemyślanych lub wstydliwych spraw, które rzutują na obecną sytuację. Mogą one dotyczyć źle ulokowanych pieniędzy lub zaciągniętych pożyczek, odnowienia dawno zapomnianych ryzykownych znajomości albo sekretnego romansu. W razie ujawnienia tego faktu gwarantowany jest nie tylko jeden dotkliwy konflikt, ale całe pasmo, następujących po sobie nieszczęść.

ONET.PL
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2631
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 526 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - Koło Fortuny - X

Postautor: Ankol18 » 10 kwie 2015, 18:50

KOŁO FORTUNY - X


Słowa kluczowe: szczęście, szansa, zmiana, przeznaczenie, rewolucja, konsekwencja.

Wprowadzenie: Czasami w naszym życiu mają miejsce rzeczy, które wydają się być zwykłym zbiegiem okoliczności... "głupie szczęście" mówią niektórzy. Koło Fortuny oznacza te karty zdarzeń w naszym życiu, które przychodzą znikąd. Przychodzą one w formie niespodzianki, promocji, której nie potrzebowaliśmy/nie chcieliśmy/nie żądaliśmy - dziedziczenie po krewnym, którego nawet nie wiedzieliśmy, wizyta od znajomego, o którym nie myśleliśmy już parę lat. Koło Fortuny jest bardzo pomyślną kartą. Gdy ją wyciągniemy, na ogół oznacza ona szczęśliwe, nieoczekiwane zdarzenie. Jednak przyjrzyj się karcie, a zobaczysz z boku spadającego nieszczęśnika. Tak jak jest z naturą losu, tak i niespodzianki czasem nie są szczęśliwe. Ważne jest, aby zauważyć, że to, co jest "dobre" lub "złe", zależy od tego jak to odczytamy. Kiedy pojawi się w naszym życiu niespodziewanie jakieś przykre wydarzenie musimy nauczyć się rozpoznać potencjalne dobro jakie wypłynie z tej sytuacji. Możemy nie widzieć korzyści w tragedii - ale na całej linii (gdy koło obraca się ponownie) okoliczności, ta tragedia może prowadzić do niesamowitych i pozytywnych wpływów. Kolo Fortuny mówi również o konsekwencjach. Mimo że uważamy, że "rzeczy się zdarzają", karta ta odnosi się również do cykliczności życia. Po prostu, ta karta jest komunikatem, który mówi: "to, co przychodzi, odchodzi." Kiedy wylosujemy tę kartę, może to oznaczać, że należy wziąć pod uwagę nasze działania i to jak one wpływają na nas samych i innych wokół nas. Jest to zgodne z koncepcją karmy, która jest filozofią i która proponuje wszelkie działania jakie podejmiemy i wpływa na wszystko inne - co zasiejemy, to będziemy zbierać - dla każdego działania jest równa reakcji. Jest to ważne pojęcie, które należy uchwycić, kiedy rozważamy znaczenie kart Tarota. Powinniśmy mieć nasze życie na uwadze, mieć tendencję do inwestowania więcej czasu w naszych myślach i działaniach. Jeśli weźmiemy tylko kilka chwil, biorąc pod uwagę wpływ naszych myśli i działań, możemy czerpać więcej korzyści dla siebie.

Symbole kluczowe:

Chmury - Chmury są zwykle symbolem "to, co jest wyższe" - wyższe myśl, wyższa energia itp. W tym przypadku, chmury są symbolem siły wyższej w pracy w wydarzeniach naszego życia. Jak wspomniano wcześniej - czasami coś po prostu się stało - i wtedy chmury reprezentują zdarzenia "wychodzące z eteru" i poruszające nasze życie w nieoczekiwanych kierunkach.

Upadek - To nieuniknione, jak koło się kręci, tak kilka rzeczy musi zrobić miejsce nowym. To jest natura ewolucji i rewolucji. Jak już wspomniano, ważne jest, aby wziąć pod uwagę nasze podejście do strat. Jeśli widzimy straty jako złe - to jest dokładnie to, co to będzie. Jeżeli jednak obserwujemy usunięcie jako okazję, możemy poszerzyć swoją perspektywę i pozwala nam to na pozytywne zmiany. Ilustracja z "upadkiem" jest również przedstawicielem wierzeń i idei. Jeśli mamy nowe sposoby myślenia o rzeczach, nasze stare sposoby myślenia muszą zasnąć. To po prostu sposób działania na życie.

Koło - Od starożytnego człowieka, Koło jest symbolem mobilności, rewolucji i cykli. Używanie koła w pracy pozwoliło człowiekowi, aby była ona bardziej skuteczna. Używane w rytuale, Koło jest symbolem naturalnego przepływu energii. Gdy weźmiemy pod uwagę łatwość, z toczenia kół i płynącego w ruchu, musimy pamiętać o tym, że nasze własne życie porusza się w taki sam sposób. Mimo, że mamy stare i nowe wydarzenia - piastę koła (symboliczne siebie - nasza podstawowa przyroda) pozostaje taka sama.

Pytania kluczowe:

Czy czujesz się szczęśliwy? Dlaczego?
Jak radzisz sobie ze zmianami?
Jak Ty się czujesz wobec przypadku lub szczęścia?
Jeśli zastanawiasz się nad tym, aby zmienić "zło", zastanów się dlaczego chcesz to zrobić?
Czy masz trochę czasu, aby rozważyć skutki swoich myśli i działań?
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej
 
Posty: 3667
Rejestracja: 01 sie 2013, 16:41
Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Re: Karty Tarota - Koło Fortuny - X

Postautor: Iza74 » 10 cze 2015, 14:24

Obrazek


Nowy etap w życiu. Wyjątkowy zysk, koniec problemów, niespodziewana poprawa, szczęście. Pozytywne zakończenie spraw urzędowych. Spadek, wygrana, niespodzianka w sprawach uczuciowych, podróż.
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1941
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 131 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Karty Tarota - Koło Fortuny - X

Postautor: Nut » 28 mar 2017, 13:11

W pytaniu o zdrowie karta Koło Fortuny wskazuje na choroby wątroby, woreczka żółciowego, śledziony, trzustki. W połączeniu z Rycerzem Mieczy może wskazywać na raka tych narządów. Niekoniecznie w danym czasie. Jednak należy być czujnym i przebadać się.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2631
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 526 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - Koło Fortuny - X

Postautor: Iza74 » 05 lut 2018, 22:32

Obrazek
Materialne szczęście, dobrobyt, szczęście w życiu

Radość z karty przedstawia uniwersalną zasadę obfitości i bogactwa, a szczęście stało się możliwe dzięki ścieżce emocji.

X Koło Fortuny
Znaki czasu obiecują wielkie szczęście i radość. Wydarzenia, które trudno sobie wyobrazić, są teraz możliwe. Twoje poprzednie wysiłki zostaną nagrodzone. Miałeś odwagę podążać za swoim wewnętrznym głosem. Być może będziesz musiał przeskoczyć przez własne cienie, które zawsze wymagają dużo siły i pewności siebie. Ale udało ci się i szczęście stało się dla ciebie rzeczywistością.

afirmacja
Czuję się bogaty i wdzięczny za to błogosławieństwo.

pozytywny
Kiedy szczęście puka do naszych drzwi, powinniśmy zwrócić mu nasze życie i powitać go. Szczęście powstaje, gdy przestajemy nie ufać naszym uczuciom z powodu wątpliwości i strachu, ale zwracamy na nie uwagę i ufamy im. Naszym przeznaczeniem jest być szczęśliwym i pełnym radości. Szczęście może również pochodzić z głębokiej zmiany. Ścieżka szczęścia jest połączona z głosem serca. Jest to wewnętrzny głos, który świadomie lub nieświadomie ufamy i który doprowadził nas do szczęścia.

ujemny
Zbyt często jesteśmy obciążeni bagażem przeszłości, obciętymi nawykami, nadmierną potrzebą bezpieczeństwa i potrzebą wygody. Nie ośmielamy się niczego zmieniać. Chociaż jesteśmy w stanie usłyszeć delikatne, ale mocne uderzenie wewnętrznego głosu, nie ufamy jej i boimy się podążać za nią.
<E>
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1941
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 131 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Karty Tarota - Koło Fortuny - X

Postautor: Iza74 » 12 maja 2018, 08:33

WYROCZNIA - KOŁO FORTUNY

Twoje obecne życiowe przygody należą do cyklu przemian. Jeśli przeżywasz upadek, załamanie lub kryzys, to na pewno za chwilę się podźwigniesz i ruszysz ku sukcesom. I przeciwnie, jeśli ci się nie wiedzie, masz pecha, los ci rzuca kłody pod nogi - wtedy karta zapowiada rychłą odmianę, tak jak po zimie musi przyjść wiosna. Będzie dobrze! Z drugiej strony, jeśli właśnie odnosisz sukcesy, masz sławę, pieniądze i czyjeś uwielbienie, to nie możesz liczyć na to, że tak będzie wiecznie. Ciesząc się powodzeniem, musisz robić zapasy na czarną godzinę. Warto poradzić się astrologa, jak długo trwać będzie ten okres w cyklu przemian.
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1941
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 131 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Poprzednia

Wróć do Znaczenia kart tarota - AW

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 0 gości