Karty Tarota - Koło Fortuny - X

Karty Tarota - Koło Fortuny - X

Postautor: Amadeo » 22 wrz 2011, 08:24

Obrazek ObrazekObrazek


"Zależnie od sposobu, w jaki podchodzimy do naszego losu, karta Koła Fortuny jest albo wyrazem naszej niemocy i bezbronności, albo stanowi wskazówkę, że spotka nas doświadczenie życiowe, dzięki któremu rozwiniemy się i będziemy bardziej dojrzali. Na poziomie wydarzeń Koło fortuny faktycznie pokazuje sytuacje, na które początkowo nie mamy żadnego wpływu. Brak rozmachu koła oznacza, więc, ze nasze zamierzenia mogą spalić na panewce. Pogoda, ruch uliczny, strajk personelu lotniczego, złośliwość przedmiotów martwych lub jakaś inna<<siła wyższa<<-niweczą nasze plany. Koło Fortuny pokazuje, że nie nadszedł (jeszcze) czas na urzeczywistnienie naszych zamiarów. Karty znajdujące się na pozostałych miejscach mogą w tym przypadku udzielić cennych wskazówek na temat możliwości dostania się na drugą, wznoszącą sie stronę Koła. Oznacza ona szczęśliwe, przyjemne i niespodziewane zmiany.

W życiu zawodowym karta ta oznacza z reguły bezsilność i nierzadko monotonię rutyny. Ale zwłaszcza tutaj głębsze zrozumienie karty wymaga wglądu w znaczenie leżące u jej postaw. Jarzmo, które odczuwamy, powoduje, że jesteśmy gotowi wziąć los we własne ręce, nawet wbrew własnej uporczywej bezradności. Tak oto Koło wskazuje na oczekujące nas duże zmiany, do których urzeczywistnienia zmusza nas los. Im szybciej pogodzimy się z losem, z koniecznością zmian, tym lepiej możemy kształtować przyszłość, traktując przeznaczenie jako rzeczywiste powołanie. Będziemy przy tym odczuwać moc tej strony Koła, która sprzyja rozwojowi. Jeśli pozostałe karty pokazują, że znajdujemy się się na wznoszącej się stronie Koła, możemy wykorzystać życzliwość chwili i osiągnąć sukces, awans lub inne korzyści. Jeśli jednak kary pokazują, drugą toczącą się w dół stronę, musimy otworzyć się na dokładne zrozumienie naszej sytuacji. Za pozornym niepowodzeniem, stratą, wypowiedzeniem z pracy może kryć się wskazówka, za pomocą której dowiemy się, jaką drogą chce poprowadzić nas los.

Na poziomie świadomości Koło Fortuny wzywa do zrozumienia konieczności nieustannej konfrontacji z faktem, że Koło Czasu ciągle na nowo zmusza nas do doskonalenia i rozwoju. Gdyby nie ta prawidłowość, która tylko pozornie nie zależy od nas, łatwo popadlibyśmy w wygodnictwo. Tylko pozornie nie mamy wpływu na los.Koło Fortuny ciągle konfrontuje nas z doświadczeniami, których przezwyciężenie prowadzi do dojrzałości.

W związkach osobistych widzimy się w tej karcie skazanymi na <<status quo>>: albo nie mamy życiowego partnera, albo żyjemy w problematycznym, niezadowalającym związku. Także tutaj najpierw należy rozpoznać, czego możemy się nauczyć przez zaistniałą sytuację. Dopiero wtedy można liczyć na szczęśliwą odmianę losu.

Źródło: Hajo Banzhaf,Tarot dla każdego
Amadeo
Wciąż tu siedzę
 
Posty: 4272
Rejestracja: 26 wrz 2011, 06:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Mężczyzna
Droga życia: 0

Karty Tarota - Koło Fortuny - X

Postautor: Tola » 22 wrz 2011, 09:49

X Koło Fortuny, Koło Życia

Słowa kluczowe – przeznaczenie, zmiana, hossa-bessa, nieuchronność, zbieg okoliczności, nieprzewidziane zdarzenia, przypadek.

Osoba – Ktoś, kogo los postawił na naszej drodze, osoba która potrafi pokonywać przeciwności losu, ktoś bardzo zajęty, osoba zmieniająca zdanie, ekspert w jakiejś dziedzinie, astrolog, ekonomista, biznesmen, finansista, zegarmistrz, mechanik, oszust finansowy, nieudacznik, ktoś kogo zły los postawił na naszej drodze.

Miejsce – Giełda, banki, kantory, sejfy, kasyno, karuzela, zakład napraw np. zegarmistrzowski, mechaniczny itp.

Cechy ogólne – Nauka przystosowania, wiara w dobry los, ufność w dobrodziejstwo przeznaczenia, realizacja planów, koncentracja na wybranym celu, odwaga i determinacja do tworzenia czegoś nowego, zadowolenie, aktywność, twórcze natchnienie, wytrwałość, umiejętność wykorzystania życiowej szansy, mobilność, improwizacja.

Karta odwrócona – Niewykorzystanie nadarzającej się okazji, niedostrzeganie zmienności losu, przekonanie o prześladującym fatum i braku wpływu na swój los, czarnowidztwo, ciągłe obawy, konflikty, podejrzliwość, marazm.

Znaczenie ogólne – Kiedy pojawia się ta karta możemy mieć pewność że coś nowego wkracza w nasze życie. Będzie się działo… Jednak czy będzie to niespodziewane szczęście czy niepomyślne zdarzenie, zależy od nas. Jeśli odważnie podchodzimy do życia i realizujemy to co nam przyniesie,nie chowając głowy w piasek, dostaniemy grant od losu. Może to być jakaś druga szansa, niespodzianka która w cudowny sposób odmieni nasze życie albo wprawiliśmy w ruch pozytywną energię(podejmując odważne decyzje) i właśnie obecnie zadziałała nowym zdarzeniem. Teraz życie potoczy się w zawrotnym tempie a my musimy dostosować się do tego, zaufać przeznaczeniu, płynąć z nurtem, nie robić gwałtownych ruchów i nie obawiać się zmian. Na tej drodze czekają nas miłe zdarzenia i niespodzianki albo diametralna zmiana drogi życiowej. Koło Fortuny może oznaczać więc spełnienie i osiągnięcie wymarzonego celu we wszystkich aspektach życia oraz wszelkie wygrane losowe. W sprawach miłości oznacza nowy związek z przeznaczenia.

Karta odwrócona – W tej pozycji Koło Fortuny nie jest łaskawe, nie udało się ruszyć do przodu, lęki z przeszłości, frustracje, czy bujanie w obłokach zniweczyły dokonanie dobrych zmian w naszym życiu. Nastał nowy cykl, niczego sami nie zmieniliśmy więc ślepy los zrobi to za nas… niestety narobi tylko zła.. złe wydarzenia, kłopoty finansowe, kradzieże, nieudane decyzje, toksyczne nieudane związki, konflikty, straty, strach przed biedą, fatalne zbiegi okoliczności itp. zdarzenia. Karta w tej pozycji oznacza, że nie mamy żadnego wpływu na bieg wydarzeń, możemy ze spokojem czekać tylko na odmianę losu. Potem zrobić coś ze swoim życiem żeby kolejny raz nie doświadczyć przykrych niespodzianek.

Zdrowie (karta odwrócona) – wszystkie schorzenia wątroby, dróg żółciowych i trzustki, włącznie z nowotworem tych narządów. Karta oznacza także mechaniczne uszkodzenie śledziony.

źródło: Internet, Blog Haliny - Wróżby z Tarota.
Uwaga: Na PW, nie udzielam odpowiedzi, na temat Tarota i Numerologii.
Awatar użytkownika
Tola
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 446
Rejestracja: 21 lut 2011, 08:25
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Karty Tarota - Koło Fortuny - X

Postautor: Damix » 22 wrz 2011, 15:25

Obrazek

Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider WaiteArchetyp - los
Znaczenie ogólne - czas dojrzał, zadanie życia, droga losu, początek nowego cyklu, nieoczekiwane zmiany i wydarzenia
Praca - Droga samorealizacji (zamiast zaplanowanej kariery), czas na ważny krok, wielkie zadanie, z którym teraz należy się uporać
Relacje/uczucia - rozpoznanie zadania, jakie należy wykonać w związku, odpowiedni czas na uporanie się z do tej pory nierozwiązanymi problemami, związek karmiczny
Świadomość - Świadomość Wyższego Prawa
Sfera ducha - odkrycie w sobie nieuporządkowanych elementów
Cel - transformacja niższego w Wyższe
Cień - fatalizm, utrata zdrowia, strach przed przyszłością
Odwrócona - zejście, upadek, koniec cyklu

Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"

Jako dobra rada
Zrozum, że naszą drogę przeznaczenia rozpoznajemy od „wewnątrz” i nie musi się to wcale pokrywać z „obmyślonymi” celami. Poznaj swój los i naucz się nim kierować.

Jako ostrzeżenie
Nie bądź fatalistą.

Jako kwintesencja
X/I jako suma wszystkich kart radzi Ci: uświadom sobie, że to jest właściwy czas na poświęcenie się problemowi, o który zapytałeś (X) i że masz siłę i talent, potrzebny do poradzenia sobie z tym (I).

Jako karta dnia
Bywają dni, w których musimy stanąć wobec nieuchronnych sytuacji i doświadczeń. Jeśli dziś masz wrażenie, że pewne rzeczy po prostu przybrały swój bieg, nie powinieneś się przeciw temu wzbraniać. Wyjdź z założenia, że wszystko ma swoją prawidłowość, także kiedy sens tego w tym momencie pozostaje dla Ciebie jeszcze niejasny. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wszystko to w później okaże się szczęśliwym przypadkiem.

Jako karta na rok
Ten rok przyniesie Ci szczęście. Jednak jest tu jedno ale, ponieważ nie zawsze rozumiemy, co jest dla nas dobre i dlatego los musi czasami nas najpierw do szczęścia zmusić. Jak przeżyjesz nadchodzący czas, zależy więc od Twojej gotowości na otworzenie się na jego wskazówki. Chodzi tu o kierunek, który jest zgodny z głębią Twej istoty, ale niekoniecznie z tym, co sobie wymyśliłeś lub obmyśliłeś. To może prowadzić do dylematu. Być może cierpisz, ponieważ stało się inaczej niż to sobie wyobrażałeś, a jednocześnie nie rozpoznałeś, że właśnie takiego rozwoju wydarzeń brakowało Ci do szczęścia, gdyż najgłębiej wyraża to Twoją istotę. Najlepiej będzie, gdy z pomocą astrologii, Tarota lub I Cing spróbujesz poznać jakość nadchodzących miesięcy, żeby dowiedzieć się, w jakich obszarach życia powinieneś otworzyć się na zmiany.

Klucze do Tarota, Hajo Banzhaf
Damix
Pleciuga
 
Posty: 809
Rejestracja: 30 lis 2010, 19:37
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Mężczyzna
Droga życia: 0

Karty Tarota - Koło Fortuny - X

Postautor: Štilić » 23 wrz 2011, 09:54

Tarot a zdrowie

Koło Fortuny

Jeśli jesteś chory, nie denerwuj się w momencie pogorszenia się stanu. To kryzys, który musisz przejść. Wspieraj się więc teraz jak możesz najlepiej. Myśl pozytywnie i nie załamuj się reżyserowaniem horrorów, horrorów, których sobie wyznaczyłeś rolę pierwszoplanową,. To Ty jesteś reżyserem, wiec zatroszcz się o siebie! I tak już jesteś wyczerpany, wiec nie dobijaj się. Jeśli jesteś zdrowy, to nie szafuj swoim zdrowiem, jakbyś był z samoodnawialnego się materiału. Tak jest tylko na filmie…a Ty grasz swoją rolę w prawdziwym życiu.

Źródło - B Antonowicz -Vademecum Tarota
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie."
Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie, kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, że nie zasługujesz na mnie, gdy jestem najlepsza.
Awatar użytkownika
Štilić
Forumowicz do entej
 
Posty: 2609
Rejestracja: 25 gru 2010, 15:20
Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Karty Tarota - Koło Fortuny - X

Postautor: Skolai O'Shea » 24 wrz 2011, 23:07

Obrazek


Zmiana, przeobrażenie. Szczęśliwe rozwiązanie. Nieuniknione uwikłanie się w zdarzenia, które dobrze się skończą. Aktywność. Nagła zmiana losu. Szczęście. Wygrana, powodzenie. Dobry obrót losu. Wykorzystanie nadchodzącej szansy. Powodzenie w interesach, w małżeństwie, w pracy. Przypływ pieniędzy. Szczęśliwy traf. Wybuch uczuć, aktywność seksualna. Wytrwałość i koncentracja.

Odwrócone: Niekorzystna zmiana losu. Pech. Osłabienie woli. Trudności. Konflikty. Szereg nieszczęśliwych wypadków. Przegrana. Niepowodzenie. Niemożność uniknięcia kłopotów. Stagnacja. Marazm. Problemy w kontaktach seksualnych. Okrucieństwo, bezwzględność, mściwość. Podejrzliwość. Zazdrość.

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
Skolai O'Shea
 

Karty Tarota - Koło Fortuny - X

Postautor: Serena » 25 wrz 2011, 00:12

Obrazek Obrazek Obrazek

Znaczenie karty Koło Fortuny:

Znaczenie ogólne:
Zapowiedź zmian, początek nowego etapu, nagłe, niespodziewane wydarzenia, przeznaczenie, nowy cykl, może również oznaczać nowe możliwości, szanse do wykorzystania, okazje życiowe, które trzeba wykorzystać. Ponadto nieoczekiwany obrót spraw, nowe doświadczenia, wydarzenia, które zmienią bieg sprawy. Coś zostało wprawione w ruch, niedługo okaże się jakie będą efekty.

Karta w pozycji odwróconej:
Trudności, przeszkody w realizacji celów, nagłe, niespodziewane wydarzenia, które pokrzyżują plany, coś nad czym nie będzie można zapanować, strata, niewykorzystana szansa, niestałość, niestabilność, utrata kontroli nad pewną sytuacją. Może również symbolizować chaos w życiu, bezmyślność w postępowaniu, niepowodzenia w finansach, lub wzloty i upadki, zyski i straty.

Źródło
Znam wielu, ale jestem dla nielicznych, stawiam granice po to, by dla innych ich nie mieć, robię to co lubię, jestem kim chciałam być.
Awatar użytkownika
Serena
Gawędziarz
 
Posty: 677
Rejestracja: 22 lip 2010, 20:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 33

Karty Tarota - Koło Fortuny - X

Postautor: Serena » 25 wrz 2011, 00:14

Obrazek Obrazek

Jako dobra rada
Zrozum, że naszą drogę przeznaczenia rozpoznajemy od „wewnątrz” i nie musi się to wcale pokrywać z „obmyślonymi” celami. Poznaj swój los i naucz się nim kierować.

Jako ostrzeżenie
Nie bądź fatalistą.

Jako kwintesencja
X/I jako suma wszystkich kart radzi Ci: uświadom sobie, że to jest właściwy czas na poświęcenie się problemowi, o który zapytałeś (X) i że masz siłę i talent, potrzebny do poradzenia sobie z tym (I).

Jako karta dnia
Bywają dni, w których musimy stanąć wobec nieuchronnych sytuacji i doświadczeń. Jeśli dziś masz wrażenie, że pewne rzeczy po prostu przybrały swój bieg, nie powinieneś się przeciw temu wzbraniać. Wyjdź z założenia, że wszystko ma swoją prawidłowość, także kiedy sens tego w tym momencie pozostaje dla Ciebie jeszcze niejasny. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wszystko to w później okaże się szczęśliwym przypadkiem.

Jako karta na rok
Ten rok przyniesie Ci szczęście. Jednak jest tu jedno ale, ponieważ nie zawsze rozumiemy, co jest dla nas dobre i dlatego los musi czasami nas najpierw do szczęścia zmusić. Jak przeżyjesz nadchodzący czas, zależy więc od Twojej gotowości na otworzenie się na jego wskazówki. Chodzi tu o kierunek, który jest zgodny z głębią Twej istoty, ale niekoniecznie z tym, co sobie wymyśliłeś lub obmyśliłeś. To może prowadzić do dylematu. Być może cierpisz, ponieważ stało się inaczej niż to sobie wyobrażałeś, a jednocześnie nie rozpoznałeś, że właśnie takiego rozwoju wydarzeń brakowało Ci do szczęścia, gdyż najgłębiej wyraża to Twoją istotę. Najlepiej będzie, gdy z pomocą astrologii, Tarota lub I Cing spróbujesz poznać jakość nadchodzących miesięcy, żeby dowiedzieć się, w jakich obszarach życia powinieneś otworzyć się na zmiany.

Źródło
Znam wielu, ale jestem dla nielicznych, stawiam granice po to, by dla innych ich nie mieć, robię to co lubię, jestem kim chciałam być.
Awatar użytkownika
Serena
Gawędziarz
 
Posty: 677
Rejestracja: 22 lip 2010, 20:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 33

Karty Tarota - Koło Fortuny - X

Postautor: Štilić » 25 wrz 2011, 12:24

Odpowiednik astrologiczny

Saturn w swojej funcji jako pan czasu i mistrz - nauczyciel.

Źródło:Tarot dla każdego - H. Banzhaf
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie."
Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie, kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, że nie zasługujesz na mnie, gdy jestem najlepsza.
Awatar użytkownika
Štilić
Forumowicz do entej
 
Posty: 2609
Rejestracja: 25 gru 2010, 15:20
Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Karty Tarota - Koło Fortuny - X

Postautor: teye » 17 paź 2011, 09:52

ObrazekObrazekObrazek


KOŁO FORTUNY. Koło fortuny to karta losu. Wyciągnąłeś(aś) kartę po to byś wiedział(a), że nastąpi zmiana, która odmieni któryś z aspektów Twego życia. Jeżeli jakaś sprawa idzie źle, należy spodziewać się zmiany, jako nagrody za dotychczasowy pozytywny stosunek do życia. Masz pozytywny stosunek do wielu spraw, korzystnie wpływający na Twój osobisty rozwój. Prawdopodobnie dobrze czujesz Kosmiczny system premiowania uczynków więc wychodzisz zwycięsko z zadań, które zostały Ci postawione. W zależności od położenia karty, oraz czego dotyczy pytanie, zmiana może przyjść także w Tobie samym, możesz doznać olśnienia, zrozumieć na czym ma polegać istota tego czy innego zagadnienia. Tak czy inaczej ciężko na to pracujesz, choć sam(a) nie zawsze wiesz po co to robisz i czasami nawet wątpisz w zasadność takiego wkładu pracy. Symbolika tej karty mówi o powtarzalności, cykliczności procesów zachodzących w świecie.

KOŁO FORTUNY - karta odwrócona. Tak jak wyżej, zapowiada zmianę jednak o zdecydowanie odmiennym wyniku. Możesz odnieść finansową stratę, która może dotyczyć pracy, lub udaremnione będą Twoje wysiłki jeżeli liczyłeś(aś) na zyski materialne. Możliwa przegrana w Lotto, na giełdzie, możliwe zmagania z Urzędem Skarbowym. Możesz być obiektem niewytłumaczalnej przemocy. Twoje życie prywatne może lec w gruzach. Utraciłeś(aś) szansę przez popełnianie trudnych do naprawienia błędów.

Źródło - strona internetowa: Tarot

RADA Z JEDNEJ KARTY;
Przyjrzyj się swojemu życiu i zastanów się,co pragnąłbyś zmienić.Daj sobie czas i możliwość popatrzenia na siebie i swoje życie z dystansu.Wyjedź na dzień,dwa lub jeśli możesz na dłużej.Odpocznij.Zbierz siły i podejmij najważniejsze decyzje.

źródło;Vademecum Tarota-Barbara Antonowicz-Wlazińska
teye
Grafoman
 
Posty: 1493
Rejestracja: 28 sie 2010, 09:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Karty Tarota - Koło Fortuny - X

Postautor: Elie » 19 paź 2011, 12:48

ObrazekZDROWIE
Wątroba-marskość wątroby,żółtaczka,wirusowe zapalenie ,ostre poalkoholowe zapalenie wątroby,upośledzenie funkcji wątroby,niewydolność wątroby,uszkodzenie polekowe,zaburzenia metabolizmu,porfirie.
Trzustka-ostre i przewlekłe zapalenie,cukrzyca,kamica trzustki.
Śledziona-pęknięcie śledziony.
Drogi żółciowe-żółtaczka zaporowa,kolka wątrobowa,kamica przewodu żółciowego,zapalenie dróg żółciowych,zaburzenia czynności ruchowych dróg żółciowych.
Karta ta w połączeniu z odwróconym Rycerzem Kielichów może również wskazywać na nowotwory narządów.
Znaczenie karty w naturoterapi.
lek homeopatyczny-Sepia
zioło-wiąz
kamień-aleksandryt

Koło Fortuny – przynosi przełom w chorobie. Często wskazuje na pogorszenie stanu zdrowia niż na jego polepszenie. Wskazuje na choroby wątroby, nawiązuje również do krwi oraz płuc.
Osoba pokazana tą kartą może mieć bardzo poważne problemy ze swoją wątrobą a przy tym i trzustką. Jeżeli osoba której stawiamy Tarota jest w trakcie leczenia Koło Fortuny może wskazywać na zwrot akcji w leczeniu dlatego też osoba ta powinna pozostawać pod ścisłą kontrolą lekarzy. Gdy pojawia się Koło Fortuny należy zachęcić osobę do dokonania dodatkowych badań między innymi na wirusowe zapalenie wątroby, HIV, oraz inne nietypowe a roznoszone poprzez krew choroby w tym weneryczne. Okres leczenia pokazany tą kartą jest zawsze długotrwały i niesie za sobą częściową rezygnacje z życia towarzyskiego i/lub zawodowego.
Piotr Górski ,,Tarot a zdrowie''
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31409
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2132 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Następna

Wróć do Znaczenia kart tarota - AW

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 0 gości