Karty Tarota - Mag - I

Karty Tarota - Mag - I

Postautor: Amadeo » 22 wrz 2011, 07:48

Obrazek

Znaczenie ogólne:
Nauka,szkolenie,wiedza,zdrowy rozsądek,szanse.Wprowadzanie w życie myśli i planów
(...)mag może w rozdaniu symbolizować osobę,która pełni tę funkcję w naszym życiu.W wymiarze bardziej osobistym polegamy na naszym wewnętrznym magu,by pomógł nam nabyć nowe umiejętności i zdolności oraz rozpoznać szansę.Często dzieje się na tak głębokim poziomie ,że nauka zdaje się przychodzić do nas jako przebłysk inspiracji tak,jakby prawdziwy Mag wskoczył do naszej głowy(...)
źródło Tarot Snów-książka Lee Bursten
Amadeo
Wciąż tu siedzę
 
Posty: 4272
Rejestracja: 26 wrz 2011, 06:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Mężczyzna
Droga życia: 0

Karty Tarota - Mag - I

Postautor: Tola » 22 wrz 2011, 08:55

Mag, Kuglarz

Słowa kluczowe – energiczne działanie, intuicja, wielki wpływ na innych, sukces, charyzma, potencjał, profesjonalizm, wiedza, branie spraw w swoje ręce, mistrzostwo w jakiejś dziedzinie, wywieranie wrażenia

Osoba- Młody mężczyzna, uczeń, mag, kuglarz, bioenergoterapeuta, informatyk, dziennikarz, dyplomata, artysta, osoba wpływowa, kłamca,plotkarz.

Miejsce- Gimnazjum, szkoła średnia, instytut naukowy, biblioteka, gabinet naukowy, biuro, giełda, teatr, poczta, dom handlowy.

Cechy ogólne – Pewność siebie, siła osobowości i wyobraźni, talent, duża wiedza, mądrość, aktywność, radzenie sobie z każdym wyzwaniem, przebiegłość, zręczność, zdrowy rozsadek, dar przekonywania do swoich racji- siła sugestii, dar zjednywania sobie ludzi i pięknego wysławiania, dobra koncentracja, mistrzostwo w dziedzinie nowoczesnej techniki.

Karta odwrócona – Nadużywanie władzy, manipulacje, plotkarstwo, gadatliwość, kłótliwość, problemy w komunikacji z innymi, kłamstwa, oszustwa, problemy z koncentracją, i wymową, nieumiejętność konkretnego działania, marnowanie dobrych okazji, niedojrzałość, przecenianie swoich możliwości, wykorzystywanie wiedzy do złych celów.

Ogólne znaczenie- Mag to archetyp człowieka sukcesu. Kiedy więc pojawi się w rozkładzie może oznaczać, że osoba której wróżymy ma wszystkie cechy potrzebne do osiągnięcia dowolnego celu. Musi tylko wziąć sprawy w swoje ręce zdobywając potrzebna wiedzę i wykazać się twórczym działaniem. Ważne aby wszelkie decyzje dotyczące własnego życia podejmowała samodzielnie. Może oznaczać, że sytuacja wymaga zdecydowania i zręczności lub pomocy innej osobie. Może znaczyć także że w życiu osoby której wróżymy pojawi się taka wspaniała postać. Mądra i wpływowa, z której rad lub pomocy dobrze skorzystać. W pytaniach o pracę oznacza, sukcesy i talent do rozwiązań tam, gdzie inni ponoszą porażki. Ogólnie, należy wykazać się komunikatywnością, być przygotowanym na różne opcje, zmienne sytuacje, trzeba być elastycznym i twórczym, wykorzystywać nadarzające się sytuacje, nie czekać a odważnie i mądrze działać. W pytaniach o miłość będzie symbolem tej cudownej właściwej osoby. Dla kobiet może oznaczać wspaniałego, upragnionego mężczyznę i szalone przeżycia erotyczne.

Karta odwrócona - Oznacza ostrzeżenie przed manipulacją z zewnątrz lub przed niebezpieczeństwem. Z jednej strony karta ostrzega przed zbytnią pewnością siebie i skupianiem się wyłącznie na sobie z drugiej zaś strony może sygnalizować problem z zaakceptowaniem siebie, brakiem pewności, z trudnością komunikowania się z innymi. Tak czasem bywa że za zbytnią pewnością siebie chowamy głęboko skrywane kompleksy.

Zdrowie (karta odwrócona) – Problemy z górnymi drogami oddechowymi; jama ustną, gardłem, krtanią, migdałkami np. angina, grypa, zapalenie krtani, przeziębienia. Wszelkie problemy związane ze słuchem i mową. Głuchota, infekcje ucha, jąkanie, wszelkie wady wymowy. Karta może oznaczać wszelkie alergie wziewne.

źródło: internet - blog Haliny - Wróżby Tarota.
Uwaga: Na PW, nie udzielam odpowiedzi, na temat Tarota i Numerologii.
Awatar użytkownika
Tola
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 446
Rejestracja: 21 lut 2011, 08:25
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Karty Tarota - Mag - I

Postautor: Serena » 22 wrz 2011, 17:22

Obrazek Obrazek Obrazek

Znaczenie karty Mag:

Osoby, które może oznaczać:
Atrakcyjny mężczyzna, lider, przywódca, dyrektor, człowiek o silnej osobowości, pisarz, twórca, pomysłodawca, odkrywca, pionier, mag, iluzjonista.

Sytuacje, które mogą być związane z kartą:
Rozpoczęcie nowych działań, posiadanie potrzebnych atutów w konkretnej sytuacji, nowe pomysły, projekty, idee. Twórczość, pomysłowość, kreatywność, pewność siebie. Karta oznacza przejęcie inicjatywy, branie spraw w swoje ręce. Ponadto potencjał seksualny w przypadku mężczyzny. Wolny zawód, nowa praca. Witalność, energia w pytaniach dotyczących zdrowia.

Negatywne aspekty:
Karta może oznaczać manipulację, intryganctwo, nadużywanie mocy, niezdolność do wykorzystania swoich atutów, niewiara we własne możliwości lub nadmierna pewność siebie, skłonność do ryzyka, oszustwo, kłamstwo, nieumiejętność wyrażania siebie. Może oznaczać przywódcę sekty, złych ideologii.

Źródło
Znam wielu, ale jestem dla nielicznych, stawiam granice po to, by dla innych ich nie mieć, robię to co lubię, jestem kim chciałam być.
Awatar użytkownika
Serena
Gawędziarz
 
Posty: 677
Rejestracja: 22 lip 2010, 20:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 33

Karty Tarota - Mag - I

Postautor: Serena » 22 wrz 2011, 17:27

Obrazek Obrazek

Jako dobra rada:
Bądź aktywny. Zbliż się do swych zadań lub do ludzi. Realizuj swe pomysły z zaangażowaniem. Pokaż, że jesteś uzdolniony i bystry. Teraz możesz poradzić sobie z najtrudniejszymi sprawami.

Jako ostrzeżenie:
Nie myśl, że do realizacji swoich celów możesz użyć wszelkich środków.

Jako karta dnia:
"Kto, jeśli nie ja i kiedy, jeśli nie teraz" to jest motto na dziś. Nie wahaj się podjąć inicjatywę. Masz zdrową wiarę w siebie, wiesz czego chcesz i z należytą koncentracją możesz osiągnąć swoje cele. Łatwo poradzisz sobie ze swoimi zadaniami. Jeśli musisz coś rozpocząć, jeśli chcesz udowodnić swoje zdolności, dziś jest na to odpowiedni dzień. Pokaż, co potrafisz, przy rozmowach czy negocjacjach pozostań bystry i niezależny, a zyskasz przychylność innych w załatwianiu swych spraw.

Jako karta na rok:
Ten rok zapowiada Ci pasmo sukcesów. Wszystko leży w Twoich rękach, możesz stworzyć prawdziwe arcydzieło. W znajomych dla Ciebie dziedzinach możesz wspiąć się na szczyty lub dodatkowo zająć się inną działalnością lub hobby, które w przyszłości sprawią Ci wiele radości i dzięki temu poczujesz się spełniony. Z pewnością także zaoferowane zostaną Ci dobre okazje, by uwolnić się od starych problemów. W żadnym wypadku nie powinieneś się chować lub wykorzystywać swój tupet. Zamiast tego, pokaż co potrafisz i podejmij inicjatywę tam, gdzie jest potrzebna. Przeżyj ten rok aktywnie, okaż swoją przedsiębiorczość. Masz teraz ku temu dar, właściwy zapał i najlepsze karty, żeby zrealizować swe zawodowe i prywatne cele. Czegokolwiek nie dotkniesz, ma największe szanse stać się prawdziwym hitem!.

Źródło
Znam wielu, ale jestem dla nielicznych, stawiam granice po to, by dla innych ich nie mieć, robię to co lubię, jestem kim chciałam być.
Awatar użytkownika
Serena
Gawędziarz
 
Posty: 677
Rejestracja: 22 lip 2010, 20:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 33

Karty Tarota - Mag - I

Postautor: Damix » 23 wrz 2011, 07:37

Obrazek

Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite
'' Mag to mądrość, skuteczność, pewność siebie i aktywne kształtowanie życia. Mag mówi o czasie, w którym rozwiązujemy nawet najtrudniejsze problemy, podchodzac do wyzwań z zaostrzona świadomościa i czujna mądrościa życiową, przeświadczeni o powodzeniu swych działań. Mimo, że karta ta przedstawia moc silnej świadomości, nie oznacza wcale, ze można zaniedbać intuicję i inne nieświadome siły. Przeciwnie- nadzwyczajna umiejętnośc wywieranią wpływu i skuteczność działań, na które wskazuje Mag, opierają się na głębokiej harmonii między świadomościa i nieświadomościa. Tylko powstała w ten sposób wewnętrzna pewność może <<przenosić góry>>.

w życiu zawodowym-- Mag pokazuje, że występujemy z inicjatywami, jesteśmy świadomi naszej siły oddziaływania i właściwie ją wykorzystujemy. Zależnie od ukierunkowania energii możemy za jej pomocą odnosić sukcesy na polu gospodarczym, uzyskiwać awanse lub z powodzeniem rozwiązywać trudne zadania, zdawać egzaminy czy też tworzyć i realizować zawodowe projekty. Jako przełożony możemy poprawić atmosferę pracy i dzięki pozytywnej motywacji polepszyć rezultaty całego przedsiębiorstwa. jeśli miałeś jakieś zdania, egzaminy, negocjacje, sprawy do rozwikłania, które dotychczas odsuwałeś od siebie, bo wydawały Ci się zbyt trudne, (..) nadszedł czas na ich realizację- czas na "przecięcie węzła gordyjskiego". Teraz rozwiązanie problemów zostanie uwieńczone sukcesem.

Na poziomie świadomości- Mag wskazuje na trzeźwe, logiczne myślenie i oznacza, że dzięki sile wewnętrznych przekonań i zdolnościom organizacyjnym możemy dokonać rzeczy, które wydawały się być dotychczas poza zasięgiem naszych możliwości.(...) Na głębszym poziomie karta ta oznacza, że kształtujemy nasz los, odpowiedzialnie, świadomie i zdecydowanie po mistrzowsku, realizując zadania życiowe.

W związkach osobistych- Mag wskazuje na fazę wielkiej fascynacji i wysokiej atrakcyjności.Wyrażona przez tę kartę siła może, gdy będzie odpowiednio wykorzystana, przezwyciężyć każdą formę zahamować, trudności i wszelkie ciążące nam problemy. Odpowiednio wykorzystana- oznacza tutaj dla dobra wszystkich, nie zaś tylko dla osobistych, jednostronnych korzyści. Mag wyraża wiedzę o jedności i o siłach nośnych związku."

Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla każdego
Damix
Pleciuga
 
Posty: 809
Rejestracja: 30 lis 2010, 19:37
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Mężczyzna
Droga życia: 0

Karty Tarota - Mag - I

Postautor: Štilić » 23 wrz 2011, 10:06

Tarot a zdrowie

Mag

Wola wyzdrowienia, optymizm, lekarz, cud wyzdrowienia; jeśli od jakiegoś czasu zle się czujesz, zauważasz jakieś symptomy, Idzi do lekarza, sprawdz, zrob badania. Choroby wpływają na Twoją psychikę utratą woli, stad możesz mieć skłonności do omdleń. Nie ignoruj ich.

Źródło - B Antonowicz -Vademecum Tarota
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie."
Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie, kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, że nie zasługujesz na mnie, gdy jestem najlepsza.
Awatar użytkownika
Štilić
Forumowicz do entej
 
Posty: 2609
Rejestracja: 25 gru 2010, 15:20
Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Karty Tarota - Mag - I

Postautor: Raf-del » 23 wrz 2011, 16:17

Gdzie to jest?

Mag - reprezentuje: szkołę, bibliotekę, gabinet lekarski, gabinet bioterapeuty, park rozrywki.
Podaję za Marią Bigoszewską.
Raf-del
 
Posty: 55
Rejestracja: 23 wrz 2011, 15:56
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Mężczyzna
Znak zodiaku: Bliźnięta
Droga życia: 3

Karty Tarota - Mag - I

Postautor: Štilić » 23 wrz 2011, 18:37

Odpowiednik astrologiczny:

Słońce w sensie siły i promieniowania. Merkury mówiący o zmienności i zręczności.

Źródło: Tarot dla każdego - H. Banzhaf
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie."
Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie, kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, że nie zasługujesz na mnie, gdy jestem najlepsza.
Awatar użytkownika
Štilić
Forumowicz do entej
 
Posty: 2609
Rejestracja: 25 gru 2010, 15:20
Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Karty Tarota - Mag - I

Postautor: Skolai O'Shea » 23 wrz 2011, 18:39

Obrazek- Bardzo silna osobowość z ugruntowanymi poglądami
- Otwarty umysł na wszystko, co może ulepszyć świat
- Uzdolnienia dyplomatyczne i mediacyjne
- Umiejętność korzystania z posiadanej wiedzy
- Wszechstronna kreatywność ułatwia osiąganie sukcesów
- Umiejętność współpracy z partnerami na podobnym poziomie intelektualnym
- Poznawanie świata poprzez naukę i doświadczenia
- Zapał, bogactwo inwencji i siła woli
- Wiara we własne możliwości i odwaga podejmowania ryzyka
- Oryginalość działania wyzwala szacunek osób trzecich
- Uzdolnienia twórcze i manualne. Logiczny umysł, lecz niepozbawiony wrażliwości
- Umiejętność abstrakcyjnego myślenia i zdolnośc przewidywania stawia go w szeregach najwybitniejszych umysłów
- Możliwość zmiany pracy, awansu lub zawodu
- Predyspozycje do pracy w zawodzie nauczyciela
- Umiejętność dokonywania wyboru, selekcjonowania spraw
- pomyślny rozwój na wielu płaszczyznach
- Zdanie egzaminu, obrona pracy magisterskiej lub dyplomu
- Nowa znajomość może przerodzić się w wielką miłość
- Wskazany krótki wypoczynek i zmiana klimatu

Karta odwrócona:
- Brak zdecydowania odbije się niekorzystnie na życiu zawodowym
- Zachwianie równowagi emocjonalnej odbije się niekorzystnie na pracy twróczej
- Kłopoty z nauką, oblanie egzaminów, przerwanie studiów
- Źle wykorzystana wiedza zaprzepaści szanse awansu
- Oszustwa, kłamstwa, brak otwartości, kombinatorstwo
- Brak pomysłów, słaba wola i manipulacje staną się przyczyną kłopotów w pracy
- Uleganie wpływom ludzi nieżyczliwych, uzależnienie się od silnych charakterów
- Niechęć do podejmowania ryzyka bycia dobrym
- W pobliżu jest wiele fałszu powodującego zamieszanie
- Wykorzystywanie wiedzy w niegodnych zamiarach
- Manipulowanie ludźmi i wykorzystywanie ich zdolności dla własnych celów
- Bra odpowiedzialności, lekkomyślność i zła wola
- Zdrada przyjaciół, życie w kłamstwie
- Kłopoty w partnerstwie, związku lub małżeństwie
- Zaniedbywanie obowiązków rodzinnych
- Źle obmyślony plan na nowe działanie
- Niepowiedzenie, możliwość utraty pracy
- Kłopoty ze zdrowiem, wskazana wizyta u lekarza
- Romans nie ma szansy na przetrwanie
- Zapowiedź konfliktów w partnerstwie

Źródło: Helena Żuk, "Podręcznik Tarota. Wielkie Arkana"
Skolai O'Shea
 

Karty Tarota - Mag - I

Postautor: Skolai O'Shea » 08 paź 2011, 17:23

MAG. Karta przedstawia człowieka dążącego do poznania prawdy o istocie duszy i materii. Gromadzi on w tym celu odpowiednią wiedzę oraz jest wyposażony w instrumenty, które mu w tym będą pomocne. Osiągnąłeś(aś) pewien stopień wiedzy, który daje ci możliwość podejmowania decyzji niezależnie od innych. Inspirują cię nowe idee i masz dość zdrowia oraz sił aby je wprowadzać w życie. Doskonale rozumiesz ludzką psychikę i możesz mieć duży wpływ na innych ludzi. Jest prawdopodobne, że pracujesz nad czymś ważnym, co przyniesie pożytek ludziom lub nawet ludzkości, i sam wiesz jak to robić. Jesteś na dobrej drodze do osiągnięcia sukcesu w dziedzinie, w której pracujesz.

MAG - karta odwrócona. Pracujesz nad wieloma sprawami naraz, źle gospodarujesz energią, której na ogół ci brakuje. Ustawicznie popełniasz błędy a swoje zdolności chcesz wykorzystać do niegodziwych celów np. do manipulowania ludzką psychiką w celu podporządkowania sobie ludzi. Możesz poznać metody sterowania ludzkimi zachowaniami i robić z tego użytek. Zło, tak jak dobro zawsze wracają do punktu wyjścia.

Źródło - strona internetowa: Tarot
Obrazek

Mag w znaczeniu ogólnym

Ta karta Wielkich Arkanów rozpoczyna ponumerowaną serię tarota. Numer 1 oznacza aktywny początek, indywidualny umysł w odróżnieniu od zbiorowej nieświadomości. Mag, jest człowiekiem, który ma za zadanie zdobyć samoświadomość i osiągnąć w ten sposób zjednoczenie ducha z materią.

Odniesienia
astrologiczne: Słońce oznaczające siłę i promieniowanie, Merkury symbolizujący giętkość i zręczność
kabalistyczne Drzewo Życia: ścieżka dwunasta (od Korony [Kether] do Rozumienia[Binah])

Znaczenie prognostyczne:

pozycja prosta: Ta karta mówi o sytuacjach, które wymagają zdecydowania i umiejętności rozwiązywania problemów, Wyraża silną i wyraźnie określoną osobowość, reprezentuje człowieka gotowego do zmierzenia się z każdą sytuacją, zdolnego i umiejętnie posługującego się słowem. Może się także odnosić do wszelkiego rodzaju inicjatyw, które wydadzą owoce w przyszłości. Zalety maga to: dyplomacja, bystrość, spontaniczność i szybkość podejmowania decyzji.

karta odwrócona: oznacza osobę skłonną do manipulacji, oszusta, szarlatana i kłamcę. Symbolizuje również moment bezwładu, bierności lub niskiego poczucia wartości. Wady związane z tą pozycją to: słaba wola, oszukiwanie samego siebie, nieśmiałość oraz trudności z wysławianiem się lub uczeniem.

Mag na różnych poziomach

Na poziomie psychologicznym:
wraz z Magiem rozpoczynamy długi proces indywiduacji (zyskiwania poczucia własnej odrębności i niepowtarzalności), w którym dusza, bez względu na okoliczności, kroczy własną droga, dążąc do osiągnięcia jakiegoś celu. Dzięki mocy tego atutu, stajemy się świadomi własnego Ja, gromadząc wokół niego przedmioty i cechy, które stanowiły zrąb naszej osobowości. Ta karta Wielkich Arkanów pomaga nam skonstruować nasze ego i podkreśla ludzką zdolność do rozwoju swojej świadomości.

Na poziomie intelektualnym:
jest wyobrażeniem umysłu, który, świadom samego siebie, bez wytchnienia poszukuje znaczenia rzeczy. Symbolizuje inteligencję czynną i praktyczną, przyjmującą rolę kreatora rzeczywistości. Mag to człowiek, który wykorzystuje siłę swojej wyobraźni, aby zrozumieć, a następnie kształtować świat, który go otacza. Karta ta wskazuje na zdolności analityczne i równowagę umysłową.

Na poziomie uczuciowym:

Mag wyraża całkowite zaufanie do samego siebie. Jego pojawienie się wieszczy, że uczucia i osobowość pytającego są wyraźnie określone i poddane panowaniu woli. Symbolizuje kontrolowanie emocji.

Na poziomie materialnym:
to człowiek pełen możliwości, zdolny do rozwiązania wszelkich trudności. Posiada bardzo szeroką wizję rzeczywistości, co pozwala mu na szybkie podejmowanie decyzji w celu osiągnięcia korzyści. Mag sam decyduje o tym, co go spotyka i aktywnie podejmuje zmagania z codziennością. Symbolizuje zdolności i umiejętności konieczne do rozwiązania problemów.

Źródło: Przyszłość zaklęta w kartach Tarota - konsultacje J.W Suliga
Skolai O'Shea
 

Następna

Wróć do Znaczenia kart tarota - AW

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości