Karty Tarota - Papież - V

Postautor: Elie » 10 lis 2012, 13:19

Na karcie widoczna jest postać starszego mężczyzny, ubranego w długi płaszcz i papieską tiarę, trzymającego w lewej ręce laskę z potrójnym krzyżem. Mężczyzna siedzi na tronie, pomiędzy dwoma wysokimi kolumnami, będące symbolem wejścia do Krainy Oświecenia. Czasem widoczne są klęczące u jego stóp postaci, które ten błogosławi gestem prawej dłoni.

Arcykapłan zwany jest także Kapłanem, Papieżem lub Hierowantem.
W szatach duchowego zasiada na tronie. Jego spojrzenie jest łagodne i dobre, jego władza nie jest władzą twardej siły, lecz władzą wiary.
Arcykapłan ma wyciągnięte przed siebie ręce w geście błogosławieństwa, on łączy tym gestem przeciwieństwa i uosabia tajemnicę ślubów.

Symbolizuje wszystko to, co jest konserwatywne i ortodoksyjne. Znajduje się w opozycji do zmian, wzmacnia istniejące schematy.
Oznacza pobożności i konserwatyzmu, osobę mającą wielki autorytet, niekoniecznie duchownego – także nauczyciela.
Kojarzona jest z potrzebą uzyskania fachowej porady, albo pomocy w problemach duchowych. Dotyczy także ogólnie zainteresowania sprawami duchowymi i potrzebą uzyskania przebaczenia.

Reprezentuje największy autorytet moralny, który posiadasz, lub w zależności od położenia karty potrzebujesz kontaktu z taką osobą. Jej wiedza i energia duchowa wzmocni cię w dążeniu do celu. Jeżeli jesteś autorytetem zdolnym do przekazywania nauki i boskich prawd, weź odpowiedzialność za to, co głosisz i co robisz.

Musisz znaleźć siebie na tej karcie. Często, obok Arcykapłana przedstawionych jest dwóch klęczący mnichów - uczniów. Jeśli utożsamiasz siebie z jednym z nich, to znaczy że szukasz nauczyciela, który pokazałby ci drogę do Prawdy i jesteś gotów przyjąć jego pomoc.
Jeśli natomiast dostrzegasz siebie w centralnej postaci, to znaczy że sam jesteś zdolny do nauczania innych tego, w co sam wierzysz, że możesz im pomóc, ale mimo wszystko spytaj siebie czy to nie żądza sławy doprowadziła cię na tron, czy twoja wiedza faktycznie jest aż tak wielka.
Informuje o trudnych kontaktach i relacjach z ojcem zarówno w przeszłości, jak i chwili obecnej, o destrukcyjnym wpływie ojca na daną osobę, jak i też o skłonnościach jednostki do ulegania wpływom "czarnych nauczycieli", czyli o potrzebie znalezienia pozytywnego wzorca, autorytetu, jakim niestety nie stał się własny ojciec.

Karta odwrócona reprezentuje człowieka fanatycznie przywiązanego do spraw duchowych, narzucającego innym swe idee, przy tym nie przebierającego w środkach. Jeżeli ty nim jesteś to wiesz o co chodzi. Jeżeli jesteś pod wpływem religijnego fanatyka, zrewiduj swój stosunek do niego. Idee, które głosi i prawdy, które tak dobrze przemawiają do ciebie, dają mu władzę absolutną nad tobą i trudno ci będzie od niego się uwolnić. Pomyśl, czym jest wolność.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2127 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Štilić » 12 mar 2013, 16:24

Co oznacza papież w pytaniu o prace na pozycji wynik? Pracę na stałe?
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie."
Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie, kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, że nie zasługujesz na mnie, gdy jestem najlepsza.
Awatar użytkownika
Štilić
Forumowicz do entej

Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Postautor: aries » 12 mar 2013, 16:31

bardzo możliwe,bo zapowiada stałość i bezpieczeństwo.. lub praca w jakiejś instytucji, urzędzie.. w każdym razie jest to dobra karta na pracę
Awatar użytkownika
aries
Pismak

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Znak zodiaku: Baran
Droga życia: 8

Postautor: Elie » 13 mar 2013, 17:14

Praca terapeutyczna,satysfakcjonująca praca, dająca możliwość poszerzania horyzontów.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Rossi » 01 cze 2013, 15:32

co oznacza jako karta dnia ???
"Nie warto rezygnować z marzeń , tylko dlatego że są one dalej niż na wyciągnięcie ręki.. Należy postawić sobie krzesło, skrzynie, drabinę a nawet skakać po nie.. Bo warto.
Awatar użytkownika
Rossi
Pismak

Podziękował : 46 razy
Otrzymał podziękowań: 76 razy
Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 3

Postautor: xLena » 01 cze 2013, 18:15

bellis pisze:co oznacza jako karta dnia ???

może pokazać dzień spędzony w gronie rodziny, bliskich, może pokazać naukę w tym dniu- dobra dla nauki-w tym sensie, spokojny dzień, bez niespodzianek
xLena

Postautor: supersymmetry » 29 lip 2013, 22:03

Kaplan jako karta dzienna sprawia mi problem, a czesto mi wypada. wczoraj i dzis naprzyklad mi wypadl i nie wiem do konca co on oznacza. o ile wczoraj myslalam itensywnie o studiach, rozwazalam rozne mozliwosci oraz swoje mozliwsci probowalam ocenic, mama probowala mnie do kosciola wyciagnac, no i prosila zebym poszla do dziadka, ale ja ostatnio nie wyrabiam z nim przez ta jego demencje starcza, no a poza tym to szlalam z mopem, odkurzaczem, cwiczylam itp, no pasuje do tego napewno 1 rzecz, o tyle dzis, to nie wiem co ten kaplan oznaczal, bo bylam w pracy dzis, zrobilam juz prawie cel, no nawet mi dzis poszlo niezle i nie obijalam sie, w wynikach grupowych jestem w tej lepszej grupie nie jest zle, czy jest to wlasnie karta oznaczajaca dzien w ktorym mi sie powiedzie? czy moze ta karta oznacza to ze w miedzyaczasie w pracy ogladalysmy suknie slubne? czy juz przeginam z tymi slubami? na co wam ta karta wypada?
supersymmetry
Grafoman

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Droga życia: 0

Postautor: nadzieja_aa » 30 lip 2013, 13:27

a mi Kapłan bardzo często pokazuje dzień bardzo spokojny, pełen refleksji życiowych, odpoczynek relaksujący ( np relaksująca kąpiel) troski o najbliższych , czasem bóle stawów (nóg), wewnętrzny spokój ducha, wszelkiego rodzaju rozważania ( np . o sprawach finansowych) a nawet wizytę w kościele.

pozdrawiam - nadzieja_aa

Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Niewymowny

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: supersymmetry » 30 lip 2013, 17:37

dzieki, czyli w sumie pasuje na te moje rozwazania, bo tu nie obylo sie bez pomyslenia o kwestiach finansowych, no i mama chciala zebym poszla do kosciola, ale nadal z ta karta mama problem
supersymmetry
Grafoman

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Droga życia: 0

Postautor: Elie » 15 sie 2013, 10:30

Autorytet dzięki wiedzy. Na pewnej dziedzinie wiedzy, sztuki lub praktycznej działalności znasz się lepiej od innych. Zawdzięczasz to zarówno swojemu talentowi, jak i latom nauki, praktyki i dociekań. Twoim umiejętnościom i wiedzy należy się szacunek, a tobie - autorytet w oczach innych. Możliwe, że jesteś najlepszą osobą do pokierowania sprawą, o którą pytasz albo najlepszym ekspertem, który rozwiąże zaistniałą zagadkę czy problem. Inni ludzie powinni lub wręcz muszą ci zaufać. Ty ich nie zawiedziesz - dojrzałeś/aś do tego, żeby być dla nich oparciem i wzorem. Karta wskazuje na twoją pracę nauczycielską albo działalność społeczna lub polityczną. Problemy, które trzeba rozwiązać wymagają wiedzy, zbadania lub zdobycia informacji. Jesteś na dobrej drodze, żeby temu zadaniu podołać.

Żródło TARAKA
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

PoprzedniaNastępna

Wróć do Znaczenia kart tarota - AW