Karty Tarota - Papież - V

Postautor: Amadeo » 22 wrz 2011, 07:55

ObrazekObrazekObrazek

Hierophantem nazywano najwyzszego kaplana antycznych misteriow.Wyraz jest greckiego pochodzenia i oznacza "ten,ktory naucza rzeczy swietych".
Przed widocznym na karcie tronem leza dwa klucze symbolizujace wladze sw.Piotra,pierwszego papieza,ktoremu Jezus wedlug biblijnego przekazu powiedzial "I dam ci klucze Krolestwa Niebios;i cokolwiek zwiazesz na ziemi,bedzie zwiazane i w niebie,a cokolwiek rozwiazesz na ziemi,bedzie rozwiazane i w niebie".Z tego powodu w wierzeniach ludowych sw.Piotr postrzegany jest jako klucznik przy bramach nieba,a oba klucze stanowia glowny symbol w herbie papieskim.
Potrojna korona,trzy krzyze na obszywce szaty i potrojny krzyz w reku Najwyzszego Kaplana sa symbolami jego kompetencji na trzech plaszczyznach: ciala,psychiki i duszy lub takze: nieba,ziemi i piekla.W odroznieniu od poprzednich kart,obok glownej archetypowej postaci,pojawiaja sie po raz pierwszy inne osoby.Sa to nowicjusze.ktorzy u podnoza tronu stoja lub klecza,zeby otrzymac instrukcje od Najwyzszego Kaplana.Ten motyw jest paralela do budzacej sie swiadomosci dziecka,ktore zaczyna po raz pierwszy swiadomie postrzegac osoby obok i odczuwac inne,obce "ja".To okres,w ktorym dziecko stopniowo traci swoja poczatkowa jednosc ze wszystkim,zaczyna po raz pierwszy mowic"ja" i coraz lepiej rozrozniac granice miedzy nim a innymi.
Tak wiec Najwyzszy Kaplan jest swoistym odpowiednikiem tego etapu w wychowaniu bohatera,ktory przygotowuje na to,co go pozniej spotyka w zyciu,w zewnetrznym swiecie.Karta oznacza czas,w ktorym tworzy sie jego sumienie,w ktorym uczy sie odrozniac dobro od zla.Symbolizuje takze ufnosc w Boga,ktora potrzebna bedzie bohaterowi w jego podrozy,a ktora zrodzila sie wlasnie podczas dziecinstwa.
Blogoslawiaca reka Najwyzszego Kaplana pokazuje donioslosc przekazywanej nauki:wskazujacy palec oznacza to co widzialne,oczywistosc,podczas gdy zwiniete palce znacza to,co niewidzialne i transcendentalne.Piatka,suma wszystkich palcow,symbolizuje w mistyce liczb sens,istote,kwintesencje.Przeslanie tego obrazu jest nastepujace-tylko ten,kto kieruje swoja uwage na oba swiaty,poznaje sens i wybiera droge.Z kolei zas ten,kto widzi zewnetrzna strone rzeczy,ma na to tak samo malo szans,jak i ten,ktorego kusi tylko to ,co transcendentalne.Dlatego bohater musi badajac sens zycia przemierzyc oba swiaty:zewnetrzny,swiadomy,ktoremu odpowiada sloneczny dzien i wewnetrzny,nieswiadomy swiat drogi po Morzu Nocy.

Archetyp - święty
Znaczenie ogólne - znalezienie sensu, wiara w Boga, ufność, poszerzenie horyzontów, rozumieć coś dogłębnie, szczerość, postępować według zasad moralnych
Praca - pracowitość, szukanie i znalezienie satysfakcjonującej pracy, pozostań wierny swym zasadą moralnym, uzyskanie zaufania, praca terapeutyczna, uzasadniony optymizm
Relacje/uczucia - obustronne zaufanie i życzliwość, troszczyć się o siebie nawzajem i siebie ochraniać, błogosławieństwo dla związku, małżeństwo
Świadomość - poszukiwanie i uświadomienie sobie sensu życia
Sfera ducha - uświadomienie sobie swojej subiektywnej prawdy
Cel - głęboka, wewnętrzna wiara w siebie jako rezultat wiary w wyższy cel
Cień - obłuda, dwulicowość, walka religijna, obrońca zasad
Odwrócona - nieuczciwość, wypaczenie, czcza gadanina

Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"
Amadeo
Wciąż tu siedzę

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Droga życia: 0

Postautor: Tola » 22 wrz 2011, 09:15

V Kapłan, Papież

Słowa kluczowe – autorytet moralny, duchowość, mądrość, wiedza, doświadczenie, nauczyciel, zaufanie, refleksja, tradycyjne wartości, zasady i ceremonie, wierność ideałom, szacunek, poszukiwanie prawdy i sensu, powodzenie, dostatek.

Osoba – Ojciec, głowa rodu, duchowny, powiernik, psycholog, lekarz, profesor uniwersytetu, ksiądz z powołania, radca prawny, doradca, przyjaciel, intelektualista, dewotka, fałszywy prorok, kapłan bez powołania, destrukcyjny ojciec.

Miejsce – Miejsca kultu religijnego wszystkich wyznań, konfesjonał, uczelnie, instytuty naukowe, pomniki, domy opieki, gabinet radcy prawnego, gabinet psychoterapeutyczny, biuro matrymonialne.

Cechy ogólne – Osoba o nieskazitelnej moralności, uosobienie dobra, wzór ojca, zrównoważony osąd, uczciwość, prawość, lojalność, życzliwość, szczodrość, poświęcenie, akceptacja, szlachetność, mądrość, obiektywizm, rozsądek, pobożność, przywiązanie do tradycji, talent organizacyjny.

Karta odwrócona – Fałszywy autorytet, podwójna moralność, wykorzystanie czyjejś słabości, fanatyzm, hipokryzja, obłuda, nietolerancja, wrogość, fałszywa religijność, dewocja.

Znaczenie ogólne – Karta Kapłana to wymiernik wiedzy i nauki w szerokim znaczeniu. Może oznaczać osobę z autorytetem, kogoś na wysokim stanowisku, kto poprze nas w jakiejś sprawie. Albo otrzymamy jakąś nagrodę czy rekomendację do stopnia naukowego czy nominację na stanowisko naukowe lub związane z edukacją. Inne znaczenie tej karty to że być może znaleźliśmy się w sytuacji kiedy doświadczyliśmy głębszego zrozumienia siebie i swojego życia, jego roli i sensu. Próbujemy odnaleźć się w nowej sytuacji, rezygnując z dotychczasowych wzorców, przekonań i postępowania. Być może potrzebujemy duchowego wsparcia na tej drodze lub terapii u specjalisty. Może przeczytaliśmy książkę, która spowodowała zmianę priorytetów w naszym życiu. Co by to nie było ważne jest, że wkraczamy w nowy etap rozwoju, rozwijamy się duchowo i możemy liczyć na pomoc ze strony autorytetu do którego zwrócimy się o pomoc. Z drugiej strony być może posiadamy cechy o których mowa i możemy pomóc innym w dotarciu do poznania swojego głębszego ja. Karta Kapłana oznacza także że decyzja którą właśnie podejmujemy jest słuszna albo ze musimy przystosować się do pewnych zasad, jeśli chcemy aby sprawa o którą pytamy posunęła się do przodu. Kiedy zobaczymy ją w rozkładzie będzie oznaczać wszelkie umowy, kontrakty, ugody, rozejm i legalizacje. Może symbolizować ceremonię ślubu kościelnego lub chrzest.

Karta odwrócona – Rozczarowanie jakimś autorytetem, problemy ze zdrowiem, złość, niechęć, bunt przeciwko utartym kanonom, regułom, zasadom moralnym. Toksyczny, destrukcyjny ojciec, fałszywy prorok, kapłan bez powołania. Kłopoty związane z brakiem ojca w dzieciństwie, nadmierna wpływowość, uleganie wpływom fałszywych autorytetów (subkultur).

Zdrowie (karta odwrócona) – Choroby dziedziczne ; cukrzyca, choroby układu krążenia, otyłość, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, choroby nowotworowe. Problemy dermatologiczne; czyraczność, owrzodzenia, ropnie. Alergie skórne pod wpływem działania alergenów zewnętrznych np. kosmetyków, środków czystości, materiałów z dodatkiem chemii.

źródło: Internet, Blok Haliny - Wróżby z Tarota
Uwaga: Na PW, nie udzielam odpowiedzi, na temat Tarota i Numerologii.
Awatar użytkownika
Tola
Dopiero się rozkręcam

Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postautor: Damix » 22 wrz 2011, 15:12

Obrazek

Często u jego stóp stoją lub klęczą dwie inne postacie a więc śmiało możemy powiedzieć że Kapłan jest uosobieniem jakiegoś arbitra w danej sprawie ponieważ scena ta przedstawia przekaz jakiejś wiedzy, do której ma dostęp tylko Kapłan. Cóż to oznaczać może we wróżbie? W pytaniach o sprawy sądowe np. to że trzeba zasięgnąć opinii adwokata czyli kogoś biegłego w tej sprawie, który nam powie jakie kroki podjąć. W pytaniach dotyczących choroby może wskazywać lekarza, który powinien zdiagnozować jednostkę chorobową i nakreślić nam plan walki z chorobą. A przed czym ostrzega? Przed zbyt wielką pewnością siebie, przed zabieraniem głosu w sprawach o których nie mamy pojęcia bo bardziej możemy zaszkodzić niż pomóc.

Źródło:Arkana Wielkie V KAPŁAN czasem PAPIEŻ*-*MagiaTarota.info - Tarot Numerologia Horoskop Astrologia
Damix
Pleciuga

Otrzymał podziękowań: 0 raz
Droga życia: 0

Postautor: Štilić » 23 wrz 2011, 10:00

Tarot a zdrowie

Papież

Możliwość choroby, której celem jest tylko zatrzymanie w pogoni za iluzjami świata
materialnego. Kryzys w chorobie. Potrzebna jest odnowa duchowa, modlitwa, zwrócenie uwagi na wartości duchowe w życiu, rodzinę, przyjaciół, odnowienie kontaktu z Bogiem.

Źródło - B Antonowicz -Vademecum Tarota
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie."
Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie, kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, że nie zasługujesz na mnie, gdy jestem najlepsza.
Awatar użytkownika
Štilić
Forumowicz do entej

Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Postautor: Raf-del » 23 wrz 2011, 16:28

Gdzie to jest?

Kapłan- reprezentuje:klasztor, świątynię, miejsce kultu, uczelnię wyznaniową, gabinet doradcy, miejsce z tradycjami.

podałem za Marią Bigoszewską
Raf-del

Otrzymał podziękowań: 0 raz
Znak zodiaku: Bliźnięta
Droga życia: 3

Postautor: Štilić » 23 wrz 2011, 18:42

Odpowiednik astrologiczny:

Słońce w Strzelcu jako zwiastuni nauczyciel wartości religijnych.

Źródło: Tarot dla każdego - H. Banzhaf
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie."
Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie, kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, że nie zasługujesz na mnie, gdy jestem najlepsza.
Awatar użytkownika
Štilić
Forumowicz do entej

Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Postautor: Serena » 23 wrz 2011, 18:49

Obrazek Obrazek Obrazek

Znaczenie karty Kapłan:

Kogo symbolizuje karta:
Osoba z autorytetem moralnym, duchowym, osoba duchowna, nauczyciel, wykładowca, mężczyzna, mąż, ojciec, który w życiu kieruje się zasadami moralnymi, tradycją, wiarą. Ponadto może oznaczać osobę, która Cię wspiera, udziela poparcia, radzi. Karta jest również symbolem Kościoła.

Symbolika karty:
Zasady religijne, zwrócenie się o poradę do autorytetu duchowego, otrzymanie rekomendacji na stopień naukowy, rozwój duchowy, udzielanie lub otrzymywanie dobrych rad, pobożność, ślub kościelny, chrzest, przestrzeganie zasad moralnych, pogłębianie wiedzy, nauczanie innych, wychowywanie dzieci.

Karta w pozycji odwróconej:
Dewocja, fanatyzm, kryzys duchowy, złe rady ze strony osoby, która jest dla nas autorytetem, przestarzałe, sztywne poglądy, narzucanie innym swoich poglądów, nietolerancja wobec innych poglądów, zasad wiary, niewierność w związku małżeńskim, problemy z nauką, przerwanie edukacji.

Źródło
Znam wielu, ale jestem dla nielicznych, stawiam granice po to, by dla innych ich nie mieć, robię to co lubię, jestem kim chciałam być.
Awatar użytkownika
Serena
Gawędziarz

Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 33

Postautor: Serena » 23 wrz 2011, 18:57

Obrazek Obrazek

PAPIEŻ, ARCYKAPŁAN.
Na wizerunku karty umieszczono postać Papieża (Arcykapłana), a w tle za nim stoją dwie kolumny będące symbolem wejścia do Krainy Oświecenia. Osiągnąłeś(aś) pewien stopień duchowego wtajemniczenia, jesteś osobą pobożną lub wyznajesz idee mające swoje źródło w tradycji, w której się wychowałeś(aś), jej jesteś wierny(a) i swoje działania będziesz opierać o te wartości. Papież reprezentuje największy autorytet moralny, który ty sam(a) posiadasz, lub w zależności od położenia karty potrzebujesz kontaktu z taką osobą. Jej wiedza i energia duchowa wzmocni cię w dążeniu do celu. Jeżeli jesteś autorytetem zdolnym do przekazywania nauki i Boskich prawd weź odpowiedzialność za to co głosisz i co robisz.

PAPIEŻ - karta odwrócona.

W tej pozycji karta reprezentuje człowieka fanatycznie przywiązanego do spraw duchowych, narzucającego innym swe idee, przy tym nie przebierającego w środkach. Jeżeli ty nim jesteś to wiesz o co chodzi. Jeżeli jesteś pod wpływem religijnego fanatyka, zrewiduj swój stosunek do niego. Idee, które głosi i prawdy, które tak dobrze przemawiają do ciebie, dają mu władzę absolutną nad tobą i trudno ci będzie od niego się uwolnić. Pomyśl, czym jest wolność.

Źródło
Znam wielu, ale jestem dla nielicznych, stawiam granice po to, by dla innych ich nie mieć, robię to co lubię, jestem kim chciałam być.
Awatar użytkownika
Serena
Gawędziarz

Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 33

Postautor: Skolai O'Shea » 24 wrz 2011, 20:40

Obrazek

Obrazek

Autorytet religijny, moralny. Nauczyciel. Prawodawca. Wyrzeczenie się dóbr materialnych. Nauka, prawość, pobożność. Poszukiwanie wyższych wartości. Optymizm. Idealizm. Humanitaryzm. Szczodrość. Zdolność do wybaczania. Prostolinijność. Przywiązanie do jednej idei, jednego pomysłu i celu. Rytualizm, ceremonialność. Szukanie prawdy w przeszłości, zamiłowanie do badania historii. Tradycjonalizm, konserwatyzm. Niezdolność akceptacji nowej idei. Ktoś, kto żyje przeszłością. Konformista. Planowanie podróży.

Odwrócony: Skłonność do przesady. Fałszywość, kłamstwo. Impotencja. Cynizm. Fałszywa religijność, fałszywa sprawiedliwość, obłuda. Brak umiaru. Uzależnienie od magii. Zły nauczyciel. Nieznajomość przeszłości. Wyciąganie fałszywych wniosków. Brak zainteresowania wyższymi wartościami. Niesprawiedliwość. Zacietrzewienie. Brak taktu.

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
Skolai O'Shea

Postautor: Elie » 17 paź 2011, 09:46

Obrazek

ZDROWIE
Problemy dermatologiczne pochodzenia auto-immunizacyjnego(np.pęcherza,toczeń rumieniowaty,zapalenie skórno-mięśniowe,sklerodermia)i bakteryjnego(np.czyraki,owrzodzenia skórne,ropnie podskórne itp.)
Alergie kontaktowe,czyli powstające pod wpływem kontaktu skóry z alergenami,co powoduje zmiany skórne w postaci pęcherzyków,grudek itp.o różnym nasileniu i dynamice rozwoju.Takim alergenem może być kosmetyk,materiał z jakiego zrobiona jest odzież,proszek do prania itp.
Choroby dziedziczne,czyli przekazywane w rodzinie z pokolenia na pokolenie.
Należą do nich niektóre typy cukrzycy,choroby krążenia,nowotwory łagodne i złośliwe,skłonność do otyłości,choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy.
Znaczenie karty w naturoterapii:
lek homeopatyczny-Lycopodium.
zioło-tarczyca?
kamień-diament

TAROT A ZDROWIE
A,A,Chrzanowska/A,P,Załęski
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2132 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Następna

Wróć do Znaczenia kart tarota - AW