Karty Tarota - Rydwan - VII

Re: Karty Tarota - Rydwan - VII

Postautor: Iza74 » 05 lut 2018, 22:18

ObrazekZmiana, ruch i spokójSpokój i transformacja to pierwsza i druga tajemnica natury. Jesteśmy na skraju transformacji naszej rzeczywistości, nowej sytuacji.

VII Rydwan
Przygotuj się na coś nowego, nową sytuację lub nowy początek. Teraz jest czas, aby spojrzeć do wewnątrz i czekać uważnie, aż rozpoznasz odpowiedni moment, aby rozpocząć lub aktywować. Spowodowałeś zmianę, która nadchodzi teraz w twoich decyzjach. Może się również zdarzyć, że zmieniłeś się lub napotykasz wpływy zewnętrzne, które spowodowałeś. Zwracając uwagę na nas samych i naszego środowiska i uczciwą analizą naszej sytuacji możliwe jest dla nas, że to, co chcemy osiągnąć nam uświadomić sobie, i może z wdzięcznością przyjąć.

afirmacja
Zwracam uwagę na to, co się dzieje i czekam cicho na moją okazję.

pozytywny
Obniżona osłona złotego pancerza wskazuje na medytacyjne podejście. Koło przeznaczenia obraca się w dłoni medytującego. Będzie wskazywać moment, w którym siły wewnętrzne zaczynają się poruszać. Przygotuj się na zmiany i bądź gotowy na opuszczenie starego znajomego. Twój wewnętrzny głos lub zewnętrzne wydarzenia dadzą ci sygnał, by stać się aktywnym.

ujemny
Niebezpieczeństwo polega na przedwczesnym pędzeniu lub we śnie w odpowiednim momencie. Jest optymalny czas na każde ważne wydarzenie w naszym życiu. Zbyt wczesna zazwyczaj oznacza niedojrzałe lub niekompletne zdarzenia, które uniemożliwiają jej uruchomienie. Zbyt późno oznacza często, że musimy biegać po sukcesie. Wtedy istnieje niebezpieczeństwo bycia pod presją.
<E>
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1941
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 131 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Karty Tarota - Rydwan - VII

Postautor: Elie » 31 maja 2018, 05:51

W sferze uczuć; karta oznacza walkę o przetrwanie lub dominację w związku. Przetrwanie może być związane z maskowaniem uczuć i przejściem do ataku w chwili najmniej spodziewanej przez partnera.Działając z zaskoczenia możemy być pewni zwycięstwa. W przypadku dominacji, czujemy swoją siłę, dlatego często prowokujemy spięcia, nawet ryzykując utratę partnera. Dobrze obrana strategia walki może zapewnić nam zwycięstwo. Powodzeniem siły wojownika jest wytrwałość, która czasami okazuje się ważniejsza niż krótkotrwałe zwycięstwo odniesione w walce o partnera lub o słuszność swoich racji.

Źródło - Agnieszka Świrska
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31450
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2194 razy
Otrzymał podziękowań: 2149 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Karty Tarota - Rydwan - VII

Postautor: Iza74 » 04 cze 2018, 15:23

ObrazekOsoba prowadząca bardzo aktywny tryb życia, sportowiec, kierowca, mężczyzna bardzo przedsiębiorczy, wykazujący inicjatywę, przywódca, osoba pracowita, doręczyciel wiadomości, wojskowy, żołnierz.

Co może oznaczać pojawienie się karty w rozkładzie
Sukces, zwycięstwo, sprzyjające okoliczności, nowy etap w życiu, podróż, męska seksualność, intensywny okres w życiu, przyspieszenie rozwoju sytuacji, przebojowość, dynamizm, inicjatywa, postęp, zmiana miejsca zamieszkania, przeprowadzka, duży wysiłek fizyczny, zapowiedź spotkania właściwego partnera dla samotnej kobiety, praca w ruchu, awans, determinacja, nowy samochód.

W pozycji odwróconej
Niecierpliwość, niekorzystny obrót spraw, utrata panowania nad rozwojem spraw, niesprzyjające, nagłe okoliczności, przeszkody, brutalność, przegrana, odwołanie wyjazdu, problemy w czasie podróży, przesunięcie terminu, zarozumiałość, problemy w pracy, zła wiadomość, w partnerstwie wyraźna dominacja w związku, najprawdopodobniej ze strony mężczyzny, bardzo wyczerpujący wysiłek fizyczny.

Klucz do interpretacji
Pozytywnie
Tryumf, zwycięstwo, odwaga, zdecydowanie, waleczność, pokonywanie przeszkód, aktywność, przyspieszenie biegu spraw, jasność celów, determinacja, wigor, pasja, stawianie czoła wszelkim przeciwnościom losu, sukces, awans, niezależność, dynamizm, zapalczywość, upór, pracowitość, rzucenie się w wir obowiązków, męska seksualność, przebojowość, siła, moc, charyzma, wiara w siebie, duma, aktywny okres w życiu, sytuacją o którą pytamy zacznie w końcu się rozwijać, sprawy nabiorą tempa, dręcząca sprawa szybko się wyjaśni, wytrwałość, zaangażowanie, umiejętność polegania na sobie, inicjatywa, podjęcie zdecydowanych działań, ekspansja, postęp, wysiłek, zacięta rywalizacja, kolejny etap albo zupełnie nowy etap w życiu, podróż, wyjazd, wieści, wysiłek fizyczny, służba wojskowa, przeprowadzka, zmiana miejsca pobytu, samochód, kupno samochodu, podróż drogą lądową, wykonywanie zawodu związanego z wyjazdami służbowymi, praca w ciągłym ruchu, delegacja, sporty motoryzacyjne, sporty ekstremalne, sprawdzanie swoich sił, wzrost dochodów, przedsiębiorczość, wpływ na przebieg wypadków, siła woli, umiejętności negocjacyjne.

Negatywnie
opóźnienia, przeszkody, ograniczenia, niesprzyjające okoliczności, motywacja do działania została osłabiona, konflikty, zmagania, niecierpliwość, pogorszenie finansów, zdrowia, spadek sił witalnych, zniechęcenie, narzucanie sobie zbyt dużego tempa, pracoholizm, nadmiar obowiązków, niemożność uporania się z goniącymi nas terminami, obowiązki, które nas przerastają, zbyt dużo się dzieje w naszym życiu, chaos, obawa przed podjęciem wyzwania, strachliwość, niekorzystne transakcje, zahamowania w sprawach uczuć lub seksu, problemy z potencją, niekorzystna dla Ciebie wiadomość, przegrana, egocentryzm, przechwałki, zarozumialstwo, brak skrępowania, wstydu, skłonność do ryzyka, brawura, pospiech, nieuwaga, nieumiejętność panowania nad pojazdem, popisywanie się, przekraczanie prędkości, agresja, bezwzględność, brutalność, chęć zemsty, prowokowanie kłótni i bijatyk, odwołanie podróży, problemy w trakcie podróży, kolizja, wypadek samochodowy, utrata pozycji, stanowiska, niepowodzenia w związku, niewykorzystana szansa, konfilkt z otoczeniem, utrata panowania, niekorzystny obrót spraw, załamanie planu, brak ostrożności.

Osoby, jaki może oznaczać karta
Mężczyzna zdecydowany, odważny, przebojowy, który się nie poddaje nawet mimo niesprzyjających okoliczności
Silny mężczyzna, rzadziej kobieta o cechach przywódcy, osoba przedsiębiorcza, energiczna, zdecydowana, pracowita, która bierze los w swoje ręce
Ktoś kto zmierza szybkim krokiem do awansu, osoba która realizuje się zawodowo i robi coraz większe postępy, odnosząca sukces i ciesząca się uznaniem
Ktoś kto podejmuje pewne wyzwania wiążące się z ryzykiem, także ktoś kto lubi się sprawdzać w trudnych, stresujących sytuacjach, na przykład uprawiając sporty ekstremalne
Ktoś skuteczny w działaniu, konkretny o jasnych celach
Osoba dynamiczna, żywiołowa, ruchliwa, w pełni sił witalnych, prowadząca aktywny styl życia
Człowiek, który często podróżuje, ktoś kto na co dzień porusza się samochodem, kierowca, osoba zajmującą się zawodowo sportami motoryzacyjnymi, osoba która właśnie odbywa podróż, mężczyzna w delegacji
Osoba pracowita albo taka, która cierpi na pracoholizm
Wojskowy, żołnierz, dowódca, osoba z policji, ochroniarz.
Zawody, jakie może oznaczać karta
kierowca, przedsiębiorca, sportowiec, przedstawiciel handlowy, podróżnik, wojskowy, żołnierz, dowódca, policjant, szofer, mechanik samochodowy, sprzedawca części samochodowych, dealer samochodowy, właściciel lub pracownik salonu samochodowego, osoba pracująca na kolei, maszynista, konduktor, pilot, przewodnik, nawigator, kierowca rajdowy, ochroniarz, bokser, człowiek pracujący fizycznie, doręczyciel wiadomości, listonosz, handlowiec, pracownik wydziału transportu..

Miejsca jakie może oznaczać karta
Miejsce podróży, wycieczka, autostrada, ruchliwa ulica, miejsce uczęszczane przez wielu ludzi, garaż, tor wyścigowy, gokart, lotnisko, tory kolejowe, salon samochodowy, parking, pociąg, peron, biuro spedycyjne, wydział transportu, szkoła jazdy, stadnina koni.

Znaczenie karty Rydwan
Rydwan w rozkładzie zawsze oznacza dynamizm i postęp związany z sytuacją, o którą pytamy. Jeśli dotychczas wydawało nam się, że w danej sprawie nic się nie dzieje, to widząc tę kartę możemy być pewni, że sprawa nagle ruszy z miejsca i niedługo wszystko szybko się rozwinie. Obecność Rydwanu w rozkładzie Tarota sugeruje, że mamy naprawdę duży wpływ na to co się dzieje i dzięki naszym działaniom możemy wiele zdziałać. Nie bądźmy bierni tylko przejmijmy inicjatywę. Rydwan jest zapowiedzią powodzenia i sukcesu, o ile nie zostawimy sytuacji samej sobie. Odpowiednio nią kierując możemy zdobyć to, o co walczymy. Na Twojej drodze mogą pojawić się pewne, niesprzyjające okoliczności ale Twoja motywacja do działania, siła i odwaga pomogą je pokonać. Nie zrażaj się niczym i nie zniechęcaj się, ponieważ to o co walczysz jest dla Ciebie ważne i zwycięstwo przyniesie Ci nie tylko satysfakcję, sukces i spełnienie, ale dzięki temu Twoja siła wewnętrzna wzrośnie i będziesz mieć większą odwagę do osiągania celów, które sobie wyznaczysz. Pamiętaj jednak, że potrzebna Ci dobra nawigacja i umiejętne panowanie nad Rydwanem, którym się poruszasz. Nie pozwól by nerwy, stres i brak pewności siebie wzięły górę, nawet jeśli jesteś niedoświadczonym kierowcą. Pamiętaj, że trening czyni mistrza, spokój, wytrwałość, opanowanie i determinacja to także sposoby na osiągnięcie sukcesu. Pokieruj swoim życiem, Rydwan w rozkładzie sugeruje, że w sytuacji, o którą pytasz to Ty wiesz co dla Ciebie najlepsze. Jesteś Panem swojego losu i nie pozwól by fałszywi doradcy Cię zniechęcili. Nie obawiaj się także chwilowych trudności i niech nie powstrzymują Cię pewne ograniczenia. Często też karta Rydwan sugeruje, że w naszym życiu zbliża się wyjątkowy, dynamiczny okres. Niekiedy Rydwan to po prostu więcej pracy i obowiązków, którym trzeba będzie podołać. Ale coś za coś. Jeśli sprawdzisz się w tych codziennych zmaganiach nagrodą może być satysfakcja z tego, co się osiągnęło, wypłata na koncie, uznanie w oczach najbliższych albo w oczach pracodawcy. Nawet jeśli obowiązków jest dużo, terminy Cię gonią, to Rydwan dodatkowo obiecuje odpowiednią dawkę witalności i siły, która pozwoli Ci to wszystko ogarnąć. Rydwan to także umiejętność panowania nad sobą, swoimi słabościami i obawami. Potrafisz zachować odpowiednią dyscyplinę i kontrolę w życiu. Nie jesteś bierny ani chaotyczny, masz jasne, konkretne cele, wiesz czego chcesz i jak to zrealizować. Rydwan symbolizuje też samodzielność, umiejętność polegania na sobie, niezależność, asertywność. To także dobre wieści, decyzje, które przyjdą szybciej niż oczekujemy, wytężony wysiłek fizyczny, brak czasu na błahostki i przejmowanie się drobiazgami, to także postęp, ekspansja. W pytaniach o powodzenie w przedsięwzięciach Rydwan wskazuje na to, że masz spore szanse na sukces, wzrost, pomnożenie dochodów, awans i na wszystko to, o co pytasz. Rydwan sugeruje, że masz więcej możliwości niż Ci się to wydaje i że dużo zależy od Ciebie. No i radzi żeby walczyć o to co dla Ciebie ważne. Potrzebna Ci koncentracja na obranych celach, na przykład poprzez kształcenie się w danej dziedzinie. Rydwan oznacza, że powinno wystarczyć Ci zapału i energii na rozwój. Ogólnie Rydwan to dobra karta, gdyż zawsze oznacza możliwość kontroli nad sytuacją, zaangażowanie, świadomość celów i realizację ich bez względu na przeszkody, ponadto zawsze wskazuje na postęp w danej sytuacji. Nie zagraża Ci stagnacja. Jako karta porada oznacza, że trzeba przejąć inicjatywę i pożegnać się z pasywnością i staniem w miejscu. W miłości karta ta może oznaczać szybki rozwój uczuć, zaangażowanie w związek, pokonywanie trudności, to także zacięta walka o względy partnera, chęć zdobycia ukochanej osoby, poznanie nowego mężczyzny, najprawdopodobniej w podroży. To także szybki romans, intensywny flirt, przejęcie inicjatywy w związku, nagłe, szybkie zakochanie. Karta może sugerować poznanie silnego, zdecydowanego mężczyzny albo osoby, której zawód wiąże się z poruszaniem się samochodem albo częstymi podróżami. To także dobre wiadomości od bliskiej osoby. Rydwan w sensie dosłownym oznacza podróż, poruszanie się samochodem, wyjazd, zakup samochodu lub roweru. W negatywnym znaczeniu karta może oznaczać w najlepszym wypadku pewne opóźnienia w realizacji zamierzeń, ograniczone możliwości,


źródło; magia kart
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1941
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 131 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Karty Tarota - Rydwan - VII

Postautor: Iza74 » 18 cze 2018, 17:23

Obrazek

Morgan-Greer Tarot:

Jest to symbol dobrej wiadomości, pokoju, triumfu, łagodzenia konfliktów. Uczy Cię, że chociaż uwielbiasz spokój i bezpieczeństwo, czasami musisz wyjść ze strefy komfortu, zaakceptować nieprzewidziane zmiany, pozwolić zaufać nieznanemu.
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1941
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 131 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Karty Tarota - Rydwan - VII

Postautor: Langusta » 24 paź 2019, 08:10

ObrazekObrazek

„Initiatory Golden Dawn” (2008) i Golden Dawn (1977)

Karta Rydwanu nie zawsze pokazuje mi wyjazd , ruszenie spraw do przodu. Najczęściej pojawia się taka szansa a ja mam wątpliwości co wybrać. Może w moim przypadku pokazuje ujemną stronę tej karty.
Awatar użytkownika
Langusta
 
Posty: 10
Rejestracja: 26 kwie 2019, 11:53
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Poprzednia

Wróć do Znaczenia kart tarota - AW

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości