Karty Tarota - Sąd - XX

Karty Tarota - Sąd - XX

Postautor: Rossi » 31 sie 2013, 14:35

XX. SĄD Zmiana nieoczekiwane i szczęśliwe rozwiązanie sytuacji

Często nosi nazwę Sądu, rozumianego jako Sąd Ostateczny, ale chrześcijańskie zabarwienie tego pojęcia nie wydaje się właściwe dla tej karty. W Tarocie egipskim karta ta określana jest jako The Rising oj The Dead, a więc zmartwychwstanie po śmierci, co jest szczególnie trafne. I tak z grobów wyłaniają się mumie (w kulturze egipskiej) lub nagie postacie. Wszystkie zmartwychwstałe dusze, a tylko o nie tu chodzi, cieszą się, gdyż są o krok bliżej swego celu do ponownego wcielenia się.

ZNACZENIE KARTY: karta ta symbolizuje zawsze początek, obojętnie po czym on następuje. Ale karta nie symbolizuje zmartwychwstania po śmierci! W swoim życiu umieramy wielokrotnie, po to, by życie mogło toczyć się dalej. Każdy odcinek jest śmiercią, każda zakończona miłość, każde rozstanie. Ale nigdy nie jest to kres, gdyż nasze życie idzie naprzód w tym lub innym kierunku. Zmartwychwstanie nie ma nic wspólnego z Sądem Ostatecznym, lecz jedynie z tą częścią nas, która po zakończeniu pewnego etapu żyje dalej innym życiem. To jest treścią naszego życia, każde doświadczenie zmienia nas, nawet jeśli nie zauważa tego początkowo nasza świadomość. Tak należy rozumieć Zmartwychwstanie i Sąd. Dlatego właśnie traktowano tę kartę jako najważniejszą w Tarocie.

ZNACZENIE SYMBOLICZNE: Karta ta przedstawia symbolicznie nieuchronne wkroczenie planu boskiego w świat materii w celu osądzenia zgromadzonych doświadczeń. Nazwa karty Sąd nie odnosi się do pojęcia ludzkiej sprawiedliwości; mówi ona o konieczności samooceny, które człowiek musi dokonać wykorzystując swoje zdolności mentalne. W swym znaczeniu elementarnym Sąd przedstawia człowieka zbudzonego ze snu w materii przez obecny w nim pierwiastek boski, który inspiruje go do analizy swego wnętrza. W interpretacji należy brać pod uwagę rewolucyjny sens tej karty. Informuje ona o wpływach i zdarzeniach mających nastąpić natychmiast; jest to jedyna karta Tarota zawierająca przekaz tego rodzaju.

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: głęboki intelekt. Prawość, umiłowanie piękna. Talent twórczy. Witalność. Zdrowie.

ZNACZENIE UŻYTKOWE: karta ta zapowiada nowiny, które mogą być dobre albo złe, w zależności od kart sąsiednich. W odpowiedzi na pytanie o powodzenie jakiegoś planu albo dzieła artystycznego wróży sławę, a przynajmniej powodzenie. Natomiast w towarzystwie kart Kochankowie albo Wieża zawiadamia o przykrej scenie małżeńskiej, o burzliwym sporze. Podstawowe znaczenie tej karty jest dobroczynne. Wskazuje ona na moment przemiany idei w działanie. Zapowiada ruch naprzód, realizację, nieoczekiwaną zmianę w najbliższej przyszłości, pozostającą często poza świadomym zamiarem albo wolą pytającego. Sąd, karta realizacji materialnej, jest równocześnie kartą pierwiastka duchowego. Przynosi nieoczekiwane objawienia, często religijne, które przyczyniają się do ewolucji duchowej lub do osiągnięcia szczęścia w jego aspekcie ziemskim. Pracujcie, podejmujcie trud, mówi ten arkan, a będziecie zbierać owoce swej pracy.
"Nie warto rezygnować z marzeń , tylko dlatego że są one dalej niż na wyciągnięcie ręki.. Należy postawić sobie krzesło, skrzynie, drabinę a nawet skakać po nie.. Bo warto.
Awatar użytkownika
Rossi
Pismak
 
Posty: 1584
Rejestracja: 23 maja 2013, 16:22
Podziękował : 46 razy
Otrzymał podziękowań: 76 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 3

Karty Tarota - Sąd - XX

Postautor: Kinga. » 05 sie 2014, 06:57

ObrazekKarta "Sąd", a właściwie "Sąd Ostateczny", przedstawia zmarłych, którzy wstają z grobów na głos trąby archanioła. Oczywiście jest to przenośnia: chodzi o odrodzenie: tak jak epoka renesansu (czyli "odrodzenia" właśnie) była odrodzeniem starożytnych idei, a rok 1989 był odrodzeniem wolnej Polski. Odrodzeniem takim może być (na przykład) powrót do zdrowia, albo powrót do siebie kochanków, którzy się wcześniej rozstali.
Kinga.
 
Posty: 8
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:29
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Karty Tarota - Sąd - XX

Postautor: Elie » 30 wrz 2014, 01:41

Obrazek
XX-Sąd Ostateczny. Odrodzenie. Dzieje się odrodzenie! Jeśli byłeś zdołowany/a - jak ci ludzie na karcie, którzy dotąd leżeli martwi w grobach - to teraz stajesz na własnych nogach, pełen nowej energii. Odradzają się też zapomniane idee, wracają do łask porzucone pomysły i przedsięwzięcia. Karta zapowiada powrót do zdrowia po chorobie albo powrót do siebie kochanków, którzy kiedyś rozstali się. Odradzają się związki między ludźmi, np. rozproszony krąg przyjaciół lub rozwiązane stowarzyszenie. Wracasz na miejsce - do domu, miasta, ludzi itd. - gdzie dawno nie byłeś. Wraca dobra koniunktura w gospodarce. Ale to odrodzenie nie jest prostym powrotem do tego co było. Zmartwychwstali zmarli budzą się do lepszego życia, a ich ciała są nowe i przesycone duchem. Podobnie jest w sprawie o którą pytasz: dzieje się odrodzenie, ale już na wyższym poziomie, bo jesteś bogatszy o dawne doświadczenia, które również dojrzały. Dotąd żyłeś/aś na pół gwizdka, tłumiąc w sobie energię i nie rozwijając w pełni swoich możliwości. Teraz to się zmienia: wyzwalasz się z dotychczasowych ograniczeń, możesz oddychać pełną piersią, jesteś wolny/a. Pojawiają się nowe, wielkie idee, pojawia się nowy sens życia.

TARAKA
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31409
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2127 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Karty Tarota - Sąd - XX

Postautor: Nut » 18 gru 2014, 01:05

Obrazek


Klasyczna - czyli marsylska - karta zatytułowana "Sąd", a właściwie "Sąd Ostateczny", przedstawia moment, kiedy na głos archanioła zmarli wstają z grobów. Postać skrzydlatego posłańca Boga uzbrojonego w trąbę wyraźnie dominuje nad całą sceną. W dolnej części obrazu widać troje ludzi: mężczyznę, kobietę i dziecko, którzy stoją nago w otwartych grobach, jakby przed chwilą przebudzili się z wiecznego snu - i widać, że są w znakomitej formie!

Renesansowy mistyk, który zaprojektował te kartę (niestety, chyba nigdy nie poznamy jego imienia), wykorzystał jeden z dogmatów Kościoła - wiarę w cielesne zmartwychwstanie zmarłych u kresu dziejów, w obliczu Sądu

Ostatecznego, kiedy Bóg uzna, że czas nadszedł aby ZAPROWADZIĆwielkie porządki na świecie. Ów dogmat wiary wywodzi się z proroctwa Ezechiela, który to ów prorok w natchnionym widzeniu ujrzał jak za wyrokiem Boga wyschłe kości porzucone w dolinie oblekają się w ciało: "Wstąpiło w nich ożywcze tchnienie i ożyli, i stanęli na nogach, rzesza bardzo wielka." (Ez. 37, 10) Wizja Ezechiela wywodzi się jednak z dużo starszych, szamańskich wierzeń, iż w kościach zawiera się żywotna siła, i szaman ma zdolność odrodzić się na nowo z własnego gołego szkieletu.

Symbol karty "Sąd" jest więc prastary i głęboki. Odnosi się on do wszelkiego "zmartwychwstania" i odrodzenia w życiu. Bo naprawdę coś w rodzaju śmierci i następującego po niej odrodzenia przeżywamy wiele razy w życiu.

Zdarza się, że "umiera" czyjaś miłość, a potem uczucie to się "odradza". Zdarza się, że przeżywamy okresy głębokiego upadku, depresji, odpływu życiowych sił - a potem coś się zmienia, nastaje nowa epoka, i czujemy się znów jak "zmartwychwstali". Nie jest przypadkiem, że Męczeńska Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa miało miejsce w wiosennym miesiącu Nisan, i do dziś Wielkanoc - pamiątka tych wydarzeń - jest obchodzona na wiosnę, w porze zmartwychwstawania przyrody i jej żywotnych sił.

Wszystkie te skojarzenia powinniśmy mieć w pamięci, kiedy przystępujemy do odczytywania karty "Sąd" w rozkładzie taroka. Karta ta oznacza nadchodzący okres odnowy sił, początek nowego życia. Fakt, że na obrazie z grobu wstaje nie pojedynczy człowiek, ale cała rodzina, mówi o tym, że odrodzenie nie dotyczy tylko jednostek - że jest to zarazem czas sprzyjający powstawaniu nowych związków międzyludzkich. Postać archanioła świadczy zaś o tym, że karta opowiada o wydarzeniach, które w pewnym sensie są łaską nieba, czyli to mają do siebie, że są niemożliwe do zrealizowania samą wolą człowieka - o ile nie pomaga mu potężniejsza, ponadludzka siła.

Jako odpowiedź na pytania o związki z ludźmi, karta XX. Sąd mówi, że właśnie tworzy się nowa wieź między przyjaciółmi, nowe porozumienie; a czas waśni i kłótni należy do przeszłości.

Podobnie w pytaniach o miłość, karta ta mówi o "zmartwychwstaniu" uczucia, a obraz pary ludzi i dziecka świadczy, że jest to dobry moment na założenie rodziny.

Karta ta jest także jednoznacznie pozytywna w sprawach biznesu, materialnych zysków, twórczości i kariery. Zawsze jednak mówi o pozytywnych wydarzeniach, które będą służyć nie tylko samemu pytającemu, ale także jego rodzinie i szerszej grupie ludzi.

Jeżeli kartę te czytamy jako ostrzeżenie, ostrzega ona przed tym, że nadchodzi oto czas, kiedy pewna "siła wyższa" (anioł) wezwie nas do zadań, przy których będziemy musieli porzucić nasze osobiste plany.

Karta ta jest także "gorącą linią" która łączy nas z naszą przeszłością. Kontemplowanie tej karty niweluje niszczącą moc czasu i pozwala przypomnieć sobie kim kiedyś byliśmy, własne dawne cele, projekty i zainteresowania.

Sąd
Karta "Sąd", a właściwie "Sąd Ostateczny", przedstawia zmarłych, którzy wstają z grobów na głos trąby archanioła. Oczywiście jest to przenośnia: chodzi o odrodzenie: tak jak epoka renesansu (czyli "odrodzenia" właśnie) była odrodzeniem starożytnych idei, a rok 1989 był odrodzeniem wolnej Polski. Odrodzeniem takim może być (na przykład) powrót do zdrowia, albo powrót do siebie kochanków, którzy się wcześniej rozstali.

Sąd jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie:
Dotąd żyłeś "na pół gwizdka", tłumiąc w sobie energię, nie rozwijając w pełni swoich możliwości. Teraz to się zmienia: nastaje czas Odrodzenia. Wyzwalasz się z dotychczasowych ograniczeń, możesz oddychać pełną piersią, jesteś wolny. Pojawiają się nowe, wielkie idee, pojawia się nowy sens życia.

Sąd jako karta druga w rozkładzie, ostrzegająca:
Wracają dawne problemy. Kłopotliwe, nie rozwiązane do końca sprawy, które zdawały się już "pogrzebane" przez upływ czasu, znowu dochodzą do głosu. (Wyobraź sobie nieboszczyka, który wstał, aby znowu cierpieć...)

Sąd jako karta trzecia, mówiąca co robić:
Śmiało odrzuć przeszłość, wraz z jej lekami, niemożnościami, obawami. Ida nowe czasy i nasz szansę zaczynać jeszcze raz od nowa. Jest czas na przełomowe decyzje.

Jako karta czwarta, czyli wewnętrzne przeszkody i złe nawyki:
Twoja psychika jest pełna "wstających z grobu" dawnych lęków, obaw i uprzedzeń. Masz skłonność wciąż na nowo przezywać i "przetrawiać" stare dzieje.

Jako karta piąta, mówiąca o partnerach:
Człowiek, który jest z tobą związany, przeżywa odrodzenie i powrót na właściwą drogę. Może to być też potężnym wyzwaniem i źródłem mocy dla ciebie. (Ale to może także mieć sens negatywny: że wracają dawne jego problemy.)

Jako karta szósta, czyli zbliżająca się przyszłość i rozwiązanie:
Najbliższa przyszłość będzie odrodzeniem i powrotem na właściwą drogę. Ujawnisz swoje zablokowane możliwości. Będzie można na nowo realizować pewne "zamrożone" plany z przeszłości.

Jako karta siódma, czyli zaskakujące i nieprzewidywalne wydarzenia w przyszłości:
Nastąpi nieprzwidziane, zaskakujące odrodzenie dawnych planów i idei.

Jako karta ósma, czyli, to, co się i tak nie zmieni:
Nie zmieni się to, że wciąż drzemią w tobie nie wykorzystane, nie ujawnione możliwości, które tylko czekają na sprzyjający moment, aby wyjść na światło dzienne.

Karta dziewiąta - to, czym warto się zająć:
Warto "zainwestować" w wydobywanie na jaw pewnych rzeczy z przeszłości.

Karta dziesiąta - jaki z tego będzie pożytek dla innych:
To, co robisz, przygotowuje odrodzenie i odnowę w życiu innych ludzi.

Jedenasta - to, co się nie uda:
Nie uda się przywrócić do życia umarłych idei. To znaczy będą takie próby, ale spalą na panewce.

Dwunasta - dodatkowe wskazówki:
Przyjrzyj się wszystkim kartom rozkładu, czy przewija się w nich idea odrodzenia i twórczej odnowy pewnych dawnych planów.

Trzynasta - daleka przyszłość:
Kiedyś w przyszłości nastąpi odrodzenie i ujawnienie ukrytych możliwości, ale nie teraz.

TARAKA - Jóźwiak
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2631
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 526 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - Sąd - XX

Postautor: Gargamel » 27 sty 2015, 02:38

XX Sąd

Przebudzenie
Dlaczego Ja tak żyję ?
W imię czego – wszystko to robię?
To na XX–ej stacji uświadomisz sobie.
Lecz świętym nie staniesz się z razu,
To Twoje doświadczenia,
Pozwolą Ci wrócić do życia.
Wychodząc z własnego cienia
Boskie usłyszysz fanfary
Anielską trąbą czynione.
Już wiesz, że Twe przebudzenie,
Przez Boga jest błogosławione.
To Zmartwychwstanie wezwaniem,
Byś prawdy szukał na ziemi.
Dążąc za głosem serca,
Byś żył w nowej przestrzeni.
Powstaniesz z grobu materii.
Zrzucając z siebie odzienie.
Teraz już wiesz czego pragniesz,
Wiesz czym jest Twoje marzenie.
Rozpoznasz swoje – blaski!
Boś poznał swoje – cienie!
Obudzi się w Tobie Człowiek.
Obudzi się sumienie!

Ewa Winiarska
Awatar użytkownika
Gargamel
 
Posty: 74
Rejestracja: 04 mar 2009, 08:28
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Karty Tarota - Sąd - XX

Postautor: Nut » 25 lut 2015, 09:25

Sąd:w miłosci - oznacza, że on ma poważne zamiary, jest świadomy swoich odczuć i czynów. Podchodzi poważnie do relacji z tobą, albo jeśli to zupełny początek– to myśli poważnie i realnie, czy ta relacja ma sens i szanse na przyszłość. Jednak często mi wypada, gdy oznacza, że owszem on coś czuje, ale ma nieuregulowane sprawy osobiste. Wprawdzie nie jest żonaty, ale np. tuż po rozwodzie, albo nawet kilka lat po rozwodzie, ale coś go łączy z byłą żoną (może np. dzieci). Mogą też być jakieś inne formalne przeszkody na drodze w waszej relacji (wspólnie pracujecie i on nie chce łączyć spraw zawodowych z prywatnymi).

blog - karty tarota
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2631
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 526 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - Sąd - XX

Postautor: Nut » 27 lut 2015, 13:20

Obrazek


Sąd jako odpowiedź na:
- pytania o związki z ludźmi - właśnie tworzy się nowa więź między przyjaciółmi, nowe porozumienie, czas nieporozumień należy do przeszłości;
- pytania o miłość - "zmartwychwstanie" uczucia, dobry moment na zacieśnianie więzi, zakładanie rodziny;
- pytania o biznes - materialne zyski, rozwój twórczości i kariery

Sąd jako ostrzeżenie - nadchodzi czas, kiedy "siła wyższa" wezwie nas do zadań, przy których będziemy musieli porzucić osobiste plany.
(źródło: W. Jóźwiak "Tarok wróżebny i wizyjny")
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2631
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 526 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - Sąd - XX

Postautor: Iza74 » 27 lut 2015, 20:09

Sad, inaczej Sad Ostateczny, Sad Bozy, Zmartwychwstanie,
Rozliczenie oznaczony liczba 20 jest dla
mnie „karta ksiegowego”, sadem dosłownie, sprawami,
które sie tam tocza, jak i budynkiem sadu.
Sad to równiez rozliczenie sie ze soba i z innymi,
jakby własnie nadszedł czas wyznaczenia kary i nagrody
oraz pora na ich wyegzekwowanie, na wyrównanie
krzywd.
To okres zbierania plonów, odrodzenia, zmartwychwstania,
czas wyjscia z trumny marazmu, to wsiadanie
do łódki, by popłynac dalej, ku nowemu lepszemu zyciu.
Sad w rozkładach bywa „bilansem ksiegowym”.
Czesto mówie Klientom, ze wyciagneli „karte ksiegowego”,
moze wiec juz nadszedł czas, by wziac kartke,
ołówek i napisac „winien/ma”. Aby rozwazyc, ile
stracili w układzie partnerskim, w zyciu, a ile zyskali.
Potem trzeba wyciagnac z tego wnioski.
Sad to tez przedłuzanie sie spraw, niezakonczone
sprawy formalne, administracyjne.
W pytaniach o uczucia - karta Sad mówi, ze potencjalny
partner jeszcze nie zamknał za soba starych
drzwi, wiec nie jest gotów na otwarcie nowych, ale to
tylko kwestia czasu, ale niezbyt długiego.
Sad wskazuje dobry stan zdrowia lub wychodzenie
z dolegliwosci.''

Lena Tall
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1941
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 131 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Karty Tarota - Sąd - XX

Postautor: Nut » 13 mar 2015, 10:37

Wskazuje na definitywny moment, kiedy to oceniane jest całe nasze życie, postępki i myśli. Jest to ważny Sąd, gdyż decyduje o wiecznej chwale lub potępieniu, a od tego wyroku nie ma odwołania.
Prawo
ObrazekSąd to karta, która symbolizuje ostateczne rozstrzygnięcie czy to, czego dokonaliśmy dotychczas przynosi pożądane efekty, czy też nie. Jest osądem wartości, postawy życiowej i czynów. Niestety Sąd niekoniecznie kieruje się wyłącznie literą prawa. Jak widać na ikonie sędzia doskonale widzi, kogo osądza. Nie mierzy więc uczynków, ale patrzy na osobę, kieruje się własną oceną, jakby to było jego widzimisię. Staje się panem osobistej zemsty, a nie obrońcą powszechnego prawa.

Oczywiście taki osąd może być sprawiedliwy nawet wtedy, gdy nadmiernie i personalnie, z uporem piętnuje czyjeś nieetyczne postawy, ale zawsze można mu zarzucić stronniczość i kierowanie się własnym, a nie powszechnie uznawanym kodeksem moralnym. Sędzia staje się wówczas krzywdzicielem i oszczercą, tym gorszym, że całkowicie pewnym swej nieomylności w ocenach i w dodatku świadomym, że jest obdarzony wielkim zaufaniem. Jest sędzią ostatecznym, wskazującym sądzonemu miejsce, które jest dla niego i dla jemu podobnych od dawna przygotowane i nieuniknione.

onet.magia
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2631
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 526 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - Sąd - XX

Postautor: Ankol18 » 21 kwie 2015, 19:10

SĄD - XX


Słowa kluczowe: wiara, uczciwość, wyrok, przebudzenie, przemiana, radzić sobie z czymś.

Wprowadzenie: Dla wielu słowo "sąd" przywołuje kilka bardzo niesmacznych myśli i obrazów. Nic dziwnego, że termin ten sprawia, że ​​niektórzy ludzie kulą się ze strachu. Przez wieki ten termin był związany z niezrozumieniem i nietolerancją religijną. Wojny toczyły się w imię religii, a wyrok był polem bitwy. W wierze chrześcijańskiej, wyrok jest związany z "dniem sądu." Tego dnia, zgodnie z tekstem biblijnym, wszystkie dusze będą się nazywać i każda dusza będzie mierzona i oznaczona zgodnie z cnotą i posłuszeństwem Bogu. Religia na bok, wyrok odgrywa rolę w życiu każdego z nas w każdym dniu. To my osądzamy jak wychowywać nasze dzieci. Zastanawiamy się jak dobrze zarządzać naszymi finansami. Musimy się określić, zdecydować co chcemy mieć. Teraz omówiliśmy różne rodzaje wyroku, rzućmy bardziej dokładnie okiem na tę kartę. Na karcie nie ma dowodów strachu ani nic negatywnego. To dlatego, że karta Sąd nie jest wyrokiem przeciwko innym. Nie ma ona nic wspólnego z negatywnymi osądami dokonywanymi przez nasze działania lub przed innymi ludźmi. Karta ta dotyczy uczciwości. Nancy Lopez, jedna z najbardziej utalentowanych kobiet na zawodowej scenie golfa, popełniła drobną kwestię, gdy powiedziała: "Bądź niepewny i wątp we wszystko co widzisz. Oceniaj siebie i zauważaj sędziów wszędzie dookoła. Ale jeśli słuchasz swojego wewnętrznego głosu, możesz wznieść się ponad wątpliwości i wyrok. I możesz zobaczyć je zawsze." Jest to pierwsza wiadomość płynąca z karty Sąd. Należy pamiętać, że wyrok jest naturalnym darem od Boga, który możemy wykorzystać, aby odpowiedzieć na nasze najwyższe powołanie. Karta Wyrok pojawia się, kiedy jest czas, aby wysłuchać naszego najwyższego powołania. Kiedy jesteśmy na rozdrożu, i to jest czas, aby się podnieść i zmienić nasze życie. Dzieje się to w kluczowym momencie, gdy musimy być uczciwi wobec siebie, ocenić co najlepsze, jakie należy podjąć działania i wznieść się do wyzwań, ogarnąć nasze życie jak najlepiej. To jest inspirująca karta. Wskazuje, że wyższe energie są w ruchu, aby pomóc nam w przeżywaniu nowego, świeżego, wspaniałego życia. Tak jak Chrystus zmartwychwstał do nowego etapu życia, tak też i my możemy przekształcić się i przenieść się do nowego sposobu życia.

Symbole kluczowe:

Ramiona - postaci na tej karcie przyjmują większą wiedzę z otwartymi ramionami. Obserwujemy nasze życie z miłości i uczciwości, w pełni gotowi z wyjątkiem ostatecznego wyroku. Jesteśmy gotowi do podjęcia tej deklaracji i przejścia na wyższy poziom. Dzięki nowo odkrytej wiedzy o naszej drodze życia, jesteśmy w stanie bardziej efektywnie poruszać się po tej drodze. Wiedza to potęga, gdy weźmiemy ją z otwartymi ramionami, sami staniemy się potężni.

Krzyż - starożytni Grecy stworzyli ten symbol ze wszystkimi nogami o równej długości i wielkości. Jest jednym z najprostszych symboli używanym od czasów starożytnych i zależnie od kultury oznacza inną rzecz. W starożytnej Grecji jest symbolem czterech elementów. W starożytnym Bliskim Wschodzie, symbol ten reprezentuje cztery kierunki (północ, południe, wschód, zachód) oraz cztery wiatry. Nawet starożytni Aztekowie używali tego symbolu do reprezentowania miejsca spotkania Boga (w przekroju). Krzyż w tej karcie oznacza, że nawet umysł (wyrok dźwięku) jest najważniejszy jest w naszym osobistym rozwoju.

Róg - róg jest symbolem anioła Gabriela. Jest to dla nas wezwanie do wzrostu z naszego samozadowolenia i do głębokiego życia. Róg jest symbolem przejrzystości i boskiej interwencji. Kiedy słyszymy róg nadszedł czas, aby zrobić lepsze zmiany w naszym życiu. Róg jest symbolem naszego wewnętrznego powołania. Kiedy już zatrzymamy się w sytuacji, która nam nie służy słyszymy róg naszego wewnętrznego głosu, wzywający nas do poruszania się w kierunku bardziej satysfakcjonującym do celu naszej duszy.

Flaga - flaga jest zapowiedzią zmiany - coś przesunęło flagi i sprawiło, że świat ma świadomość tego przesunięcia. Jest jasnym, oczywistym znakiem, że nadchodzi nowy dzień. Tu nie chodzi o subtelne zmiany - Flaga jest mówi o naszej własnej transformacji.

Pytania kluczowe:

Jakie jest moje najwyższe powołanie?
Czy nadszedł czas na przemianę w moim życiu?
Czy osądzam siebie lub innych zbyt surowo?
Jak podnieść się z ponurej sytuacji?
Czy słucham mojej wyższej jaźni i mojej większej mocy?
Czy dokonałem rozsądnego osądu sytuacji, która była ostatnio w mojej głowie?
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej
 
Posty: 3667
Rejestracja: 01 sie 2013, 16:41
Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

PoprzedniaNastępna

Wróć do Znaczenia kart tarota - AW

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość