Karty Tarota - Sąd - XX

Karty Tarota - Sąd - XX

Postautor: Amadeo » 22 wrz 2011, 14:26

Obrazek Obrazek


Archetyp - odkrycie skarbu, zbawienie, magiczny pocałunek
Znaczenie ogólne - cudowne wyzwolenie i wyswobodzenie, ponowne pojawienie czegoś straconego lub zapomnianego, uzdrowienie, odrodzenie, zmartwychwstanie, prawda
Praca - przezwyciężenie trudności, genialne rozwiązanie problemu, znalezienie cudownej pracy, uznanie
Relacje/uczucia - głęboka, wartościowa miłość, uwolnienie się od problemów, cudowne spotkanie, ponowne ożywienie starej miłości
Świadomość - dojrzewanie, zrozumienie, wolność
Sfera ducha - świadomość boskości Natury
Cel - uwolnienie się od poprzedniego losu (karmy)
Cień - "burza w szklance wody"
Odwrócona - oszukiwanie samego siebie, niewola

Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"
Amadeo
Wciąż tu siedzę
 
Posty: 4272
Rejestracja: 26 wrz 2011, 06:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Mężczyzna
Droga życia: 0

Karty Tarota - Sąd - XX

Postautor: Damix » 22 wrz 2011, 16:45

Obrazek


SAD, SAD OSTATECZNY. Symbolika tej karty mówi o dniach ostatnich, dniu sądu ostatecznego, kiedy przyjdzie rozliczenie żywych i umarłych na chwałę i wieczne potępienie dusz. Karta Sąd oznajmia Ci, że nadszedł czas rozliczenia się z Twoich zadań, z którymi pojawiłeś(aś) się tu na Ziemi. W szczególności dotyczy to Twoich talentów, sposobu rozwiązywania zaistniałych problemów, tak z bliskimi jak i w społeczności, w której żyjesz. Jest kartą ingerencji Sił Wyższych. Czy w to wierzysz czy nie, oznajmiają Ci, że nadszedł czas opieki nad Tobą. Możesz OTRZYMAĆ nową lepszą pracę, poznać kogoś wpływowego i życzliwego, może także przyjść wielka miłość lub zrealizujesz inne, również te najskrytsze marzenia. W każdym razie jest zapowiedzią bliskiego sukcesu. Sąd to karta przebudzenia świadomości i uwolnienia się z ograniczeń, z którymi przychodzimy na świat. Karta mówi, że możesz teraz wziąć sprawy w swoje ręce, masz otwartą drogę do dalszego rozwoju, to co było dla Ciebie niedostępne, teraz może stać się twoim udziałem. Weź się do działania, bo nic nie przychodzi samo.

SAD - karta odwrócona. Przypomina Ci ona, że Twoją powinnością jest teraz zastanowić się nad dotychczasowym życiem. Twoje dokonania prawdopodobnie nie służą dobrze nikomu. Człowiek przychodzi na świat z określonym do wypełnienia programem, co gwarantuje mu osiągnięcie wyższego poziomu świadomości w wymiarze kosmicznym. Nie realizujesz tego programu lub robisz to w sposób, który do tego nie prowadzi. Poszukaj źródła mądrości w sobie i korzystaj z niego.

Źródło - strona internetowa: Tarot
Damix
Pleciuga
 
Posty: 809
Rejestracja: 30 lis 2010, 19:37
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Mężczyzna
Droga życia: 0

Karty Tarota - Sąd - XX

Postautor: Tola » 22 wrz 2011, 16:51

XX Sąd Ostateczny, Sąd Boży

Słowa kluczowe – osąd, rozliczanie, odrodzenie, wyzwolenie, wewnętrzna przemiana, poczucie ochrony Opatrzności, koniec i początek.

Osoba – Dziecko, noworodek, kuzyn, osoba spowinowacona, muzyk, speaker, dziennikarz, pracownik naukowy, ktoś wierzący w swoje projekty i wcielający je w życie, fanatyk, osoba narzucająca własne przekonania i poglądy, konfliktowy krewny.

Miejsce – Sala sądowa, laboratorium, redakcja, sala koncertowa, rodzinny dom, miejsca do których tęsknimy, miejsca z przeszłości, ulice wielkich miast.

Cechy ogólne – Przebudzenie do życia w zgodzie ze sobą i otoczeniem, osądzanie, rozliczanie, umiejętność dokonywania zmian, wyzwolenie, zdolności mediacyjne, ożywienie działalności, zdolność rozumienia innych, dobroć, empatia, dążenie do oświecenia, rozwój duchowy, wejście na wyższy poziom jaźni.

Karta odwrócona – Problemy wynikające ze złego osądu, lekceważenie innych, nierealne oczekiwania, lęk przed oceną, więzami i uczuciem, niezgodność charakterów, kreowania świata na siłę, brak naturalności w zachowaniach, fałszywe zdanie na swój temat, zamykanie się na nowości, skostnienie.

Znaczenie ogólne – Sąd Ostateczny jest symbolem przełomowego momentu w życiu, przebudzeniem, bilansem dotychczasowych dokonań, zysków i strat. Jest czasem głębokiej transformacji kiedy żegnamy się z przeszłością by wejść w nowy cykl. Mamy poczucie odrodzenia, oczyszczenia, pozbycia się dawnych ciążących sytuacji i rzeczywistości. Nadszedł nasz czas, mamy wrażenie że jesteśmy chronieni przez Opatrzność i nic nie jest w stanie przeszkodzić nowym wyzwaniom i działaniom. Odnowieni, odrzucamy poczucie winy i traumy przeszłości, wybaczamy sobie i innym, nie oceniamy nikogo zbyt surowo, staramy się tworzyć lepszą rzeczywistość mając dobry kontakt z otoczeniem. Karta namawia do konkretnego działania i wykorzystania nadarzających się okazji. To co w tej chwili zostanie zainicjowane, ma ogromne znaczenie bo skutki tych decyzji będą dalekosiężne. Karta mówi także o czymś co może się odrodzić na nowo, jakieś niewykorzystane talenty czy dawne relacje przyjacielskie lub miłosne. Sąd może oznaczać powrót do zdrowia, zakończenie trudnego związku, rozpoczęcie nowego, narodziny dziecka, bardzo dobre relacje w rodzinie, wyższy poziom edukacji lub podniesienie kwalifikacji, wybór nowej pracy, korzystną decyzję prawną, odkrycie naukowe, ważną wiadomość, która ma duży wpływ na bieg wydarzeń, dojrzała i mądra filozofia życiowa, mądra troska o rodzinę, kontakt z Bogiem.

Karta odwrócona – Nowe plany i dalszy rozwój blokują lęki z przeszłości. Niepewność, niezdecydowanie i strach stanowią poważną przeszkodę. Inne znaczenia karty; poddanie się negatywnej ocenie innych, samooszukiwanie, nierealne oczekiwania powodem niemożności zrealizowania planów, poczucie winy, wyczekiwana wiadomość nie nadchodzi, skostnienie i trzymanie się starych zasad, niechęć do skorzystania z pomocy, kłopoty przez rodzinę, brak własnego mieszkania lub trudne warunki mieszkaniowe, toksyczne, karmiczne związki, niedostrzeganie nowych szans.

Zdrowie – (karta odwrócona) Choroby dolnego odcinka przewodu pokarmowego, włącznie z nowotworami tych organów; jelita cienkiego i grubego, okrężnicy, wyrostka robaczkowego, esicy, odbytnicy, odbytu.

źródło: Internet, Blog Haliny - Wróżby z Tarota.
Uwaga: Na PW, nie udzielam odpowiedzi, na temat Tarota i Numerologii.
Awatar użytkownika
Tola
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 446
Rejestracja: 21 lut 2011, 08:25
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Karty Tarota - Sąd - XX

Postautor: Štilić » 23 wrz 2011, 09:38

Tator a zdrowie

Zmartwychwstanie

Powolny proces zdrowienia, umartwianie się, choroby psychosomatyczne; konieczne zwrócenie uwagi na psychikę i włączenie terapii obok leczenia farmakologicznego.

Źródło - B Antonowicz -Vademecum Tarota
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie."
Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie, kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, że nie zasługujesz na mnie, gdy jestem najlepsza.
Awatar użytkownika
Štilić
Forumowicz do entej
 
Posty: 2609
Rejestracja: 25 gru 2010, 15:20
Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Karty Tarota - Sąd - XX

Postautor: Skolai O'Shea » 24 wrz 2011, 23:14

Obrazek


Skłonność do przebaczania. Dobroć. Wyrozumiałość. Wyrwanie z marazmu. Pragnienie nieśmiertelności. Nowina, wiadomość, informacja. Otrzymanie dobrej pracy. Wyższa forma jaźni. Wędrówka ku Bogu. Dar. Ingerencja sił wyższych. Osąd, ocena własnych dokonań. Opieka. PRZESŁANIE, które będzie wysłuchane. Narodziny nowego człowieka. Wyzdrowienie. Odzyskanie wolności. Powołanie, powołanie kapłańskie, chęć służenia ludziom.

Odwrócony: Lęk i obawa przed oceną. Zła ocena. Fałszywa ocena rzeczywistości i wynikające z tego kłopoty. Zlekceważenie wiadomości. Brak wieści. Niekomunikatywność. Niemożność rozwikłania problemów. Brak wyższej jaźni. Ateizm. Lekceważenie innych. Połowiczne życie.

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
Skolai O'Shea
 

Karty Tarota - Sąd - XX

Postautor: Štilić » 25 wrz 2011, 12:29

Odpowiednik astrologiczny

Jowisz/Uran w harmonijnym aspekcie ze Słońcem lub znak Wodnika jako wyraz wyzwolenia i zbawienia.

Źródło:Tarot dla każdego - H. Banzhaf
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie."
Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie, kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, że nie zasługujesz na mnie, gdy jestem najlepsza.
Awatar użytkownika
Štilić
Forumowicz do entej
 
Posty: 2609
Rejestracja: 25 gru 2010, 15:20
Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Karty Tarota - Sąd - XX

Postautor: Serena » 27 wrz 2011, 23:46

Obrazek Obrazek Obrazek


Znaczenie karty Sąd Ostateczny:

Symbolika karty:
Nadszedł czas na ocenę sytuacji życiowej, bilans, konieczność zastanowienie się, co należy zrobić i dokonania ważnych zmian. Karta symbolizuje także wezwanie do działania, tworzenie nowego, cud, spełnienie, radość, wyzwolenie, powrót do zdrowia, świętowanie, zabawa, odrodzenie wewnętrzne, Boska opieka, przebaczenie.

Negatywne strony, które może symbolizować karta:
Konieczność zmian, nawet jeśli wiążą się one z uczuciem dyskomfortu, przeszkody w drodze do realizacji szczytnych celów, nowe doświadczenia, z którymi trzeba się zmierzyć, długo oczekiwana wiadomość nie nadchodzi, znaczne opóźnienia, brak perspektyw na przyszłość, zamknięcie na nowości, trzymanie się starych zasad, prawd, co nie jest w tym przypadku korzystne, nieumiejętność dostrzegania szans, jakie daje los, niewykorzystane możliwości.

Źródło
Znam wielu, ale jestem dla nielicznych, stawiam granice po to, by dla innych ich nie mieć, robię to co lubię, jestem kim chciałam być.
Awatar użytkownika
Serena
Gawędziarz
 
Posty: 677
Rejestracja: 22 lip 2010, 20:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 33

Karty Tarota - Sąd - XX

Postautor: Serena » 27 wrz 2011, 23:50

Obrazek Obrazek

Jako dobra rada:
Bądź uważny. możesz teraz znaleźć skarb. Jeśli niczego nie wymuszasz, lecz kierujesz się swym wewnętrznym głosem, możesz zebrać najgłębsze doświadczeń i/lub rozwiązać problem.

Jako ostrzeżenie:
Uważaj, żeby stare problemy, które uważasz za załatwione i zamknięte nieoczekiwanie nie zmartwychwstały.

Jako karta dnia:
Dziś możesz znaleźć rozwiązanie, obojętnie czy chodzi o długotrwały problem, czy po prostu o coś uciążliwego i mozolnego. Miej zatem oczy otwarte, by nie ominąć sprzyjających możliwości. Prawdopodobnie nie muszisz nic robić, wystarczy być uważnym i przygotowanym. W niektórych przypadkach może jednakże wymagać to jeszcze ostatniego wewnętrznego impulsu, który przyniesie pomyślne rezultaty.

Jako karta na rok:
W tym roku chodzi o znalezienie skarbu, cokolwiek to dla Ciebie będzie znaczyło. Możesz coś wartościowego odnaleźć, o czym myślałeś, że jest już na dobre stracone lub zebrać w jakiejś ważnej sprawie tak głębokie i wzbogacające doświadczenie, o którym sądziłeś, że jest niemożliwe. W przypadku, jeśli walczyłeś z jakimkolwiek rodzajem cierpienia, ten rok daje Ci szanse, aby się z tego wyzwolić.

Źródło
Znam wielu, ale jestem dla nielicznych, stawiam granice po to, by dla innych ich nie mieć, robię to co lubię, jestem kim chciałam być.
Awatar użytkownika
Serena
Gawędziarz
 
Posty: 677
Rejestracja: 22 lip 2010, 20:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 33

Karty Tarota - Sąd - XX

Postautor: Paweł. » 11 paź 2011, 16:07

ocena pracy, podejmowanie decyzji
Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz - w obu przypadkach masz rację.
Henry F
Nic nie dzieje się przypadkowo, zawsze jest jakaś przyczyna i konieczność.
Platon
Awatar użytkownika
Paweł.
Forumowicz do entej
 
Posty: 3205
Rejestracja: 21 paź 2010, 19:50
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Płeć: Mężczyzna
Droga życia: 0

Karty Tarota - Sąd - XX

Postautor: teye » 17 paź 2011, 10:43

ObrazekObrazek


Na karcie widnieje przedstawienie biblijnego Sądu Ostatecznego. Widoczne są nagie postaci ludzkie powstające z grobów. Powyżej, na niebie, znajduje się dmący w trąbę anioł.
Rozliczenie, dokonanie oceny samego siebie, pokuta, przebaczanie, PRZESŁANIE, sukces osiągnięty dzięki uczciwości, korzystny wyrok, odzyskanie wolności, powołanie duchowe, chęć służenia innym, rozwój, odrodzenie, zmiana niewłaściwego stosunku do innych, wyzdrowienie, zmiana uczuć, odrodzenie wiary, prawda, rzeczywistość, poprawa zdrowia, wzmocnienie psychiczne, sąd, przebaczenie, ocena, rozwój, promocja, wynagrodzenie wysiłków, analiza, sprawy w sądzie, rozwód, separacja, wykrycie oszustwa, utracenie życiowej szansy, brak chęci do życia, strach przed zmianami, nadmierna pobłażliwość, brak satysfakcji osobistej, poczucie winy, nielojalność, obłuda, opóźnienie, rozczarowanie, kradzież, brak decyzji, naiwność.
Karta Sądu Ostatecznego oznacza nowość w życiu i nadchodzące zmiany. Bywa kojarzona z wyzdrowieniem z choroby, zakończeniem problemów duchowych albo ustąpieniem jakichś przeszkód. Karta ta jest także symbolem przebaczenia, i ogólniej - życia religijnego.
Symbolika tej karty mówi o dniach ostatnich, dniu sądu ostatecznego, kiedy przyjdzie rozliczenie żywych i umarłych na chwałę i wieczne potępienie dusz. Karta Sąd oznajmia , że nadszedł czas rozliczenia z zadań. W szczególności dotyczy to talentów, sposobu rozwiązywania zaistniałych problemów, tak z bliskimi jak i w społeczności, w której żyjemy. Jest kartą ingerencji Sił Wyższych.
Karta Sąd na początku układu, informuje o nowym etapie życia zaczynającego się dla wróżącego. Wróżący będzie w stanie wyciągnąć pozytywne wnioski z przeszłości. Karta Sąd zwłaszcza w tej pozycji, oznacza zakończenie negatywnego okresu. Nowy i bardziej pozytywny czas nadchodzi dla wróżącego. W zależności od otaczających kart, może także informować o zbliżającej się satysfakcji osobistej, np.: podwyżce płacy, promocji, pozytywnym załatwieniu transakcji, itp.
Pozycja karty pośrodku układu odnosi się do spraw prawnych. W związku z tym, jeżeli wróżący przygotowuje się do obojętnie jakich spraw związanych z sądem, policją lub urzędowym domem, będzie ona sugerowała pozytywne rozwiązanie. Takie samo znaczenie jest, jeżeli wróżący czeka na ogłoszenie decyzji lub wyroku. Pozycja karty Sąd oznacza nie tylko koniec, ale także początek z czystym sumieniem. Jeżeli jedna z otaczających kart, jest kartą mówiącą o stracie finansowej, karta Sąd będzie informowała o możliwości jej odzyskania.
Karta na końcu układu, zajmuje się sprawami uciążliwych zobowiązań i odpowiedzialności, które są kłopotliwe dla wróżącego. Przykładem takiego położenia może być długotrwała choroba czy rekonwalescencja. W tej pozycji, będzie informowała o szybkim i pozytywnym zakończeniu istniejącego problemu. Drugie znaczenie , w końcowej pozycji, odnosi się do starych planów czy też projektów, które zostały odłożone lub też wycofane ze względu na słabość wróżącego. Sugestia karty - uwierz w siebie, dlatego, że masz wszelkie szansę na osiągnięcie sukcesu. Wiara, wytrwałość, praca przyniosą ci zyski i zadowolenie.W pozycji odwrotnej, również odnosi się do zakończenia jednego etapu życia i rozpoczęcia drugiego, nie daje ona jednak wróżącemu możliwości nauki, większej poprawy lub zadowolenia. Wróżący sam będzie winny swoim problemom zawodowym czy osobistym. Jego egoistyczne i samolubne postępowanie przyniesie mu tylko kłopoty i straty. Co do spraw prawnych, będzie oznaczać negatywne zakończenie. Rozwód, straty finansowe, problemy w sprawach intymnych, pogorszenie zdrowia, wypadek, straty, możliwość utraty pracy, brak satysfakcji osobistej i zawodowej, depresja.
teye
Grafoman
 
Posty: 1493
Rejestracja: 28 sie 2010, 09:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Następna

Wróć do Znaczenia kart tarota - AW

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości