Karty Tarota - Siła - VIII

Karty Tarota - Siła - VIII

Postautor: Elie » 10 paź 2012, 00:29

Spotkanie z wewnętrznym niebezpieczeństwem. Niebezpieczeństwo lub wyzwanie jest w tobie, przychodzi z twojego wnętrza. Więc także jego przezwyciężenie wymaga użycia własnej wewnętrznej mocy. Może to być wprost moc magiczna, ale również jakieś szczególne i nieprzeciętne umiejętności, na przykład dar przekonywania, talent organizatorski, umiejętność uzdrawiania. Użycie tych uzdolnień jest teraz najlepszą drogą do sukcesu. Na karcie kobieta stoi spokojnie i poskramia lwa - co odczytujemy, że oto rozum, mądrość, inteligencja i koncentracja odnoszą zwycięstwo nad przemocą, agresją i siłami rozpadu. To tak, jakby zwinny i inteligentny zawodnik dżudo obezwładniał brutalnego i tępego osiłka. Ta karta zapowiada zwycięstwo ducha, opanowanie własnych złych i niskich skłonności; oznacza poskromienie świrów i demonów kryjących się w twojej duszy. Możesz widzieć w lwie chorobę, a w kobiecie lekarza lub terapeutę, który tę dolegliwość pokonuje. Zapewne ty sam/a jesteś własnym uzdrowicielem.

żródło- Taraka
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31409
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2127 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Karty Tarota - Siła - VIII

Postautor: Bender » 30 paź 2012, 20:33

źródło: "Tarot terapeutyczny - zwierciadło dusz i związków" A. J. Mirońscy

Żądza

„BOSKA EKSTAZA - Zmysłowość, energia, moc i siła”


Kobieta na lwie - bestii w stanie ekstazy trzyma w prawej dłoni św. Graala w kształcie płonącego z żądzy jądra. Symbolizuje on energię życiową, seksualną, twórczą, agresywną i niepohamowaną.
Czerwone lejce stanowią o połączeniu siły zmysłowości z obiektem kobiecej żądzy.
Niewiasta jest pijana, szalona, bezrozumna (bezmyślna), całkowicie poddana i owładnięta pragnieniem pełnego zjednoczenia, przeżycia i doświadczenia!!! Potrzeba albo raczej konieczność spełnienia się jest silniejsza od niej, więc poddaje się, mimo że cugle spoczywają wciąż w jej dłoni. Wyraźnie rezygnuje z panowania nad sobą i nad bestią. Pozwoliła ujarzmić się przeogromnej mocy. To siła wyższa, wola boża, tajemnica Natury. Nieskrępowana siła twórcza. Walka z nią byłaby z góry skazana na przegraną.
Wiele twarzy na głowie lwa to znak wielu inkarnacji. Według Crowleya miały to być głowy: świętego, anioła, dzielnego człowieka, cudzołożnicy, satyra i poety. Jest to znak, że stan obecny ma swoją przyczynę w odległej przeszłości i jest wynikiem wielu podobnych spotkań, wielu tęsknot, niespełnionych pragnień, tysięcy godzin marzeń o zakazanym owocu. Nastąpiło apogeum, niezwykle rzadkie spotkanie, wielka szansa, której kobieta za nic nie chce zaprzepaścić. Poprzez zezwierzęcenie, poprzez pełne oddanie się tej ekstazie zdobędzie w istocie władzę nad swoim popędem (w szerszym kontekście). Spełnienie jest jej nagrodą.
Liliowe, zakapturzone postacie pod stopami lwa i 10 spadających gwiazd to deptani święci i wszystkie świętości (10 przykazań). Znak, że realizacja seksualna stała się wartością nadrzędną i w całym Wszechświecie nie ma siły zdolnej powstrzymać tę żądzę. Na ten moment nie istnieją żadne prawa, i ustawy moralne.
Wypływające z kielicha rozkoszy we wszystkie strony światło symbolizuje NOWE. Zdeptany stary porządek tworzy nowe piękno, o czym świadczy 10 nowych, błyszczących gwiazd. Potwierdzają to rozpelzające się we wszystkich kierunkach węże transformacji. Ich zadaniem jest zniszczyć dotychczasowe struktury i stworzyć nowe na wszystkich poziomach.
Wąż wiedzy — ogon lwa z lwią głową - symbolizuje rajskiego węża namawiającego do grzechu. W istocie kontroluje przebieg wydarzeń, które odpowiadają pierwotnemu, twórczemu porządkowi.

INTERPRETACJA
Witalność * dzikość * magiczne przyciąganie * potężna moc * siła wyższa * wola boża * żądza * namiętność * cielesność * zwierzęcość * seksualność * ekstaza * szał uniesień * radość życia * niepohamowany apetyt na życie.

Żądza to wezwanie do bezwzględnej akceptacji wszystkiego, co jest w tobie. Karta jest wskazówką na wielką przygodę, na podróż do najgłębszych pokładów nieświadomości, gdzie znajduje się ciemna, mistyczna strona obwarowana zakazami, wizjami piekła i potępienia. Jednak seks nie jest złem ani w żadnym wypadku szatańskim grzechem. To najpotężniejsza twórcza siła Wszechświata, dzięki której człowiek współdziała z Bogiem w procesie tworzenia kolejnego, nowego człowieka. Potężne pragnienie, na jakie nie ma mocnych wynika najczęściej ze skomplikowanych splotów karmicznych i stanowi o SILE WYŻSZEJ. Dążenie do zjednoczenia musi się zrealizować, bowiem tego pragnienia nic (czasem też: nikt inny) nie jest w stanie ugasić. Brak tu ludzkiej logiki, spekulacji rozumowych, kalkulacji..., jest tylko bezrozumna żądza, chemia i moc. Trzeba skapitulować, stracić panowanie nad sobą, poddać się, by w istocie... ową własną moc w pełni odzyskać!!! Poddanie się może prowadzić do pełnego urzeczywistnienia i stania się ze sobą jednością.

BIEGUN CIENIA
Dzika żądza jest etapem, nie celem twojej podróży. Masz ją w pełni przeżyć, ale nie wpaść w uzależnienie, jak to ma niekiedy miejsce, gdy w miarę jedzenia apetyt wzrasta. Trzeba ci wiedzieć, że niekończące się folgowanie prowadzi jedynie do wyniszczenia. Nadmierny popęd winniśmy wysublimować i sięgnąć do pokładów tych samych, potężnych, twórczych sił, by tworzyć nowe dzieła, symfonie, obrazy lub nowy porządek. Określenie „płodny człowiek" ma podwójne znaczenie: płodny — wielodzietny i płodny czyli twórczy. Oczywiście każdy artysta winien mieć swoją muzę, co jednak nie znaczy, że każdy popędliwy jest artystą.

RADA: tak bardzo jesteśmy cywilizowanymi humanistami, że nadrzędną wartością stało się pełne panowanie nad archaicznymi instynktami. Jednak poprzez ucieczkę, zaprzeczanie i walkę z żądzą (samym sobą) tracisz wiele energii. Kapitulując zaś wgłębiasz się w siebie, rozpoznajesz i urzeczywistniasz najskrytsze tęsknoty. Należą one do ciebie i często są przez ciebie stworzone. Przeżyj je! Jeśli chcesz być pełnym, prawdziwym człowiekiem, koniecznie uznaj w sobie (nie tylko u dzikich) ową zwierzęcą prasilę. Uznanie i zrozumienie zaprowadzi cię do mistrzostwa w obchodzeniu się z własną naturą. Zwycięstwo jest podwójne: odzyskasz moc, o jakiej nie śniło się fdozofom i ogromne pokłady energii trwonionej dotychczas na tworzenie, a następnie utrzymanie maski fałszywej cnoty. A zatem w pełni przeżyj swą żądzę, rozkoszuj się życiem, poczuj się cudownie, zakwitnij! Bądź w pełni sobą!

PARTNERSTWO
Wspaniały etap * dzikość i zwariowanie * szał ciał.

Żądzę trzeba przeżyć, posmakować i nasycić. Twoje partnerstwo cechuje potęga namiętności, jednak na tym koniu nie ujedziecie daleko. Masz szansę na zdrowy związek, jeśli wzbogacisz go o kolejne wartości, jak np. miłość, tolerancję, czułość. Postaraj się przekształcić waszą żądzę w mistyczne doświadczenie dwojga kochanków, rozszerz wasze poznanie o inne obszary działania i przeżywania, a wasz związek stanie się cudownie bogaty.

RADA: uważaj, by zażywać rozkoszy wspólnie z partnerem, a nie używać partnera do zaspokojenia tylko własnej żądzy (wbrew jego woli lub przeciwko jego pragnieniom). Uczciwość wymaga dzielenia się z partnerem swoimi tęsknotami i fantazjami. Wypowiedz się i daj się wypowiedzieć. Poznaj potrzeby własne i jego. Co daje wam szansę pełnego wyżycia się i rozkoszowania? Eksperymentujcie. Ujeżdżajcie bestię, ale nie pozwólcie, by zdobyła nad wami władzę.

ŻĄDZA JAKO PARTNER jest owładnięty namiętnością, co przesłania jego prawdziwe uczucia i zamiary nawet przed nim samym. Karta może być też wskazówką na skryte tęsknoty partnera, które boi się wyjawić z uwagi na wychowanie lub blokady.
Bite my shiny, metal ass...
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę
 
Posty: 4132
Rejestracja: 28 sty 2012, 20:21
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Bliźnięta
Droga życia: 7

Karty Tarota - Siła - VIII

Postautor: Bender » 08 lis 2012, 11:20

źródło: "Tarot Thota – klucz do zrozumienia" Lon Milo DuQuette

Odwaga, siła, energia i działanie, une grand passion; zwrócenie się w stronę magii, posługiwanie się mocą magiczną.
Bite my shiny, metal ass...
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę
 
Posty: 4132
Rejestracja: 28 sty 2012, 20:21
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Bliźnięta
Droga życia: 7

Karty Tarota - Siła - VIII

Postautor: Elie » 10 lis 2012, 15:13

Karta Mocy przedstawia młodą osobę (mężczyznę lub kobietę) ujarzmiającą lwa. Czasem przedstawiana jest postać gładząca dzikie zwierzę po głowie. W wersji uproszczonej na karcie widoczny jest Herakles walczący z lwem nemejskim.

ObrazekMoc, znana także jako Siła. Czasem kojarzona z postacią Herkulesa. Karta ta kojarzy się z siłą i witalnością, a także z aktywnością fizyczną.
Karta podobna do arkana „Rydwan", lecz przedstawia człowieka bez zbroi, zdolnego jednak do ujarzmienia Lwa.

Opanowałeś trudną sztukę zjednywania sobie ludzi, panujesz nad swoimi negatywnymi emocjami. Cechuje Cię wyrozumiałość i nieegoistyczny wgląd w sprawy innych.
Twoja siła równa jest wielkości Twego serca. Karta dotyczy także ogólnie walki z trudnościami, a także uprawiania sportu.

Oznacza, że następuje konieczność rozwinięcia wiary w siebie, poczucia własnej godności i wartości, co da wewnętrzną siłę. Informuje, że możesz teraz przystąpić do działania.
Prawdopodobnie nikt nie będzie mógł odmówić Ci współpracy oraz chętnie będzie dla Ciebie pracować i choć efekty będą widoczne dopiero po pewnym czasie, wszystko pójdzie po Twojej myśli.
Postępuj według określonego planu i nie łam dotychczasowych norm. Masz moralne prawo i wielką moc do osiągnięcia sukcesu. W najbliższym czasie nie zabraknie Ci energii i pomysłów do realizacji swoich zamierzeń.

W zależności od położenia karty w rozkładzie, wykorzystaj jej duży potencjał energii, dla określonej tam sprawy. Jeśli pojawia się we wróżbie dla kobiety oznacza, że stoisz przed ważną decyzją, którą musisz sama podjąć. Inne znaczenie ma dla mężczyzn.
Sygnalizuje, że siła fizyczna to niejedyny rodzaj możliwości rozwoju. Należy zwrócić większą uwagę na rozwijanie swojego wnętrza.

Karta odwrócona - swoim działaniem, w sprawie wskazanej przez położenie karty, możesz sobie szkodzić, nie jesteś przygotowany do radzenia sobie w takiej sytuacji. Negatywne emocje, nerwowy pośpiech, nieopanowanie i złość, pozostawią Cię w żałosnym stanie. Staraj się unikać wpływania na bieg sprawy, bo nie czas i miejsce do tego. Musisz zadbać o swoją kondycję fizyczną, aby nabrać pewności siebie, a być może będziesz mógł powrócić do sprawy. Ta karta mówi, że brak Ci odpowiedniego zapasu energii do działania. W innych sprawach, sytuacja jest podobna.

Generalnie w układzie pozytywnym oznacza pracowitość i dbałość o stan fizyczny, zaś odwrócona brutalną walkę, a nawet sadyzm.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31409
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2127 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Karty Tarota - Siła - VIII

Postautor: xLena » 07 sty 2013, 15:41

źródło- książka Ciro Marchetti "Boski Tarot dziedzictwo zaginionej cywilizacji"
fragment napisany przez Leisa ReFalo


Córka Płonącego Miecza
Przewodnik Lwa


znaczenia: w starszych taliach Tarota Moc nazywano " Hartem ducha", podstawową cnotą mogącą stawić czoło fizycznemu i moralnemu niebezpieczeństwu, którego stara się nie poszukiwać, ale również nie unikać. Wielkie koty pokazują potęgę posiadania wielkiej fizycznej mocy, ale bez używania jej, o ile to nie jest konieczne. W odróżnieniu od ujadającego psa, tygrys nigdy nie mógłby posunąć się do pozerstwa albo terroryzowania. Moc jest delikatną kontrolą otwartej ręki.

przypisany żywioł: Ogień (gorący rozdziela, a suchy kształtuje). Ogień jest czynny, męski, dynamiczny, energiczny, orzeźwiający, spontaniczny, zmienny i nieprzewidywalny

przypisanie astrologiczne: Lew. Lew jest dumny, dramatyczny, królewski, przyjemny, charyzmatyczny i efektowny. Lew może być ekstrawagancki, dogmatyczny, oparty na wyzysku, kontrolujący i efekciarski.

zdolności: dyscyplina wewnętrzna, odwaga

rada: poczuj swoją witalność, moc oraz łagodność

cytat Herman Melville, Moby Dick, rozdział 86, "Ogon" :
"Prawdziwa moc nigdy nie staje na przeszkodzie pięknu
ani harmonii, ale często nimi obdarza;
i we wszystkim niezrównanie piękna,
moc musi mieć wiele wspólnego z magią. "
xLena
 

Karty Tarota - Siła - VIII

Postautor: Rossi » 20 wrz 2013, 14:38

XI. MOC ZAUFANIE

Jedenasta karta Wielkich Arkanów stanowi ich dokładny środek dziesięć kart za nami, dziesięć kolejnych przed nami. Nazwy dla tej karty w różnych językach są identyczne, francuskie określenie La Force lub angielskie Force oddają tę samą treść. Choć niekiedy pojawiają się też określenia Siła, Poskromiony Lew lub Pragnienie, to jednak symbolizuje naszą wewnętrzną siłę.

Ta karta prawie zawsze przedstawia kobietę, która poskromiła lwa, króla zwierząt. Jedynie w Tarocie Swiss jest nim mężczyzna, co z pewnością nawiązuje do mitu o Herkulesie. Tu ma miejsce także walka, podczas której kobieta z łatwością pokonuje lwa. Na środku swej drogi znajdujemy w sobie wewnętrzną energię, z którą musimy się teraz obchodzić zręcznie i dyplomatycznie. Dotarliśmy do punktu kulminacyjnego naszej wędrówki zbierając życiowe doświadczenia. Możemy powiedzieć, posługując się sportowym językiem, że znaleźliśmy się na półmetku.

ZNACZENIE KARTY: lew zawsze symbolizował słońce. Nauczyliśmy się już obchodzić z naszym wewnętrznym słońcem, ale ten umiejętny kontakt musi dotyczyć zarówno świata zewnętrznego, jak i naszego wnętrza. To, że za główny symbol tej karty wybrano kobietę, świadczy o głębokiej mądrości, bo przecież kobietom przypisuje się niechęć do odgrywania roli bohaterów. Jeśli nimi się stają, to tylko w wyjątkowych sytuacjach. Ponieważ słońce utożsamiane jest na płaszczyźnie ezoterycznej z sercem, można wyciągnąć wniosek, że zbyt duża ofiara złożona z serca prowadzi do rezygnacji z nas samych, a zbyt mało ciepła płynącego z serca, sprawia, że po prostu zamarzamy. Wszystkie postacie przedstawiane są bez broni. Ich lwia siła, moc płynie z ich wnętrza. Tu nie jest potrzebne berło czy bicz. Tylko w Tarocie Ansata pojawia się na rysunku kij stosowany do tresury, służy on jednak tylko do kierowania zwierzęciem i nawet go nie dotyka. Lew tkwi w każdym z nas, jest wewnętrzną siłą, która chce, by ją poskromiono i kierowano nią. Spotęgowana siła wymaga umiejętnego jej użycia. Już w starożytnej mitologii najdzikszy i najsilniejszy bóg Mars poddawał się bogini Wenus bez jakiejkolwiek walki. Kogo prowadzi miłość, ten nie potrzebuje przemocy, ten wie, co oznacza wspólnota. Ten jest nie tylko punktem kulminacyjnym, ale także punktem zwrotnym, ponieważ zdobycie wewnętrznej mocy jest czymś innym niż jej posiadanie.

ZNACZENIE SYMBOLICZNE: aby móc, trzeba mieć wiarę w swą moc. Człowiek, który ją zachowuje, idzie naprzód i przeszkody znikają przed nim jak fantomy. Aby stać się silnym, trzeba pokonać w sobie słabość serca i wypełniać swój obowiązek zgodnie z własnym sumieniem. Karta mówi o walce i woli zwycięstwa, które przynoszą efekt tylko wtedy, gdy człowiek panuje nad swą siłą, i nie pozwala jej się zdominować. Moc symbolizowana jest przez kobietę, co oznacza konieczność odrzucenia agresji i brutalności. W swym znaczeniu elementarnym, Moc przedstawia tę spośród sił człowieka, którą można wykorzystać w pełni na wszystkich planach, Karta ta zapowiada wielką potęgę. Przedstawia tę samą siłę, jaka przejawia się w koncepcji artystycznej i w akcie seksualnym. Karta ta mówi o istnieniu protekcji I Kosmosu, ale jednocześnie ostrzega przed rozpraszaniem siły.

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: jasny osąd. Zdolność realizacji, inicjatywa. Dominacja namiętności, przebojowość. Odwaga, tupet. Czasami gwałtowność, złość, niedyskrecja.

ZNACZENIE UŻYTKOWE: Moc jest kartą optymizmu i zaufania do samego siebie. Najbardziej śmiałe wysiłki muszą zakończyć się sukcesem. Karta ta zapowiada dużą odporność fizyczną. Wzmacnia system wartości. Czasem mówi o takich skłonnościach, jak złość, gwałtowność, wylewność, gadatliwość, niedyskrecja, ale także wspaniałomyślność, otwartość, przywiązanie i duch poświęcenia. Skłania do prostowania błędów, do zbyt głębokiego wnikania w życie bliźnich, ale odbywa się to bez antagonizmów, kłótni, przemocy. Jest kartą pasji, namiętności, która mówi, że serce ma pierwszeństwo przed głową i że siła często panuje nad prawem. Zapowiada zmagania ,w których śmiałość, wytrzymałość i tupet przynoszą triumf. Pokazuje, że przemoc i siła są czasem bardziej wskazane niż dyplomacja albo półśrodki. Radzi raczej przeciąć konflikt niż tracić czas na rozwiązania. Jest kartą sposobów śmiałych, ale nie podłych. Wróży pytającemu to wszystko, co może go protegować albo bronić.

Najlepsze miejsca w rozkładzie: z kartą Słońce (siła + serce), z kartą Papież (siła + ideał), z kartą Pustelnik (siła + mądrość), z kartą Sąd (siła + geniusz).
"Nie warto rezygnować z marzeń , tylko dlatego że są one dalej niż na wyciągnięcie ręki.. Należy postawić sobie krzesło, skrzynie, drabinę a nawet skakać po nie.. Bo warto.
Awatar użytkownika
Rossi
Pismak
 
Posty: 1584
Rejestracja: 23 maja 2013, 16:22
Podziękował : 46 razy
Otrzymał podziękowań: 76 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 3

Re: Karty Tarota - Siła - VIII

Postautor: Elie » 26 paź 2014, 01:42

Obrazek

Rada z jednej karty:

Twoje ciało czeka już dawno na Twoją troskę. Nie ignoruj jego potrzeb, bo brak jest do niego części zamiennych... jak do Twojego samochodu! Jeśli chorujesz, zwróć się do ukrytej w Twoim umyśle mocy uzdrawiania. W podejmowaniu decyzji zwróć uwagę na intuicję. Bądź otwarty, szczery i ciepły w relacjach z ludźmi. Agresja w niczym Ci nie pomoże. Słuchaj, co mówią ludzie.

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

Blaski: siła wewnętrzna, odwaga, namiętność, seks, naturalne czerpanie przyjemności i radości z seksu, akceptacja seksualności bez poczucia winy i wstydu, aktywność fizyczna, duchowa, sport, witalność.

Cienie: utrata sił witalnych, seksoholizm, zazdrość, negacja swojej siły wewnętrznej, utrata wiary w jej istnienie, rezygnacja, bezsilność, choroba.

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

Karta Tarota przedstawia kobietę, która w spokoju i z wielkim opanowaniem zamyka paszczę lwa. Jest pewna swojej siły, nie waha się i nie czeka, żeby działać. Zwierzę oznacza pasje, namiętności i pierwotne instynkty, które kobieta musi pokonać. Karta Siła oznacza opanowanie, zwycięstwo nad instynktem, pracę nad sobą, pewność działania, siły fizyczne.

RADA
W działaniu użyj całej swojej mocy. Idź na całość. Pomyśl o karatece, który uderzeniem dłoni rozbija cegłę. Wykorzystaj wszystkie "niższe" siły, które siedzą w twoim organizmie, w ciele, w podświadomości. One będą ci sprzyjać - pójdą razem z tobą. Uda ci się! - o ile tylko nie będziesz sam/sama siebie hamować ani ograniczać.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31409
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2127 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Karty Tarota - Siła - VIII

Postautor: Nut » 18 gru 2014, 00:51

Obrazek


Karta "Moc" przedstawia kobietę, która rękami trzyma za głowę - lub za szczęki - lwa, demonstrując nad nim swą przewagę. Obraz ten należy do najstarszych w historii europejskiej kultury. W niemal identyczny sposób przedstawiali swoją Najwyższą Boginię i jej zwierzęcych strażników - lwy - Kreteńczycy, lud, który stworzył pierwszą cywilizację Europy. (Kiedy to było? Prawie pięć tysięcy lat temu. Kreta jest niemal tak stara jak Egipt...)

Obraz na karcie "Moc" jest sprzeczny z pospolitymi wyobrażeniami. Moc, siła, męstwo wydają się na pozór cnotami mężczyzn niż kobiet, a spotkanie człowieka z lwem zwykle przeradza się w walkę na śmierć i życie... Tymczasem na obrazku mamy nie mężczyznę, a "słabą" kobietę, z która z lwem nie walczy, lecz go łagodnie obłaskawia.

W postaciach lwa i kobiety można widzieć niższe i wyższe siły psychiczne człowieka. Lew symbolizuje instynkty, ciemne podświadome popędy, zwierzęcą brutalność, która tkwi w nas jako spadek po drapieżnych przodkach. Lew zwykle malowany jest w kolorze burej, ognistej czerwieni, co podkreśla dzikość tej siły. Kobieta nosi błękitne suknie i symbolizuje "wyższe ja" człowieka, łagodną mądrość, która jest w stanie obłaskawić jego zwierzęcą naturę.

Zauważmy też, że kobieta z karty "Moc" nie walczy z lwimi popędami, a zaprzęga je na swoją służbę. Jakież to odmienne od obyczajów ponurych mnichów, którzy ukrywali swoje ciała (swojego "lwa") pod czarnymi habitami, i dręczyli je postami i biczowaniem! Dlatego scena z karty "Moc" tchnie spokojem, równowagą i dojrzałością.

We wróżbach karta "Moc" oznacza samodoskonalenie i wewnętrzną integrację. Mówi o tym, że "bierzemy na służbę" swoje instynkty i nałogi, które wcześniej były tylko źródłem kłopotów. Oznacza też, że pytajacy dojrzał do tego, aby stanąć oko w oko - jak z groźnym lwem - ze swoimi psychicznymi problemami.

"Moc" oznacza w życiu coś więcej niż zwykłe zwycięstwo, czyli pokonanie przeszkód lub przeciwnika. Oznacza takie zwycięstwo, w wyniku którego siły dotąd nam wrogie zaczynają pracować na naszą korzyść!
Obraz na karcie "moc" sam w sobie jest źródłem duchowej siły i warto go mieć blisko siebie - na ścianie lub w portfelu.

Moc czyli zaprzężenie "niższych energii" na służbę świadomości
Im dalej zapuszczamy się w głąb taroka, tym bardziej tajemnicze obrazy się w nim pojawiają. Na karcie "Moc" widzimy młodą kobietę, która stoi spokojnie i obłaskawia lwa. Co można odczytać, że rozum, mądrość, inteligencja i koncentracja odnoszą zwycięstwo nad fizyczną siłą, agresywnością i drapieżnością. To coś podobnego, jak zwinny i inteligentny zawodnik dżudo obezwładniający brutalnego osiłka. Ale ta karta znaczą o wiele więcej. Symbolizuje zwycięstwo ducha, opanowanie własnych złych i niskich skłonności, oznacza poskromienie wszelkich "świrów" i "demonów" kryjących się w naszej duszy. Możemy również widzieć w lwie chorobę, a w kobiecie lekarza lub terapeutę, który tę dolegliwość pokonuje.

Moc jako pierwsza, najważniejsza karta w rozkładzie:
Bardzo ważny sygnał! Zadania, przed którymi stoisz wymagają sięgnięcia po własną moc. Może to być wprost moc magiczna, ale również jakieś szczególne umiejętności, na przykład dar przekonywania, talent organizatorski, umiejętność uzdrawiania. Użycie owych mocy jest najlepszą (w danym momencie) drogą do sukcesu.

Moc jako karta druga, ostrzegająca:
Wchodzisz w paszczę lwu! Stajesz oko w oko z niebezpieczeństwem, może śmiertelnym, a na pewno takim, które grozi utrata twojej mocy. Konieczna jest przeogromna ostrożność! Przyjrzyj się lwu narysowanemu na karcie: z jakimi zagrożeniami się on tobie kojarzy?

Moc jako karta trzecia; "co robić"?:
W działaniu użyj całej swojej mocy. "Idź na całość". Pomyśl o karatece, który uderzeniem dłoni rozbija cegłę. Wszystkie "niższe" siły, które siedzą w twoim organizmie, w ciele, w podświadomości, będą ci sprzyjać - pójdą razem z tobą.

Moc jako karta czwarta - ograniczenia z przeszłości:
Chcesz powtórzyć jakieś swoje wyczyny z przeszłości. Ale nie masz żadnej gwarancji, że coś, co udało się kiedyś, powiedzie się także teraz. Dawne sukcesy bywają pułapką. (Pomyśl o generałach, którzy chcą wygrać nowa wojne tymi samymi środkami, które były dobre w wojnie poprzedniej.)

Moc jako karta piąta, mówiąca o twoich partnerach:
Ludzie, w którymi współdziałasz, są dla ciebie źródłem prawdziwej mocy - ale nie wykluczone, że powinieneś łagodnie opanować to, co jest w nich zbyt dzikie i nieokrzesane.

Moc jako karta szósta - wynik obecnych działań:
Zbliżasz się do sukcesu, który polegać będzie na tym, że opanujesz siły (ludzi, okoliczności), które powinny ci służyć, nie zaś szkodzić.

Jako karta siódma - niespodziewane wypadki:
Nieoczekiwanie będziesz musiał stoczyć (zapewne zwycięską) walkę z własnymi słabościami.

Jako karta ósma - to, czego nie zmienisz:
Stałym wątkiem w twoim życiu jest walka ze słabościami i opanowywanie destrukcyjnych sił.

Jako karta dziewiąta - to, w czym osiągniesz doskonałość:
Osiągniesz doskonałość w świadomym opanowaniu ukrytych mocy własnego ciała i umysłu.

Jako karta dziesiąta - pożytek dla wszystkich:
Twoje wysiłki na rzecz samodoskonalenia się będą również korzystne dla innych ludzi.

Karta jedenasta - to, co się nie uda, "rozmyje się" ewentualnie "rozwieje" jak mgła:
Masz szanse głębokiej pracy nad sobą i przezwyciężenia własnych słabości - ale to właśnie się "rozmyje".

Karta dwunasta - wskazania do interpretacji całego rozkładu:
Zwróć uwagę, w jakim stopniu cały rozkład kart wyraża starania o świadome opanowanie "niższych" sił i skłonności.

Moc jako karta trzynasta - rzut oka w dalsza przyszłość:
W dalszej przyszłości czeka cię opanowanie własnych słabości i osiągnięcie prawdziwej mocy - ale to będzie ani teraz, ani prędko.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2631
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 526 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - Siła - VIII

Postautor: Iza74 » 06 sty 2015, 15:09

Obrazek


Siła, energia, aktywność fizyczna i duchowa. Walka z przeciwnościami. Zwycięstwo. Równowaga, opanowanie. Pewność siebie, swoich zdolności twórczych. Poskromienie pasji, złych instynktów. Konsolidacja. Wytrwałość i pracowitość. Rozróżnienie prawdy od kłamstwa. Sport. Praca fizyczna. Chęć posiadania dzieci.

Odwrócona: Brak opanowania. Brutalność. Wściekłość. Atak. Walka z kimś silniejszym i potężniejszym. Zwycięstwo sił fizycznych nad duchowymi. Pasja. Nienawiść. Sadyzm. Złe instynkty. Niepłodność.

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1941
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 131 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Karty Tarota - Siła - VIII

Postautor: Elie » 06 sty 2015, 21:48

XI MOC /SILA/

Istota zagadnienia:

Duze wyzwania i zadania beda wypelnione poniewaz istnieje duzy zasob sily.
Jestesmy gotowi, aby poczuc plynaca w naszych zylach energie radosci,ochoty,
ekstazy.Tej energi nie nalezy wstrzymywac,jest jak swiezy wiosenny wiatr,ktory
nas niesie i pozwala nam odzyc jezeli tylko na to pozwolimy.W tym czasie sluchamy
bardziej na nasze cialo (organizm) niz na nasza glowe(rozum).

INSPIRACJA

Ochota do zycia-obojetnie w jakiej dziedzinie ja odczujemy jest calkiem naturalna wrecz
pierwotna.Powiedziec - TAK- do naszego ziemskiego zycia to uhonorowanie naszego
Stworcy.Wezmy w posiadanie nasze instynktowne i intuicyjne sily i pozwolmy sobie
aby przeksztalcic je w przygode.

"Ja przezywam w pelni i radosnie sile Animy i daje jej miejsce w zyciu."

STACJA PODROZY DUCHOWEJ

Pra-moc naszego JA chce sie wyrazic we wszystkich czesciach naszego zycia.
Ta ochota do zycia powinnismy sie delektowac.Do tego nalezy cielesne,
emocjonalne,jak rowniez duchowe i spirytualne rizkoszowanie sie.
Teraz wlasnie rzeczywscie czujemy ile sily posiadamy!

KARTA ROKU

W tym roku mozemy w pelni korzystac i cieszyc sie pelnia zycia.
Stwierdzisz,ze ta sila nie pochodzi z zewnatrz, lecz ty jestes jej
czescia.Wczesniejsze samoograniczenia -znikna.

KARTA PARTNERSTWA

W partnerstwie chodzi,o to aby erotyczno-seksualne spotkania tak polaczyc
z medytacyjno-duchowym elementem ,aby powstalo wolne polaczenie,w ktorym
zycie i kreatywnosc beda swietowane.

CEL ROZWOJU

Instynkt i swiadomosc,gwaltowna sila i ochota jak tez uwaznosc i madrosc nie
wykluczaja sie wzajemnie.
Uczmy sie to wszystko razem polaczyc,tak aby mogla rozwinac sie serdeczna
milosc.Pierwotna ochota zycia , milosci i seksu jest bardzo silnym motorem
napendowym do stworzenia sobie i innym, zycia weselszego a nawet ekstatycznego.

ASTROLOGIA A KARTA MOCY

LWY to silne osobowosci-urodzeni wodzowie i liderzy,wspaniali organizatorzy majacy
duzy autorytet wsrod ludzi,swojej profesji,posiadajacy wysoki prestiz i dobra reputacje
w otaczajacym swiecie.Ce****e ich wladczy charakter,namietny temperament i bogata
natura.Nigdy nie dzialaja wbrew swojej woli,wlasnym pogladom,przekonaniom,swiato-
-pogladowi.U kazdego Lwa w glebi duszy kryja sie ogromne sily wewnetrzne i jesli sie
je uda rozbudzic,to jest on zdolny do kazdego wyczynu.Lwy nigdy nie traca przytomnosci
umyslu i swojej wrodzonej wesolosci.
Zrodlo:Hrabia Siergiej A.Wronski -Astrologia klasyczna.

NUMEROLOGIA A KARTA SILY

Liczba 11 to w numerologii liczba doskonala-tzw.liczba mistrzowska.Ludzie "jedenastki"
to idealisci i marzyciele,obdarzeni wielkacharyzma.Gotowi do najwiekszych poswiecen,
by doprowadzic do realizacjiswoich zamierzen.Sa zdeterminowani,odwazni i energiczni,
latwo zdobywaja respekt i podziw innych,sa urodzonymi przywodcami.Potrafia trafnie
wyrazac swoje uczucia i sa bezstronni oraz wielkoduszni.Sa zrodlem inspiracji i wzorem
do nasladowania dla innych.Liczba ta jest meska(1)i zenska(2)zarazem.Zawiera moce
Nieba i Ziemi.Symbolizuje litere "K" ( jak KARMA )i boska sprawiedliwosc kosmiczna.
Jedenastka to takze symbol nadmiaaru,wybryku,ryzyka,przekraczania granic i prawa:
liczba nieumiarkowania,przesady:symbol opozycji,buntu,rewolucji,dysonansu i nieudanego
przedsiewziecia:buntu aniolow,mczenstwa,konfliktu,gwaltu,niebezpieczenst wa:zmiany,
odnowy,przerwania rozwoju,walk wewnetrznych:choroby,nieporzadku,bledu,grzechu... .
Zrodlo:Henryk Rekus - Numerologia

KOLORY - czerwien,pomarancz,wszystki odcienie mocnej czerwieni.

KAMIENIE -korale i ognisty opal

PYTANIA DO NASTEPNEGO KROKU
1.Posiadasz swoja wewneczna pra-sile?
2.Umiesz sam cieszyc sie zyciem czy wspolnie z innymi?
3.Istnieje cos co cie hamuje,blokuje,przyjac ochote i radosc
zycia oraz zyc nia samemu?

Zrodlo:Gerd.B.Ziegler - Tarot für alle.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31409
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2127 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

PoprzedniaNastępna

Wróć do Znaczenia kart tarota - AW

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości