Karty Tarota - Słońce - XIX

Re: Karty Tarota - Słońce - XIX

Postautor: Elie » 29 mar 2015, 15:14

Jasność myśli. Miłość. Szczęście rodzinne. Szczęśliwy związek uczuciowy. Szczęśliwe małżeństwo. Odczuwanie radości życia. Przyjaciel. Nawiązanie nowych, obiecujących znajomości i kontaktów. Akceptacja życia i tego, co niesie los. Radość. Dzieciństwo. Odkrycie nowych idei inspirujących do tworzenia, budowania. Jednia. Pogodzenie sprzeczności. Nagroda, sukces, zwycięstwo.

Odwrócone: Chwilowy sukces, potem klęska. Nieszczęście. Samotność. Możliwość rozbicia związków uczuciowych. Rozpad małżeństwa. Rezygnacja z planów. Zgorzkniałość. Niepewna przyszłość. Pozory szczęścia. Niemożność wypowiedzenia się. Brak zrozumienia ze strony przyjaciół, znajomych. Ociężałość umysłowa. Przygnębienie. Brak widoków na pomyślne załatwienie sprawy.

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31409
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2127 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Karty Tarota - Słońce - XIX

Postautor: Ankol18 » 20 kwie 2015, 20:11

SŁOŃCE - XIX


Słowa kluczowe: życie, energia, wzrost, klarowność, zrozumienie, oświetlenie, nowy początek, przebicie się przez coś.

Wprowadzenie: W przypadku, gdy Księżyc może przedstawiać subtelny, nurt wpływów, w karcie Słońce nie ma tej subtelności. Słońce jest wszechobecne w swojej mocy, z ognistym przesłaniem witalności, a jego obecność w naszym życiu przyrównuje do życiodajnej energii. Słońce jest nieuniknione. Zawsze możemy liczyć na to, aby podnieść się każdego ranka. Nawet jeśli mieliśmy najbardziej ciemne noce jesteśmy w stanie czerpać pewność, że to minie, kiedy widzimy zniesienie słońca nad horyzontem. W dawnej kulturze na przestrzeni wieków, czczono Słońce ponieważ uważano, że daje ono życie. Pozwala roślinom rosnąć, świeci w ciągu dnia i to oświeca świat, abyśmy mogli zobaczyć rzeczy jasno, bez symbolicznych podtekstów ciemności, które przysłaniają naszą ocenę. Kiedy wylosujemy kartę Słońce jest to bardzo dobry znak. Zeszliśmy z długiego okresu żałoby, smutku, czy zamieszania. Doszliśmy do punktu, jasności i zrozumienia. Może to być też awans w pracy, przeprowadzka do domu i okolicy, w której zawsze chcieliśmy żyć. Możemy otrzymać to, o czym marzyliśmy przez długi czas. Inne interpretacje talii kart przedstawiają nagie dziecko jadące na białym koniu. Jest to symbol wolności od wątpliwości i strachu. Koń oznacza mobilność w nowym kierunku, którą jesteśmy w stanie zrobić ze względu na przejrzystość i blask słońca (nowe rozumienie), który oświeca nasze życie. Dziecko jest także symbolem nowego początku i całkowitego zaufanie, że nasza droga jest zawsze oświetlona przez słońce, energię, i nie musimy się bać ciemności. Jest to karta przebicia. Często przechodzimy przez życie, zastanawiając się, czy wyjdziemy kiedyś z ciemności, ciekawi czy cała nasza ciężka praca się nam opłaci. Karta Słońce jest jasnym przesłaniem, że tak.

Symbole kluczowe:

Nagość - Widzieliśmy już nagość w innych kartach, a to zawsze symbolizuje wolność, pozwalając ujawnić się naszej prawdziwej naturze. Nagość jest ostateczną formą ekspresji. Gdy opuszczamy naszą obronę, robimy drogę dla wszystkich wspaniałych prezentów jakie Wszechświat ma nam do zaoferowania. Nagość jest symbolem, że jesteśmy w stanie komunikować się z naszą prawdziwą naturą bez strachu.

Kwiat - "Jako słonecznik okazuje swoje oblicze na światło słońca, tak też oblicze ludzkości zaś na światło Prawdy". Jest to adaptacja hasła posiadanego przez nauki filozofii i religii spirytyzmu. Jest to idealne podsumowanie tego, co słonecznik reprezentuje. Jeśli kiedykolwiek obserwowałeś słonecznik zauważyłeś, że rozciąga się i przenosi swoją twarz tak aby spotkać i pozdrowić słońce. Wszyscy powinniśmy zrobić to samo: Sięgnąć dalej i rozszerzyć nasze starania, aby sprostać obliczu prawdy, przejrzystości i oświetleniu duchowemu.

Ściana - Ściany są symbolem powstrzymania, separacji lub utrzymywania czegoś z przeżywaniem naturalnego przepływu energii. Symbol ten znajduje się na tej karcie z dwóch powodów: 1) aby przypomnieć nam, że wszystko to, co życie ma nam do zaoferowania nigdy nie będzie nasze tak długo, jak są zamknięte do niego nasze drzwi. Nigdy nie wolno nam budować ściany przeciwko oświetleniu, i uważać że ono słusznie należy do nas, jako boskich stworzeń. 2) ściana stanowi przebicie. To oznacza, że bez względu na to, jak ponura wydaje się być nasza sytuacja, lub jak gorzcy i zablokowani staliśmy się, zawsze jest szansa, aby przebić się przez ścianę.

Flaga - Gdy weźmiemy pod uwagę karty, na których flaga jest opisywana (Śmierć, Słońce i Sąd) mamy dobrą koncepcję jej symboliki. Flaga jest zapowiedzią zmiany - coś przesunęło i flagi sprawiło, że świat ma świadomość tego przesunięcia. Jest jasnym, oczywistym znakiem, że nadchodzi nowy dzień. Tu nie chodzi o subtelne zmiany - Flaga dotyczy twojej własnej transformacji.

Pytania kluczowe:

Jak zacząć usuwanie blokad w moim życiu?
Czy jest w moim życiu sfera, którą muszę wyjaśnić?
Czy buduję ściany wokół mojego sercu lub przed innymi?
Co mogę zrobić dla siebie, aby pokazać swoje prawdziwe ja i piękno, które reprezentuję?
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej
 
Posty: 3667
Rejestracja: 01 sie 2013, 16:41
Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Re: Karty Tarota - Słońce - XIX

Postautor: Nut » 02 maja 2015, 12:31

Karta wskazuje, że w życiu każdego człowieka istnieje konieczność poddania się surowej, ostatecznej ocenie. Najczęściej przypomina o Sądzie Ostatecznym, ale oczywiście jej wymowę transformuje się na grunt życia doczesnego, niemniej stanowi ona jedną z ważniejszych kart, przypominających o respektowaniu prawa i norm obyczajowych.
Słońce
Słońce jest kartą powodzenia i szczęścia. Rzeczywiście jego blask sprawia, że cel staje się jasny i łatwy do osiągnięcia. Słońce to męska natura nieświadomości. Jest animusem, w którym aż kipią siły twórcze i który w działaniu kieruje się logiką, stara się wydobyć z rzeczy oraz spraw elementy jasne i pozytywne. Daje to oczywiście szansę na dłuższe szczęście i powodzenie, nadzieję na nowe, udane związki i oznacza po prostu rodzenie się życiowego sukcesu. (...)

Słońce jest dawcą życia, źródłem energii dla świata przyrody. Wszystko, co żyje w Naturze jest dzieckiem Słońca. Dzięki niemu zachodzi wegetacja, pod jego promieniami wiosną odżywa na nowo cała przyroda. Ciepło Słońca wydobywa z ziemi to, co się tam schroniło i tkwiło w okowach mrozu oraz ciemności. Wiotkie, zielone pędy odważnie wznoszą się ku Słońcu, twarze niektórych kwiatów z uwagą śledzą jego wędrówkę po nieboskłonie.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2631
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 526 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - Słońce - XIX

Postautor: Nut » 09 cze 2015, 06:57

Karta Tarota przedstawia jasny, pogodny dzień i wielkie Słońce, które świeci na tle jasnego i niebieskiego nieba. Przyroda na tej karcie rozkwita, wszędzie jest spokój i harmonia. Słońce jest symbolem dobra, radości, siły, energii i dawcy życia. Karta Słońce oznacza szczęście, zdrowie, sukces i zadowolenie.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2631
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 526 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - Słońce - XIX

Postautor: Posłaniec nocy » 23 cze 2015, 20:39

Słońce zawsze mi pokazuje, że mam się czegoś douczyć! Przy słońcu raz mandat płaciłam :)
Posłaniec nocy
Niewymowny
 
Posty: 172
Rejestracja: 05 sty 2013, 15:56
Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 31 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 7

Re: Karty Tarota - Słońce - XIX

Postautor: Iza74 » 30 cze 2015, 22:44

Karta wskazuje, że w życiu każdego człowieka istnieje konieczność poddania się surowej, ostatecznej ocenie. Najczęściej przypomina o Sądzie Ostatecznym, ale oczywiście jej wymowę transformuje się na grunt życia doczesnego, niemniej stanowi ona jedną z ważniejszych kart, przypominających o respektowaniu prawa i norm obyczajowych.
Słońce
Słońce jest kartą powodzenia i szczęścia. Rzeczywiście jego blask sprawia, że cel staje się jasny i łatwy do osiągnięcia. Słońce to męska natura nieświadomości. Jest animusem, w którym aż kipią siły twórcze i który w działaniu kieruje się logiką, stara się wydobyć z rzeczy oraz spraw elementy jasne i pozytywne. Daje to oczywiście szansę na dłuższe szczęście i powodzenie, nadzieję na nowe, udane związki i oznacza po prostu rodzenie się życiowego sukcesu. (...)Słońce jest dawcą życia, źródłem energii dla świata przyrody. Wszystko, co żyje w Naturze jest dzieckiem Słońca. Dzięki niemu zachodzi wegetacja, pod jego promieniami wiosną odżywa na nowo cała przyroda. Ciepło Słońca wydobywa z ziemi to, co się tam schroniło i tkwiło w okowach mrozu oraz ciemności. Wiotkie, zielone pędy odważnie wznoszą się ku Słońcu, twarze niektórych kwiatów z uwagą śledzą jego wędrówkę po nieboskłonie.

Słońce budzi też życie w nas samych. Po mrokach nocy i majakach sennych z ulgą i nadzieję witamy poranne promienie, odczuwamy energię i jasność myśli. Pryskają majak, pierzcha irracjonalna obawa. Rodzi się nadzieja na pozytywną odmianę, widać jak na dłoni, że otwierają sie nowe możliwości, w dodatku jest to szansa na coś trwałego i nie jest to jedynie chwilowy przebłysk. Dobra opinia lub zaufanie społeczne, wsparcie rodziny oraz przyjaciół będzie dla nas najbardziej wartościowym argumentem. Warunkiem jest jednak dokonanie widocznej dla otoczenia zmiany i działanie w sposób przejrzysty.

Karta wskazuje, że w życiu każdego człowieka istnieje konieczność poddania się surowej, ostatecznej ocenie. Najczęściej przypomina o Sądzie Ostatecznym, ale oczywiście jej wymowę transformuje się na grunt życia doczesnego, niemniej stanowi ona jedną z ważniejszych kart, przypominających o respektowaniu prawa i norm obyczajowych, jakie nakłada na nas społeczeństwo. Analizując tę kartę, miejmy raczej na myśli to, co nakazuje nam moralność, sumienie i zwykła przyzwoitość, niż prawo być może narzucone przez władzę, prawdopodobnie po to, by w sposób bezpieczny, a wręcz bezkarny w stosunku do samego siebie móc tę władzę sprawować. Pamiętając o karcie Sąd, łatwiej zachować twarz i bez obaw poddać swoją osobę nawet najbardziej wymagającej weryfikacji.

W dywinacji karta przewiduje pomyślne rozwiązanie problemów i pełną satysfakcję. Oznacza dobre kontakty i szansę na wysokie stanowisko, uznanie zasług i szacunek. To również akceptacja siebie, umiejętność budzenia zaufania i miłości. Wszystko, co oświetla Słońce jest łatwe do zauważenia i oceny. W pełnym świetle nie da się ukryć mrocznej natury i nieszczerych postępków. Dlatego dość łatwo jest wykryć czyjeś intencje, jeśli składane są w sposób otwarty i szczery w świetle dnia i w obecności innych ludzi. Tylko takie deklaracje powinno się traktować poważnie i wyłącznie w oparciu o nie budować plany na przyszłość. Karta wskazuje, że los nam sprzyja i wkrótce przyjdą wydarzenia, które dadzą nam wiele zadowolenia, a być może prawdziwe szczęście. Szczególnie udane będą relacje z najbliższymi, doskonale też ułożą się stosunki małżeńskie lub partnerskie.

Gdy wyciągniemy kartę Słońce

W otoczeniu kart pomyślnych Słońce zapowiada pasmo sukcesów osiągniętych wyłącznie własną pracą i optymalnym wykorzystaniem własnych talentów, wiedzy oraz umiejętności. Niektóre z nich wymagają ponownego odkrycia i nieco treningu, aby nabrać biegłości. W ich wykorzystaniu pomoże nam ktoś, kto znał nas wczesnej, być może jeszcze w czasach dzieciństwa, albo młodości. Widocznie mamy w sobie coś, dzięki czemu zrobiliśmy duże wrażenie i przez to zostaliśmy zapamiętani. Nie oznacza to oczywiście porzucenia wszystkiego, co robimy teraz i rozpoczęcie jakiegoś nowego rozdziału w swoim życiu, ale wskazuje, że stać nas na rozwinięcie swoich możliwości i na dalsze sukcesy. Trzeba się jak najprędzej z tym uporać, zwłaszcza że zdrowie będzie nam sprzyjać, a zmysł twórczy podpowie nowe, dobre pomysły i rozwiązania.

W otoczeniu kart mniej pomyślnych Słońce nie zapowiada przesadnych sukcesów, ale też i większych kłopotów, jedynie przestrzega przed nadmiernym zaufaniem sobie i innym, porywaniem się na trudne wyzwania, które wprawdzie pokonamy, ale kosztem osłabienia, a nawet wyczerpania. Lepiej zawczasu zastanowić się czy warto. Ponadto karta może wskazywać na kierujący nami zbyt duży materializm, w którym chęć posiadania dóbr przesłania moralną satysfakcję z osiągniętych sukcesów. Może to prowadzić do pewnych rozczarowań, nawet do zgorzknienia i pomniejszanie we własnych oczach rzeczywistego wymiaru sukcesu. Nietrudno zauważyć, że w takim razie nieco wcześniej należało ustalić warunki swojego udziału, niż dopiero po wszystkim odczuwać dyskomfort i mieć pretensje nie wiadomo do kogo. Warto przy tym zwrócić uwagę na swoich najbliższych, zwłaszcza ich stosunek do nas. Może nasze przygnębienie działa również na nich, może uważają, że jesteśmy nieskuteczni, zbyt łatwo dajemy się wykorzystywać. Takie cechy nie sprzyjają poczuciu pewności jutra, mogą osłabić zaufanie, jakim byliśmy dotychczas obdarzani.

onet magia
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1941
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 131 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Karty Tarota - Słońce - XIX

Postautor: Nut » 20 sie 2015, 06:46

Obrazek

W uczuciach karta Słońce często zapowiada początek przygody miłosnej lub wskazuje na okres harmonii w związku.
Partner obdarza nas ciepłym uczuciem i miłością. Możemy spodziewać się realizacji życiowych planów.Świat odbieramy w słonecznych barwach, co wpływa kojąco na nasze nastroje.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2631
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 526 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - Słońce - XIX

Postautor: Iza74 » 12 lut 2016, 20:18

Obrazek
Wzrastanie pod silną ochroną. Rozwój, wzrastanie, dojrzewanie - to najważniejsze, co się dzieje. Jest zapewniony komfort i bezpieczeństwo, żeby wzrastać. Rozwój wymaga zasilania energią - którą symbolizuje wielkie Słońce na karcie. Kiedy rośnie dziecko, dopływ energii w połączeniu z bezpieczeństwem zapewniają mu rodzice i ich bezpieczny dom. Ty też jesteś w miejscu, które - jak dom rodzinny lub jak dobra szkoła - zapewnia właściwe warunki dla rozwoju. Być może te warunki są zanadto cieplarniane, czyli jesteś chroniony przed zbyt ostrą konfrontacją ze światowym złem i chaosem - ale tak powinno być, doceń to. Możliwe, że twoja aktywność związana jest z uczeniem się lub nauczaniem innych, ze szkołą, kursami i oświatą. Na to powinieneś/powinnaś skierować większość swojej energii.

źródło - taraka
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1941
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 131 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Karty Tarota - Słońce - XIX

Postautor: Iza74 » 05 lut 2018, 23:09

ObrazekXIX Słońce
Energia życiowa, równoważenie energii życiowej


Światło słońca prześwieca przez nas i przynosi nam szczęście i siłę na naszej drodze. Nasze energie męskie i żeńskie harmonizują się ze sobą.

XIX Słońce
Ciepła lekka otwartość przepływa przez twoje życie. Masz wszelkie powody do szczęścia. Gdzie w przeszłości wciąż prześladowały cię lęki i zmartwienia, teraz jest otwarte. Uświadomiłeś sobie, że męskie i żeńskie energie są zjednoczone w tobie. Aby spełnić swoje życie, musisz aktywnie żyć po obu stronach. Jest to klucz do pełnego uwolnienia potencjału i spełnienia twojego unikalnego celu. To, co nosisz w sobie, dostaje swój odpowiednik na zewnątrz. Ciesz się darami życia, które nadchodzą teraz; wiele rzeczy będzie łatwiejszych do wykonania. Wiedz, że całe życie może być świętem, na które jesteś zaproszony, aby świętować.

afirmacja
Jestem męską i żeńską energią w jednym, a to czyni mnie promiennym słońcem.

pozytywny
Wznoszenie się wewnętrznego słońca jest jednym z najszczęśliwszych i najbardziej spełnionych wydarzeń w naszym życiu. Słońce przekształca nasze lodowe warstwy twardości w współczucie, tworząc zupełnie nową energię życiową, w której stare rany mogą uleczyć. Zamknij oczy i wyobraź sobie jasne, piękne słońce nad głową. Niech światło wpadnie do twojego ciała i poprowadzi je przez cały twój organizm, aż energia słońca prześwieje, rozgrzeje cię i przejdzie przez ciebie. Niezależnie od celu, towarzyszy mu światło miłości.

ujemny
Cień nie ma własnej substancji. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy coś stoi na drodze promieniującego światła. Jeśli słońce cię zaskoczy i spontanicznie kusisz, by powiedzieć: "Ale tak się nie czuję", wtedy bądź świadomy, że twój wewnętrzny głos szepcze do ciebie: "Abyś mógł i powinien czuć siebie." Przylgniesz do swojego cienia ze starego zwyczaju z obawy przed całkowitym szczęściem, które tak naprawdę nie należy. Jednak doskonałe szczęście odpowiada naszej podstawowej naturze, a wszystkie inne stany są nienaturalne. Załóżmy, że słońce świeci dla ciebie i odkryjesz, jakie wierzysz w świetle. Zbadaj dokładnie siebie i swoje przekonania.
<E>
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1941
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 131 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Karty Tarota - Słońce - XIX

Postautor: Iza74 » 12 maja 2018, 08:20

SŁOŃCE
Rozwój, wzrastanie, dojrzewanie - to najważniejsze, co się dzieje z tobą i u ciebie. Masz zapewniony komfort i bezpieczeństwo, żeby wzrastać. Wszelkie procesy rozwojowe wymagają wkładu energii, zasilania energią - którą symbolizuje to wielkie Słońce na karcie. Kiedy rośnie dziecko, ów nadmiar energii w połączeniu z bezpieczeństwem zapewniają mu rodzice i ich bezpieczny dom. Ty też jesteś w miejscu, które - jak dom rodzinny lub jak dobra szkoła - zapewnia właściwe warunki dla rozwoju. Być może te warunki są zanadto "cieplarniane", czyli jesteś chroniony przez zbyt ostrą konfrontacją ze światowym złem i chaosem - ale tak powinno być, doceń to. Możliwe, że główna twoja aktywność związana jest z uczeniem się lub nauczaniem innych, ze szkołami, kursami i oświatą. Czy pobierasz naukę i ważne jest, abyś ją ukończył? Może szkoła i wykształcenie powinno stać się twoim najważniejszym w tej chwili życiowym zadaniem? Czeka cię końcowy egzamin? - Albo sam powinieneś zająć się kształceniem innych.
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1941
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 131 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

PoprzedniaNastępna

Wróć do Znaczenia kart tarota - AW

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości