Karty Tarota - Śmierć - XIII

Re: Karty Tarota - Śmierć - XIII

Postautor: Nut » 26 cze 2015, 08:08

Karta oznacza osobę, która decyduje się na nowy rozdział w swoim życiu. Jest to decyzja, wymagająca rozliczenia się z przeszłością, nawet za cenę odcięcia się od starych problemów, również ludzi, którzy uczestniczyli w tych zdarzeniach. Nie wyklucza się, że może chodzić o powrót do zdrowia, po chorobie i pobycie w szpitalu lub sanatorium.
Śmierć
Śmierć to karta, która symbolizuje transformację. Jest postrzegana jako ostateczne zerwanie z tym co było i rozpoczęcie nowego etapu życia. Dotyczy to zwłaszcza złych nawyków i działań nie przynoszących żadnych pozytywnych skutków. Rysunek i liczba trzynaście, nie nastrajają optymistycznie, a nawet budzą strach wśród patrzących na tę kartę.

Wkrótce jednak strach zamienia się w zadumę. Pod kosą Śmierci widać niczym nie różniące się od siebie głowy, co wskazuje, że Śmierć równa stany społeczne, jest nieczuła na płeć i wiek ludzi, nie interesują jej zasługi. Ma to przede wszystkim znaczenie symboliczne i wskazuje, że nie istnieją takie problemy, których nie można pokonać, bez względu na ich wielkość lub dolegliwość. Można je przeciąć, rozwiązać albo raz na zawsze pokryć niepamięcią.

Śmierć jako transformacja jest rytuałem przejścia, rozstaniem z tym, co stare i nieaktualne oraz rozpoczęciem tego, co nowe i dające nadzieję. Nikt nie twierdzi, że będzie to zabieg łatwy i bezbolesny. Przeciwnie, oznacza pozostawienie za sobą jakiejś cząstki swojego życia, może nawet przykrej i trudnej, ale też takiej, w której były i przyjemne zdarzenia, do których wraca się pamięcią w złych chwilach.

Ale Śmierć przynosi też oczyszczenie. Zrywa z tym, co było i wówczas nie sposób wrócić ani do rzeczy złych, ani dobrych. Będą to po prostu rzeczy nowe i inne. Może bardziej dojrzałe i odpowiedzialne, wynikające z logicznie następujących po sobie zdarzeń. Tak jak dzieciństwo, dojrzałość i starość. Symbolika Śmierci prowadzi na powrót do dzieciństwa, w którym nie pamięta się doświadczenia i mądrości starca, lecz zaczyna poznawać wszystko od nowa. Dla większości religii symbolizuje nawet wyzwolenie z ciała, które zanieczyszcza możliwość pełnego poznania duchowego. Czy jednak, by dokonało się tego rodzaju oczyszczenie, nie jest konieczna śmierć fizyczna? Niekoniecznie.

We wszystkich kulturach istnieją specyficzne rytuały, których symbolika wskazuje transformację śmierci w narodziny. To swoista inicjacja, zmiana formy, w jakiej zaczyna się społecznie funkcjonować, zmiana swojego podejścia i rozumienia siebie, swojej roli i przeznaczenia. Taka transformacja to dziecięca ciekawość nowych spraw i doświadczeń, na przykład duchowego życia, poznania pozazmysłowego, praw nauki i piękna sztuki. Taka transformacja oznacza również pogodzenie się z fizycznym oderwaniem od dotychczasowego towarzystwa, rodziny, przyjaciół. Jest to bez wątpienia jedna z najbardziej znaczących kart Wielkich Arkanów.

W dywinacji karta oznacza osobę, która decyduje się na nowy rozdział w swoim życiu. Jest to decyzja, wymagająca rozliczenia się z przeszłością, nawet za cenę odcięcia się od starych problemów, również ludzi, którzy uczestniczyli w tych zdarzeniach. Nie wyklucza się, że może chodzić o powrót do zdrowia, po chorobie i pobycie w szpitalu lub sanatorium. Może również oznaczać diametralną przemianę wewnętrzną, rozwój duchowy w oparciu o nowe przesłania, zmianę filozofii życiowej, postaw i poglądów. Zauważamy wady i obłudę ludzi głoszących wzniosłe ideały, ich cynizm i bardzo przyziemne cele. Stawiamy na rozwój duchowy, na rozszerzenie horyzontów i kontakty z ludźmi myślącymi podobnie jak my. Zmiany często związane są z przeprowadzką, nową pracą lub po prostu zawodem, jaki sprawiło dotychczasowe otoczenie.

Gdy wyciągniemy kartę Śmierć

W towarzystwie kart pomyślnych jest duża szansa na sukces tej przemiany, odkrycie nowych horyzontów i błyskotliwy rozwój. Uwolnienie się od zaszłości, nielubianych obowiązków, które tylko przeszkadzały w optymalnym zorganizowaniu swojego funkcjonowania umożliwi opanowanie chaosu i pozorowanych działań. Podjęcie takiej decyzji oznacza też dojrzewanie emocjonalne i mobilizację sił psychicznych do działania w duchu niezależności i wolności w kategoriach idei oraz wartości, a to w starych strukturach wymaga niemałej odwagi.

Może wskazywać na odcięcie się od dotychczasowych znajomych, towarzystwa, którego poglądy i cele życiowe akceptowaliśmy, być może nawet były one przez nas wspierane, a niekiedy ukrywane. Nasza poprawa nie każdemu będzie się podobać, ale w naszych własnych oczach na pewno zyska uznanie, a to jest właśnie początek przemiany – odzyskanie szacunku do samego siebie.

W otoczeniu kart mniej pomyślnych oznacza raczej zmiany niepożądane, a w najlepszym razie stagnację i brak perspektyw. Oznacza też rozstanie z osobą dla nas ważną, ale w tym przypadku daje sygnał o konieczności usamodzielnienia się. W każdym razie należy liczyć się z niemiłymi wiadomościami, posępnymi myślami, które jeśli sobie nie poradzimy, będą nas zatruwać i wpływać na rozważanie najgorszych, niekiedy nieodwracalnych rozwiązań.

Jedynym wyjściem wydaje się samodzielne przemyślenie sytuacji, poszukanie w niej aspektów pozytywnych i skupienie na nich w poszukiwaniu rozwiązań. Po podjęciu decyzji nie wolno się już wahać. Działanie musi być radykalne i zauważalne przez nas samych i nasze otoczenie. Tylko wtedy mamy szansę na transformację, w pełnym tego słowa znaczeniu. Oczywiście nie uciekniemy od troski o swoje zdrowie, które może być w kiepskim stanie, a także trzeba być przygotowanym na ostateczną nieuchronność losu i choć jest to myśl nieprzyjemna, należy mieć jej świadomość.

magia onet
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2631
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 526 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - Śmierć - XIII

Postautor: Elie » 11 cze 2016, 15:22

KARTA śmierci leżąca prawidłowo oznacza konieczność uwolnienia się od czegoś, co umarło, ale w dalszym ciągu nam przeszkadza. Dotyczyć to może naszych związków z ludźmi, jak również konieczności zmiany pracy, poglądów czy przekonań. Jest to proces transformacji naszego ego, które musi nauczyć się uwalnia[code] od świata materii, by móc wznieść się na wyższy poziom duchowych doznań.
Zmiana którą zapowiada karta Śmierci, dokonuje się w sposób bolesny, ponieważ towarzyszy jej pamięć o ludziach czy rzeczach, z którymi byliśmy związani.Te wspomnienia zawracają nas nieświadomie ku przeszłości.
Czujemy się przez to osamotnieni i oddzieleni od ludzi, którzy kiedyś wiele dla nas znaczyli, gdyż łączyliśmy ich ze zdarzeniami, które by nadal istnieć, musza być na nowo powtarzane.
Jednak obecność tej karty bezwiednie i niemal wbrew naszej woli przyczynia się do uświadomienia sobie konieczności i uwolnienia się od tego, co dawno przestało istnieć. Jest tak dlatego, że pragnęlibyśmy zatrzymać obraz tego, z czym byliśmy związani. Jednak w życiu nic nie trwa wiecznie, dlatego nie wolno marnować czasu.
Teraźniejszość powinna być tak samo szanowana jak przeszłość.Niesprawiedliwość, jakiej doznajemy, uczucie bólu, rozczarowania czy niespełniona miłość stają się łatwiejsze do przeżycia, jeśli uznamy je za przemijające.
Pojawienie się tej karty zawsze wywołuje u ludzi uczucie lęku i wątpliwości, czy przypadkiem nie zapowiada ona śmierci czy choroby. Tłumaczona jest powszechnie jako rodzaj transformacji, pozwalający bez lęku powitać nadchodzące wydarzenia.

Źródło - Agnieszka Świrska
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31409
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2127 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Karty Tarota - Śmierć - XIII

Postautor: Iza74 » 05 lut 2018, 22:44

Obrazek


XIII Śmierć
Wydanie, zwolnienie, postęp

Śmierć oznacza wolność i puszczanie, by rodzić nowe rzeczy. Stare i używane rzeczy żegnają się lub umierają.

XIII Śmierć
Proces, który umiera i tworzy coś nowego, wymaga pełnej uwagi. Ta daleko idąca zmiana, która jest w toku lub w pełnym rozkwicie, stanie się kamieniem milowym w waszym życiu. Zmiany wpływają na ważne aspekty twojego zewnętrznego świata. Karta śmierci pojawia się, ponieważ przywiązujemy się do starych struktur lub relacji w obawie przed utratą czegoś znajomego. Musimy oderwać się od niego i zaufać własnym wyborom, które umożliwiły nam tę drogę. Jeśli nadal będziemy trzymać się starego stanu, będzie to poważnie obciążać nasze zdrowie i zapobiegać naszemu rozwojowi. Następnie zwracamy całą naszą uwagę i energię nie na wywołane przez nas zmiany, ale na zachowanie przeszłości.

afirmacja
Śmierć pomaga mi stworzyć coś nowego.

pozytywny
Nie możemy stracić tego, co naprawdę należy do nas - nie możemy trzymać się niczego innego. Bez procesu śmierci i odrodzenia proces stania się świadomym nie byłby możliwy. Jeśli zdamy sobie z tego sprawę, to fazy pożegnania i zmiany przestaną już zagrażać. Tworzą raczej rzadko doświadczaną cenną czujność i żywotność w nas. Rozumiemy więc znaczenie słowa "pozwól umrzeć, abyś mógł żyć". Gdyby śmierć była istotą, byłby mądrym przyjacielem i doradcą.

ujemny
Śmierć zawsze oznacza utratę ludzi, istot, rzeczy lub okoliczności, które są nam bliskie. Taka niechciana separacja może być doświadczana jako bolesna i smutna. Jednak tworzymy cierpienie tylko wtedy, gdy nie pozwalamy sobie na gniew i smutek wyrażać się, aby się uwolnić. Stwarzamy też niepotrzebne cierpienie, jeśli nie puszczamy naszych wspomnień, ale świadomie nie śpimy. Otwarcie na nasze emocje przynosi nam uzdrowienie, a tak, aby z szacunkiem przyjąć to doświadczenie, łączy nas z naszą najgłębszą prawdą. Cierpienie powstaje z NO na nieuniknione. Nie powinniśmy próbować odpędzać naszego bólu, ale zwracajmy na to uwagę.
<E>
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1941
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 131 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Karty Tarota - Śmierć - XIII

Postautor: Nut » 24 kwie 2018, 13:41

Nazywanie tej karty Śmiercią w pełni odpowiada astrologicznemu znaczeniu litery nun . W Biblii mówi się, że >> śmierć jest naszym ostatnim wrogiem, który musi zostać pokonany<<.
W jaki sposób? Cała tajemnica zawarta jest w dwóch krótkich zdaniach;
<< Przezwyciężaj zło za pomocą dobra<< i >> Kochaj nieprzyjaciół swoich>>
Zmiana jaką powoduje śmierć, traktowana jest przez nas wrogo, jest dla nas niewyobrażalna i dlatego lękamy się jej.
Za tę zmianę odpowiedzialne są siły powiązane z instynktem rozrodczym, które przez siły mentalne człowieka zostają ujawnione i przekształcone tak, aby przyczyniły się do nieograniczonego potencjału ludzkiego umysłu.
Ten nieśmiertelny potencjał umysłu przekazywany jest w procesie dziedziczenia. Jest to rodzaj zwycięstwa nad śmiercią, który pozwala zachować gatunek i tym samym życie. Nie pojmiemy nigdy istoty śmierci, jeżeli nie uwolnimy się od strachu przed procesem umierania, jak i przed samą śmiercią.
Dopiero poprzez właściwą interpretację fenomenu psychicznego rozkładu, jak również dzięki płynącej z niego mądrości, strach nasz zostanie pokonany.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ

Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2631
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 526 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - Śmierć - XIII

Postautor: Iza74 » 18 cze 2018, 18:03

Pozornie przerażająca karta, która symbolizuje koniec, ale także początek, słabość i moc. Jesteś w ciągłej transformacji, dojrzewania. Musisz zostawić to, co sprawia, że ​​jesteś trudniejszy, bądź bardziej samoświadomy, optymistyczny. Nie bój się zmian!
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1941
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 131 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Poprzednia

Wróć do Znaczenia kart tarota - AW

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości