Karty Tarota - Sprawiedliwość - XI

Karty Tarota - Sprawiedliwość - XI

Postautor: xLena » 09 paź 2012, 10:57

Obrazek


Mówi ona o wszystkim co zgodne z prawem, o sprawiedliwości, o zalegalizowaniu związku ale urzędowego nie kościelnego. O wygranych sprawach sądowych jeśli racja jest po danej stronie. Mówi też o konieczności przeanalizowania swojej życiowej sytuacji, podjęcia słusznej decyzji według logiki a nie uczuć. Czasem to też konieczność osądzenia danej sprawy podjęcia decyzji ważnej dla siebie.
xLena
 

Karty Tarota - Sprawiedliwość - XI

Postautor: Bender » 30 paź 2012, 19:49

Obrazek
źródło: "Tarot terapeutyczny - zwierciadło dusz i związków" A. J. Mirońscy

Waga

„WYRÓWNANIE - Sprawiedliwość, balans, wypośrodkowanie...”


Egipska bogini sprawiedliwości Maat w płaszczu ze strusich piór (świat mentalny, wyższa inteligencja) balansuje na czubkach palców, opierając się na szpicu potężnego miecza. Na nim to wszystko spoczywa i wyważa się w wyjątkowo niewygodnej pozycji dla kobiety. PRAWDA znajduje się dokładnie w samym centrum, tam, gdzie tkwi sedno sprawy, tam, dokąd wejrzeć musi Maat.
Korona egipskiego boga mądrości – Thotha utrzymuje Wagę o olbrzymich szalach. Wyznacza ona harmonię między przeciwstawnymi sobie biegunami, alfą i omegą, początkiem i końcem. Łańcuchy to połączone ogniwa symbolizujące PRAWO PRZYCZYNY I SKUTKU.
Magiczny miecz skierowany w dół oznacza, że siła myśli łączy się z ziemią i służy jej. Umieszczone na nim sierpy księżyca świadczą o intuicyjnej zdolności wyrokowania. 3 identyczne kule to dusza, świat materii i duch (na rękojeści). Ostateczny wyrok może zapaść wyłącznie wtedy, gdy między tymi trzema poziomami bytu wystąpi idealna harmonia (równowaga).
Maska na oczach kobiety świadczy, że jest doskonale skoncentrowana, w absolutnym bezruchu, zwrócona do wewnątrz, w stanie idealnego wyciszenia, idealnej uważności. Uwrażliwiona jest na każdy impuls i wskazówkę płynącą z wewnętrznych światów. Ciało, dusza i umysł stanowią JEDNO. Każde poruszenie Maat, najdrobniejsza fałszywa myśl może zmącić jej postrzeganie i wgląd w istotę rzeczy. Wówczas przepadnie wszechwiedza, nastąpi zachwianie i zakłócenie równowagi we Wszechświecie (kule symbolizują ciała niebieskie).
Ogólny koloryt karty wskazuje na mądrość i kontemplację. Niebieski świadczy o uduchowionej mądrości, zielony metaliczny to kreatywna siła naładowana intuicyjną myślą, jasnozielony to odnowa, regeneracja, uzdrowienie – które właśnie ma miejsce. Odrobina jasnej żółci symbolizuje cichą radość płynącą z tej cudownie błogiej, uważnej ciszy.

INTERPRETACJA
Wewnętrzna koncentracja * równowaga * balans * obiektywizm * wyważenie * jasność * wyższa sprawiedliwość * skupienie się na istocie rzeczy * szukanie przyczyn * prawda * karma * samopoznanie * samoodpowiedzialność * gotowość poniesienia konsekwencji zdolność wyrokowania.

Waga to wyzwanie do unikania ekstremalnych wydarzeń i zaproszenie do medytacji, wyciszenia, głębokiego zrozumienia. Z tej pozycji wszystko dzieje się we właściwym miejscu i czasie. Pełne skoncentrowanie (skierowanie się do centrum) i doprowadzenie do równowagi są absolutnie konieczne, by można było zrealizować istniejące pomysły, by odzyskać równowagę, by egzystować bezpiecznie i pewnie.

BIEGUN CIENIA
W trakcie głębokiej medytacji wydzielają się hormony o naturalnym działaniu zbliżonym do narkotyku, odpowiedzialne za nasze twórcze fantazje (podobnie jak w przypadku marzeń sennych). Istnieje niebezpieczeństwo, że wpadniesz w nałóg, zanadto oderwiesz się od codzienności i stracisz kontakt z ziemią. Równowaga natomiast to także połączenie ducha z materią. Twoje zagłębienie się ma służyć temu, by lepiej nam się żyło na ziemi. To, co na górze, dzieje się też na dole, ale i odwrotnie. Wielu mistrzów duchowych (np. w klasztorach) dla równowagi zaleca swoim podopiecznym tak prozaiczne czynności, jak sprzątanie, pielenie ogródka itp. Oczyszczanie i odtwarzanie porządku na poziomie fizycznym także ma potężny wpływ na świat ducha. Medytacja ma różne oblicza.

RADA: zastanów się, jakie warunki pozwalają ci przywrócić ciału i duszy harmonię. Medytuj! Spoczywaj w swoim środku! Znajdź głęboki spokój i równowagę. I zejdź czasem na ziemię, by objawić bogactwo ducha i wyższą sprawiedliwość całemu światu. Znajdź mistyczny, zadowalający cię sposób obcowania z materią i banalnym światem. Znajdź stosowne ramy dla swoich działań, by służyły ogółowi. Zwróć uwagę na to, kto i dlaczego wyprowadza cię z równowagi.

PARTNERSTWO
Równouprawnienie * partnerstwo * czyste, jasne układy * wspólna praca * doskonałe dopełnienie * karmiczne sploty.

Waga zachęca do traktowania wszystkiego w sposób obiektywny, trzeźwy i zawsze w szerszym kontekście. Jest zaproszeniem do opartego na prawdzie partnerstwa lub małżeństwa, które wzbogaca związek wewnętrznie i zewnętrznie. Harmonia między partnerami wypływa z głębokiego doświadczenia, ze stanu bytu, który charakteryzuje doskonałość i równowaga. Karta może być też wskazówką na związek karmiczny, czyli taki, który musi się wypalić. Waszym zadaniem jest zwrócić sobie cierpienia, lęki, ból, zazdrość albo... zrównoważyć wszystko wszechogarniającą miłością. Tak czy inaczej każde z was musi zadbać o wewnętrzną stabilność.

RADA: jeśli poznaliście miłość i medytację, wasze partnerstwo posiada lepszą ochronę niż jakikolwiek kontrakt. Jeśli nie jesteście w harmonii, potrzeba wam jedynie wewnętrznej stabilności. Unikajcie sporów, kłótni, głośnych rozważań, wzajemnych oskarżeń i pretensji. Szukajcie „złotego środka ". W przypadku częstych komplikacji nauczcie się regresji, która jest skuteczną metodą odpuszczenia dawnych obciążeń. W ten sposób możecie regularnie oczyszczać duszę z nieświadomych obrazów i uczuć, które nie mają z aktualną sytuacją nic wspólnego, rzutują jednak na wasze życie tu i teraz. Pozbycie się ich i odpuszczenie otwiera serca na przeżywanie radości.

WAGA JAKO PARTNER nie da się wcisnąć w żadne ramy, nie pozwoli sobą manipulować. Każde zdarzenie długo będzie analizować i zgłębiać przyczyny aż do dna.
Bite my shiny, metal ass...
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę
 
Posty: 4132
Rejestracja: 28 sty 2012, 20:21
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Bliźnięta
Droga życia: 7

Karty Tarota - Sprawiedliwość - XI

Postautor: Bender » 30 paź 2012, 19:49

PORTRET NUMEROLOGICZNY
źródło: jak wyżej

VIII — SATURN to wielostronna, złożona osobowość, której nie uda się określić i zaszufladkować na pierwszy rzut oka. Wywołuje to u ludzi pewnego rodzaju niepewność, stąd 8 ma kłopoty z nawiązywaniem kontaktów i przyjaźni. Zbytnio jej też na tym nie zależy. Zadanie życiowe częstokroć narzuca jej przerabianie nie tylko własnej karmy, ale również uświadamianie bliźnim karmicznych związków (jeszcze jeden powód, by nie obdarzać jej szczególną sympatią). Bywa urodzonym kapłanem i prorokiem, który z przekonaniem reprezentuje swoją wiarę nie dając się w żaden sposób zwieść. Każdy, kto rozpozna i doceni jej właściwości oraz sam gotów jest pracować nad własnym rozwojem, odnajdzie w niej wartościowego popomocnika i przyjaciela. Brak ogólnego uwielbienia zawdzięcza Saturn swojej dogłębności, wysokiemu poczuciu sprawiedliwości i zdolnościom proroczym (nieraz jasnowidzenia, jasnowiedzenia, jasnoslyszenia...). Niewielu bowiem ludzi lubi, by przejrzano i naświetlano ich szachrajstwa oraz różnego rodzaju gierki. W dzisiejszym świecie los 8 nie jest szczególnie łatwy, chyba że wprzęgnie swoje uzdolnienia w służbę i zacznie pracować jako duszpasterz lub terapeuta. Ponieważ Saturn nie obnosi się zbytnio ze swoimi zamiarami i celami szlachetnymi (nie robi sobie taniej autoreklamy), często nie zyskuje uznania, jest ignorowany bądź wręcz lekceważony. Wtedy może stać się nawet fanatykiem czy nieustraszonym wojownikiem za prawa i ideały. Niewątpliwie jednak jest bardzo potrzebny i stanowi istotny czynnik ludzkiej społeczności. Głębokie poczucie praw kosmicznych czyni z niego idealnego kontrolera, mistrza, nauczyciela. Codzienne kłopoty przypominają mu o tym, że nie powinien dać się wciągać w sprawy materialne, chyba że w ostateczności. Gdy uda mu się nabrać dystansu do świata banalnego (ale od niego nie uciekać), wówczas może przekazywać boskie prawa na Ziemi. Niekiedy wynosi się ponad powszechnie obowiązującą moralność i rozpoznaje oraz przekazuje innym prawdziwy sens wydarzeń. Ta zdolność czyni z niego dobrego terapeutę, psychologa, pisarza lub badacza społecznego czy religijnego.

PARTNER NUMEROLOGICZNY
Waga pasuje do każdego, kto gotów jest pracować nad obrabianiem karmy i uszlachetnianiem osobowości. Jest wierna, uczciwa, prawa... ale i pamiętliwa. Z właściwym partnerem, przez całe życie. Zwykłe przyjaźnie nawiązuje często jest tylko na jakiś czas i jest obecna tak długo, jak długo jest potrzebna i jak długo sama ma okazję do rozwoju i wzrostu.
Bite my shiny, metal ass...
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę
 
Posty: 4132
Rejestracja: 28 sty 2012, 20:21
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Bliźnięta
Droga życia: 7

Karty Tarota - Sprawiedliwość - XI

Postautor: Elie » 02 lis 2012, 20:40

Obrazek

Wartości ogólne mają przewagę. Twoja sprawa dojrzała do rozstrzygnięć formalnych: musi wypowiedzieć się prawo, sąd lub niezależny rzeczoznawca. Konieczne są urzędowe decyzje i zastosowanie się do orzeczeń władzy. Warto skorzystać z usług adwokata lub podobnego specjalisty. Karta przedstawia kobiecą postać, która przypomina rzymską boginię sprawiedliwości Temidę, z tą różnicą, że Temida miała przepaskę na oczach, a Sprawiedliwość patrzy surowo na klienta. Czeka cię konieczność przestrzegania ustaw i zastosowania się do ewentualnych decyzji władz. Nie możesz postępować według własnego widzimisię - ważniejsze są takie wartości i zasady, które obowiązują wszystkich. Na co dzień potrzebujesz więcej dyscypliny: może to być ścisła dieta odchudzająca, wczesne wstawanie, oszczędzanie, codzienna joga lub bieganie. Sprawiedliwość trzyma wagę, co oznacza, że różne strony naszej osobowości powinny zostać zrównoważone i zharmonizowane. Trzyma też miecz, który oznacza, że musimy odciąć i odrzucić precz wszystko to, co nam przeszkadza w dążeniu do ideału. Ten miecz oznacza też rządy rozumu i jasnej, bezwzględnej świadomości.


żródlo- Taraka
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31409
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2127 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Karty Tarota - Sprawiedliwość - XI

Postautor: Bender » 08 lis 2012, 11:18

źródło: "Tarot Thota – klucz do zrozumienia" Lon Milo DuQuette

Sprawiedliwość, akt przystosowania, zatrzyma- nie wszelkich działań wymagających podjęcia stanowczych decyzji; w sprawach materialnych może dotyczyć procesów sądowych oraz dochodzeń. W sprawach społecznych dotyczy ugody małżeńskiej. Natomiast w sprawach politycznych oznacza traktaty.
Bite my shiny, metal ass...

Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę
 
Posty: 4132
Rejestracja: 28 sty 2012, 20:21
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Bliźnięta
Droga życia: 7

Karty Tarota - Sprawiedliwość - XI

Postautor: Elie » 13 lis 2012, 12:39

Karta przedstawia kobietę w długiej szacie, czasem w przepasce zasłaniającej oczy, siedzącą na tronie. W jednej dłoni postać trzyma wagę, w drugiej zaś miecz. Atrybuty te wskazują, że nadszedł czas rozliczenia się z nagromadzonych w ciągu życia uczynków. Po prawej i po lewej stronie kobiety widnieją kolumny, a za jej plecami możemy dostrzec zasłonę, tak jak na karcie Kapłanka, ale bez żadnych ozdób. Zdarza się także uproszczony wizerunek, przedstawiający po prostu postać mitologicznej bogini Temidy.
Karta kojarzy się z zakończeniem procesu sądowego, ale także rozwiązaniem jakiegoś problemu. Uczciwy osąd własnego dotychczasowego życia, świadomość, że stoisz przed decyzją, która uwalnia od przeszłości, która jest jedynym możliwym , ale najprawdopodobniej, bardzo bolesnym rozwiązaniem.
Biurokracja, zaściankowość, nietolerancja, pomyłka urzędowa lub sądowa. Oddalanie za wszelką cenę momentu, kiedy trzeba podjąć decyzję, strach przed tym, co spotka cię ze strony bliskich.

W problemach zdrowotnych dotyczy chorób nerek i dróg moczowych.

Karta ani dobra ani zła. Na początku układu, będzie informowała o sprawach prawnych i urzędowych sugerując wróżącemu cierpliwość.
Przykładem może być oczekiwanie na werdykt sądowy - interpretacja w układzie werdykt pozytywny dla wróżącego i to w niedługim czasie.
W wypadku kiedy w rachubę będą wchodziły skomplikowane sprawy urzędowe - interpretacja - odpowiedź pozytywniejsza niż wróżący oczekiwał.

Pośrodku układu, będzie informowała o zbliżającej się pozytywnej współpracy w spółce lub o pozytywnym związku. Przykładem takiego układu może być sytuacja, kiedy wróżący ma ofertę założenia spółki w celu otwarcia zakładu, sklepu, kupna posiadłości i zastanawia się nad decyzją. Sprawiedliwość w tym wypadku będzie sugerowała pozytywność tego związku i nadchodzące zyski.
Czasami jeżeli otaczające karty będą informowały o planach małżeństwa lub nowego związku uczuciowego, karta Sprawiedliwość będzie informowała o harmonii i zadowoleniu danego związku.

Na końcu układu, ostrzega wróżącego przed nieprzyjemną sytuacją, w której będzie on posadzony o kłamstwo lub o nieuczciwe postępowanie. Mimo to, że wróżący będzie bez winy, nie będzie miał on możliwości udowodnienia swej niewinności, Karta sprawiedliwość poinformuje go o nadchodzących faktach, które oczyszczą go z zarzutu.

W odwrotnej - negatywnej pozycji: niesprawiedliwość, nieuczciwość, kłamstwo, kombinacje, kradzież, niepewność oszczerstwa, cierpienie, przemoc, strata plotkarstwo - czasami nie trzeba noża, żeby zniszczyć lub zranić człowieka, wystarczą słowa. Przedłożenie spraw urzędowych czy legalnych. Odmowa wyroku. Jeżeli wróżący nie ma żadnych spraw urzędowych czy prywatnych będzie to ostrzeżenie przed krzywdą wyrządzoną przez negatywne osoby za pomocą kłamstwa i kombinacji. W niektórych wypadkach karta Sprawiedliwość będzie sugerowała zaciśnięcie zębów i przemilczenie sprawy w celu odsunięcia niebezpieczeństwa.

żródlo- FOKSAL
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31409
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2127 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Karty Tarota - Sprawiedliwość - XI

Postautor: Rossi » 08 sie 2013, 11:16

Sprawiedliwość jest ósmą kartą Wielkich Arkanów. Postać uasabniająca sprawiedliwość w jednej ręce trzyma miecz, a w drugiej wagę. A więc jest to jednocześnie walka o sprawiedliwość, O obronę zasad z nią związanych. Kobieta trzymające miecz i wagę; które spotykamy na początku drugiej drogi, przedstawiane są jako postacie bardzo waleczne. Dopiero ten, kto kieruje się zasadami
sprawiedliwości ,również w swoim życiu, może zwyciężyć. Należy "pokonać w sobie brak krytycyzmu na tym etapie.

ZNACZENIE KARTY:
O sprawiedliwość i związane z nią prawa należy walczyć; nikt nie otrzymuje jej w prezencie Jeśli zbyt długo tolerujemy niesprawiedliwość to tracimy zaufanie. Ważne jest, by uświadomić sobie, iż sprawiedliwość nigdy nie może być jednostronna , dlatego też wymierzanie sprawiedliwości zlecano zawsze osobom neutralnym (sędziom). W Tarocie oznacza to, że na drodze prowadzącej ku poznaniu należy zważyć na szali różne aspekty danej sytuacji; nie ma nikogo, kto byłby bez winy, jak i nikogo, kto miałby wyłącznie rację. Ta karta wskazuje jednak na wymierzanie sprawiedliwości nie tyle innym, co nam samym.
Zgodnie z egipską tradycją na wadze znajduje się nasze serce. Dusze zmarłych musiały przed sądem oskarżać same siebie, bronić się i osądzać. Dlatego oczy sprawiedliwości rzadko kiedy są zasłonięte. Trudno jest osądzać i karać innych, ale jeszcze trudniej czynić to wobec siebie samego; O tej stronie sprawiedliwości mówi właśnie ta: karta. I choć słuszność może być po naszej stronie, to nie oznacza jeszcze, iż możemy stanowić prawo. W Tarocie chodzi zawsze o zachowanie równowagi w naszym życiu, o znalezienie złotego środka i o stosowanie go na co dzień.
ZNACZENIE SYMBOLICZNE:przezwyciężanie trudności jest jednym z obowiązków spoczywających na człowieku. Aby go spełnić, człowiek musi umieć ustalić równowagę między siłami zła a dobra, które sam wywoła. Działanie wywołuje reakcję. Rozum musi przewidzieć atak wrogich sił, które mogą zniszczyć albo osłabić. Każde działanie oscyluje między dobrem a złem, a rozum nie umiejący zrównoważyć swych
działań podobny jest do zgasłego słońca. Karta ta jest przedstawicielem umysłu kosmicznego przenikającego plan działań w poszukiwaniu równowagi. Przychodzi ona po Rydwanie dla przypomnienia o konieczności regulowania długów oraz należności człowieka w toku jego ewolucji. Nazwa Sprawiedliwość została jej nadana jako tej, która osądza działania człowieka, rozwinięte na dobre lub złe w czasie jego materialnej egzystencji, wskazanej przez kartę poprzednią. W swym znaczeniu elementarnym Sprawiedliwość przedstawia nieunikniony sąd nad człowiekiem, ocenę stanu równowagi, wywołanego przez jego uczynki, z konsekwencjami
szczęśliwymi lub bolesnymi. Właściwościami
Sprawiedliwości są dokładność i precyzja. Karta ta zawsze zapowiada moment zatrzymania się, poszukiwania
równowagi,
bezkompromisowość lub ustępstwo. Efekt jej działania uzależniony jest od znaczenia kart sąsiednich. Na przykład przy karcie Gwiazda oznacza szczęśliwy koniec procesu.
ZNACZENIE UŻYTKOWE:
karta surowości, obosieczna, w zależności od kart sąsiadujących oznacza albo, że zostanie nam oddana sprawiedliwość, albo że my będziemy mieli rachunki do wyrównania. Jest to karta siły i przebiegłości w służbie prawa. Jest kartą protekcji, jak również kartą gróźb, kary, czasem zemsty. Przychodzi, aby przywrócić równowagę w momentach nieporządku, dla pożytku. Przedstawia sytuację niestabilną, wymagającą odwrócenia, zmiany. Informuje o istnieniu trudności, blokady, z której trzeba się wyrwać i uprzedza nieuchronnych zmianach. Jeżeli jakiś projekt jest w toku, może trzeba będzie go zaniechać. I Karta ta może przyciągnąć nieprzyjaciół albo zazdrość, przynosić rany fizyczne i moralne, ale może zapowiadać także triumf i spokój, ' jeżeli równowaga zostanie przywrócona przez wytrwałą obronę. Przedstawia ludzkie poczucie sprawiedliwości ze wszystkimi błędami, jakie umysł ludzki może popełnić. Zapowiada powrót do zdrowia, jest kartą witalności i
wytrwałości. W rozkładzie symbolizuje wszystko, co jest gwałtowne, instynktowne, brutalne, egoistyczne. Oznacza dyktaturę, samowolę, zdeklarowanych nieprzyjaciół. Bywa kartą niebezpieczną, perfidną, okrutną i destrukcyjną, ale w wielu sytuacjach może spełniać rolę przewodnika, który " prowadzi grupę na dobrej drodze. Karta ta mówi: niestabilność, zmienność, niezgodność, opozycja - w tym znaczeniu przedstawia równowagę. , Możliwość procesu, rehabilitacji, kontraktu.
"Nie warto rezygnować z marzeń , tylko dlatego że są one dalej niż na wyciągnięcie ręki.. Należy postawić sobie krzesło, skrzynie, drabinę a nawet skakać po nie.. Bo warto.
Awatar użytkownika
Rossi
Pismak
 
Posty: 1584
Rejestracja: 23 maja 2013, 16:22
Podziękował : 46 razy
Otrzymał podziękowań: 76 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 3

Karty Tarota - Sprawiedliwość - XI

Postautor: Katty » 25 maja 2014, 20:12

"Karta Sprawiedliwości zawiera w sobie wiele kręgów tematycznych. Oznacza jasne, obiektywne poznanie, świadomie i zdecydowanie wydany osąd, nieprzekupność, zrównoważenie i prawość. Sprawiedliwość obiecuje, że uzyskamy swoje prawa. W odniesieniu di dnia codziennego mówi, ze odbieramy otoczenie jak swoje echo. Zarówno dobre jak i złe zachowanie ma swe następstwa. Jest to swego rodzaju kontrola naszych poczynań. (...)Tym sposobem karta ta jest wyrazem wysoko rozwiniętej odpowiedzialności za samego siebie. Pokazuje, że nic nie jest nam podarowane ale też nic nie jest przed nami ukryte. Sami jesteśmy odpowiedzialni za wszystko co otrzymujemy i co przeżywamy.

W życiu zawodowym Sprawiedliwość oznacza, że w pełni wyjaśniamy sobie stojące przed nami zadania i cele, a to trzeźwe i samokrytyczne rozpoznanie pozwala nam ułożyć przejrzysty plan postępowania. W dalszej kolejności karta ta pokazuje, że możemy liczyć na uczciwe, rozważne traktowanie i słuszny osąd naszego postępowania. Tam gdzie będziemy próbować zwodzić, oszukiwać lub postępować w jakiś inny nieuczciwy sposób, musimy liczyć się z porażką. Tak więc Sprawiedliwość oznacza także uczciwe praktyki w interesach i mówi, że takie postępowanie zostanie odpowiednio uhonorowane.

Na poziomie świadomości Sprawiedliwość pokazuje, że znajdujemy się w fazie orzeźwienia i obiektywizacji, rozsądnego i rzeczowego poznani. Jest to czas w którym szczerze staramy się osiągnąć jasny obraz sytuacji, aby bez uprzedzenia podejść do problemów, z którymi jesteśmy konfrontowani. Decydującą rolę grają przy tym nie nasze uczucia i wrażenia, lecz logicznie myślący rozum.

W związkach osobistych karta ta zwraca uwagę przede wszystkim na uczciwość i zrównoważenie.Niekoniecznie jednak wskazuje na odprężenie i spokój, może także oznaczać zawikłanie i trudne sytuacje. Może równocześnie oznaczać harmonijne, zdrowe stosunki partnerskie, jak i <<równowagę strachu>>. Jej główne znaczenie w tym obszarze odpowiada wyważonemu rozumieniu przysłowia << Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie>>."

Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla Każdego
Katty
 
Posty: 11
Rejestracja: 24 maja 2014, 22:43
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 9

Karty Tarota - Sprawiedliwość - XI

Postautor: Tęcza. » 11 sie 2014, 11:21

Osoba, którą symbolizuje Wielki Arkan VIII Sprawiedliwość kieruje się rozumem, nie uczuciami. Jest rozsądna, tolerancyjna, wewnętrznie poukładana. W miłości stała i uczciwa.

Rozwodów nie uznaje nie tyle z pobudek religijnych, ale dlatego że gotowa jest ponosić konsekwencje swoich czynów. Często bardziej zajmuje się karierą, niż miłosnymi związkami. Zdystansowana i nieco zamknięta, może z ochotą zawrzeć małżeństwo dla pomnożenia dóbr albo dla życiowego awansu.


W pozycji prostej: równowaga, sprawiedliwy osąd, czynności związane z prawem, sprawy sądowe i urzędowe, podpisywanie umów- uważać.
Odwrócona: niesprawiedliwośćm kłopoty urzędowe, przegrany proces, oszustwo, krętactwa, fałszerstwa.


Źródło: Kizińczuk Sergiusz- ,,Tarot twój klucz do przyszłości''
Awatar użytkownika
Tęcza.
 
Posty: 29
Rejestracja: 06 lip 2014, 22:13
Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Karty Tarota - Sprawiedliwość - XI

Postautor: Nut » 18 gru 2014, 00:50

Obrazek


Wśród wielkich arkanów taroka, po tryumfującym wodzu na karcie Rydwan (nr VII), następuje Sprawiedliwość (nr VIII), jakby twórcy taroka chcieli w ten sposób przypomnieć zwycięzcom, że nawet oni nie pozostają bezkarni.
Postać przedstawiona na karcie Sprawiedliwość przypomina starożytną Temidę, boginię sprawiedliwości, którą również wyobrażano z wagą w lewej ręce, gwoli ważenia racji i uczynków; i mieczem w ręce prawej, gwoli surowego egzekwowania wyroków prawa.

Zauważmy, że tarokowa Sprawiedliwość przypomina wcześniejsze "kobiece" karty: Papieżycę i Cesarzową, i podobnie jak one siedzi na tronie. Tym razem wzrok jej jest surowy (choć nie ma zawiązanych oczu, jak Temida starożytna), a cała jej postać jest surowa i nieprzystępna. (Jedynie słynny hiszpański malarz Salvador Dali przedstawił Sprawiedliwość... nagą i ponętną, ale chyba nie należy go naśladować.)
W odpowiedziach na wiele pytań, karta Sprawiedliwość ma znaczenie bardzo dosłowne: zapowiada, że spór znajdzie swój finał przed sądem, że nie pomogą prywatne ustalenia i trzeba będzie się odwołać do autorytetu władzy i urzędu. Przy małżeńskich nieporozumieniach często oznacza po prostu... rozwód, a parze "chodzących ze sobą" może zapowiadać małżeństwo.

Oznacza również ta karta głos sumienia, czyli własne, wewnętrzne poczucie sprawiedliwości.
Ale przede wszystkim kartę Sprawiedliwość trzeba interpretować zgodnie z tym, co przedstawione jest na rysunku. Miecz w dłoni siedzącej postaci oznacza, że coś trzeba będzie "odciąć" - że trzeba jakieś swoje plany, wspomnienia, dawne wyobrażenia - a może nałogi? - odrzucić raz na zawsze stanowczym gestem. Może oznaczać konieczność wyrzeczeń i nałożenia sobie dyscypliny.

Miecz i waga oznaczają poddawanie się egzaminom; stawanie przed surowymi komisjami, które będą nas oceniać.
Ale chociaż Sprawiedliwość jest uzbrojona, to nie jest zapowiedzią ani walki, ani rywalizacji, ani czyjejś zemsty. Miecz jest symbolicznym narzędziem Marsa, waga zaś, przypominająca o zodiakalnym znaku Wagi - narzędziem kosmicznej siły porządku i równowagi, czyli Wenus. Wszelkie wydarzenia, jakie zapowiada ta karta, dzieją się zgodnie z rozumem i naturalnym porządkiem rzeczy. Jeżeli ktoś nawet ponosi karę, to dlatego, że sam sobie na nią zasłużył.

Sprawiedliwość czyli surowa dyscyplina
W serii Wielkich Arkanów po karcie nr 7, Rydwan, następuje 8, Sprawiedliwość. Te dwie karty są przeciwstawne i przypominają energie Jowisza (postęp, ekspansja, "byle do przodu") oraz Saturna (ograniczenia, dyscyplina, rygory). Karta Sprawiedliwość przedstawia kobiecą postać, która przypomina rzymska boginię sprawiedliwości Temidę - z tą różnicą, że Temida miała przepaskę na oczach, a Sprawiedliwość patrzy surowo na klienta. Karta

Sprawiedliwość oznacza rzeczywisty wymiar sprawiedliwości, spotkania z sądem, prokuratorem i adwokatem, oznacza konieczność poddania się wyrokom i przestrzegania ustaw. Oznacza też wszelkie rygory, jakie od czasu do czasu nakładamy sami na siebie: może to być surowa dieta odchudzająca, konieczność wczesnego wstawania, oszczędność, narzucenie sobie codziennych ćwiczeń jogi albo biegania. Sprawiedliwość trzyma wagę, co oznacza, ze różne strony naszej osobowości powinny zostać zrównoważone i zharmonizowane. Trzyma też miecz, który oznacza, że musimy odciąć i odrzucić precz wszystko to, co nam przeszkadza w dążeniu do ideału. Miecz kojarzy się też z małymi arkanami z serii Mieczy, a więc oznacza, jak i one, rządy rozumu i jasnej, bezwzględnej świadomości.

Sprawiedliwość jako karta pierwsza i najważniejsza w rozkładzie:
Stoisz przed koniecznością spraw sądowych, prawnych. Twoje sprawy dojrzały do rozstrzygnięć formalnych: konieczne są urzędowe decyzje, zastosowanie się do wyroków władzy. Może warto skorzystać z usług adwokata lub podobnego specjalisty? W życiu konieczna jest ścisła dyscyplina.

Jako karta druga, ostrzegająca:
Sprawę w sądzie możesz przegrać, a decyzje urzędników mogą być dla ciebie niekorzystne. Nie lekceważ sobie prawa. Musisz poddać się pewnej surowej dyscyplinie i nie unikniesz przy tym strat.

Jako karta trzecia, wskazująca, co robić:
Postępuj zgodnie z prawem. Zgłoś się do prawnych doradców. Możliwe, że konieczne będzie odwołanie się do sądu lub innej władzy lub rozjemcy. Nie licz, ze "jakoś tam będzie", nie licz też na czyjąś łagodność i wyrozumiałość. Świat jest teraz dla ciebie bezwzględny i nie zrobi dla ciebie wyjątku.

Jako karta czwarta - nawyki z przeszłości:
Wlecze się za tobą ciężar nie rozstrzygniętych ustaleń prawnych, jakieś ciągnące się procesy, brak jasności i porządku w papierach.

Sprawiedliwość jako karta piąta - twój partner (partnerzy):

Masz prawo i ludzi prawa za partnerów, pomocników - a może także za jawnych wrogów?

Jako karta szósta, wskazująca nadciągająca przyszłość:
Obecne sprawy znajdą swój kres w sądzie lub w innych urzędzie. Będzie tak, jak chce sprawiedliwość i logika wydarzeń. Nie licz na wyjątki i łaskawość losu.

Jako karta siódma - wyjątki i niezwykle wydarzenia:
W wyniku mało prawdopodobnych zbiegów okoliczności sprawiedliwość zatriumfuje.

Jako karta ósma - to, co normalne i "nie do ruszenia":
Przepisy prawa i przywiązanie ludzi do porządku są tak silne, że musisz się z tym liczyć.

Karta dziewiąta, mówiąca o tym, co może być doprowadzone do doskonałości:
Wskazuje na jakieś ważne osiągnięcia z dziedziny prawa i urzędowych decyzji.

Karta dziesiąta - pożytek dla innych:
Decyzje prawne ucieszą wiele osób.

Karta jedenasta - to, co się nie uda, rozproszy, "rozmydli":
W omawianej sprawie "Temida przymknie oko", to znaczy możliwe są działania poza prawem, korupcja, schowanie DOKUMENTÓW pod biurko i tak dalej.

Karta dwunasta - ogólny rzut oka na rozkład kart:
W większym stopniu weź pod uwagę prawna strone tego, o co pytasz.

Karta trzynasta - to, co się wydarzy w następnym cyklu przemian:
W dalszej perspektywie możesz liczyć na zwycięstwo sprawiedliwości - ale nie teraz.

TARAKA - Jóźwiak
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2631
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 526 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Droga życia: 0

PoprzedniaNastępna

Wróć do Znaczenia kart tarota - AW

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość