Karty Tarota - Wieża - XVI

Karty Tarota - Wieża - XVI

Postautor: Bender » 09 lis 2012, 11:23

źródło: "Tarot Thota – klucz do zrozumienia" Lon Milo DuQuette

Kłótnia, walka, niebezpieczeństwo, ruina, zniszczone plany, nagła śmierć, ucieczka z więzienia.
Bite my shiny, metal ass...
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę
 
Posty: 4132
Rejestracja: 28 sty 2012, 20:21
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Bliźnięta
Droga życia: 7

Karty Tarota - Wieża - XVI

Postautor: Elie » 13 lis 2012, 12:33

Karta przedstawia wysoką wieżę, trafioną piorunem, bądź językiem ognia z nieba. Górna część wieży przewraca się, czasem jest widoczny pożar wewnątrz konstrukcji. Najczęściej widać także, spadające z wieży postaci ludzkie.
Obrazek
Karta powrotu i opamiętania. Jest to jedna z najbardziej złowróżbnych kart tarota, o znaczeniu podobnym, jak stereotypowa interpretacja karty Śmierć. Oznacza niespodziewane, całkowite zniszczenie, utratę własności, problemy uczuciowe, poważną chorobę. Symbolizuje także rozpacz po utracie czegoś wartościowego.

Na początku układu, informuje wróżącego o problemach zdrowotnych jego lub kogoś bliskiego (otaczające karty udzielą informacji o tej osobie).
Jeżeli jedną z otaczających kart będzie 6 lub 7 Mieczy będzie to ostrzeżenie przed wypadkiem lub groźną operacją; 3 lub 9 Mieczy - ostrzeżenie przed całkowitą utratą zdrowia i grożącą tragedią spowodowaną takim nałogiem jak alkohol lub narkotyki.

Pośrodku układu, ostrzega przed dużymi problemami uczuciowymi. Otaczająca karta poinformuje, kto będzie ich powodem. Jeżeli jedną z otaczających kart będzie karta Cesarzowa w odwrotnej pozycji - informacja o separacji lub rozwodzie.
Jeżeli Cesarzowa będzie w pozycji pozytywnej i obok niej karta Trójka Monet - układ ten będzie oznaczać, że wróżący jest oszukiwany i wykorzystywany w obecnym związku, partner zdradza, kłamie i manipuluje.

Na końcu układu, jej ostrzeżenie, dotyczyć będzie spraw urzędowych, zawodowych i materialnych.
Jeżeli jedną z otaczających kart będą karty Sprawiedliwość, Sąd, Pustelnik (wszystkie w pozycji odwróconej), oznacza to negatywne załatwienie spraw urzędowych lub prawnych. W pozycji normalnej - nadchodzące problemy i komplikacje, istnieje jednak możliwość pozytywnego załatwienia sprawy.
Gdy znajduje się obok 3, 6, 7, 9 Monet - ostrzeżenie przed stratami finansowymi, sugerowane jest nie udzielanie żadnych pożyczek i cierpliwość w planach dotyczących inwestycji finansowych.
Karta Wieża w otoczeniu Pałeczek (2 lub 9) ostrzega przed utratą posiadłości lub pozycji np. domu czy stanowiska.

W pozycji odwrotnej – w zasadzie nie ma dużej różnicy w interpretacji, ze względu na to, że pozytywne położenie tej karty ma bardzo negatywną interpretację. Pozycja odwrotna tylko potęguje siłę zagrożenia i ostrzega wróżącego przed możliwością załamania psychicznego.

żródło- FOKSAL
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31409
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2127 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Karty Tarota - Wieża - XVI

Postautor: Rossi » 23 sie 2013, 17:27

XVI. WIEŻA Rozdarcie

Wieże zawsze przywoływały szczególne asocjacje. Budując wieżę człowiek pragnął zbliżyć się do Boga lub też okazać wobec powolną korozję. Osoby spadające z wieży nie doznają obrażeń, ale muszą od nowa rozpocząć poszukiwania. Piorun i grzmot uważano kiedyś za karę niebios. I tak należy też interpretować piorun z tej karty, który niszczy wieżę, ale czasem również jest jedynym narzędziem by zostać uwolnionym z więzienia tak i fizycznego jak i mentalnego.

ZNACZENIE KARTY: karta mówi, że nigdy nie możemy być zbyt pewni. Kto ufa jedynie własnemu bezpieczeństwu, ten w ostatecznym rozrachunku przegrywa, ponieważ wykazuje brak jakiegokolwiek myślenia społecznego. Nikt nie może spocząć na laurach, nawet wtedy, gdy stoczył w sobie bitwę z samym diabłem i wygrał ją. W życiu natrafiamy na wiele wież. Może to być sytuacja, kiedy gromadzimy zapasy nie troszcząc się o głodujących, gdy rościmy sobie prawa, odmawiając ich innym, gdy odmawiamy innym podstawowych dóbr, zatrzymując je tylko dla siebie. Ponieważ takie sytuacje w zasadzie nie podlegały karze ziemskiej, do akcji musiały wkroczyć siły boskie, a wobec tych każdy człowiek staje się bezradny. Nazywa je wyrokiem losu, który trzeba przyjąć i zachowuje się tak, jakby nie wiedział, dlaczego to wszystko go spotyka. Tak naprawdę to my sami niszczymy naszą wieżę, ponieważ to, co powiedzieliśmy wyżej dotyczy także świata naszych myśli. To wewnętrzna zarozumiałość sprawia, że nie dostrzegamy argumentacji drugiej strony, ale to właśnie taka postawa będzie ukarana. Jednak cios, który na nas spada jest ratunkiem pozwalającym z nadzieją podążać dalej, uwalnia z pułapki, w którą wpadliśmy i wyzwala nowe energie. Perspektywa staje się szersza, nie ograniczają jej mury stojące w nas. Można powiedzieć, że z ruin rodzi się nowe życie. A jak powiadali Grecy - nikt nie pozostaje bez chwały. Wieże służyły również ochronie przed wrogiem, stając się z czasem ludzkim siedliskiem. W wieży można było czuć się bezpiecznym, a to sprawiało, że pojawiało się poczucie wygody. Ale wygoda nie jest celem ostatecznym. Dlatego bóg posyła piorun, by zniszczyć wieżę.

ZNACZENIE SYMBOLICZNE: każda bolesna próba przyjęta z pokorą to krok na drodze postępu, który stanowi nagrodę. Cierpienie służy uwolnieniu się z materii, budowaniu własnej nieśmiertelności. Karta ta przedstawia symbolicznie granice mocy ludzkiej i jej niemożność zbudowania rzeczy ostatecznych. Karta poprzedzająca, Diabeł, oprócz innych znaczeń wyraża zło. Ale zło, będące kategorią ludzką, nie ma realnego bytu, gdyż realnie istnieją tylko te siły, które pracują dla duchowego rozwoju. Wieża następuje po Diable, symbolizując postęp w kategoriach ludzkich. Wciąż od nowa odbudowuje się to, co będzie nieustannie burzone, taka jest zasada postępu. Oznacza to, że każda budowla stworzona przez człowieka przeznaczona jest do zniszczenia, czy będzie to budowla mentalna czy materialna, gdyż wszystko, czego podstawą jest materia, musi podlegać przeobrażeniu. Wieża symbolizuje również człowieka uwięzionego w swych wyobrażeniach i budującego teorie, które doświadczenie obróci wniwecz. W swym znaczeniu elementarnym Wieża przedstawia wysiłki i działania człowieka, skazane na niepowodzenie, wciąż na nowo podejmowane; żałosne, ponieważ rujnują jego ambicje; potężne, ponieważ bezustannie poszerzają jego wiedzę. Karta ta, o bardzo dużej, wpływowej mocy, najbardziej negatywna w Tarocie, zapowiada wypadek, coś, co przerwie zwykłą kolej rzeczy; także pożogę, przemoc, upadek. Wieża często działa przez zaskoczenie i w zasadzie żadna karta Tarota nie posiada mocy łagodzenia jej znaczenia. Wieża ustawiona przodem wskazuje na działanie bezpośrednie, brutalne. Człowiek spadający z Wieży i dotykający rękoma ziemi oznacza, że bez względu na przyczynę upadku (materialną czy duchową), zaczerpnie on siły z ziemi, opierając na niej ręce, aby od nowa rozpocząć swe zadanie.

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: niebezpieczny upór, idea grożąca w konsekwencji katastrofą i zniszczeniem. Uleganie popędom wbrew mądrości i ostrożności. Beztroska, zdanie się na żywioł.

ZNACZENIE UŻYTKOWE: brutalnie niweczone plany. Nieoczekiwany cios. Upadek, katastrofa, ruina. Przestroga, aby zachowywać ostrożność w interesach. Mówi ona, że pytający dostanie się w jakiejś dziedzinie życia pod wpływ siły złowrogiej, skłaniającej go do przecenienia swoich możliwości, albo do popełnienia błędu. Płomień niszczący Wieżę może być także interpretowany jako zapowiedź uwolnienia z więzienia.
"Nie warto rezygnować z marzeń , tylko dlatego że są one dalej niż na wyciągnięcie ręki.. Należy postawić sobie krzesło, skrzynie, drabinę a nawet skakać po nie.. Bo warto.
Awatar użytkownika
Rossi
Pismak
 
Posty: 1584
Rejestracja: 23 maja 2013, 16:22
Podziękował : 46 razy
Otrzymał podziękowań: 76 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 3

Karty Tarota - Wieża - XVI

Postautor: Elie » 23 sty 2014, 00:48

.
Obrazek


Wieża: (Świątynia) – Odkrywasz, że to, co on mówi jest tylko odbiciem jego lęku przed zbliżeniem, a nie stanowi prawdziwych uczuć, które żywi dla ciebie;
Nawet, jeśli powie, że cię nie kocha, lub, że cię potrzebuje zastanów się nad tym;
Całkowity chaos w związku, nikt nie wie, co się dzieje;
źle układający się romans zrujnował cię emocjonalnie;
Kiedy dowiesz się, że ukrywał przed tobą prawdę, zaczniesz obawiać się, iż jest innym człowiekiem niż myślałaś?
Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że twój związek partnerski nie funkcjonuje tak jak miałaś nadzieje;
Opadają maski, które mieliście na sobie przez cały czas a na światło dzienne wychodzą wszystkie serwowane sobie przez obie strony kłamstwa;
Jesteś zszokowana przyjazdem mężczyzny, który zjawił się w najmniej oczekiwanym przez ciebie momencie;
Wasz związek mija zakręt wychodzicie na prostą i wreszcie zaczynacie się rozumieć;
Obawiasz się chwilowych zmian, które między wami zachodzą;
Załamujesz się i przechodzisz w stan smutnego szoku kiedy opuszcza cię osoba, którą kochasz; tragedia ma wpływ na twój nowy związek z innym mężczyzną;
Nowy związek będzie szczęśliwszy lepszy niż się tego teraz spodziewasz;
Uwolnienie od kłopotliwego związku z mężczyzną;
Pozbywasz się człowieka, który nie jest dla ciebie odpowiedni i w ten sposób torujesz drogę nowemu związkowi z mężczyzną;
Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31409
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2127 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Karty Tarota - Wieża - XVI

Postautor: Elie » 26 paź 2014, 02:00

Karta Tarota przedstawia wieżę, która ogarnięta jest pożarem. Z jej szczytu skaczą dwie postaci, które próbują sie uratować z katastrofy. Wieża chyli się ku upadkowi, wokół szaleje wiatr, pożar został wzniecony przez piorun burzy. Ludzie lecą z wieży, ale jeszcze nie rozbili się u jej stóp. Karta Wieża oznacza konflikt, kryzys ambicji, zastałą sytuację, która się rozpada, bankructwo.
Obrazek
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31409
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2127 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Karty Tarota - Wieża - XVI

Postautor: Nut » 18 gru 2014, 00:58

Obrazek


Mądrość taroka znowu wyraża się poprzez kolejność kart Wielkich Arkanów. Piętnastą karta był Diabeł, szesnastą jest Wieża, jeden z najbardziej dramatycznych obrazów taroka. Człowiek, który ugrzązł w pułapce materialistycznych i wielkościowych urojeń Diabła, może zostać zeń wyzwolony tylko przez zniszczenie, jakie wyobraża karta Wieża.
Obraz na karcie przedstawia masywną budowlę, twierdzę, w którą bije z nieba piorun, i która od niego staje w ogniu. Z okien Wieży wypada dwoje ludzi. Mamy tu więc, po pierwsze, materialne dzieło, które wydaje się bezpiecznym schronieniem; mamy po drugie ogień niebieski, który je rujnuje; i po trzecie, ludzi, którzy z tego powodu cierpią upadek. To jest krótka metafora wielu przygód, których każdy z nas zapewne w życiu doświadczył.
Zdarzają się nam mianowicie klęski, upadki, porażki i bankructwa, które kiedy się dzieją, wydają się nam tragedią, ale po latach i po nabraniu przez nas mądrości, wydają się jedynym możliwym wówczas i pozytywnym wyjściem. Karta Wieża została specjalnie obmyślana na takie okazje, kiedy tracimy energię na budowanie takich "wież", które najwyraźniej nie są nam w życiu przeznaczone, i tylko "dopust Boży", czyli niespodziewana porażka, może nas od takiego błędnego przedsięwzięcia odwieść. Karta Wieża przedstawia te wypadki, kiedy los gotuje nam kurację wstrząsową, jak gdyby łagodniejsze środki były już nieskuteczne...
Co nie zmienia faktu, że zdarzenia, które zapowiada ta karta, wcale nie są przyjemne. I zazwyczaj karta Wieża w rozkładzie służy jako wyraźne ostrzeżenie: że oto ktoś chce się wpakować w przedsięwzięcie, które nie rokuje sukcesu.
Ale są sytuacje, w których Wieża może być zapowiedzią wyzwolenia, uwolnienia się spod krępującego pancerza zakazów i zobowiązań, opuszczenia miejsc, które ograniczają naszą wolność. Rewolucja we Francji w roku 1776 zaczęła się od... zburzenia Bastylii, czyli właśnie wieży, w której król Ludwik Szesnasty więził opozycjonistów. Zburzenie Wieży - nie przez ogień niebieski wprawdzie, lecz przez gniewny lud - stało się symbolem rewolucji i wyzwolenia. Cóż, ówcześni Francuzi namiętnie grywali kartami taroka...
Wieża czyli tak przemija potęga świata
Szesnasta karta z Wielkich Arkanów przedstawia najbardziej chyba dramatyczny obraz w całej talii taroka. W wieżę, a właściwie w masywną twierdzę, bije piorun i rozwala jej mury; z wysokich okien tryskają płomienie pożaru, a mieszkańcy tej niezwyciężonej do niedawna budowli lecą głowami w dół. Piorun, od czasów Ahuramazdy, Zeusa i Peruna, był orężem Boga Najwyższego. I oto Wola Niebios burzy dzieła ludzkiej pychy.
Głęboka mądrość kazała twórcom taroka umieścić tę kartę zaraz po Diable. Diabeł (karta XV) symbolizuje bowiem taki rodzaj ziemskiej potęgi, który jest również duchowym zniewoleniem człowieka. Wieża - przeciwnie - przedstawia materialne zniszczenie, które jest zarazem jedyną szansą na to, aby odrodzić się duchowo. Kiedy człowiek dość się napracował nad tym, aby samego siebie uwięzić w skorupie obronnych murów, nieuchronnie przychodzi rujnujący, ale i wyzwoleńczy cios losu - będący właściwie ratunkiem zesłanym od Boga. Kto jest wystarczająco dojrzały duchowo, potrafi zrozumieć te lekcje. Głupców w takiej sytuacji czeka tylko cierpienie.
Jest w karcie Wieża coś z Apokalipsy, jest obraz boskich wyroków wydanych na tych, którzy zbytnio wyrośli w siłę. Energia tej karty ujawnia się w świecie wtedy, kiedy upadają imperia i w niesławie schodzą ze sceny ludzie, na których do niedawna "nie było mocnych". W rytmie karty Wieża ginęła Trzecia Rzesza Niemiecka ze swoim wodzem, Adolfem Hitlerem. Energia tej karty "wisiała w powietrzu", kiedy rozpadało się Imperium Sowieckie (Czarnobyl, klęska w Afganistanie). A także wtedy, gdy Napoleon ponosił klęskę pod Waterloo, kiedy Lech Wałęsa przegrywał wybory i kiedy król gangsterów, Al Capone, wędrował za kratki prowadzony przez chytrego Eliota Nessa.
Ciekawe, że niemal ten sam przekaz zawarli twórcy Księgi Przemian w heksagramie 23. Rozpad, ilustrując to bardzo podobnym obrazem: "Domostwo rozpada się i nie jest sprzyjającym iść dokądkolwiek." Powiedzieli też, że kiedy zniszczenie dochodzi do szczytu, "Człowiek Szlachetny dostaje wóz, nikczemnemu rozpada się jego dom". To samo mogliby powiedzieć twórcy taroka o karcie Wieża: dla człowieka rozumnego owe klęski (jakie niewątpliwie oznacza ta karta) są nauką i źródłem energii na przyszłość - natomiast ktoś nierozumny i przywiązany do spraw "światowych" znajdzie w nich tylko niezasłużone (jak mu się zdaje) cierpienie.
Często jest tak, że aby iść dalej, trzeba zburzyć wiele z tego, co się dotąd zbudowało, lub doświadczyć jego zniszczenia. Wtedy właśnie w rozkładach kart pojawia się karta Wieża.
Wieża czyli łomot walących się imperiów
Karta "Wieża" przedstawia twierdzę-wieżę powaloną piorunem. Ta wieża symbolizuje wszelki ludzki twór, który przekroczył swoją miarę. Może to być rzeczywiste imperium (jak Trzecia Rzesza Niemiecka w 1945 roku) - ale również czyjeś nazbyt rozdęte wyobrażenia i plany. Ale ponieważ piorun zstępuje z nieba, to wyrok na te "mury, które runą" jest sprawiedliwy, i należy go przyjąć jako wyzwolenie. Karta "Wieża" słynie wśród tarocistów jako najgorzej wróżąca karta. Oczywiście, jej wyciągnięcie wróży źle - ale tylko temu, kto kurczowo trzyma się swojej "wieży", czyli swojego "pancerza", którym chce się odizolować od świata.
"Wieża" jako pierwsza karta w rozkładzie; ta z której można wyciągnąć najwięcej wniosków:
Ważny, trudny i niebezpieczny moment na twojej życiowej drodze. To co budowałeś, trudno będzie utrzymać w istniejącym kształcie. Musisz liczyć się ze stratami i z koniecznością odbudowy. Konieczna będzie głęboka zmiana swojego postępowania, głębokie przeobrażenie. Możliwe, że zszedłeś ze swojej właściwej drogi, i jeśli w porę dokonasz naprawy, unikniesz strat i klęsk.
"Wieża" jako druga karta, ostrzegająca:
Strat nie da się uniknąć. Możliwe, że całe twoje życie ulegnie wywróceniu. Rzeczy, w których pokładałeś nadzieję, że dadzą ci oparcie, przed niczym cię nie uchronią. Szukaj oparcia nie w świecie materialnym, tylko we własnym wnętrzu.
"Wieża" jako karta nr trzy, czyli właściwy sposób działania:
Nie ratuj tego, co i tak przepadnie; nie podpieraj tego, co się przewróci. Nie łącz swoich sił i nadziei z rzeczami, instytucjami i ludźmi, których czas właśnie przemija. To czas rewolucji i zamętu; co masz robić? - Najlepiej ci podpowie twoje poczucie sprawiedliwości.
"Wieża" jako karta nr cztery, czyli obraz twoich własnych złych nawyków i obciążeń z przeszłości:
Boisz się sukcesu, gdyż nauczyłeś się, że sukces kończy się klęską. Masz w pamięci obraz jakichś upadków, który nie pozwala ci rozwinąć skrzydeł.
Jako karta piąta - partnerzy:
W twoich stosunkach z najbliższymi ci ludźmi zachodzą (lub: będą za chwile zachodzić) jakieś rewolucyjne zmiany; które mogą się okazać niszczące dla waszych związków. Inna możliwość: u twoich bliskich coś się "wali i pali".
Jako karta szósta - co z tego wyniknie już niedługo:
Idą zasłużone straty, klęski i upadki, a okoliczności zewnętrzne będą takie, że nie da się ukryć żadnego fałszu.
Jako karta siódma - nieoczekiwane przypadki:
Prawdopodobne są nieoczekiwane losowe wypadki, zgodne z charakterem tej karty.
Jako karta ósma - to, co się nie zmieni:
Wciąż będzie tak, że wszystkie twoje zamiary, w których jest cokolwiek fałszywego, niestarannego, niewłaściwego, będą od razu odrzucane przez "wyroki losu".
Karta dziewiąta - to, w czym uzyskać możesz mistrzostwo:
Masz okazję uzyskać mistrzostwo w sztuce dawania sobie rady w krańcowych (trudnych) sytuacjach.
Karta dziesiąta - pożytki "dla ogółu", jakie z tego wynikną:
Miej na uwadze, że twoje zyski i korzyści mogą być zarazem poważnymi stratami dla jakiejś większej grupy ludzi (istot).
Jedenasta - to, co się rozproszy, "rozmyje", rozwieje:
Burza przejdzie bokiem... Awantura rozejdzie się po kościach...
Dwunasta - rzut oka na cały rozkład kart:
Bierz po uwagę wszystkie "katastroficzne" skojarzenia, jakie ci przychodzą do głowy, kiedy patrzysz na rozkład kart.
Trzynasta - co dalej?
"Widzę klęski... zniszczenia... ruinę.." Ale jeszcze długo na to trzeba będzie czekać, więc może w końcu nie będzie to takie straszne.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2631
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 526 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - Wieża - XVI

Postautor: Gargamel » 27 sty 2015, 02:29

Olśnienie
Marsa ujrzysz – upadek
Nastanie wielka trwoga.
Na stacji XVI–ej Tarota
Los znowu rękę Ci poda.
Tyś sam zbudował więzienie
Dla ciała, umysłu i duszy.
Jako biblijny Nimrod,
By Boga swym dziełem wzruszyć.
On błyskawicą Ci wskaże,
Byś w świetle ujrzał wartości,
Iluzję oddalił donikąd
Co piękna w swej doskonałości.
Z niby władzą w koronie,
Na skałach postawiona.
Twą Wieżę los zburzy byś cierpiał,
By się o prawdzie przekonać.
Na podobieństwo Wisielca
Spadać będziesz ze szczytu.
Świadomy już nowych znaczeń
Nieświadomy bytu.
Nie pozwól wątpić w siebie
Masz szansę z Rydwanem ruszyć.
W nowe podążaj świadomie ,
By stare struktury skruszyć.
Bóg wesprze Cię ramieniem,
Abyś sens wszystkiego zrozumiał.
I znalazł to, czego szukasz,
Z „nowego” byś cieszyć się umiał.

Ewa Winiarska
Awatar użytkownika
Gargamel
 
Posty: 74
Rejestracja: 04 mar 2009, 08:28
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Karty Tarota - Wieża - XVI

Postautor: Nut » 25 lut 2015, 09:13

Wieża:w uczuciach - tutaj nastąpiła jakaś gwałtowna zmiana w nim, w sytuacji. Jeśli do tej pory okazywał ci względy- teraz mu się odwidzi, bo np. odkocha się. Jeśli nie okazywał ci uczuć- może zacząć to robić. Tutaj wszystko zależy od aktualnej sytuacji i sąsiednich kart. W każdym razie diametralna odmiana.
blog - karty tarota


Miłość: niespodziewane rozstanie, nagłe zobaczenie partnera bez różowych okularów, uświadomienie sobie, że nie jest się w związku, a w więzieniu, granie roli niewolnika miłości, strach przed partnerem, uzależnienie od niego.
Przyjaźń: zakończenie starych przyjaźni, otworzenie się na nowe.
Zawód: możliwość zmiany miejsca pracy.
Pieniądze: uważać na duże straty.
Zdrowie: szokująca informacja o chorobie, brak przygotowania na nią; jeśli chorujesz na jakąś chorobę, doświadczenie niepowodzenia w dotychczasowym sposobie leczenia; szkodzenie sobie poprzez złe odżywianie: odmowę jedzenia, obżeranie się lub jedzenie potrwa zabronionych, paniczny lęk przed przyszłością, huśtawki emocjonalne.

Źródło: "Vademecym Tarota" B. Antonowicz - Wlazińska
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2631
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 526 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - Wieża - XVI

Postautor: Iza74 » 06 kwie 2015, 17:06

ObrazekNa początku układu:
Jeżeli karta Wieża ukaże się na początku układu, będzie ona informowała wróżącego o problemach zdrowotnych jego lub kogoś z jego bliskich (otaczające karty udzielą informacji o tej osobie). Jeżeli jedną z otaczających kart będzie 6 lub 7 Mieczy będzie to ostrzeżenie przed wypadkiem lub groźną operacją; jeżeli będzie to 3 lub 9 Mieczy - ostrzeżenie przed całkowitą utratą zdrowia i grożącą tragedią spowodowaną takim nałogiem jak alkohol lub narkotyki.

Pośrodku układu:
Jeżeli karta Wieża ukaże się pośrodku układu, ostrzegać ona będzie przed dużymi problemami uczuciowymi. Otaczające karta będzie informowała, kto będzie ich powodem. Jeżeli jedną z otaczających kart będzie karta Cesarzowa w odwrotnej pozycji, będzie to informacja o separacji lub rozwodzie. Jeżeli Cesarzowa będzie w pozycji pozytywnej i obok niej karta 3 Monet - układ ten będzie oznaczać, że wróżący jest oszukiwany i wykorzystywany w obecnym związku, partner zdradza, kłamie i manipuluje.


Na końcu układu:
Jeżeli karta Wieża ukaże się na końcu układu jej ostrzeżenie, dotyczyć będzie spraw urzędowych, zawodowych i materialnych. Jeżeli jedną z otaczających kart będą karty Sprawiedliwość, Sąd, Pustelnik (wszystkie w pozycji odwróconej), oznacza to negatywne załatwienie spraw urzędowych lub prawnych. W pozycji normalnej - nadchodzące problemy i komplikacje; istnieje jednak możliwość pozytywnego załatwienia sprawy. Jeżeli jedną z otaczających kart będzie 3,6,7,9 Monet - ostrzeżenie przed stratami finansowymi, sugerowane jest nie udzielanie żadnych pożyczek jak i wyjątkowa dokładność i cierpliwość w planach dotyczących inwestycji finansowych. Karta Wieża w otoczeniu Pałeczek (2 lub 9) ostrzega przed utratą posiadłości lub pozycji np. domu czy stanowiska.

Pozycja odwrotna:
W zasadzie nie ma dużej różnicy w interpretacji jeżeli chodzi o kartę Wieży ze względu na to, że pozytywne położenie tej karty ma bardzo negatywną interpretację. Pozycja odwrotna tylko potęguję siłę zagrożenia i ostrzega wróżącego przed możliwością załamania psychicznego.

A. Jaśniak
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1941
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 131 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Karty Tarota - Wieża - XVI

Postautor: Ankol18 » 19 kwie 2015, 20:34

WIEŻA - XVI


Słowa kluczowe: zmiana, wybuch, ujawnienie, kataklizm, nagłe zmiany.

Wprowadzenie: Wystarczy jedno spojrzenie na tę kartę i już wiemy, że coś się święci i wcale nie wygląda to dobrze. Karta Wieża jest o zmianie; zazwyczaj nagłej, nieprzyjemnej zmianie. Zmiany w życiu są zwykle stopniowe. Pozwala to naszemu umysłowi przyzwyczaić się do tych zmian, które nadchodzą. W przypadku wystąpienia nagłej, katastrofalnej zmiany, takiej jak sugeruje karta Wieża, jest to pewnego rodzaju nieprawidłowość. Taki drastyczny przewrót oznacza, że wszechświat próbuje obudzić nas od naszego stanu zombie-podobnych. Taka pobudka wstrząsa nas z mgły, abyśmy mogli żyć. Gdy zakorzenimy się w jednym stylu życia lub w jednym sztywnym sposobie myślenia, to czasami trzeba trochę postukać, aby wydostać się z tego oszołomienia. To jest dokładnie to co reprezentuje karta Wieża. To tak jakbyśmy byliśmy w stanie śpiączki i wszechświat przychodzi wraz z tymi łopatkami elektrycznych wstrząsów aby pobudzić nasze serca z powrotem do życia. Ciekawe do zaobserwowania na tej karcie jest jej ruch. Chmury pędzą, wybucha ogień, fale upadają, ludzie spadają, wszystko jest w szybkim ruchu, z wyjątkiem wieży. Symbolizuje to, że znaki były wszędzie wokół nas. Jednak my nadal siedzimy w naszej "wieży z kości słoniowej" i nadal konstruujemy nasze życie na podstawie błędnego myślenia, a jednocześnie burza wisi w powietrzu a ogień płonie tuż przed naszymi oczami. Tak więc w rzeczywistości, zmiany przepowiedziane w karcie Wieża nie są tak nagłe lecz to my byliśmy po prostu zbyt ślepi na znaki. Nie chcieliśmy zauważyć problemów. My po prostu odwróciliśmy się. Gdy wyciągniemy kartę Wieża to nie ma co tego lekceważyć. Jeśli miałeś jakieś traumatyczne przejścia, musisz dbać o siebie jak najlepiej potrafisz i spróbować wyciągnąć wnioski, które mogą się wiązać z wylosowaniem tej karty. Jeśli ta karta została wylosowana na przyszłość, uważaj na ostrzeżenia i zbadaj swoje życie. Poprzez utożsamianie się z iluzją wieży z kości słoniowej, można oszczędzić sobie wiele smutku w przyszłości.

Symbole kluczowe:

Spadanie - spadanie jest godnym sposobem, aby przekazać bezwzględną utratę kontroli. Nie ma poręczy i nie ma sieci, które mogły by nas uratować. Kiedy jesteśmy w wolnym upadku jedyna rzecz jaką możemy zrobić to mieć nadzieję na najlepsze, gdy wylądujemy. Większość talii kart przedstawia dwie postacie spadające: mężczyznę, który reprezentuje świadome myślenie/działanie, i kobietę, która reprezentuje nieświadome myślenie/działanie. W tym przypadku, jest to symbol dwoistości i opozycji. Dwie postacie reprezentują sprzeczne myśli i działania, nieuchronnie prowadzi to do wybuchu.

Ogień - ogień jest zazwyczaj symbolem agresywnym. Niszczy on wszystko co napotka na swojej drodze pozostawiając jedynie nieduże pozory oryginalnego krajobrazu. Jest to kolejny dowód na to, że karta Wieża oznacza poważne rozmowy, a gdy zmiana przychodzi to znacznie zmienia krajobraz naszego życia. Warto również wspomnieć, że ogień w kartach płonie z góry na dół. Oznacza to, że zmiana nastąpiła już dawno, i że być może będziemy w "na szczycie naszej gry", gdy ona nadejdzie.

Błyskawica - błyskawica jest od dawna postrzegana przez starożytnych jako bezpośredni sygnał od Boga. Niektórzy Indianie uważali, że błyskawice były spowodowane przez mrugnięcie od Thunderbird, który został uznany za wielkiego Stwórcę. W Indiach, błyskawice uznano błyskiem z trzeciego oka Shivy, symbolizującego światło prawdy i oświecenie. Błyskawica jest potężnym przesłaniem prawdy pochodzącym od naszego najwyższego źródła i zmusza nas do przeprowadzenia testu rzeczywistości.

Pytania kluczowe:

Czy ja coś symuluję?
Czy zbudowałem moje życie na fałszywych lub niezdrowych wartościach?
Czy utknąłem w niezdrowej rutynie? Co mogę zrobić, aby to zmienić?
Czy żyję w iluzji wieży z kości słoniowej? Żyje pod fałszywym pretekstem?
Czy ignoruję niektóre oznaki, że nie jestem traktowany z szacunkiem i miłością, na które zasługuję?
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej
 
Posty: 3667
Rejestracja: 01 sie 2013, 16:41
Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

PoprzedniaNastępna

Wróć do Znaczenia kart tarota - AW

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości