Karty Tarota - Wisielec - XII

Karty Tarota - Wisielec - XII

Postautor: Amadeo » 22 wrz 2011, 08:48

Obrazek Obrazek


"(...) Wisielec oznacza, że ugrzęźliśmy w miejscu i tkwimy w kłopotach. Po dokładniejszym rozpatrzeniu sytuacji okaże się jednak, że w zewnętrznym bezruchu wymuszonego spokoju znajdziemy-poprzez bardzo wnikliwe zrozumienie- zarówno konieczność jak i okazję do zmiany światopoglądu. W ten sposób dotrzemy do zwrotnego punktu w życiu. Pasywność, na którą jesteśmy w tej fazie skazani, objawiać się może w postaci choroby, na którą faktycznie często wskazuje ta karta.(...)

W życiu zawodowym- karta ta oznacza przede wszystkim stagnację i przez to znaczne opóźnienie, jeśli nie całkowicie uniemożliwienie, wprowadzenia w życie naszych planów. Realizacja projektów zacznie kuleć, nie otrzymamy awansu, poszukiwanie nowego miejsca pracy okaże się bezskutecznie, nie można będzie zrealizować ważnych planów. Przy tym wszystkim ten stan bezruchu bardzo rzadko jest nagłą niespodzianką. Poprzedzają go pewne symptomy. Początkowo są to uciążliwe, opóźniające prace drobiazgiem które nas co prawda irytują, ale nie są traktowane poważnie. Dopiero ich suma opóźnia coraz bardziej rozwój zawodowy, aby doprowadzić w końcu do zastoju. Zarówno upór jak i agresywne, forsowne działania okazują się nieskuteczne. Jedynym wyjściem z sytuacji jest głębokie zrozumienie, że zabłądziliśmy. Dopiero to w połączeniu z gotowością do zmiany myślenia(nawet przekwalifikowania się) stwarza realną szanse na pokonanie trudności. Często, wspomniane już, niedostrzegane drobiazgi mogą doprowadzić nas do właściwego rozpoznania.

Na poziomie świadomości Wisielec także może być znakiem kryzysu. Zabrnęliśmy w ślepą uliczkę i musimy teraz zrozumieć, że krocząc tą drogą, nie posuniemy się naprzód. Właśnie w tym obszarze leży cała wielkość tej karty. Często na przykład choroba lub długi okres bezrobocia sprawiają, że bardzo długo trwa okres bezrobocia sprawiają, że bardzo długo trwa okres adaptacji, po upływie którego jesteśmy gotowi zmienić sposób myślenia, wyrobić sobie nowy pogląd na świat lub zmienić zupełne otoczenie i pole działania. Jeśli zorientujemy się, że znaleźliśmy się w sytuacji bez wyjścia, ale nie potrafimy zrozumieć, co zrobiliśmy źle lub z czego musimy zrezygnować- pomoże tylko spokój i cierpliwość. Jeśli wystarczająco długo będziemy przyglądać się problemowi, odpowiedzi wyjaśniające nam, czego nie dostrzegaliśmy dotąd, z pewnością się pojawią.

W związkach osobistych karta ta często pokazuje swoją przygnębiającą stronę. Ugrzęźliśmy w teraźniejszej sytuacji, przy tym odczuwamy ją bardzo mocno jak całkowicie nieprzyjemną: albo żyjemy samotnie i daremnie staramy się znaleźć partnera gotowego do wspólnego życia opartego na pełnym zaufaniu, albo uwikłaliśmy się w trudny związek i bezskutecznie próbujemy się z niego wyzwolić. W każdym przypadku Wisielec oznacza, ze zanim kłopoty znikną, a problemy samoistnie się rozwiążą, musimy najpierw zmienić sposób myślenia i spróbować zrozumieć, co robiliśmy albo co postrzegaliśmy błędnie."

Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla Każego
Amadeo
Wciąż tu siedzę
 
Posty: 4272
Rejestracja: 26 wrz 2011, 06:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Mężczyzna
Droga życia: 0

Karty Tarota - Wisielec - XII

Postautor: Tola » 22 wrz 2011, 09:58

XII Wisielec

Słowa kluczowe – zawieszenie, zmiana punktu widzenia, refleksja, izolacja, oddalenie, stagnacja, bierność, uzależnienie, rezygnacja.

Osoba –Duchowny, muzyk ,chemik, mistyk, idealista, uczeń zapatrzony w swego mistrza, wierny przyjaciel, medium, nałogowiec – narkoman, alkoholik, więzień.

Miejsce – Zakon, filharmonia, sala koncertowa, szpital, internat, laboratoria chemiczne, miejsce wymuszonego wypoczynku, spotkania rodzinne i towarzyskie, te na których „musimy” się znaleźć bo wypada.

Cechy ogólne – Dystans, poświęcenie, pokora, uduchowienie, telepatia, poczucie obowiązku, transformacja, rozwój duchowy i intelektualny, pobożność, dobry kontakt ze sobą, oderwanie od codzienności, przewartościowanie, nowe perspektywy, odmienne spojrzenie na świat i ludzi, dążenie do samopoznania, wycofanie się, kontemplacja, dyplomacja i takt, wewnętrzny spokój, refleksyjność, introwertyzm.

Karta odwrócona – Pesymizm, brak energii, bierność, utrata spokoju, niechęć do jakiegokolwiek wysiłku intelektualnego, apatia, obłuda, ucieczka w nierealne światy, nerwowość, chorobliwa zazdrość, drobiazgowość, formalizm , depresja, próżność, problemy w życiu codziennym, nieumiejętność radzenia sobie z przeciwnościami losu, strach przed odpowiedzialnością, problemy w kontaktach z innymi ludźmi, uzależnienia od używek.

Znaczenie ogólne- Rutynowe myślenie i działanie mogło doprowadzić do sytuacji w której trzeba przystanąć, zawiesić chwilowo działania i przewartościować pewne aspekty naszego życia. Należałoby zadać sobie pytanie co jest Ważne a co Nie? Trudna sytuacja wymusiła na nas konieczność zmiany. Karta Wisielca kojarzy się z poniesieniem bolesnej straty, znalezieniem się na rozdrożu życia albo z sytuacją kiedy doszliśmy do granicy cierpliwości i wytrzymałości za którą jest już tylko możliwość transformacji. W codziennym życiu może to być np. utrata kogoś lub czegoś, choroba, uniezależnienie od grupy przyjaciół (bo być może nami manipulowali) rezygnacja z dotychczasowych priorytetów albo tzw. zawieszenie broni w związku czy wręcz chęć odejścia. Niezależnie co jest przyczyną trzeba będzie spojrzeć na życie z innej perspektywy. Dobrze więc byłoby nie robić niczego na siłę i popłynąć z prądem. Przystosować się do sytuacji, będąc otwartym i uważnym na nowe możliwości a przy okazji dojrzeć duchowo. Wisielec w kartach może też oznaczać mniej traumatyczne zdarzenia, sytuację w której po prostu nic się nie wydarzy, totalny zastój. To moment kiedy to my decydujemy się na taki rozwój sytuacji. Będzie to więc urlop na którym chcemy się odizolować, sytuacja w której nie zabieramy głosu aby nie zaburzać swoich układów w pracy czy rodzinie, przysięga milczenia czy sytuacja, która za jakiś czas ulegnie poprawie bez naszego udziału. Karta niekiedy może symbolizować kobietę ciężarną. W uczuciach trzeba będzie zapomnieć o przeszłości, wyciszyć emocje lub zastanowić się nad obecnym związkiem dokąd zmierza.

Karta odwrócona
– Wszystko stanęło na głowie i znikąd pomocy? Pustka, samotność i czegoś brak ?No cóż, to wynik tego, że w Twoim życiu zabrakło refleksji i chęci zmiany czegokolwiek. Odwrócona karta ma trudną symbolikę, która oznacza niemożność zachowania równowagi emocjonalnej, zasklepienie się w starych nawykach, wykręty, uciekanie od problemów itp. Rezultatem takiej postawy są przeszkody we wszelkich aspektach życia, wyczerpanie, przemęczenie. Przy słabej psychice może skończyć się apatią, depresją, chorobami, uzależnieniem od alkoholu, narkotyków czy nałogami związanymi z używaniem środków zmieniających świadomość. Mimo wszystko nie martw się zmiany nadejdą jeśli zrobisz ten pierwszy mały krok (może poprosisz o pomoc?)

Zdrowie (karta odwrócona) – Choroby psychiczne (autyzm, schizofrenia, manie i zespoły urojeniowe) oraz choroby powstałe na skutek uzależnienia od wszelkich używek (delirium tremens, psychozy, padaczka poalkoholowa, wycieńczenie organizmu).

źródło: Internet, Blog Haliny, Wróżby z Tarota.
Uwaga: Na PW, nie udzielam odpowiedzi, na temat Tarota i Numerologii.
Awatar użytkownika
Tola
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 446
Rejestracja: 21 lut 2011, 08:25
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Karty Tarota - Wisielec - XII

Postautor: Damix » 22 wrz 2011, 16:39

Obrazek

Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite


Jako dobra rada:
Nie próbuj trzymać się kurczowo starego. Tylko przez odwrót, przez zmianę punktu widzenia i całkowicie nowy sposób postrzegania będzie możliwe coś nowego.

Jako ostrzeżenie:
Uleganie zwątpieniu, rezygnacja z siebie i kurczowe trzymanie się przeszłości nie ma żadnego sensu.

Jako karta dnia:
Dziś Twoja cierpliwość zostanie wystawiona na próbę. Albo będziesz z czymś zwlekał, o co tak czy owak już od dłuższego czasu zabiegasz, albo sprawa zatrzyma się niespodziewanie, choć nawet nie brałes tego pod uwagę. Nie próbuj usilnie uwolnić się od takich problemów. To sprawi tylko, że staną się jeszcze bardziej zagmatwane. Być może wystarczy, jeśli zmienisz swój punkt widzenia, żeby zobaczyć całośc w zupełnym świetle. Jeśli to nie pomoże, chcąc nie chcąc, musisz ponieść ofiarę, po czym przyjdzie postęp w sprawie.

Jako karta na rok:
Ten rok będzie punktem zwrotnym w Twoim życiu. Zagalopowałeś się w ślepy zaułek i musisz chcąc nie chcąc zawrócić. Jeśli masz uczucie, że utkwiłeś w beznadziejnej sytuacji, nie pozwól się "powiesić", bo to pogłębi jeszcze bardziej ów kryzys. Równie niewiele pomoże wymuszanie zmian wszelkimi możliwymi środkami. To jest jak ruchome piaski, im bardziej próbujesz z nich wyjść, tym wchodzisz głębiej. Chodzi o to, że potrzebujesz więcej cierpliwości, zdecydowania, gotowości poświęcania starych przyzwyczajeń i zastanowienia się nad problemem tak długo, aż jego rozwiązanie stanie się jasne i oczywiste. To jest zupełnie proste. Ale takie rzeczy uświadamiamy sobie zwykle po tym, jak znajdziemy juz te rozwiązania.

H.Banzhaf - Klucze do tarota
Archetyp - ofiara, niewola
Znaczenie ogólne - stagnacja, bezsilność, choroba, powiesić się lub pozwolić na bycie powieszonym, utkwić w błędnym kole, potrzeba odwrócenia, ponieść ofiarę i spojrzeć na świat z nowej perspektywy
Praca - bezsilność, bezrobocie, konflikt interesów, utkwienie w martwym punkcie, bycie na niewłaściwym miejscu, fałszywe oczekiwania lub nieodpowiednie zachowanie
Relacje/uczucia - skomplikowana i zawikłana sytuacja, błędne koło, nieumiejętność połączenia sprzecznych interesów, konieczność zaczyniania wszystkiego raz jeszcze, zupełnie inaczej, z odwrotnej strony
Świadomość - dotarcie do istoty rzeczy, nowe spojrzenie na świat
Sfera ducha - inicjacja, droga do mądrości
Cel - zrozumienie, zmiany w życiu, odzyskanie wolności
Cień - zmęczenie, "zawiśnięcie" w próżni
Odwrócona - brak zrozumienia, negacja dojrzałości

Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"
Damix
Pleciuga
 
Posty: 809
Rejestracja: 30 lis 2010, 19:37
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Mężczyzna
Droga życia: 0

Karty Tarota - Wisielec - XII

Postautor: Štilić » 23 wrz 2011, 09:50

Tarot a zdrowie

Wisielec

Możliwość uzyskania postępu w leczeniu choroby w przypadku wykorzystania
alternatywnych metod leczenia. Dobre efekty przyniesie medytacja, wizualizacja, afirmacja,grupy wsparcia, modlitwa, rozmowy z kapłanem; po chorobie konieczność wprowadzenia kategorycznych zmian w trybie zycia i odżywianiu; w przypadku kryzysów emocjonalnych nie należy znieczulać się alkoholem, tabletkami czy narkotykami.

Źródło - B Antonowicz -Vademecum Tarota
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie."
Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie, kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, że nie zasługujesz na mnie, gdy jestem najlepsza.
Awatar użytkownika
Štilić
Forumowicz do entej
 
Posty: 2609
Rejestracja: 25 gru 2010, 15:20
Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Karty Tarota - Wisielec - XII

Postautor: Skolai O'Shea » 24 wrz 2011, 23:09

ObrazekObrazekObrazek


Wisielec a...
Miłość: okres blokad w rozwoju miłości, kryzys, brak porozumienia, rezygnacja, apatia, konieczność wprowadzenia zmian, konieczność przewartościowania
Przyjaźń: zawieszenie starych przyjaźni i otworzenie się na nowe, niechęć do kontaktów, spotkań
Zawód: chęć zmiany pracy, wszelkie ważne sprawy potrzebują czasu, konieczność wykazania ogromnej cierpliwości. Oczekiwanie na wszelkie decyzje, życie w niepewności
Pieniądze: utrata pieniędzy, przegrana, nie należy inwestować pieniędzy w żadne podejrzane interesy
Zdrowie: możliwość uzyskania postępu w leczeniu choroby w przypadku skorzystania z alternatywnych metod leczenia; dobre efekty przyniesie medytacja, wizualizacja, afirmacja, grupy wsparcia, modlitwa, rozmowy z kapłanem; po chorobie konieczność wprowadzenia kategorycznych zmian w trybie życia i odżywianiu; w przypadku kryzysów emocjonalnych nie należy "znieczulać" się alkoholem, tabletkami czy narkotykami

Źródło: "Vademecum Tarota" B. Antonowicz - Wlazińska
Skolai O'Shea
 

Karty Tarota - Wisielec - XII

Postautor: Štilić » 25 wrz 2011, 12:19

Odpowiednik astrologiczny

Ryby w sensie ofiary i oświecenia. Słońce w 12 domu jako uwięzienie i zwrot w życiu spowodowany głębokim zrozumieniem.

Źródło - Tarot dla każdego - H.Banzhaf
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie."
Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie, kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, że nie zasługujesz na mnie, gdy jestem najlepsza.
Awatar użytkownika
Štilić
Forumowicz do entej
 
Posty: 2609
Rejestracja: 25 gru 2010, 15:20
Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Karty Tarota - Wisielec - XII

Postautor: Serena » 25 wrz 2011, 13:34

Obrazek Obrazek Obrazek

Znaczenie karty Wisielec:

Znaczenie ogólne:
Opóźnienia, okres czekania, zawieszenia w sprawach, o które pytamy, brak motywacji do działania. Może wskazywać na osobę, która jest bierna, nie podejmuje działań, tylko czeka, na to, jak potoczą się sprawy. Czas rozmyślania, planowania, patrzenia na świat z zupełnie innej strony, ucieczka w świat myśli, analizowanie pewnych spraw, przy jednoczesnym braku działań, szukanie nowych koncepcji. Karta oznacza również konieczność poświęcenia czegoś, rezygnacji z pewnych celów, wyrzeczenia, wyciszenie, izolacja.

Karta w pozycji odwróconej:
Niespełnione pragnienia, apatia, zniechęcenie, zmęczenie, które nie pozwala działać, spadek kondycji psychofizycznej, ucieczka w nałogi, zaburzony kontakt z rzeczywistością, rezygnacja z celów, wyraźny spadek motywacji, smutek, pozostawanie w martwym punkcie, niemożność wybrnięcia z trudnych sytuacji, życie iluzjami, snucie nierealnych planów, zdecydowany brak działania, aktywności, bierność. W skrajnych przypadkach może oznaczać również myśli samobójcze, odcięcie od świata, poczucie wyalienowania, depresja, nieodwzajemniona miłość.

Źródło
Znam wielu, ale jestem dla nielicznych, stawiam granice po to, by dla innych ich nie mieć, robię to co lubię, jestem kim chciałam być.
Awatar użytkownika
Serena
Gawędziarz
 
Posty: 677
Rejestracja: 22 lip 2010, 20:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 33

Karty Tarota - Wisielec - XII

Postautor: Serena » 25 wrz 2011, 13:37

Obrazek Obrazek

Jako dobra rada:
Nie próbuj trzymać się kurczowo starego. Tylko przez odwrót, przez zmianę punktu widzenia i całkowicie nowy sposób postrzegania będzie możliwe coś nowego.

Jako ostrzeżenie:
Uleganie zwątpieniu, rezygnacja z siebie i kurczowe trzymanie się przeszłości nie ma żadnego sensu.

Jako karta dnia:
Dziś Twoja cierpliwość zostanie wystawiona na próbę. Albo będziesz z czymś zwlekał, o co tak czy owak już od dłuższego czasu zabiegasz, albo sprawa zatrzyma się niespodziewanie, choć nawet nie brałeś tego pod uwagę. Nie próbuj usilnie uwolnić się od takich problemów. To sprawi tylko, że staną się jeszcze bardziej zagmatwane. Być może wystarczy, jeśli zmienisz swój punkt widzenia, żeby zobaczyć całość w zupełnym świetle. Jeśli to nie pomoże, chcąc nie chcąc, musisz ponieść ofiarę, po czym przyjdzie postęp w sprawie.

Jako karta na rok:
Ten rok będzie punktem zwrotnym w Twoim życiu. Zagalopowałeś się w ślepy zaułek i musisz chcąc nie chcąc zawrócić. Jeśli masz uczucie, że utkwiłeś w beznadziejnej sytuacji, nie pozwól się "powiesić", bo to pogłębi jeszcze bardziej ów kryzys. Równie niewiele pomoże wymuszanie zmian wszelkimi możliwymi środkami. To jest jak ruchome piaski, im bardziej próbujesz z nich wyjść, tym wchodzisz głębiej. Chodzi o to, że potrzebujesz więcej cierpliwości, zdecydowania, gotowości poświęcania starych przyzwyczajeń i zastanowienia się nad problemem tak długo, aż jego rozwiązanie stanie się jasne i oczywiste. To jest zupełnie proste. Ale takie rzeczy uświadamiamy sobie zwykle po tym, jak znajdziemy już te rozwiązania.

Źródło
Znam wielu, ale jestem dla nielicznych, stawiam granice po to, by dla innych ich nie mieć, robię to co lubię, jestem kim chciałam być.
Awatar użytkownika
Serena
Gawędziarz
 
Posty: 677
Rejestracja: 22 lip 2010, 20:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 33

Karty Tarota - Wisielec - XII

Postautor: Skolai O'Shea » 30 wrz 2011, 13:23

Wisielec (XII)

Obrazek
Suliga:
Na temat tej karty napisano tak wiele, że jest chyba najbardziej zna­nym wizerunkiem Tarota. Przedstawia powieszonego za nogę człowie­ka. Szubienica zbudowana jest z trzech belek i ma kształt litery heh, która należy do żywiołów Wody i Ziemi (pasywnych aspektów kos­micznej energii). Drągi szubienicy symbolizują żywioł Ognia, sama zaś postać wisi w Powietrzu. Skrzyżowane nogi są odwrotnością hermetycz­nego znaku Ognia, a spytane na plecach ręce wraz z ramionami i głową tworzą trójkąt odwrócony wierzchołkiem do dołu — także symbol Wody. Dziewięć guzików na ubraniu Wisielca dowodzi, iż jest on Eremi­tą, ponieważ sumą 9 i 12 jest 21, a 12 jest przeciwieństwem 21. Proste po­równanie tej karty z 21 kartą Wielkich Wtajemniczeń — Światem — prze­konuje, iż są one komplementarne, choć obrazują odmienne stany.
Wisielec zaprzecza Światu. Zamarł w Powietrzu (słowo mot — śmierć — zaczyna się od litery mcm) i obramowany czworokątną figurą geome­tryczną symbolizującą ziemskość i wygaszenie aktywności intelektualnej, kontempluje Świat. Natomiast karta Świat wyobraża nagą kobietę ra­dośnie tańczącą i otoczoną wieńcem w kształcie łona (symbol wyzwole­nia, nowych narodzin, piękna, i swobody).
Ziarno, zanim wyda plon, musi obumrzeć (znak astrologiczny Kozio­rożca). Ale śmierć Wisielca ma charakter pozorny — otwiera bramę i ini­cjuje wędrówkę w stronę Świata. Znużony rozmową Wędrowiec zaniechał wszelkiej działalności, pogrążył się w kontemplacji lub przeżył kryzys „dezintegracji pozytywnej", niezbędny do odzyskania twórczych sił.
Mnożąc 7 przez 11 otrzymujemy wynik 77, a więc liczbę oznaczającą ilość kart Tarota (Głupiec, jak pamiętamy, oznaczony jest cyfrą 0). 7 x 11 to zwielokrotniona energia Rydwanu (karty 7) i Mocy (karty 11). Rydwan pędzi na obręczach Koła Fortuny, Moc spoczywa na jego osi (najlepiej widać to, kiedy ułożymy karty Major Arkanów w ,,ósemkę", wówczas karty Mocy i Świata znajdą się w jej środku). Kontemplując oba te ro­dzaje energii. Wisielec zrozumiał, dlaczego Koło Fortuny, mimo szalo­nego pędu. nie rozpada się. Poznał mechanizm Przemiany. Ale poznał zarazem ograniczenie swojej wiedzy, opartej jedynie na intelekcie. Natknął się na przeszkodę, którą nie sposób ominąć. Może zaniechać dalszej wę­drówki albo spróbuje przezwyciężyć trudności całkowitym wyciszeniem myśli. Wzbudzi to w Wędrowcu niepokój, strach, zniechęcenie i frustrację. Trzeba wiele odwagi i poświęcenia, aby pokonać tę barierę. Nagrodą będzie przeżycie tego, co niesie Koło Narodzin i Śmierci. Jeśli Wędro­wiec wycofa się, na zawsze pozostanie zamknięty w świecie iluzji i pseudo-intelektualnych rozważań.
Wisielec tkwi zawieszony między dwoma wizerunkami koła. Pierw­sze — Koło Fortuny — zostało poza nim. Drugie koło obrazują posta­cie umieszczone na kartach Śmierć (XIII) i Umiarkowanie (XIV). Nachy­lone ku sobie tworzą jakby owal. Moc owego kręgu nie objęła Ere­mity, dostępna jest natomiast Wisielcowi. Rozpoczyna się trzeci etap rozwoju duchowego Wędrowca, nazywany w alchemii imaginacją od łacińskiego słowa imaginatio — wyobrażenie. W tej fazie alchemicznego działania alchemik wyobraża sobie, że wchodzi do wnętrza tygla (odby­wało się to poprzez specjalne techniki wizualizacji) i uczestniczy w prze­obrażeniach materii, stając się ich kierowniczą siłą — Archeuszem. Wi­sielec dzięki kontemplacji odczuwa proces Przemiany i wnika w jego źródło. Światy przemian zewnętrznych i wewnętrznych (dotąd rozpatrywaliśmy je rozdzielnie) przeistaczają się w jeden świat — w świat Wisielca.

Pozycja prosta: Spokój. Odcięcie się od świata. Powstrzymanie aktywności. Pene­tracja własnej jaźni. Medytacja, kontemplacja. Ofiara, samoofiara. Dą­żenie do uspokojenia i harmonii. Rezygnacja z rozwiązywania problemów życiowych. Zdanie się na innych. Marazm. Melancholia. Smutek. Zadu­manie. Senność. Niespełniona miłość. Ucieczka od odpowiedzialności. Szczyt kariery zawodowej. Planowanie. Metodyczność.

Odwrócony: Niepełny sukces. Nierealne plany. Utrata zaufania. Brak szczerości. Zdrada. Przebudzenie z marazmu. Niemożność zachowania spokoju. Szarpanina. Niemożność zrealizowania dążeń i pragnień. Cho­robliwa zazdrość. Nerwowy tryb życia. Ciężka praca i niezadowolenie ze statusu społecznego i zawodowego. Formalizm.
Skolai O'Shea
 

Karty Tarota - Wisielec - XII

Postautor: Paweł. » 11 paź 2011, 16:12

przełożenie terminu, przedłużenie, spóźnienie
Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz - w obu przypadkach masz rację.
Henry F
Nic nie dzieje się przypadkowo, zawsze jest jakaś przyczyna i konieczność.
Platon
Awatar użytkownika
Paweł.
Forumowicz do entej
 
Posty: 3205
Rejestracja: 21 paź 2010, 19:50
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Płeć: Mężczyzna
Droga życia: 0

Następna

Wróć do Znaczenia kart tarota - AW

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości